Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Saomi krenuo u osvajanje svijeta

    http://www.racunalo.com/nokia-i-xiao...ovnu-suradnju/
    sigpic

    Comment


    • Potvrdjeno iz Saomija, za mjesec stize MIUI 9 sa Android 7 os, bice laksi, brzi i fluidniji od osmice(ne znam kako samo ) i podrzavace split screen, picture in picture i screen recorder izmedju ostalog. Bice jos preko sto novih tema dodato.

      Nastavljaju da gaze, dobro je papi i Ljubo sto smo mi Saomi korisnici odavno, za razliku od mnogih koje ce sad hajp da ponese

      In a letter addressing his employees, Xiaomi CEO Lei Jun has announced that Xiaomi achieved a breakthrough achievement for itself this quarter. The company managed to ship a total of 23.16 Million smartphones in Q2 2017, a 70% increase from the previous quarter.
      In India, Xiaomi’s revenue for the first half of the year is up by a massive 328% year-on-year. Xiaomi is now the #2 brand in the overall Indian smartphone market, with the Redmi Note 4 becoming the highest shipped smartphone in the entire country.
      To ovaj nas telefon, za to vrijeme Sljamsung nastavlja da eksplodira

      http://www.racunalo.com/samsung-gala...ka-od-4-godine

      Saomi sad ima pristup svim Nokijinim patentima i tehnologijama, ocekuje se bum u Evropi i da dobiju zvanicnu podrsku.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Saomi sad ima pristup svim Nokijinim patentima i tehnologijama, ocekuje se bum u Evropi i da dobiju zvanicnu podrsku.
        Uuuuuuu, pa to će da bude baš bum.... kako su se pametno dogovorili da jedni druge poguraju

        Comment


        • Procurele slike Redmi Note 5A, to ce biti slabija i jeftinija verzija u odnosu na peticu ali i dalje prilicno impresivna. Procesor Smapdragon 630 ili 660, baterija 3790 mah, sto je manje od ovoga sto mi imamo na RN4 SD verziji ali posto su zeljeli da smanje debljinu telefona morali su da idu sa manjom baterijom, sto je svakako greska ali koji god procesor bio stedljiv je i bice tu sot 12 plus sati lagano. Verzije od 3 gb rama i 32 gb interne, 4 gb rama i 32 gb interne memorije, kao i od 4 gb rama i 64 gb interne memorije. Imace type C port sto znaci brzo punjenje, QuickCharge 3.0 podrskom. Sonijev senzor kamere, 16 mp zadnja i 13 mp prednja.

          Cijena za 3\32 verziju 175 dolara, za 4\32 205 dolara, dok je za 4\64 220 dolara. I vec su spremni



          Redmi Pro 2 je otkazan i njegovo mjesto zauzece Xiaomi X1. 5.5 inca ekran rezolucije 2160x1080 piksela, sa SD 660 procesorom, 4000 mah baterijom i soni senzorom kamerem dual kamera zadnja sigruno. 4 gb rama i 64 gb interne memorije, i cijena za tu verziju ce biti oko 280 dolara, dok ce biti i verzija od 6 gb rama i 128 gb interne memorije i cijena za tu varijantu ce biti oko 350 dolara. Pored toga bice i bezeless verzije, 6\64 za 330 dolara i 6\128 za 400 dolara.

          Iako se jos uvijek radi samo o konceptu ovo je jedan od najljepsih telefona vec sad



          sigpic

          Comment


          • Sto si narucivao Vlajko narucivao si... Jbg, moralo je doci kad tad...

            Nazalost, ne tako dobra vijest ali evo cisto da imate u vidu ako nesto porucujete kod nekog svog u CG...

            PDV se ne plaća na pošiljke iz uvoza vrijedne do 22 EUR

            Predlogom zakona o porezu na dodatu vrijednost (PDV), koji je Vlada usvojila u četvrtak, definisano je da su plaćanja te dažbine kod uvoza oslobođene pošiljke vrijednosti do 22 EUR

            U važećem zakonu nije precizirana vrijednost nego se kaže da su plaćanja PDV-a oslobođena pošiljke neznatne vrijednosti, piše Pobjeda.

