Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Red Bull Grand Prix of The Americas

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by crni View Post
    Gledam jadnog Pedrosu na konferenciji, dusa mu u nosu, a zavrsio 4 sekunde iza timskog kolege. Lorencu se smrklo jos na startu. Ostale da ne spominjem. Nisam fan Vinjalesa, ali navijacu da osvoji titulu i ne gubi vreme u moto2, vec sledece godine na crtnu MM. Inace bice dosta ovakvih trka.

    A neko napisa Sajks dosadan
    Ko zna sta mu je u nosu jer taj dusu nema...

    Comment


    • Pa ovako, ono što je Markez napravio u poslednjoj krivini je glupost, koliko god da je mlad, to se ne radi, sudbina se ne izaziva..a što se tiče harizme i ostalog, na većinu stvari gledam veoma objektivno, maksimalno što mogu, a subjektivnost je samo zaslepljivanje sopstvenih vidika. Dosta filozofije, ako Rosi izvede neko bezobrazno preticanje to je ok, a ako Markez izvede identično preticanje to nije ok. Postoji i neki stručni naziv za to iz psihologije al ne znam kako se zove a i ne bih da vas zamaram više od ovoga, sve u svemu vama nije bitno delo koje je učinjeno, već ko je tvorac tog dela.
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • E realnost jesi ga realno srocio...svaka ti dala...

        Послато са GT-N7000 уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Originally posted by realnost View Post
          Pa ovako, ono što je Markez napravio u poslednjoj krivini je glupost, koliko god da je mlad, to se ne radi, sudbina se ne izaziva..a što se tiče harizme i ostalog, na većinu stvari gledam veoma objektivno, maksimalno što mogu, a subjektivnost je samo zaslepljivanje sopstvenih vidika. Dosta filozofije, ako Rosi izvede neko bezobrazno preticanje to je ok, a ako Markez izvede identično preticanje to nije ok. Postoji i neki stručni naziv za to iz psihologije al ne znam kako se zove a i ne bih da vas zamaram više od ovoga, sve u svemu vama nije bitno delo koje je učinjeno, već ko je tvorac tog dela.
          Vecina nas gleda iz navijackog ugla i krajnje subjektivno. I evo jednom zauvek, ako Rosi izvede bezobrazno preticanje ili bilo sta drugo to je OK! a ako bilo ko drugi izvede nesto slicno to verovatno nece biti OK.
          Jer je Rossi> MotoGp.
          Pitam druga da pogleda sa mnom MotoGp a on me pita :" Je l Rossi i dalje vozi?" On koji je operisan od moto sportova. E tako

          Comment


          • Originally posted by KERSDRS View Post
            Vecina nas gleda iz navijackog ugla i krajnje subjektivno. I evo jednom zauvek, ako Rosi izvede bezobrazno preticanje ili bilo sta drugo to je OK! a ako bilo ko drugi izvede nesto slicno to verovatno nece biti OK.
            Jer je Rossi> MotoGp.
            Pitam druga da pogleda sa mnom MotoGp a on me pita :" Je l Rossi i dalje vozi?" On koji je operisan od moto sportova. E tako



            edit: potpisujem sve
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • Originally posted by KERSDRS View Post
              Vecina nas gleda iz navijackog ugla i krajnje subjektivno. I evo jednom zauvek, ako Rosi izvede bezobrazno preticanje ili bilo sta drugo to je OK! a ako bilo ko drugi izvede nesto slicno to verovatno nece biti OK.
              Jer je Rossi> MotoGp.
              Pitam druga da pogleda sa mnom MotoGp a on me pita :" Je l Rossi i dalje vozi?" On koji je operisan od moto sportova. E tako
              Da li je to argument da je neko najbolji? Ovo samo znaci da je Rosi najpopularniji, sto niko i ne dovodi u pitanje. Po ovoj logici Bekam je najbolji fudbaler na svetu, jer svako je cuo za Bekama. Kada mene pitaju zasto je Rosi najbolji, kazem zato sto ima najvise titula, ne racunajuci Agostinija jer je to druga prica. Ako tvrdis da je neko najbolji, ne moze biti samo zato sto je tebi simpatican ili obrnuto, neko je los vozac zato sto je antipatican.

