Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Dovoljno je to jedno ali koje si napisao da porusi jos 100000 recenica gde napises da ne opravdavas fizicko nasilje, sa tim ali si svako fizicko nasilje opravdao.

    A za ovo sto ti pricas, to je primer kad niti jedan niti drugi roditelj nisu normalni, medjutim danas svako moze da ima decu.
    To ALI ne znači da opravdavam, već znači da mogu da shvatim zašto ljudi pucaju. Znam to iz ličnog primera koliko mi je snage i samokontrole trebalo da to ne činim, ali nemaju svi tu snagu i samokontrolu, neko ima, neko nema.

    Stani, ti kažeš da neko ko je dobar otac, ko se brine i kome je stalo do deteta, nije normalan samo zato što ga je bivša žena osumnjičila da seksualno uznemirava dete. Znači da to da li je neko normalan zavisi od toga da li će ga neka ludača osumnjičiti ili ne. Lep rezon imaš, nema šta.

    Comment


    • Evo sta sam iskopao

      For many years Monaco has been considered anattractive place of residence by leading sportspersonalities and entertainers. The most obvious attraction of being able to prove that one is a bona fide resident of Monaco is that the person in question is not subject to any tax on his
      world-wide income by the Monégasque authorities.
      Ako se placaju porezi to nisu licni(subjektivni) kakav je porez na dohodak.Porez na imovinu spada u objektne.

      http://www.quora.com/Tennis-How-does...rent-countries

      Here is how the taxation works at the US Open for non US players: 30% tax is deducted from player's prize money right away. So if the prize money is $100K, player gets $70K. Then NYC tax and NY state tax can come to effect too, depending on how big prize money is.

      And this is how it usually works in most other countries too.

      Some countries like France will deduct less (15 %). But since there is a progressive tax in France, it is player's responsibility to do the full tax paperwork, claim expenses and then probably pay more money, because tax rate can go up to 43 % I think.

      And yes, after the prize money is taxed in respective countries, players do not have to tax those money again at home. This, however, does not apply for sponsorship money.
      Za sponzore si u pravu ako je verovati ovom liku, ali za novcane nagrade nisi zato sto se oporezuju tamo gde si ih dobio.Sto mi je sa jedne strane malo mi je cudno sto se isto ne primenjuje i za sponzorske ugovore.Mozda je tako bilo pre, nego su se drzave medjusobno usaglasile da jedan deo one oporezuju, jer bi u tom slucaju najvise profitirale najbogatije a nerazvijene ili manje razvijene bi pale u jos veci ponor.Da ne bude toliko izrazen jaz i da sav deo kolaca pokupe sve svetske sile.U takvim situacijama moze da dodje do dvostrukog oporezivanje (ali kao sto rekosmo to se veoma retko desava), drzave u tim njihovim medjunarodnim (bilatelarnim) konvencijama se dogovoraju izmedju ostalog oko toga ko ima pravo koji porez da oporezuje.

      Comment


      • Originally posted by goku View Post
        To ALI ne znači da opravdavam, već znači da mogu da shvatim zašto ljudi pucaju. Znam to iz ličnog primera koliko mi je snage i samokontrole trebalo da to ne činim, ali nemaju svi tu snagu i samokontrolu, neko ima, neko nema.

        Stani, ti kažeš da neko ko je dobar otac, ko se brine i kome je stalo do deteta, nije normalan samo zato što ga je bivša žena osumnjičila da seksualno uznemirava dete. Znači da to da li je neko normalan zavisi od toga da li će ga neka ludača osumnjičiti ili ne. Lep rezon imaš, nema šta.
        Uvek postoji razvod, nema sanse da opravdam fizicko nasilje i da kazem da ga razumem.