            To je jedina izmjena člana 28 važećeg zakona kojim je precizirano ko sve ne plaća taj porez među kojima su uvezeni proizvodi čiji je promet u Crnoj Gori oslobođen PDV-a i proizvodi koji se unose u okviru tranzitnog carinskog postupka.

            Na spisku je i zlato i drugi plemeniti metali, banknote i kovanice koje uvozi Centralna banka (CBCG), roba nekomercijalne prirode koju putnici unose sa sobom iz inostranstva u propisanoj vrsti, vrijednosti i količini, predmeti koje su domaći i strani državljani stalno nastanjeni u Crnoj Gori naslijedili u inostranstvu.

            Na spisku su i predmeti domaćinstva i pokloni koje pri preseljenju u Crnu Goru uvoze osobe povodom sklapanja braka i roba u pošiljkama koje besplatno šalju pojedinci iz inostranstva pojedincima u Crnoj Gori, pod uslovom da te pošiljke nijesu komercijalne prirode i da odgovaraju propisanoj vrsti, količini i vrijednosti.

            Na tom spisku je i roba koju uvoze oružane snage članica NATO-a za potrebe tih snaga i pratećeg civilnog osoblja.

            Comment


            • Nece to jos, tek ce da ide u skupstinu, mogu ja do tada da kupim sve i svasta a i brzo ce se u EU pa preko Goldwaya nema poreza. Vidjcemo oce li da otvaraju pakete, do sad nisu. U svakom slucaju na svakom ce pisati manja cijena od 22 eura, to je vec jasno
              sigpic

              Comment


              • Haha, jeste telefon 22e, jedino ako su glupi ce poverovati

                Dobro, mozda jos koji mesec, ali vise se nece bas tako lako isplatiti

                Comment


                • Barem ja znam kako stvari kod nas funkcionisu na granici, i do sad je na svakom telefonu pisalo 45 dolara, moze ta praksa da se nastavi sto se mene tice ali kao sto rekoh brzo ce se uci u EU pa ce eto moci da se plati DHLu 20 eura i da ne brines ni oko cega. U svakom slucaju ovo se opet vise isplatit nego kupovati u domacim prodavnicama, RN4x je trenutno 125 eura, za pdvom taman 150, a u prodavnici 250. A tek ce da skacu cijene u domacim radnjama posle ovoga. Telefon od 150 eura ce ispasti 180, nije strasno. Ali ovo je mac sa dvije ostrice za drzavu, vidjecemo oce li pasti narucavinje, ako padne oni su na gubitku.
                  sigpic

                  Comment


                  • Dosta kod vas kosta RN4x, ovde je za 60-70e manje

                    Comment


                    • Tek ce sad domace prodavnice da dignu cijene, tacno ih znam Dok carinu ne spustaju sve je ok i podnosljivo.
                      sigpic

                      Comment


                      • Resio sam da uzmem Neo2(na caletov predlog), mislim da je Deni to okacio tj spomenuo ponudu vipa pre mesec dana u ovoj temi.

                        Comment


                        • Samo mi se javi kasnije da te zavedem pod broj, jbg procenat

                          Comment


                          • Javicu ti se kad legne u avgustu plata, pa ces dobiti procenat.

                            Nama je najmanji problem da se nadjemo kad sam u NS.

                            Comment


                            • Moze Ricpa, devojka taman ode na more sa svojima, pa cemo da posetimo neke klubove

                              Mada je kej sad leglo bataka

                              Comment


                              • Ako i ti blejis na keju, cudi me da se nismo upoznali iako sam ove godine malo cesce bio tamo dok prethodnih par godina skoro pa nista.

                                Izlazim ja svuda, mogu u Dukat a mogu i na kej.

                                Comment

                                Working...
                                X