              I samo u vezi poredjenja Rosija i MM, to je teska nebuloza. Bilo da se radi o karijeri, ili popularnosti ili o stilu voznje (mozemo i o tome), evo trudim se da nadjem bilo kakvu slicnost, predajem se, nema je. Medjutim, postoji nesto drugo. Sam Rosi je na neki nacin odredio MM za svog naslednika. Ta naklonost, koju nije pokazao ni prema jednom protivniku, sta govori? Ako tu ljudi nalaze razlog za poredjenje, to je ok, ali sve ostalo, Rosi i MM su nebo i zemlja

              Comment


              • Kad nekog pratis tolike godine i divis mu se, obozavas ga prakticno, tesko da ista mozes da mu zameris... Ja sam ipak zamerio Doktoru upravo to sto je previse rano na taj neki indirektan nacin "odredio" naslednika... to znaci naslednik je tu, od Doktora se znaci nista znacajnije ne moze ocekivati, u smislu ozbiljne borbe za najvise domete... pa covek je proslavljao zajedno sa mm-om njegove pobede prosle sezone nakon trke ?! to ne radi neko sa ozbiljnim sampionskim ili bar pobednickim namerama... mozda je i to, ustvari jeste sigurno, izmedju ostalog razlog zasto ne podnosim mm-a, blago receno

                nekako mi je logicnije bilo da se borio jos ovih par sezona koliko moze, pa da nekog svog pulena, Italijana, iz ekipe VR46 promovise kao nekog svog naslednika... bar bi meni sve to lepse izgledalo, ali valjda on zna sta radi
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • Originally posted by crni View Post
                  Da li je to argument da je neko najbolji? Ovo samo znaci da je Rosi najpopularniji, sto niko i ne dovodi u pitanje. Po ovoj logici Bekam je najbolji fudbaler na svetu, jer svako je cuo za Bekama. Kada mene pitaju zasto je Rosi najbolji, kazem zato sto ima najvise titula, ne racunajuci Agostinija jer je to druga prica. Ako tvrdis da je neko najbolji, ne moze biti samo zato sto je tebi simpatican ili obrnuto, neko je los vozac zato sto je antipatican.

                  I samo u vezi poredjenja Rosija i MM, to je teska nebuloza. Bilo da se radi o karijeri, ili popularnosti ili o stilu voznje (mozemo i o tome), evo trudim se da nadjem bilo kakvu slicnost, predajem se, nema je. Medjutim, postoji nesto drugo. Sam Rosi je na neki nacin odredio MM za svog naslednika. Ta naklonost, koju nije pokazao ni prema jednom protivniku, sta govori? Ako tu ljudi nalaze razlog za poredjenje, to je ok, ali sve ostalo, Rosi i MM su nebo i zemlja
                  Sve to stoji Crni ali jedno je fudbal jedno je MotoGp. I meni su ta poredjenja smesna, stvarno decko je vanzemaljac, lucidan stil, al bas ta poredjenja stvaraju odbojnost.

                  Comment


                  • Originally posted by crni View Post
                    Da li je to argument da je neko najbolji? Ovo samo znaci da je Rosi najpopularniji, sto niko i ne dovodi u pitanje. Po ovoj logici Bekam je najbolji fudbaler na svetu, jer svako je cuo za Bekama. Kada mene pitaju zasto je Rosi najbolji, kazem zato sto ima najvise titula, ne racunajuci Agostinija jer je to druga prica. Ako tvrdis da je neko najbolji, ne moze biti samo zato sto je tebi simpatican ili obrnuto, neko je los vozac zato sto je antipatican.

