Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mozda Samsung njih, zna se ko je prvi poceo sa bazelless telefonom, keramickim kucistem i revolucionarnim izgledom. A Starck je preko godinu dana radio na izgledu.

    Zastrasujuc napredak i u odnosu na Mi Mix doduse, ivice dolje skoro da i ne postoje vise, a dolje je prednja kamera inace isto kao i kod prethodnika, to je problematicno ali i jedino mjesto dje su mogli da je stave.



    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Mozda Samsung njih, zna se ko je prvi poceo sa bazelless telefonom, keramickim kucistem i revolucionarnim izgledom. A Starck je preko godinu dana radio na izgledu.

      Zastrasujuc napredak i u odnosu na Mi Mix doduse, ivice dolje skoro da i ne postoje vise, a dolje je prednja kamera inace isto kao i kod prethodnika, to je problematicno ali i jedino mjesto dje su mogli da je stave.





      Meni delije da je Starck na tom ,,revolucionarnom" izgledu radio nekih 5m.

      Comment


      • Xiaomi je 2015. imao gotov bezel-less prototip

        Comment


        • Sharp je imao 2013

          2014 su izbacili ovo http://www.gsmarena.com/sharp_aquos_crystal-6590.php

          Tako da Xiaomi nije revoluciju nikakvu odradio, nego prekopirao samo

          Comment


          • Znaci one nagrade silne sto su pokupili za najrevolucionarniji i najljepsi izgled da daju Sharpu?

            A inace dobro da Epl nista ne kopira

            Jos nedelja dana, a ipak ce cpu da bude sd836, najmocniji procesor na svijetu.

            The Xiaomi Mi A1 is one of three Xiaomi devices that has been in the news a lot lately. The other two are the Mi MIX 2 which is scheduled to launch on September 11 and the Mi Note 3 which doesn’t have a launch date yet.



            The Mi A1 is said to be the Android One smartphone Xiaomi and Google are working on. It isn’t confirmed yet but the “A1” name seems to have been gotten from Android One (1). According to a recent leak the Mi A1 is said to be the Mi 5X but running pure Android, and the Mi A1’s Geekbench listing seems to confirm it.

            The Mi A1 is listed as running Android 7.1.2. It is powered by the MSM 8953 A.K.A Snapdragon 625, an octa-core processor clocked at 2.0GHz. It also has 4GB of RAM.

            The benchmark result reveals a score of 852 points for the single-core test and 3837 points for the multi-core test. These scores are not too different from what we have seen from some Mi 5X results on the benchmarking platform.

            READ MORE: Xiaomi Mi Mix 2 Specs Leaked Revealing Snapdragon 836, Android 8.0 & More https://www.gizmochina.com/2017/09/0...hip-android-8/

            Xiaomi has an event on Tuesday, September 5 and we think it is the launch of the Mi 5A. The teaser says it’s a dual camera flagship. While the Xiaomi Mi 5X or Mi A1 may not be a flagship in terms of specs, it is the highest specced Android One phone so far. The closest to it seems to be the Sharp X1 released in Japan a few months ago.
            Sharp ponovo kapitulirao
            sigpic

            Comment


            • MI A1 zvanicno predstavljen, krenuce s prodajom od 12. septembra. Cijena ispod 200 eura. Sto se hardvera tice isti kao Mi 5x, sto znaci full hd displej od 5.5 inca, SD 625 cpu, 4 gb rama, 64 gb interne memorije, 3080 mah baterija, zadnja dual kamera od 12 MP, prednja 5 MP. Jedina razlika nema MIUIa, vec je stock android, verzija Nougat 7.1.2, do kraja godije ide nadogradnja na Oreo. A1 ce biti medju prvim telefonima koji ce naredne godine dobiti i nadogradnju na android P. Za sad benchmarkovi pokazuju da je Mi 5X brzi, a da je A1 vise na nivou Redmi Note 4 SD verzije. Nema nista cudno da je MIUI bolji od cistog androida





              Izmedju januara i marta Saomi ce izbaciti svoj flagship MI 7 koji ce pokretati Snapdragon 845. MI 7 ce imati Amoled displej od sest inca i imace dvije verzije, od sest i osam gb rama. To je sjajno jer ce onda pasti cijena MI 6 na 250 nadam se, a MI 6 je izbacen u aprilu i taj telefon moze da sluzi jos tri cetiri godine lagano.
              sigpic

              Comment


              • 8 GB RAM-a?
                Koliko samo današnjih računara i dalje radi na 1 GB.
                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                Comment


                • Originally posted by Tarantula View Post
                  8 GB RAM-a?
                  Koliko samo današnjih računara i dalje radi na 1 GB.
                  Ali zato imaju sekundarnu memoriju u vidu hard diska od par stotina GB.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Ima i telefon.

                    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                    Comment


                    • Originally posted by Tarantula View Post
                      8 GB RAM-a?
                      Koliko samo današnjih računara i dalje radi na 1 GB.
                      Nekih koji poprilicno dugo nisu upgradeovani 8GB je odavno standard, cak i najjeftinije konfiguracije ih imaju.

                      Comment


                      • Pre neki dan krenem autoputem za Paracin, kaze meni drugar, uzmi karticu i stavi je ispod mog telefona, videces da kada dodjemo na naplatnu rampu nece moci da ocita broj. Ja reko' aj da probam, iako mu nisam verovao, kad smo stigli na naplatnu, devojka koja radi nije mogla da ocita one kodove, i pitala me odakle idem da bi mogla da mi naplati.
                        U pitanju je samsung galaxy S6 edge. U povratku probali smo da stavimo karticu ispod iphone 6+ i nije bilo problema.
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • Pre neki dan sam naleteo na Jutjubu na recenziju Xiaomi Redmi Note 4X, i moram reci da sam prilicno odusevljen. Prosto mi nije jasno kako takav telefon moze da kosta 140 evra. Koristim Samsung S3 Neo vec gotovo tri godine i nijednom nije zabagovao, radi i dalje kao zmaj, ali polako razmisljam da ga penzionisem, a ovo sto sam video od Kineza, prosto me tera na razmisljanje...
                          "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                          Comment


                          • Uzimaj slobodno

                            Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by Carcosa View Post
                              Pre neki dan sam naleteo na Jutjubu na recenziju Xiaomi Redmi Note 4X, i moram reci da sam prilicno odusevljen. Prosto mi nije jasno kako takav telefon moze da kosta 140 evra. Koristim Samsung S3 Neo vec gotovo tri godine i nijednom nije zabagovao, radi i dalje kao zmaj, ali polako razmisljam da ga penzionisem, a ovo sto sam video od Kineza, prosto me tera na razmisljanje...
                              Nas trojica s foruma smo ga uzeli, telefon objašnjava. Još malo pa 5 meseci perfektnog rada. Bukvalno ima jednu manu, a to je nešto slabija kamera, pogotovo u uslovima slabe osvetljenosti. Ali za te pare rekao bih da je i i iznad proseka. Tako da ako ti nije bitno da imaš profesionalni fotoaparat u telefonu, topla preporuka

                              Uostalom, evo ti neke slike, pa proceni sam

                              Spoiler




                              Comment


                              • Samo trojica?!?!?! Nooooooooo waaaay.......


                                tt sa A5 u inat Mi6
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X