Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    Otac

    U svim delima preispituje svrhu covekove egzistencije, pokusava da odgovori na neka sustinska pitanja koja muce obicnog coveka kroz skladno ispisanu prozu prozetu filozofijom.

    Nemojte se zadrzati samo na "Strancu" ima ovaj majstor jos dobrih dela.

    PS. Njegovi radovi uglavnom nisu preopsirni i knjiga se moze procitati za 3 sata.
    Pročitao sam ''Stranca'' sigurno 3 puta, a verujem da ću ga pročitati još minimum dva. Ali dobru si mi ideju i podsetnik dao.

    Njegov emotivni život, potraga za ovaploćenjem sopstvenih ideala na planu politike, analiza totalitarizma, moralnih kategorija, pa i dodir sa fudbalom: vrlo specifična osoba. I naravno literarni rad. Veliki čovek i pisac.
    Last edited by Bogi; 04-01-15, 23:34.

    Comment


    • On je jedan od najznacajnih teoreticara egzistencijalizma, filozofskog pokreta novijeg doba koji svoju snagu crpi iz svakodnevnice "obicnog" coveka.
      Izvuceno iz konteksta terminologije egzistnicijalizma postavljeno je monumentalno pitanje, pitanje nad svim pitanjima... "Zasto"

      Kroz sve svoje romane i eseje na raznorazne nacine pokusava da odgovori na to pitanje.
      Velik doprinos dao je i Sartr medjutim njega jos uvek nisam apsolvirao.

      Preporucujem ti "Kugu"

      Ovo je odlomak iz "mita o sizifu"
      Dešava se da se dekor sruši. Ustajanje, tramvaj, četiri sata u kancelariji ili fabrici, obrok, tramvaj, četiri sata rada, obrok, san i ponedeljak utorak sreda četvrtak petak i subota u istom ritmu, ovaj put se najčešće lako sledi. Ali jednog dana, pojavljuje se “zašto”…

      Evo još drveća, ja poznajem njihovu hrapavost; evo još vode, ja poznajem njen ukus. One mirise trave i zvezda, noć neke večeri kada se srce opušta – kako da poričem ovaj svet čiju moć i snagu osećam? Međutim, svo znanje ove zemlje neće mi ništa dati što bi moglo da me ubedi u to da ovaj svet meni pripada. …
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Stranac je strasna knjiga,uzivao sam u njenom citanju,imalo je toliko toga zanimljivog i cudnog u tom Mersou sto me je teralo da se dosta udubim u knjigu.Preporuke onom ko nije citao,knjiga ima oko 100-nak stranica ja mislim.
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • Redosled citanja nije vazan mada sam ja prvo procitao ovu drugu.

          Niccolò Ammaniti "Io non ho paura" (Ne bojim se)
          Niccolò Ammaniti "Ti prendo e ti porto via" (Dolazim po tebe i vodim te sa sobom)
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • Obavezno, posebno ova druga.




            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • Procitah malo o radnji, i moram priznati da mi se svidja.Prvo cu da uzmem "Otadzbinu", a ako mi se svidi, nastavljamo. Nadam se da je imaju u biblioteci...
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Procitah juce, dobra. Ima oko 200 strana, lako se cita...



                Nasao u biblioteci malopre "Otadzbinu", veceras krecem sa citanjem...
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Originally posted by AIRBORNE View Post
                  Obavezno, posebno ova druga.
                  Procitah je pre 10ak dana. Odlicna, zanimljiva. Moram priznati pomalo teska zbog "dela o Jevrejima", ali u svakom slucaju vrednja citanja definitivno.A i brzo se procita..

                  Uzeo sam "Kugu" od Kamija, a sledece je nesto od Kinga. Nesto mi se posebno on cita...
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • King? Ako nisi citao ranije, uzivaj. Miran si neko duze vreme, jer je poduzi roman.

                    sigpic

                    Comment


                    • Samo da pohvalim, cita se u dahu, pogotovo ko voli peperse, veoma realna, dosta i poucna( zavisi koja su vam interesovanja u zivotu ), malo repetitivna al jbga nuzno jer je autobiografska a zivot mu se ponekad ipak vrteo u nekim mracnim krugovima. Svidjaju mi se neka njegova razmisljanja, ima on dosta mana ali danasnje seka perse sirom sveta bi mogle da pokupe nekoliko stavova od njega i manu ceo svet od preteranog filozofiranja.

                      Ako hoces nesto uzmi, ako zelis nesto probaj, ako volis nesto nemoj da zalis (nije citat to su neke pouke koje sam ja pokupio iz ove knjige)

                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Malo repetitivna?
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Znam da Patrick Besson spada medju mekse pisce
                          ali ja se redovno vracam njegovoj "Dari" samo zbog jednog sporednog lika u romanu i uvek sam van sebe.
                          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                          Comment


                          • Originally posted by Erik Dekard View Post
                            King? Ako nisi citao ranije, uzivaj. Miran si neko duze vreme, jer je poduzi roman.
                            Procitao sam "IT", i sa njim sam definitivno i zavoleo Kinga...
                            Razmisljao sam da uzmem "Talisman-a", njega nisam procitao...
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Citaj "Isijavanje" (ako nisi naravno).
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Erik Dekard View Post
                                Citaj "Isijavanje" (ako nisi naravno).
                                Nisam, samo sam gledao film. Ali realno nijedan film ne moze nadmasiti knjigu... Iako je i film vrhunski...
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X