Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Ne lazi Ljubo, uzeo si Redmi Note 4X
    Obavezno RN 4X akane, moja greska

    Comment


    • Jel uzimao neko mi band 2? Kakav je i koliko greši? Da li mozda bolje čekati trojku koja bi valjda trebala da izadje za koji mesec?


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

      Comment


      • Originally posted by Ser Deni ® View Post
        Meni je idealno za ruku 4.7 do 5", preko toga nista. Bitno mi je da jednom rukom mogu da koristim telefon. Pre sam bio ono sto veci, ali sad shvatam ugodnost koriscenja jednom rukom.

        Pobeda, na kojem je iOS-u bio iP6? Cisto da znas animacije su duze kod iOS-a, pa ispada sporije, a i totalno su drugacije nego kod androida.

        Mada ja ne bih, uzeo bih sada da ne biram sedmicu iP6s ili SE, mada bih cekao septembar i izlazak novog telefona, a tad ce i pasti cene. Ako vec hocete da kupujete iP, strpite se jos mesec dva.
        10.2.1.

        Сада сам опет упоређивао пар ствари, калкулатор, сат, календар, поруке итд. Z5 свуда бржи
        Last edited by Победа; 29-07-17, 21:03.

        Comment


        • Gaze Kinezi, naravno predvodi ih Saomi koji je skoro upetstrucio prodaju

          sigpic

          Comment


          • Inace Saomi grijesi sto smanjuje kapacitet baterije, to im je najjaci adut i zato se RN4X ovako prodaje, kao i Mi Max 2, umjesto da povecavaju kapacitet baterije oni je smanjuju. Ali idu na to da ljudi mijenjaju telefon na svakih godinu dana vjerovatno, a ako se RN4X pokaze na duze staze u problemu su, jer nece biti potrebe da se mijenja tako brzo
            sigpic

            Comment


            • A zašto Kinezi ne naprave i neki svoj operativni sistem? Je l zato što neće imati aplikacija i biće teško obezbediti tržište ili šta? To je veliki rizik i može da im propadne prodaja koja sada ide ekstra, ali ima ih puno, možda im padne na pamet tako nešto dok narastu za 4-5 godina dodatno.

              Comment


              • Pa imaju naravno, doduse na bazi androida, ali ne lici kapi na android, vec na IOS, nema cak ni app drawer sem ako ne instaliras neki launcher koji to podrzava

                https://en.wikipedia.org/wiki/MIUI

                Fino ide ovaj alpha build, kad bude global stable bice gazenja

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Победа View Post
                  10.2.1.

                  Сада сам опет упоређивао пар ствари, калкулатор, сат, календар, поруке итд. Z5 свуда бржи
                  Kasni covek par meseci

                  Uvedeno puno promena i sredjen sistem, reci mu da ide na 10.3.3

                  Comment


                  • Pojavio se Saomi Mi 5X na aliju, za manje od 250 eura, kamera gazi, vec imaju preko milion registracija za kupovinu uglavnom mladje populacije zbog kamere. Kamera na nivou Oppo R11, koji je skuplji 120 eura.
                    sigpic

                    Comment


                    • Kamera gazi

                      Pravi si PR

                      A kamera suvi prosek, mozda malo bolja od RN4

                      Comment


                      • Oppo i Vivo imaju top kamere za smartphonea, Saomi tome nije mogao da parira i izgubio je prethodnih godina poziciju koju je prije imao, sad je vraca. Sad moze i to da obezbijed za smijesne pare, da se ne daje hiljadu eura za telefon. Kamera je u rangu telefona od 500 eura kazu prve recenzije. Slikace se mali i mladi Kinezi za male pare Deni, ne sjekiraj se, a sigurno je dual 12mp kamera koja je u MI6 barem duplo bolja od kamere u RN4X plus MIUI9 koji je kazu mnogo bolji za kameru od osmice.
                        sigpic

                        Comment


                        • Video sam da je neko kacio fotke sa Mi5s na Benchu, ono je ocaj, losa ekspozicija, preveliki kontrast, nema EIS, dinamicki raspon je los, auto fotkanje je od 10 fotki 7 dobrih. To je isti senzor koji ima Google Pixel. Na Pixelu se to ne desava i mnogo je bolji kvalitet. Dzaba njima i 1/2.0 senzor, kad imaju los tehnicki tim koji radi taj sofver. To je isto kao Sony. Sony u svoj telefon ugradi senzor isti kao u S7/S8, a fotke ispadnu losije. Jednostavno dzaba senzor dobar, kad to softver ne prati.


                          Znas i sam pricu oko OP5, ako si pratio. Hajp je bio nenormalan sto od njih, sto od ostalih, da ne pricam kad otvoris kutiju telefona, doceka te brosura u kojoj se pise samo o kameri, a na naslovnoj Dual Camera, Clearer Photos, a kamera bulja.

                          Comment


                          • Kakve veze ima 5S, ovo je potpuno nova serija telefona.

                            Pa da, pricao sam ja o tome isto, softver nije dobar, oni sa senzorima generalno nemaju problema, medjutim MI6 ima sasvim pristojnu kameru, posebno za telefon od 350 eura koji je baziran na MIUI 8, nije nivo I7 ili S8, pa ni Huawei P10 ali je ostvaren vrlo lijep napredak, pa na ytu je sasvim dovoljno ljudi koji se bave kamera testovima, ali eto koliko su samo neki oko mene falili P10 kameru pa u uslovima slabijeg osvjetljenja to jednostavno nije dobro jer sam ga uzimao u ruke i slikao s njim bez blica, Mi 5X ima istu kameru kao Mi6, Mi Max 2 isto pritom 5X dolazi sa MIUI 9. Ovo je pokusaj da se uzdrmaju u Kini Oppo i Vivo koji su uvijek imali prednost u kameri i to osjetnu.

                            Mene je OP5 razocarao bas generalno, OP3 je bio(i dalje je) top telefon i nehumana cijena, sad je vec cijena prevelika, ko ima OP3 ne vidim nijedan jedini razlog da predje na peticu.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by AK47 View Post
                              hahaha da me neko pitao ko ima ovaj telefon s foruma rekao bih ti ili moj brat Paric

                              Pa vjeruj da cu te poslusati,ne bas sutra,ali vrlo,vrlo brzo i hvala ti
                              Ja imam Meizu MX5, u petak sam se odvalio od alkohola i krenuo u sebi da razmisljam o varijanti da prodam moj telefon drugu i od tih para kupim Xiaomi Redmi Note4x.

                              Nasao ga pre neki dan za 159 evra.

                              Comment


                              • Разговарао с људима који имају Кинезе, један РН4Х, други ваљда Редми 3. Презадовољни обојица, погледао мало и веома ми се свиђа. Кажу батерија брутална

                                Дени, ни на 10.3.3 није бржи од мог Сонија, проверио. Додуше старији је Ајфон и годину дана раније изашао, али цена је веома слична.

                                Нешто и нисам у последње време убеђен да треба прелазити на други оперативни систем.

                                Comment

                                Working...
                                X