Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Red Bull Grand Prix of The Americas

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Autor ovog teksta ne preporučuje vozačima koji nisu Marc Marquez da čitaju ovaj tekst, kontam da se to odnosi i na navijače...

    http://www.motorsportmagazine.com/ra...he-is-playing/

    Comment


    • Originally posted by Vanja #66 View Post
      Autor ovog teksta ne preporučuje vozačima koji nisu Marc Marquez da čitaju ovaj tekst, kontam da se to odnosi i na navijače...

      http://www.motorsportmagazine.com/ra...he-is-playing/

      MM93 1.2, an updated version
      MESSI 10

      Comment


      • Originally posted by Vanja #66 View Post
        Sličnosti u dosadašnjoj karijeri su frapantne. U istim godinama su postizali maltene iste rezultate, vrlo slične brojeve pobeda u šampionskim sezonama, prva pobeda je došla sa 16 godina negde sredinom sezone za obojicu. O dosadašnjoj karijeri jedino i možemo da govorimo, zar ne?

        Što se tiče samog stila na motoru, ne može se očekivati da bude isti. Rossi je vozio dvotaktne mašine prvih 6 godina karijere, koje su a druge planete u odnosu na šta se sad vozi, a poznato je da ti stil delom definiše ono što voziš. Valentinik je postavio sliku Rossija ovde na stazi, ja sam postavio jednu iz 2010. i jednu iz 2007. i razlika samo u položaju na motoru u krivini je baš velika. Ono gde može da se postavi paralela jeste ponašanje na stazi i uživanje u borbama. I Pedrosa i Lorenzo su nekad bili takvi, pa su se povukli. Niko ne garantuje da se isto neće dogoditi i Marquezu, ali to trenutno nije slučaj i paralela se može postaviti.
        Nisam mislio na slicnosti vezano za statistiku. Verovatno postoji jos neki vozac koji je pobedio sa 16 godina, pa to ne znaci da je slican Rosiju. Da li su Rosi i Markez slicni, to je ipak stvar licnog dozivljaja, tako da ostvaljam mogucnost da je sve tacno sto si naveo. Kada je stil voznje u pitanju, razlicit je, mada je tacno da zavisi od toga sta vozis, ali definitivno je razlicit. Cak mislim da MM ima slican stil Stoneru, a Lorenco je blizi Rosiju kada je stil u pitanju. Mada verujem da bi MM vozio i jamahu na isti nacin.

        Kada je u pitanu uzivanje u borbi, tu se vec ne bih slozio. Prosle godine je bilo borbe, ali realno MM je vozio sa pola snage. Tu su bili mentori koji su savetovali da ne forsira u prvoj sezoni, da prati Danija i uci, da se ne lomi. I on je to delimicno i prihvatio. Uporedi Valensiju 2006. i 2013. Ko je vozio za pobedu, a ko je taktizirao? Naravno, nema tu nista lose, ali razlika je. Ove godine ne ocekujem borbu, ocekujem dodjoh, videh, pobedih trke, sa cca 10 sekundi razlike, kao Stoner 2007. jedine sto Markezovi konkurenti nemaju slabije masine, ali nazalost, ipak su nemocni da ga zaustave

        Comment


        • Originally posted by crni View Post
          ...jedine sto Markezovi konkurenti nemaju slabije masine, ali nazalost, ipak su nemocni da ga zaustave
          ..ae mi malo pojasni ovo Crni..?

          edit:

          ..msm razumljiva je tvoja misao i recenica,ali gde je logika u svemu tome?logicnost bi mi se uklopila da si rekao da ga Dani ne moze zaustaviti...
          Last edited by Rossini; 21-04-14, 18:06.
          sigpic

          Comment


          • u Danija svakako moze da se upire prstom, mada je njegova psiha diskutabilna nakon tolikih susnih godina, tako da je razumljivo sto je inferioran u odnosu na timskog kolegu... ostali (mislim na Yamahu) imaju slabije masine, to nece priznati samo ostrasceni simpatizer Honde ili mm-a
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • Mislim da su Danijevi dani odbrojani sto se tice ikakve sanse za osvajanje sampionata. Najvece sanse je imao kad mu je timski kolega bio Dovi, jer je zapravo tada on bio favorizovan. Psiha mu je takva, nije borac, pobedjuje samo u idealnim uslovima. A sto se Honde tice cinjenica je da ima najbolji paket u globalu, Jamaha je stabilna, Dukati je raketa, a Honda je po mom misljenju neki kompromis izmedju ta dva sveta u ovom trenutku pa zato i dobija. Buduci da sam Rosijevac, ja licno krivim Jamahu za toliki zaostatak za Hondom u tehnoloskom smislu, na primer, ne znam sta im je trebalo da cekaju do kraja prosle sezone da razviju onaj seamless menjac, kad ga je Honda imala vec na masini 2011 godine ako se ne varam.