                    I samo u vezi poredjenja Rosija i MM, to je teska nebuloza. Bilo da se radi o karijeri, ili popularnosti ili o stilu voznje (mozemo i o tome), evo trudim se da nadjem bilo kakvu slicnost, predajem se, nema je. Medjutim, postoji nesto drugo. Sam Rosi je na neki nacin odredio MM za svog naslednika. Ta naklonost, koju nije pokazao ni prema jednom protivniku, sta govori? Ako tu ljudi nalaze razlog za poredjenje, to je ok, ali sve ostalo, Rosi i MM su nebo i zemlja
                    Kratko i jasno crni objasnio.Ovde sam procitao dosta djetinjastih komentara,cast izuzetcima.Prosle godine se pocela ovdje provlaciti ta prica eto Markez nasljednik Rossija,itd itd.Nisam fan Rossija niti sam to ikada bio,uvijek sam navijao za njegove protivnike,dok nisam poceo pratiti Lorenca za kojeg i sada navijam.Rossi je fenomen,u najmanju ruku,i uvijek sam ga postovao kao nekoga posebnoga,on je ovaj sport doveo na nivo na kojem je sada u smislu popularnosti.Kada pitate bilo koga starijeg,mladjeg,ko uopste ne prati utrke sviju ce ih na motore asocirati Rossi,znam kod nas u Sarajevu kada neko projuri sa motorom(a takvih je dosta),svi kazu vidi onoga sto glumi Rossija.Markez mozda stigne Rossijeve titule,ali on ne moze biti Rossi,Rossi je jedan,kao sto je to i Schumacher,kao sto je bio Senna,itd itd.Nisam njegov fan,kao sto rekoh gotivim Lorenza,ali Markez je strasan,i to mu ne mogu sporeci.Glupa je prica nije imao teske trenutke,itd itd,dabogda ih u smislu povreda i padova nikada ne imao,a sto se tice forme,motora,i to ce doci trenutci kada ce biti u padu,pa losiji motor itd.Mislim da ce se tesko pojaviti neko slican Rossiju,neko sa takvom karizmom,mislim njegova faca,prije svega,osmijeh,njegov talijansko-engleski,meni je najsmjesnije kada kaze ne Horhe nego Jorge hahaha,tada padam od smijeha,kao sto rekoh nikada nisam bio njegov fan,ali me je uvijek odusevljavao,kao vozac,kao karakter,jednostavno Rossi.A sto se tice Markeza,treba pustiti momka,nije on ni fabrikat,iako se tu vide mnogi uticaji,ali on treba da osim vozacke,izgradi,drugu,svoju karizmu.

                    Comment


                    • Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                      Kad nekog pratis tolike godine i divis mu se, obozavas ga prakticno, tesko da ista mozes da mu zameris... Ja sam ipak zamerio Doktoru upravo to sto je previse rano na taj neki indirektan nacin "odredio" naslednika... to znaci naslednik je tu, od Doktora se znaci nista znacajnije ne moze ocekivati, u smislu ozbiljne borbe za najvise domete... pa covek je proslavljao zajedno sa mm-om njegove pobede prosle sezone nakon trke ?! to ne radi neko sa ozbiljnim sampionskim ili bar pobednickim namerama... mozda je i to, ustvari jeste sigurno, izmedju ostalog razlog zasto ne podnosim mm-a, blago receno

                      nekako mi je logicnije bilo da se borio jos ovih par sezona koliko moze, pa da nekog svog pulena, Italijana, iz ekipe VR46 promovise kao nekog svog naslednika... bar bi meni sve to lepse izgledalo, ali valjda on zna sta radi
                      Zasto bi Rosi ulazio u bitku koju ne moze da dobije? Jednostavno vreme ne radi za njega. Da li iko moze da zamisli da Rosi osvoji jos 5 titula i tako spreci MM da postane najbolji, kao sto je to radio sa Maksom. Seteom, Stonerom, Lorencom itd? To je posao za Lorenca i ma kako smesno zvucalo Pedrosu? Ovo je njihovo vreme, ako sada ne budu osvajali titule, ne znam kada ce. I onda dolazimo do toga zasto neko ima jednu ili dve titule? Zato sto ima boljih, ako si najbolji onda pobedis sve redom i eto imas 9 titula, prosto je

