Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indigo
    replied
    Nahvatao nesto malo slobodno vremena I posvetio se Islandskoj knjizevnosti, ono sto mogu reci je... covece kako ti severnjaci imaju urodjen dar te odvuku na najmracnija mesta tvog uma.

    Citao sam Haldora Laxnessa koji limunadica a onda sam procitao Gudmunsona I Indridasona.
    "Angels of the universe" je izuzetno dobra knjiga.

    Knjige je teze nabaviti, samo jednu sam nasao na srpskom, ostale sam pozajmio od drugarice I bile su na engleskom I ruskom.

    Sve preporuke u svakom slucaju.

    Leave a comment:


  • Dule Krtola
    replied
    Ti si moje zlato
    Ti ti moje srebro
    Vidim li te sa drugim
    Slomicu ti rebro


    Hvala, hvala...

    Leave a comment:


  • Ricma
    replied
    Sad ce ovaj post kao i svaki u donjem delu forumja da kaze kakav sam degenerik i kako zapravo ja sve sto radim je spori refleks svega, krecem da citam Mizeri.

    Leave a comment:


  • Bane je
    replied
    POGREBNI BLUZ

    Nek` svi satovi stanu i neka telefoni zaneme,
    I psima da ne laju dajte sočnu kost,
    Utišajte klavire i uz prigušeno dobovanje bubnja
    Iznesite kovčeg,nek ožalošćeni priđu..

    Nek avioni tugujući iznad naših glava
    Ispišu preko neba poruku `On je Mrtav`.
    Stavite crne florove na bele vratove golubova,
    Nek saobraćajci svoje bele rukavice zamene crnim.

    Bio je moj Sever,moj Jug,moj Istok i Zapad.
    Moja radna sedmica i nedeljni odmor,
    Moje podne,moja ponoć,moj govor,moja pesma;
    Mislila sam da je ljubav večna..prevarih se.

    Zvezde sada nisu poželjne;pogasite ih sve,
    Spakujte Mesec,skinite Sunce;
    Izlijte okeane i posecite šume:
    Jer ništa od toga više nema svrhe...


    V.H.Odin

    Leave a comment:


  • Bastia33
    replied
    Prvi put planiram uzeti knjigu preko Amazona pa me zanima konkretno za knjige uzimaju li PDV ili na carini išta za zemlje van EU, tj. za Srbiju ili u mom slučaju Bosnu?

    I koliko je pouzdano kupiti polovnu knjigu koja je označena da je u "Very Good" stanju ili "Like New", vidim da su bruka jeftine (naravno od ovih pouzdanih prodavača)?

    Leave a comment:


  • Ricma
    replied
    Procitao pre neki dan Opkladu Veka(The Big Short) i moram da kazem da je knjiga bolja od filma i da su neke stvari bolje objasnjene, ali opet nisam skapirao sve stvari od jednom tako da cu sigurno kada vreme dode da procitam jos jednom.Za one koji ne znaju knjiga se bavi time sta je dovelo do kolapsa finansijskog sistema 2007/8 godine iz ugla razlicitih individualaca i koji su znali sta ce se desiti na trzistu sekundarnih hipoterkarnih obveznica.Primetio sam da likovi nisu nazvani isto u filmu i knjizi, mrzelo me je da trazim kako se ti likovi zovu.Uglavnom film(kao i vecina filmova koji su bazirani na knjizi) najvise pati od toga sto je ogranicen vremenom i sto pokusava da se spakuje sustina u tih 120 minuta sto bih rekao da je premalo za takvu knjigu.Film bio plasiran kako bi dobio promociju preko Oskara i mozda dobije nagradu za najbolji film.Film se meni jeste svideo, ali cisto sumnjam da cu ga pogledati drugi put zato sto je previse zahtevan za pracenje(oni koji su neupuceni mu predstavlja glavobolju) i stalno te bombarduje sa informacijama.Dok sa knjigom i nije bas takav slucaj, a svako predznanje o desavanjima na Vol Stritu je dobrodoslo.

    Zanimljivo da je autor te knjige Majkl Luis, napisao Moneyball i The Blind Side.To sam tek pre neki dan saznao, i tek sada u oktobru mesecu su preveli Opkladu Veka dok ove druge dve nisu.

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Maybe people have seen weird things,” said Captain Vimes. “Or perhaps there have been unexplained fires. Or footprints. You know,” he finished, desperately, “signs of dragons.”

    “You mean, like, piles of gold what have been slept on,” said the sergeant.

    “And virgins being chained to rocks,” said Nobbs, knowingly.

    “I can see you’re experts,” sighed Vimes. “Just do the best you can.”

    Pa kako da citam nesto drugo, pored ovakvih budala

    Sent from my Samsung GALAXY S5.