              Comment


              • Originally posted by Rossini View Post
                ..ae mi malo pojasni ovo Crni..?

                edit:

                ..msm razumljiva je tvoja misao i recenica,ali gde je logika u svemu tome?logicnost bi mi se uklopila da si rekao da ga Dani ne moze zaustaviti...
                Posle dve ovosezonske trke, ja ne mogu da kazem da je jamaha slabija od honde. Nelogicno bi bilo da kazem da je honda bolja od jamahe, to bi mogli da kazu samo oni koji mrze MM. Pedrosu ne bih komentarisao, isti motor, kraj price. E sad jamahe, Rosi je u prvoj trci pokazao da moze da ravnopravno da se bori sa MM, u drugoj trci je imao problem sa pneumatikom. S druge strane Lorenco nije bas nista pokazao, ne znam sta bih reko za njega. Na osnovu cega da kazem da je honda superiorna?

                Iskreno, ne zelim nikad da koristim to kao argument. Na isti nacin, Erceg tvrdi da je dukati superiorna masina i da ga je Stoner vozio 2011 i 2012 osvoji bi bar 3 titule

                Comment


                • Originally posted by crni View Post
                  Na osnovu cega da kazem da je honda superiorna?

                  Iskreno, ne zelim nikad da koristim to kao argument. Na isti nacin, Erceg tvrdi da je dukati superiorna masina i da ga je Stoner vozio 2011 i 2012 osvoji bi bar 3 titule
                  ..ako nista drugo,onda zbog sezone 2013..o Srdjanovim tvrdnjama ne bih da komentarisem,jer da ga je vozio Kejsi,mozda bi za dve sezone osvojio i 4 titule..
                  Originally posted by Danilo87 View Post
                  .... ja licno krivim Jamahu ..
                  ...mislis JL??slozicu se
                  Last edited by Rossini; 22-04-14, 12:09.
                  sigpic

                  Comment


                  • Jeste Stoner je vrhunski vozac za 10 god niko se njega nece secati samo jedan od 1000 sampiona motogp. Bas je ostavio trag u motogp....

                    Послато са GT-N7000 уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • http://youtu.be/L4X4yvTHaRM

                      ..evo Crni o cemu ja pricam,da iskoristim priliku dok sam tu,odnosno kuci,a i onako je ova trka zavrsena,ali eto malo da diskutujemo..gledam trku iz katalunje 2007,i tako razmisjlam..nova sezona,sampion na Hondi brani titulu,dosao je mladi sampion iz 250-ca da ga nasledi,Dukati je imao,pa skoro savrseno pripremljen motor iz WSB za tu sezonu,skresali mu malo kubikazu i to je to,jer su se promenila pravila o kubikazi,imao je vrhunskog vozaca Kejsija,a Rossi je dosao iz vrhunskog tima u skoro pa propalu Yamahu..rad je ocigledan na Yamahi sa Rossijem,Hejden zalutali sampion,opet je zalautao kao i svih ovih godina,Pedrosa kao ruki ocekivano dobar tokom cele sezone,a Stoner nize pobede..Honda je svih tih godina bila u vrhu,i ja sad kazem,da je tada u to vreme,a posle ovih proslih godina,na toj Hondi bio sadasnji MM,ja tvrdim da te godine Stoner ne bi uzeo titulu..to potkrepljujem cinjenicom,da tako extra motor sa tako extra vozacem,msm na Dukati,vec sledece godine nije bio to sto jeste,a Honda i dalje prati Yamahu..sledeca god,odnsno 2009 to potvrdjuje,a 2010 to cementira!gledajmo sve rezultate Honde sa ipak ne vrhunskim vozacem Pedrosom,svih ovih godina,Pedrosa je u vrhu i Honda prati Yamahu u svim segmentima razvoja,i to je vrhunski bajk,da bi to potvrdila dovodjenjem Stonera 2011..GUMICA bato..bila bi ta ista gumica i 2012,ali se Stoner povredio..2013 ruki MM je pokazao pre svega da je mali vrhunski vozac,ali takodje i da je ta Honda vrhunski bajk i dalje..lomovi u Yamahi su ucinili svoje,Lorenco kao veliki potencijalni sampion,nema savrsen bajk,gubi od Stonera prvo,zatim i od mladjanog Markeza..da je Rossi ostao u Yamahi,svih ovih godina,oni bi se i dan danas "klali" uslovno receno,jer je Rossi veliki nosac razvoja projekta bilo kog motora,a to se vidi i danas,nakon odlaska iz Dukatija,a taj Dukati nije vise sto je bio onih crnih nekoliko sezona,slozices se..ili je mozda po nekima to zbog Dovicioza u timu??najveca steta je opet kazem,odlazak Rossija iz Yamahe te 2011,odnosno nakon zavrsetka sezone 2010..mnoge stvari bi danas bile jasnije..ovako ostaje zal za time,sto nismo bili u mogucnosti da vidimo Rossija na sampionskom bajku iz 2010,Stonera na sampionskom bajku iz 2011,a samim tim i vrhunskog Lorenca kao vicesampiona..to ne mogu da prezalim..zato ja i kazem i dan danas,da je Honda ubedljivo najbolji bajk danasnjice,jos kad ima ko da je vozi,rezultati su tu..