                      Comment


                      • Originally posted by crni View Post
                        Zasto bi Rosi ulazio u bitku koju ne moze da dobije? Jednostavno vreme ne radi za njega. Da li iko moze da zamisli da Rosi osvoji jos 5 titula i tako spreci MM da postane najbolji, kao sto je to radio sa Maksom. Seteom, Stonerom, Lorencom itd? To je posao za Lorenca i ma kako smesno zvucalo Pedrosu? Ovo je njihovo vreme, ako sada ne budu osvajali titule, ne znam kada ce. I onda dolazimo do toga zasto neko ima jednu ili dve titule? Zato sto ima boljih, ako si najbolji onda pobedis sve redom i eto imas 9 titula, prosto je
                        niko ni ne ocekuje od njega tako nesto, samo kazem da mu zameram to sto je (po meni), pre vremena poceo da favorizuje mm-a i da ga svi smatraju njegovim naslednikom jer je javna tajna da mu je neka vrsta pulena... gle je tu logika, ti si aktivan vozac a podrzavas i drugog mladjeg kolegu iz suparnicke ekipe, radujes se njegovim pobedama itd i kako ocekivati neku borbenost, ostrinu, ubedjen sam da je ima i dalje sa 35, ali...
                        na kraju krajeva, imas jednog Janonea, uzmi ga pod svoje, pomozi mu, mm je projekat, njemu pomoc ne treba
                        VALENTINO ROSSI #46

                        Comment


                        • Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                          niko ni ne ocekuje od njega tako nesto, samo kazem da mu zameram to sto je (po meni), pre vremena poceo da favorizuje mm-a i da ga svi smatraju njegovim naslednikom jer je javna tajna da mu je neka vrsta pulena... gle je tu logika, ti si aktivan vozac a podrzavas i drugog mladjeg kolegu iz suparnicke ekipe, radujes se njegovim pobedama itd i kako ocekivati neku borbenost, ostrinu, ubedjen sam da je ima i dalje sa 35, ali...
                          na kraju krajeva, imas jednog Janonea, uzmi ga pod svoje, pomozi mu, mm je projekat, njemu pomoc ne treba
                          Po meni Rosi nije bas podrzavao MM jeste u korektnim odnosima sa njim ali nista vise od toga.Da je tako pokazao je u Kataru i u u borbi sa Markezom.Tu se jasno videlo da nije izgubio ostrinu i zelju za pobedom.Koliko god to zvucalo neverovatno ja mislim da ce kroz citavu sezonu Rosi biti najblizi Markezu.Po meni je to realno jer Lorenco nije bas u najboljoj formi,za Pedrosu vise nemam nikakva ocekivanja.E ako dodje do toga pitanje je da li ce odnosi sa MM ostati isti jer su jedan i drugi zeljni borbe i nece se stedeti.Rosi da je imao srece u Ostinu zavrsio bi na podijumu sigurno pa cak bi mozda sustigao i Danija posto je na pocetku dok se nisu stvorili problemi bio drugi najbrzi na stazi odmah iza MM.Tu se vidi jasan napredak sto ja uopste nisam ocekivao.Da se zna ne ocekujem da se Rosi i MM bore za titulu mislim da ce Markez biti ubedljiv ali ocekujem jos borbi izmedju njih dvojice i tu ce se iskristalisati njihovi odnosi