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    U poslednje vrijeme mi se samo gomilaju knjige koje planiram da procitam "cim zavrsim ovu" ali nikako da se drzim tog nekog rasporeda jer uvjek nesto neplanirano iskoci. Kao prije neki dan nekoliko knjiga o Discworld-u Momentalno sam odlozio sve planirano sa strane i sad ima da se cita Sir Terry narednih mjesec dana Pa ima sto godina od kako sam procitao nesto od njega. Jednostavno fenomenalan autor. S obzirom da ne podnosim ovaj dio godine i da sam dosta mrzovoljan u poslednje vrijeme, nema boljeg lijeka od avanture u Discworld-u

    Sent from my Samsung GALAXY S5.

    Leave a comment:


  • Ricma
    replied
    Nisam u ovih poslednjih desetak dana dolazio na forum zato sto sam slobodno vreme iskoristio za citanje Zenice Sveta, a i gledam Drzavni Posao.Prvi deo Tocka Vremena dosta vuce na Gospodara Prstenova, tacnije prva polovine knjige dok kako se radnja bude razvijala u drugoj polovini, izlazi se iz tog sablona i knjiga postaje malo autenticnija.Dosta potencijalno zanimljivih likova i verujem da ce se dosta njih pojaviti u kasnijim delovima.Bas je veoma slozen i kompleksan svet, treba obratiti paznju na detalje.A i Sandu mi je dao neke hintove za drugi deo, tako da jedva cekam da se knjiga ponovo pojavi u prodaji.Ima nekih mesec dana kako pise da je Veliki Lov rasprodat i nema ga jos na lageru.

    Leave a comment:


  • Sandugp
    replied
    Cuo sam od mnogih da je odlicna, cak sam i se dopisivao neko vreme sa Tesicem (autorom ovog serijala) ali nikako da je kupim. Svakako hocu. Ljubitelj sam nase srednjovekovne istorije, a ovo mi se dopada iskreno.
    Stoiljkovica sam citao, ima nekoliko dobrih knjiga, slicne tematike: "Duge noci i crne zastave" pre svega. A skoro sam uzeo Nemanjice, tacnije prvi deo serijala posvecen Stefanu Nemanji. To je radio sa Vladimirom Kecmanovicem. U Ime Oca se zove knjizica.
    Tesica moram poceti, cim ugrabim vremena i novca da uzmem sve sto je napisao.

    Leave a comment:


  • bici
    replied
    Ako vec volite epsku fantastiku, sto ne probate sa srpskom mitologijom



    Pocelo se i sa strip serijalom skoro

    Leave a comment:


  • Sandugp
    replied
    Originally posted by Erik View Post
    Sandu a kakav je ovaj?

    Tek sam sada video - da mi ne rece Maric, ne bih ni video. Izvini.
    Odlican serijal. Mada sam samo tu prvu knjigu i procitao. Moram da kupim ostale. Pa nastavljam.
    Neces se pokajati ako pocnes da citas pogotovo sto se u serijalu izmedju ostalog spominje jedan od najmocnijih likova epske fantastike ikada; Anomander Rake:

    Leave a comment:


  • talicni
    replied
    Jedna, mahom satiricna, knjiga u PDF formatu:

    https://www.scribd.com/document/3323...rnativnom-putu

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Originally posted by Powerslave View Post



    Naletim danas na ovo i kaze 2 knjige 15$. I reko ajde da uzmem ja ovo(pri tom nemajuci pojma o cemu se radi) a vidim i treci dio odmah pored na polici bestselera. Mislio ja da je u pitanju nesto ozbiljno sa nekim badass glavnim likom... A ono glavni lik neka curica od 16 godina... e majku li ti tvoju. Ajde sad... kad se zajebe covjek na fensi korice i uzme dvije knjige jer su fensi upakovane i na popustu. Neka sad ide na policu, pa cu procitati jednog dana.

    Ako je neko citao i ako je ustvari dobra prica neka mi kaze da nisam u pravu sto u startu odbacujem knjigu



    Sent from my Samsung GALAXY S5.
    Film je ocajan samo ti to mogu reci. Ne sumnjam da je knjiga bolja Ali daleko je to od neke hardcore alien invazije.

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied



    Naletim danas na ovo i kaze 2 knjige 15$. I reko ajde da uzmem ja ovo(pri tom nemajuci pojma o cemu se radi) a vidim i treci dio odmah pored na polici bestselera. Mislio ja da je u pitanju nesto ozbiljno sa nekim badass glavnim likom... A ono glavni lik neka curica od 16 godina... e majku li ti tvoju. Ajde sad... kad se zajebe covjek na fensi korice i uzme dvije knjige jer su fensi upakovane i na popustu. Neka sad ide na policu, pa cu procitati jednog dana.

    Ako je neko citao i ako je ustvari dobra prica neka mi kaze da nisam u pravu sto u startu odbacujem knjigu



    Sent from my Samsung GALAXY S5.

    Leave a comment:

Working...
X