        A sto se tice ove druge situacije, to su po meni stvarno ekstremni i ne verujem da je ogroman procenat zena koje to rade.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • I šta ste zaključili?
          Jel treba kad od turnira i sponzora odbije porez dođe ovde i prijavi koliko mu je ostalo, pa da se onda stavi na javno glasanje koliko da mu se rebne?
          I molim da se proveri da li je pri svakom plaćanju računa u restoranu u Srbiji uzeo fiskalni račun, jer zaboga tako pomaže kafedzijama u njihovim utajama..
          Verovatno i svi gastarbajteri posle Noleta dolaze na red..
          Originally posted by gokara
          Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

          Comment


          • Originally posted by jagodica View Post
            I šta ste zaključili?
            Jel treba kad od turnira i sponzora odbije porez dođe ovde i prijavi koliko mu je ostalo, pa da se onda stavi na javno glasanje koliko da mu se rebne?
            I molim da se proveri da li je pri svakom plaćanju računa u restoranu u Srbiji uzeo fiskalni račun, jer zaboga tako pomaže kafedzijama u njihovim utajama..
            Verovatno i svi gastarbajteri posle Noleta dolaze na red..
            Nzm zašto ga toliko braniš ko da tebi uzimaju iz džepa ?

            Možda je poenta priče da svi treba da budu jednaki pred zakonom, kako moj matori kao mali preduzetnik koji zarađuje da pristojno živi i koji je redovan platiša i kojeg marnu po džepu lepu kintu ako zakasni sa samooporezivanjem ili da plati par dana, tako i neki tamo koji okreće milijardu, ne samo Novak već i svi ostali. To kao primer.

            Konkretno što se Novaka tiče, isti je rezident države Srbije, dakle kao takav duguje fiskalne dažbine, u ostalom on ništa ne poklanja državi i on je kao i svi mi korisnik "usluga" koje se finansiraju iz budžeta, kada bi ga opljačkalali sigurno bi zvao policiju, pokrenuo sudski postupak, kada bi mu se nešto zapalilo sigurno bi zvao vatrogasce, vozi po putevima čije se održavanje jednim delom finansira od poreskih prihoda itd. Ako ne posmatraš iz prespketive navijača onda bi sve trebalo da ti bude jasno kao dan.

            Sad kako se kvalifikuju ti prihodi od tenisa je sasvim druga priča.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Uvek postoji razvod, nema sanse da opravdam fizicko nasilje i da kazem da ga razumem.

              A sto se tice ove druge situacije, to su po meni stvarno ekstremni i ne verujem da je ogroman procenat zena koje to rade.
              Ništa lakše i lepše od razvoda kada nema dece, kada ima dece muka je to, mislim na razvod.

              Ima mnogo više nego što možeš da zamisliš, verovatno manje nego fizičkog nasilja nad ženama, ali meni smeta što se u centrima za socijalni rad i u medijima to ignoriše, a tu su na prvom mestu deca ugrožena, a potencira se nasilje nad ženama. Postoji nasilje, ali nije samo to problem, postoje i drugi problemi gde deca ispaštaju, a prednost se daje ženama u odnosu na decu. A muškarci su ovakvim slučajevima građani drugog reda, zbog fizičke snage u odnosu na žene, snage koje ne smeju da upotrebljavaju.

              Priča se o nekoj ravnopravnosti polova, a prilikom razvoda žene koje su čak alkoholičarke i narkomanke dobijaju decu kao samostalni startelji. Ništa se ne ispituje, samo se deca dodele ženi, a jedina što ih preporučuje za to je što su ženskog pola. Ima divnih majki, ali ima i baraba i bitangi, ali decu dobijaju i ove druge i onda ide ona priča o kojoj sam već pričao.

