Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indigo
    replied
    Originally posted by Jax Teller View Post
    Nesbea imam, čini mi se knjiga Leopard al' posudio sam je boljoj polovini dakle mogu se pozdraviti s njom od Larsena sam triologiju procitao.. eh sad ove ostale nisam ni viđao ali cu sad malo vise obratitu paznju na te pisce.

    Gle šta nas je pravnika, hladno da se organizuje kakav pravni tim foruma za ne daj Bože.
    Ako vec volis taj zanr, Arlidza moras procitati. Novi Nesbe.
    "Na tebe je red" jeziva knjiga, sada na sajmu sam kupio od njega "Pogodi ko sam".

    Ali posto sam trenutno zaglavio sa Vernorom Vindzom necu sigurno nista u skorije vreme citati a imam jedno dvadeset knjiga na cekanju.

    Leave a comment:


  • Jax Teller
    replied
    Nesbea imam, čini mi se knjiga Leopard al' posudio sam je boljoj polovini dakle mogu se pozdraviti s njom od Larsena sam triologiju procitao.. eh sad ove ostale nisam ni viđao ali cu sad malo vise obratitu paznju na te pisce.

    Gle šta nas je pravnika, hladno da se organizuje kakav pravni tim foruma za ne daj Bože.

    Leave a comment:


  • Sandugp
    replied
    Tako je, idemo ....
    Indigara ce to isto procitati, sada ne sumnjam, Sabura cemo sacekati malo, pa ce i on. Sa Erikom cu se ja vec dogovoriti...
    Znaci ostao je samo jos Crnogorac

    Leave a comment:


  • miloolja
    replied
    Mislim da mi je GOT bio dovoljan za ceo život. Ko nije čitao, a nije nešto preterano lud-a za epskom fantastikom, mislim da ne zna o čemu pričam.
    Tako da ako baš insistirate i tvrdite da je nešto dobro, u ovom žanru, naravno da hoću, obožavam da čitam, do skoro sve i svašta, sada sam već postala izbirljivija

    Jaxu mogu da preporučim Ju Nesbea, meni omiljneog Norvežanina, Danca Huga (Hoeg), Šveda Larsena, Norvežanku Karin Fosun, naravno Mankela... Najbolji trileri stižu sa severa.

    Oo Saburo , kolega, pa još student. Nikad ne bih rekla.

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Vidim Maric udara po Filipu K Diku Ubik nije losa knjiga ali ima covek I boljih. Preporucujem ti Simaka I Morgana, to isto treba procitati.
    Ja juce bio na sajmu I onako solidno sam pazario. Uglavnom sam sve krimice pokupovao I naravno naisao sam na Pittacusa Lore-a I "Moc seste" I to se moralo uzeti.

    Leave a comment:


  • Jax Teller
    replied
    Prati li iko ove skandinavske krimiće?

    Prije par sedmica sam kupio tri knjige od Jussi Adler Olsena iz serijala o odjelu Q. Žena u kavezu, Ubojice fazana i Okus osvete. Sad sam našo u jednoj knjižari i Poruka u boci al' nisam bio pri kešu taj dan da upotpunim komplet.

    Leave a comment:


  • saburo sakai
    replied
    Nemam snage trenutno, bar dok ne dam ovaj poslednji ispit, posle bih pretpostavljam imao malo praznog hoda dok ne krenem da se mlatim sa pravosudnim.

    Poslednji put kad sam krenuo nesto ozbiljnije da citam nevezano za faks bilo je nakon hvatanja uslova za cetvrtu godinu, lagano 7 meseci mislim da nisam ni izaso na ispit hahaha

    Otuda i ovaj nick, u tom periodu sam bas citao njegovu knjigu, i to sam ja slucajno iskopao

    Leave a comment:


  • Ricma
    replied
    Ja se secam da je tu knjigu prvo spomenuo meni Slejvara, a i posle sam video da se pominje po forumu pa rekoh verovatno ce mi leci samo malo da prodisem sa vremenom.

    Cim zavrsim Treci Metak i Sanjaju li Androidi elektricne ovce krecem sa Zenicom Sveta.

    Leave a comment:


  • Sandugp
    replied
    Opa, Ricma me prijatno iznenadio. Znam da je ovde samo Powerslave citao sem mene i evo sada bratic Ricmic
    Jos da nagovorim Erika i na konju smo. Od Vladana sam odustao, Crnogorac je to, cim je cuo da seijal ima oko 11 hiljada strana pretvorio to u 15 hiljada i posustao pre nego sto je i poceo
    Mozda bih mogao i Olju da ubedim. Ne znam samo koliko ona voli epsku fanstastiku. I Saburo mi deluje kao lik koji bi progutao tu tematiku... Ako ima jos neko - citajte ljudi - necete se pokajati.

    Leave a comment:


  • Ricma
    replied
    Da se ja upisem u ovu temu.

    Krenucu sa citanjem WOT, danas na Sajmu uzeo jednu knjigu ali se sada kajem zato sto nisam drugu.

    Kupio pored toga Ubika od Filipa Dika, zeleo sam Covek u visokom dvorcu ali nigde ga nije bilo.Uzecu kroz par dana autlet verziju.U ovih mesec-dva imacu vremena pa pretek, pa da ga pametno iskoristim.

    Leave a comment:


  • Sandugp
    replied
    On ima zelju za zezanjem

    Leave a comment:


  • ExEric
    replied
    Jos jedan koji ima manicnu zelju za posedovanjem...

    Leave a comment:


  • Vladan
    replied
    Isto, nista mi ne znaci da pozajmim, ja to moram imati u kolekciji, ne samo knjigu, filmove, serije isto.

    Leave a comment:


  • z0La
    replied
    Originally posted by Sandugp View Post
    Jeste druze, ali ja ne volim samo da procitam knjigu, vec i da je posedujem Pa neretko nesto kasnije i procitam ponovo i ponovo ako treba.
    U tome je ta sitna razlika
    To je druga stvar. Kapiram, velika je razlika između pozajmiti i imati...

    Ali meni lično je mučenje da čekam da mi se budzet raščisti da odvojim neke veće pare za ceo serijal...
    Pa jurim one popuste po Laguni kao 90ih mleko i ulje...

    Leave a comment:


  • Sandugp
    replied
    Originally posted by z0La View Post
    700 dinara godišnje, plaćamo devojka i ja za biblioteku. Ušteda nekih 4-5 hiljada najmanje. Pa išao bi i u školsku biblioteku iz osnovne škole ako treba...
    Jeste druze, ali ja ne volim samo da procitam knjigu, vec i da je posedujem Pa neretko nesto kasnije i procitam ponovo i ponovo ako treba.
    U tome je ta sitna razlika

    Leave a comment:

Working...
X