                          Comment


                          • Originally posted by KERSDRS View Post
                            Vanja predajem se. Pobedio si. Nisam toliko informisan.
                            Ipak i dalje mi je antipatican ali to cu zadrzati za sebe, a preporucujem to i drugima.
                            Mnogo paznje smo mu posvetili na pogresan nacin

                            Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
                            Nije ovo takmičenje, pa da neko pobedi... Svako treba da ima svoj stav, ali da zna da ga argumentuje. Kad neko kaže - meni je on prosto gadan, to mi je OK, nemam problem. Nekome se ne svidi neka crta lica, ko može da mu kaže - budalo jedna? Ne volim samo kad čitam uvrede, na račun bilo koga, kao i ovo silno prizivanje povreda i nestrpljivo iščekivanje da Marc omane...

                            Originally posted by KERSDRS View Post
                            Vecina nas gleda iz navijackog ugla i krajnje subjektivno. I evo jednom zauvek, ako Rosi izvede bezobrazno preticanje ili bilo sta drugo to je OK! a ako bilo ko drugi izvede nesto slicno to verovatno nece biti OK.
                            Jer je Rossi> MotoGp.
                            Pitam druga da pogleda sa mnom MotoGp a on me pita :" Je l Rossi i dalje vozi?" On koji je operisan od moto sportova. E tako
                            OK, sve to stoji, sve su to opšte poznate stvari... Kao Jordan u basketu, Schumi i Senna u F1, Pele, El Pibe i Ronaldo u fudbalu... Čovek je svojim postupcima promenio lice tog sporta, ali šta kad on ode? Jel treba i onda da se urla protiv nekih fantastičnih uspeha i poteza?

                            Kad odeš na tekmu, protivniku/cima se napsuješ svega što se setiš, izvređaš mu celu familiju, užu i širu, živu i mrtvu... Ali valjda kad pogledaš snimak i vidiš neke fenomenalne poteze kažeš sebi - u, ovo je bilo dobro...

                            Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                            Kad nekog pratis tolike godine i divis mu se, obozavas ga prakticno, tesko da ista mozes da mu zameris... Ja sam ipak zamerio Doktoru upravo to sto je previse rano na taj neki indirektan nacin "odredio" naslednika... to znaci naslednik je tu, od Doktora se znaci nista znacajnije ne moze ocekivati, u smislu ozbiljne borbe za najvise domete... pa covek je proslavljao zajedno sa mm-om njegove pobede prosle sezone nakon trke ?! to ne radi neko sa ozbiljnim sampionskim ili bar pobednickim namerama... mozda je i to, ustvari jeste sigurno, izmedju ostalog razlog zasto ne podnosim mm-a, blago receno

                            nekako mi je logicnije bilo da se borio jos ovih par sezona koliko moze, pa da nekog svog pulena, Italijana, iz ekipe VR46 promovise kao nekog svog naslednika... bar bi meni sve to lepse izgledalo, ali valjda on zna sta radi
                            Čovek je prosto potpuno sazreo i odradio sve što je mogao da uradi u sportu, prevazišao je sopstvenu sujetu, a kako i da je ne prevaziđe kad je klinac kome je pre par godina poklonio kamiončić i slikao se sa njim došao i za godinu dana namazao sve redom? Ti ljudi cene prave talente, kakvi god da su van staze, jedini koji se tu izdvaja je Agostini koji uopšte ne miriše Rossija, znajući koliko mu se opasno Vale približio rekordima, a dobar deo njih je i oborio. Rossi je i Lorenza i Stonera i Pedrosu hvalio kad su to zaslužili, Simoncellija je isto grlio na stazi, Biaggi i Gibernau su druga priča jer je on njih skidao sa fiktivnog trona (prosto bili su u kraljevskoj klasi duže od njega i od njih se očekivalo svašta nešto) i oni su njega gledali prezrivo, tako da im je on samo vratio uslugu. Marquez mu je vratio u prvoj trci u kojoj su imali borbu, njemu, ROSSIJU. Kako da ne bude oduševljen time što klinac ne pokazuje trunke straha i tzv. poštovanja na stazi... To uostalom pokazuje koliko je Rossi veći nego što vi mislite...