              Comment


              • SLazem se da se ljudi mnogo teze odlucuju na razvod kad su tu deca, a kad njih nema onda je to ipak mnogo lakse, jednostavno kao raskid neke duze veze, ali ipak samo veze, nema trece strane.
                Ali ocajan brak, gde se mama i tata redovno svadjaju, pa cak i dodje do fizickog obracuna je milion puta gori od bilo kakvog razvoda.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Sto se Novaka tice on licno ne treba da placa nista.... jer jednostavno ne zivi ovde niti zaradjuje ovde. Cak ne verujem da ima ista na svoje ime ovde u Srbiji (ovo ne uzimajte zdravo za gotovo jer zaista nisam siguran). Ovo sto pise Brajkula moze da se fino primeni i da se odnosi na Srdjana, Gorana i ostale Djokovice oni treba da placaju sve po propisima. Sto verujem i da rade, jer zive ovde, zaradjuju ovde a kao takvi treba i da placaju porez ovoj drzavi.
                  Last edited by Sandugp; 04-03-15, 21:10.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    SLazem se da se ljudi mnogo teze odlucuju na razvod kad su tu deca, a kad njih nema onda je to ipak mnogo lakse, jednostavno kao raskid neke duze veze, ali ipak samo veze, nema trece strane.
                    Ali ocajan brak, gde se mama i tata redovno svadjaju, pa cak i dodje do fizickog obracuna je milion puta gori od bilo kakvog razvoda.
                    Tako je, razvod je bolji od stresnog braka, ali retko kada partneri ostaju prijatelji. Često se dešava da žena, pošto žena uvek dobija decu, koristi decu kao oružje da bi zagorčavala život bivšem mužu. Muškarac je ostavljen na milost i nemilost u takvim situacijama jer institucije su uvek na strani žena kao slabijeg pola, a da ne pričam o njihovoj efikasnosti. Muškarac samo može da se moli Bogu posle razvoda, samo mu to preostaje. Ima divnih i majki i očeva, ali ima i bitangi i jednih i drugih, ali pred zakonam u takvim situacijama samo je bitno kojeg si pola. Sve ovo pričam iz ličnog iskustva, da mi je neko pre pet godina pričao ovo ne bih mu verovao.
                    Last edited by goku; 04-03-15, 21:19.

                    Comment


                    • Član 6.
                      Poreski obveznik je fizičko lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da plati porez (u daljem tekstu: obveznik).
                      Rezident

                      Član 7.
                      Obveznik poreza na dohodak građana je rezident Republike Srbije (u daljem tekstu: rezident), za dohodak ostvaren na teritoriji Republike Srbije (u daljem tekstu: Republika) i u drugoj državi.
                      Rezident Republike, u smislu ovog zakona, jeste fizičko lice koje:
                      1) na teritoriji Republike ima prebivalište ili centar poslovnih i životnih interesa, ili
                      2) na teritoriji Republike, neprekidno ili sa prekidima, boravi 183 ili više dana u periodu od 12 meseci koji počinje ili se završava u odnosnoj poreskoj godini.

                      Krenucu sa boldovanim tekstom.
                      Iz ovoga se jasno vidi da je poreski obveznik osoba koja ima mjesto prebivalista u zemlji za koju se prijavila ILI ona osoba koja nema prijavljeno mjesto prebivalista (u toj zemlji) a provede vise od 183 dana u njoj, ona automatski postaje poreski obveznik te zemlje.Iz daljeg slijedi da ako sam se ja prijavio u Banjaluci stav dva nema uopste nikakve veze (da li sam ja u BL dan, mjesec ili godinu) jer na osnovu mjesta prebivalista spadam pod poreskog obveznika Banjaluke.
                      Dalje pise da placam dohodak na prihod ostvaren u Srbiji i u drugoj drzavi.

                      U tenisu stvari funkcionisu ovako:
                      Porez na zaradu od turnira se placa na slijedeci nacin, postoje sporazumi izmedju drzava (gdje se odrzava turnir i mjesta gdje svaki obveznik pripada) i onda se porez placa na osnovu tog sporazuma, da bi se izbjeglo placanje duplog poreza a ujedno da bi se izbjeglo ne placanje poreza.
                      Janko, Nenad, Viktor i Dusan imaju mjesto prebivalista u Srbiji i placaju porez na licni dohodak bio on ostvaren u Srbiji ili vani po sporazumima izmedju te dve zemlje, Novak ima mjesto prebivalista u Monte Karlu i placa porez po dogovoru izmedju te dve zemlje.