                      edit:

                      a to sto Erceg tvrdi da je Dukati superiorna masina i da bi Stoner bla,bla,to bi isto bilo kao kada bih ja tvrdio da ce Rossi uzeti jos 3 titule do penzionisanja..totalne gluposti msm....trebao je da ostane u Dukatiju,i da ode u zaborav kao sto je Niki Hejden..
                      Last edited by Rossini; 22-04-14, 14:07.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Danilo87 View Post
                        Mislim da su Danijevi dani odbrojani sto se tice ikakve sanse za osvajanje sampionata. Najvece sanse je imao kad mu je timski kolega bio Dovi, jer je zapravo tada on bio favorizovan. Psiha mu je takva, nije borac, pobedjuje samo u idealnim uslovima. A sto se Honde tice cinjenica je da ima najbolji paket u globalu, Jamaha je stabilna, Dukati je raketa, a Honda je po mom misljenju neki kompromis izmedju ta dva sveta u ovom trenutku pa zato i dobija. Buduci da sam Rosijevac, ja licno krivim Jamahu za toliki zaostatak za Hondom u tehnoloskom smislu, na primer, ne znam sta im je trebalo da cekaju do kraja prosle sezone da razviju onaj seamless menjac, kad ga je Honda imala vec na masini 2011 godine ako se ne varam.
                        Nikada Dani nije bio posebno favorizovan u ekipi, Honda je dovoljno velika ekipa sa dovoljno dobrim motorima svake godine da ne mora nikog od svojih vozača da favorizuje. Dovi se prosto uljuljkao u poziciju u kojoj se našao, izgubio malo kompas, prepustio se nekom opuštanju i nije ostvario rezultate koje su svi očekivali.

                        Borci su bili i on i Lorenzo u slabijim kategorijama, ne tako malo puta se dešavalo da se gurkaju na stazi, pa i da se izbacuju međusobno. Lorenzo je sam izabrao da se promeni, a na Danija su verovatno uticale i silne povrede i strah od istih. Shuhei Nakamoto-san je pre početak 2013. rekao da je to verovatno poslednja Danijeva šansa da uzme titulu. Obzirom da se Alberto Puig prebacuje na internacinalne projekte, traženje talenata i slično, kao i da Alzamora jača poziciju koju je Puig skoro imao u Hondi, nije isključeno da će Daniju ovo biti poslednja sezona u ekipi.

                        Što se Honde i Yamahe tiče, tu bih se složio sa crnim, nema nikakvih dokaza još uvek da je Honda (daleko) bolja od Yamahe. Rossi je uspevao da stiže Pedrosu i kroz gužvu u Austinu pre nego se desila kataklizma sa gumama, a u Qataru se očito borio sa Marquezom. Nije Honda nikakav kompromis, Yamaha nosi veću brzinu kroz krivine, Rossijev input u dizjan M1 za ovu godinu je povećao stabilnost pri kočenju, na koju su sve svi žalili još pred kraj 2012. kad je M1 rađena gotovo isključivo za Lorenza.

                        Treba se setiti sezone 2010. i nadmoći Yamahe treću godinu za redom. Gde je to nestalo? Lorenzo se uljuljkao 2011, Stoner je bio gladan uspeha, Yamaha je ostala bez velikog broja sponzora zbog Rossijevog odlaska i razvoj je patio. Pritom je Jarvis jasno stavio do znanja da se sve radi za Lorenza (kako će mi biti slatko kad mu vidim facu kad ga novinari budu pitali - kako se osećate povodom odlaska Lorenza u Hondu, vozača zbog kog ste bili spremni da se odreknete Rossija). Seamless menjač nije tako jednostavna stvar, trebalo se setiti tako nečeg jer to nije kao dvostruko kvačilo na motorima koje viđamo svaki dan. I naravno, budžet Honde ide do 70-80 miliona, imaju Repsol kao legendarnog i stabilnog partnera, dok Yamaha radi sa 50-55 miliona godišnje - sad kad imaju veće sponzore ponovo. Ducati je do sad funkcionisao sa 30-35 miliona, možda Audi sad upumpava veći novac...