                            Koga da promoviše iz svog tima, Fenatija koga cele prošle godine i generalno nakon pobede maltene nigde nisi mogao da vidiš? To nije Šampion u najavi...

                            Originally posted by crni View Post
                            Da li je to argument da je neko najbolji? Ovo samo znaci da je Rosi najpopularniji, sto niko i ne dovodi u pitanje. Po ovoj logici Bekam je najbolji fudbaler na svetu, jer svako je cuo za Bekama. Kada mene pitaju zasto je Rosi najbolji, kazem zato sto ima najvise titula, ne racunajuci Agostinija jer je to druga prica. Ako tvrdis da je neko najbolji, ne moze biti samo zato sto je tebi simpatican ili obrnuto, neko je los vozac zato sto je antipatican.

                            I samo u vezi poredjenja Rosija i MM, to je teska nebuloza. Bilo da se radi o karijeri, ili popularnosti ili o stilu voznje (mozemo i o tome), evo trudim se da nadjem bilo kakvu slicnost, predajem se, nema je. Medjutim, postoji nesto drugo. Sam Rosi je na neki nacin odredio MM za svog naslednika. Ta naklonost, koju nije pokazao ni prema jednom protivniku, sta govori? Ako tu ljudi nalaze razlog za poredjenje, to je ok, ali sve ostalo, Rosi i MM su nebo i zemlja
                            Sličnosti u dosadašnjoj karijeri su frapantne. U istim godinama su postizali maltene iste rezultate, vrlo slične brojeve pobeda u šampionskim sezonama, prva pobeda je došla sa 16 godina negde sredinom sezone za obojicu. O dosadašnjoj karijeri jedino i možemo da govorimo, zar ne?

                            Što se tiče samog stila na motoru, ne može se očekivati da bude isti. Rossi je vozio dvotaktne mašine prvih 6 godina karijere, koje su a druge planete u odnosu na šta se sad vozi, a poznato je da ti stil delom definiše ono što voziš. Valentinik je postavio sliku Rossija ovde na stazi, ja sam postavio jednu iz 2010. i jednu iz 2007. i razlika samo u položaju na motoru u krivini je baš velika. Ono gde može da se postavi paralela jeste ponašanje na stazi i uživanje u borbama. I Pedrosa i Lorenzo su nekad bili takvi, pa su se povukli. Niko ne garantuje da se isto neće dogoditi i Marquezu, ali to trenutno nije slučaj i paralela se može postaviti.

                            2011. tokom sezone jedan novinar je rekao da su jedini koji su redovno nasmejani kad skinu kacigu Simoncelli, Marquez i Vinales pored Rossija. Mislim da je i to jedna od paralela koja se može osnovano postaviti, ako smo se već upustili u tu dikusiju...

                            Comment


                            • Rekao sam ti da si pobedio u smislu da vise znas i da si bolje informisan o masimama koje je vozio i uslovima.
                              Ja svoj stav imam ali on je laicki i subjektivan. Ja se ne razumem tako dobro u te masine kao ti, u tom smislu si "pobedio" jer znam da ako je neko informisan ovde onda si to ti.
                              Sada vec mnogo price u prazno.
                              Od sada ne pisem ni o jednom drugom vozacu sem o Vinalesu, sto se tice stvari nevezanih za voznju.

                              Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Masao Azuma,glavni inzenjer bridgestone-a je u intervjuu o prosloj trci rekao da jos uvek ne znaju zasto je kod nekih vozaca ( citaj rossi ) desna strana prednje gume mnogo vise unistena..kaze da gume nisu imale nikakvih defekta i da ce proveriti po stilu voznje i motoru kod tih vozaca zasto je guma toliko unistena..
                                MESSI 10

                                Comment

                                Working...
                                X