                      Zarada od sponzorskih i drugih aktivnosti se placa u mjestu prebivalista i zato vecina bira Monte Karlo i druge poreske rajeve na svijetu, jer svi znamo kolika je razlika izmedju turnirske zarade i zarade od sponzora.
                      Janko, Nenad, Viktor i Dusan imaju mjesto prebivalista u Srbiji i placaju porez u Srbiji, Novak ima mjesto prebivalista u Monte Karlu i placa porez u Monte Karlu.

                      Amerika ima zakon da kada sportisti prijave mjesto prebivalista u drugoj zemlji a Amerika utvrdi da je to zbog izbjegavanja placanja poreza njima, ona automatski oduzima drzavljanstvo jer to smatra izdajom.Boris Beker se tako isto igrao a onda Njemci utvrde da je on u Njemackoj proveo vise od 183 dana i uhapse ga i morao je platiti porez na iznos mislim od 20 miliona.

                      Evo i dva zanimljiva linka sa tom pricom:
                      http://www.dw.de/njema%C4%8Dki-porez...nci/a-16513634

                      Ovo moram da editujem jer izgleda da nas forumas bolje zna poresko pravo od tamo nekog pravnika iz evropske unije

                      Originally posted by thrillseeker View Post
                      Alo covece, porez ne funkcionise po pitanju drzavljanstva i prebivalista. Kako imas hrabrosti da se pozivas na zakone kad ih nisi video, ili jos gore nisi razumeo. Prebivaliste je kod svakog tenisera fiktivno jer dok im traje igracka karijera vise provode van zemlje nego u njoj, to sto pise Srbija ne znaci nista. Oni imaju papire koji ih u poreskoj upravi lisavaju statusa rezidenta. I to MUP tolerise ali je to ustvari PREKRSAJ.
                      A ovo kaze taj kvazi pravnik, strucnjak za porezno pravo:
                      Za plaćanje poreza nije relevantna nacionalnost, već mjesto prebivališta. Dirk Beyer, pravnik iz kelnskog odvjetničkog ureda LHP je stručnjak za porezno pravo. U razgovoru za DW on upozorava da si građani naravno ne mogu tek tako izabrati gdje će plaćati porez. Ali: "Postoji sloboda odabira mjesta boravka unutar Europske unije. I to je onda temelj za primjenu poreznog prava."

                      Thomas Eigenthaler, predsjednik Njemačkog poreznog sindikata (DSTG), potvrđuje Beyerove riječi: "Sve ovisi o tome gdje je netko prijavljen!"


                      http://www.24sata.hr/nogomet/izbjega...ilijune-186101

                      Mislim da je sada bar malo jasnije.
                      Last edited by LegendaBL; 04-03-15, 22:05.
                      sigpic
                      http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                      Comment


                      • Rezident je širi pojam od prebivališta sindžo. A može postojati dvojno rezidenstvo i ono može biti simultano i sukcesivno. Novak ima simultano dvojno rezidenstvo i ono je postoji kada

                        se isto lice u istom periodu smatra rezidentom u dvema državama (NOVAK - Srbija i Monte Karlo)

                        Kaže prebivalište ili centar poslovnih i životnih akstivnosti. Novaku je ovo drugo u Srbiji.

                        Tako, postoji mogućnost da isto fizičko lice oporezuje zemlja rezidenta tako što će zahvatiti njegov "svetski dohodak" i zemlja izvora koja će oporezivati samo dohodak koji je fizičko lice, obveznik, ostvario na njenoj teritoriji, ali opet da bi tako nešto moglo da se desi mora biti rezident.

