Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ''Mudar čovjek ne kaže sve što misli, ali misli sve što kaže.''

    "Ne troši mnogo riječi da kažeš malo, već malo da kažeš mnogo."

    "Radujte se kad god vam se za to ukaže prilika i kad god za to nalazite snage u sebi, jer trenuci čiste radosti vrijede i znače više nego čitavi dani i mjeseci našeg života provedeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohtjeva!
    sigpic

    Comment


    • "Boj se ovna, boj se govna, a kad cu zivjeti?" M. Selimovic

      Comment


      • Ko se opece o mleko taj duva i u jogurt- Ne znam.
        Cuj prvi maj

        Comment


        • "sve je moguće, sve je na dohvat ruke, samo se čovjek ne smije predati. Teško je dok se ne odlučiš, tada sve prepreke izgledaju neprelazne, sve teškoće nesavladive. Ali kad se otkineš od sebe neodlučnog, kad pobijediš svoju malodušnost,otvore se pred tobom neslućeni putevi, i svijet više nije skučen ni pun prijetnji..." M. Selimovic

          Comment


          • Ona me poljubi na blic, kad joj kurir prenese novosti da je vodim u svet i da cu ziveti bez skandala- Faustino Asprilja.
            Cuj prvi maj

            Comment


            • I prefer dangerous freedom over peaceful slavery- Thomas Jefferson

              Comment


              • Može i ovo: NIKAD NIJE KASNO...
                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                Comment


                • K'o sto pise u mom potpisu: ''Everything is possible. The impossible just takes longer.''
                  Mistakes make us who we are.

                  Comment


                  • If people are good only because they fear punishment, and hope for reward, then we are a sorry lot indeed.
                    Albert Einstein

                    Comment


                    • “The cheapest form of pride however is national pride. For it betrays in the one thus afflicted the lack of individual qualities of which he could be proud, while he would not otherwise reach for what he shares with so many millions. He who possesses significant personal merits will rather recognise the defects of his own nation, as he has them constantly before his eyes, most clearly. But that poor beggar who has nothing in the world of which he can be proud, latches onto the last means of being proud, the nation to which he belongs to. Thus he recovers and is now in gratitude ready to defend with hands and feet all errors and follies which are its own.”

                      —Arthur Schopenhauer

                      Comment


                      • “People are afraid of themselves, of their own reality; their feelings most of all. People talk about how great love is, but that’s bullshit. Love hurts. Feelings are disturbing. People are taught that pain is evil and dangerous. How can they deal with love if they’re afraid to feel? Pain is meant to wake us up. People try to hide their pain. But they’re wrong. Pain is something to carry, like a radio. You feel your strength in the experience of pain. It’s all in how you carry it. That’s what matters. Pain is a feeling. Your feelings are a part of you. Your own reality. If you feel ashamed of them, and hide them, you’re letting society destroy your reality. You should stand up for your right to feel your pain.”
                        ― Jim Morrison

                        Comment


                        • Lepa tema

                          Ponekad ne mogu da odredim granice između sebe i ljudi koje volim: gde završavam ja, a gde počinju oni. Kao da smo svi mi jedno, kao da smo isti – ista duša, želja koja traži nešto…zajedničko svima nama.
                          Svi smo u istom čamcu. A opet, svi smo različiti i posebni, izrazito individualni.
                          Postoji jedna posebna, retka vrsta ljudi koje ja zovem moji ljudi. To su ljudi koje puštam u svoj prostor, u sebe. Svi moji ljudi su u nečemu isti:
                          Njihovo traženje je stvaralačko. Oni ne ruše, već nešto grade. Ne žele da vladaju, jer vladanje gubi sjaj u očima,…
                          Moji ljudi imaju isto osećanje života. Nije više bitno kako ćemo nazvati naše odnose i koji će oblik oni imati. Forme naših odnosa se mogu menjati, ali to osećanje povezanosti nečim iznad nas, većim od nas, što nas zove i spaja, ostaje.
                          Mi nekako nabasamo jedni na druge i naše se sudbine pomešaju zauvek, čak i ako nismo zajedno. Kao da smo neke boje koje se lako mešaju međusobno, a mnogo teže sa drugom vrstom. Boje koje se rastvaraju pomoću svetla…
                          Nebojša Jovanović

                          Volim knjige, mnogo citam.
                          Za pocetak, medju omiljenim knjigama-Leon Uris Mila 18
                          Lajos Zilahi Ararat, Zarobljenici, Samrtno prolece

                          Vuk Draskovic, posebno knjiga Ruski konzul, ali sve njegove knjige su mi posebne.

                          Ivo Andric Nezaobilazna-Na Drini cuprija, Travnicka hronika, Gospodjica

                          Dobrica Cosic Vreme smrti

                          Za pocetak, dosta.
                          Trenutno citam Nestajanje-Nada Marinkovic. To je prica o trajanju, obuhvata period od skoro 50 godina, od raspada velike Jugoslavije do 2-g svetskog rata i ne tako nama davnih godina.


                          Od malena se navikni da ti ni malo ne laska kad te hvale i da ti ni najmanje ne smeta kad te nazivaju tvrdicom, bezdušnim i samoživim stvorenjem. Prvo je znak da treba biti na oprezu, a drugo da si na pravom putu. Ne uspijeva kod ljudi onaj ko je dobar i izdašan, nego onaj ko je sposoban da ne bude ni jedno ni drugo, a da mu ljudi ne mogu ništa. A što ljudi hvale dobre i izdašne ljude, to je zato što od njih i njihove propasti žive. Ali ti zarana nauči da se nikad ne daš zbuniti ni zavesti riječima… Zato, svoje gledaj, tako da, po mogućnosti ništa što je tvoje nikad, ni za jedan minut, ne dođe u zavisnost od dobre volje drugih ljudi.
                          Ivo Andrić


                          Edit zaboravila da napisem-Goran petrovic Sitnicarnica kod srecne ruke.

                          Dopada mi se ova tema, pisacu povremeno.
                          Last edited by Pertla; 11-04-14, 22:08.
                          sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                          ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                          Comment


                          • Procitala "Nestajanje", dobra knjiga, ne suvise teska, ali navodi na razmisljanje.Vredi procitati.

                            "Moje neznanje, koje priznajem, osnov ti je da svoje neznanje, vece od mog, proglasavas za apsolutno i nesumnjivo znanje. razmisli malo o tome"
                            V.D.
                            Kad citam neku knjigu volim da podvucem neke recenice koje na mene ostave utisak, teraju me na razmisljanje.
                            sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                            ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                            Comment


                            • Lako je naci prijatelja sa kojim se prica. Tesko je naci nekog s kim covek moze da cuti.

                              Momo Kapor, Zelena coja Montenegra


                              Nije najveca budala onaj koji ne ume da cita, nego onaj koji misli da je sve ono što je pročitao istina.

                              Ivo Andric, Travnicka hronika
                              sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                              Comment


                              • Onoga dana kada si me rastužio šutnjom, rekao si mi najvažnije.
                                Naučiti ne znači saznati iz knjiga. To znanje je tuđe iskustvo, mudrost
                                koju je neko drugi stekao. Ono može da uputi čovjeka, da mu objasni
                                ponešto, da mu bude od duhovnu koristi. Ali, čovjekovo ostaje samo
                                ono što osjeti u srcu, što doživi svakom svojom mišlju i damarom.
                                Samo ono što mu oblikuje dušu.

                                Ljiljana Habjanović Đurović - "Igra anđela"
                                sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                                ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                                Comment

                                Working...
                                X