                        Comment


                        • @Rossini

                          Iako je taj dukati bio mnogo bolji od jamahe, na 2007. mislim, garantujem da je Rosi mogao da uzme titulu te godine, samo da je hteo da vozi ziheraski. Ne mozes da osvojis titulu ako ne zavrsis tri trke, a tvoj glavni konkurent sve trke zavrsi na podijumu. Rosi je vecinu trka u 2007 isao na sve ili nista, delom sto je takav vozac, a delom sto je morao da nadoknadjuje ono sto je gubio ne svojom krivicom. Cini mi se da su nekako od tog vremena i krenule ove ziheraske voznje. Lorenco, Stoner, Korteze, Vinjales, pa cak i Rosi 2009. Tu sezonu Rosi je zavrsio sa ''samo'' sest pobeda, u Doningtonu vozio sa ostecenim motorom samo da bi uzeo neki poen, a sam Rosi je izjavio da je odustao od borbe sa Stonerom u Australiji, jer je bolje 20 poena nego nista. E da je tako razmisljao i 2006.

                          MM ove sezone ne vozi ziheraski, ali bi mogao da pocne. Lepa prednost u sampionatu, Pedrosa nece zavrsiti sigurno nekoliko trka, Rosi ce verovatni imati jos losih plasmana. Ostaje mu samo da zavrsava trke. I tako osvojice on nekoliko titula, a mi cemo i dalje pricati da je to zbog honde. Ali posle 20 godina to vise nece biti vazno. Kao sto niko ne kaze da je Agostini osvojio titule zbog MV Aguste

                          I samo za hondu, jeste honda uvek bila u vrhu, ali te 2007. su sami priznali da nisu konkurentni. Prosto napravili su motor koji ne moze da prati konkurenciju. Postoji i zvanicno saopstenje o tome

                          Comment


                          • Ne bih se slozio sa tobom..koliko se ja secam,promena pravila su bila nagovestavana jos 2005-te..u 2006 se unajvece radilo na tim novim motorima od 900cc,a Honda nije taj tim koja je zmurila,pogotovu sto je u toj godini jos uvek imala Rossija..Hejden je pokazao svu nemoc kao bivsi sampion,a ruki,uslovno receno Dani,koja mu je to bila tek druga sezona u Mgp-ju,se skoro ravnopravno nosio i sa VR-om i sa Stonerom..pogledaj malo snimke iz te godine,videces da sam u pravu..to sto kaze Vanja u vezi Danija,stoji,sto se tice povreda i svega ostalog,jbg takva mu je sudbina,ali Dani tada nije zaostajao,gubio je poene na svoju glupost,a ne na tudje znanje..uostalom,i takav Pedrosa,je svih ovih godina bio tu,u vrhu,malo mu je uvek falilo..e sada,ako uzmemo u obzir to sto kaze Vanja,da je on bio povredjen,maleri i sl,Vanja onda sam sebe demantuje..eto logicnog pitanja,kako je onda moguce da tako povreddjen vozac pun metala u sebi i sa raznoraznim i teskim operacijama,bude uvek u vrhu i na korak od trona??da,to je samo iz razloga zato sto je imao vrhunski i po meni najbolji bajk..to sto ja govorim,je potvrdio Stoner briljatnom sezonom,bile bi i dve,ali se povredio, a sada to potvrdjuje MM..druga bi prica mozda bila da nije LJ pojeo ono sto se ne jede,i samim tim,doveo do svega ovoga sto se vidi u zadnjih 3 sezona..
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Rossini View Post
                              eto logicnog pitanja,kako je onda moguce da tako povreddjen vozac pun metala u sebi i sa raznoraznim i teskim operacijama,bude uvek u vrhu i na korak od trona??da,to je samo iz razloga zato sto je imao vrhunski i po meni najbolji bajk
                              Mozda zato sto je u to vreme bio trostruki sampion. Relativno je to koliko je bio dobar. Katalunja, Nemacka i Estoril, to su tri trke u sezone gde je bio uz vodece, ne znam koliko je to dobro.

                              Comment


                              • ..u ostalim je bio povredjen,ili se oporavljao od povreda..
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X