                        Sad postoje mere za sprečavanje dvostrukog oporezivanja i tu imaš metod izuzimanja i metod kredita (to su ti tvoji sporazumi između zemalja rezidenta i zemlje izvora (zemlje u kojoj fizičko liče stiče dohodak)). Sad sve zavisi od toga koji se metod primenjuje i kako i to je regulisano kolizionim normama.
                        Last edited by Brajkula; 04-03-15, 21:57.

                        Comment


                        • a da li je ovo realno

                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Moze li neko da nadje koliko je Tipsa imao od sponzora i prihode sa turnira one 2 godine kada je bio u Top10? Ja mislim da je imao ispod 20.000€ za godinu dana jer ga nema na spisku osoba koje placaju porez za godisnje prihode vece od te sume. Ili Tipsa laze ili ga ovi nasi ne oporezuju, a covek je lepo prijavljen u Srbiji? Hmmm... Da li kojim slucajem taj novac nije podlozan oporezivanju?

                            Originally posted by bojanaBG View Post
                            a da li je ovo realno

                            Sutra ukidaju Fejs i Tviter

                            Prvi put sam prekinuo na pola, nemam zeludac, ali sad samo pogledao ceo klip. Deo kad kaze "Sedim sa prijateljima i daj da damo negde neki komentar...", hahaha znaci Tomica botuje
                            Last edited by thrillseeker; 04-03-15, 22:20.
                            "But Pascal what are you saying?"

                            Comment


                            • Originally posted by Brajkula View Post
                              Rezident je širi pojam od prebivališta sindžo. A može postojati dvojno rezidenstvo i ono može biti simultano i sukcesivno. Novak ima simultano dvojno rezidenstvo i ono je postoji kada

                              se isto lice u istom periodu smatra rezidentom u dvema državama (NOVAK - Srbija i Monte Karlo)

                              Kaže prebivalište ili centar poslovnih i životnih akstivnosti. Novaku je ovo drugo u Srbiji.

                              Tako, postoji mogućnost da isto fizičko lice oporezuje zemlja rezidenta tako što će zahvatiti njegov "svetski dohodak" i zemlja izvora koja će oporezivati samo dohodak koji je fizičko lice, obveznik, ostvario na njenoj teritoriji, ali opet da bi tako nešto moglo da se desi mora biti rezident.

                              Sad postoje mere za sprečavanje dvostrukog oporezivanja i tu imaš metod izuzimanja i metod kredita (to su ti tvoji sporazumi između zemalja rezidenta i zemlje izvora (zemlje u kojoj fizičko liče stiče dohodak)). Sad sve zavisi od toga koji se metod primenjuje i kako i to je regulisano kolizionim normama.
                              Ok, to sa tzv. dvojnim rezindentom sam predvideo, ali sustina je ista, porez na dohodak u zemlji ili svijetu se oporezuje na osnovu sporazuma izmedju zemalja, da ne bi doslo do slucajeva dvostrukog oporezivanja ili slucajeva da se porez nigdje ne plati.
                              Hvala na pomoci
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                              Comment


                              • 1:Negde pročitah(ispravite me ako grešim)da se na novac od nagrada porez plaća u zemlji u kojoj je turnir igran.
                                2:Novak Đoković nije rezident R.Srbije već Monaka,znači ovde dolazi na odmor,dakle podleže njihovim poreskim zakonima,kao i JJ u Dubaiu i sl.
                                3:Novak Đoković nema registrovanu nikakvu privatnu delatnost u Srbiji(lako proveriti na APR-Udakle ni po toj osnovi mu se ne može naplatiti porez.
                                4:NDF je u ovu zemlju uložila mnogo više nego što bi iznosio porez s' tom razlikom da je na ovaj način novac otišao tamo gde treba,a da je došao kroz porez išao bi u džepove raznih bidža,badža,budža.
                                5!!!Aman više sa poerzom,aj mu sada malo zamerajte nešto drugo!!!Jer
                                6:Niko mu ništa nije poklonio niti mu je pomogao,ni ova Država,ni bilo ko od nas!
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X