Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LegendaBL View Post
    Naravno ti si u pravu
    Porez nije vezan za prebivaliste? Odlicno vezano je za bezvazdusni prostor tako da teniseri pošto provode više vremena van zemlje nemaju obavezu da plaćaju porez nikome...odlična profesijaSponzorski ugovori,ma ko sisa te milione,ne mora niko ništa nikome platiti,iidem sutra da se prijavim da sam teniser i odmah nemam nikave obaveze prema nikome.Hvala što si mi rekao
    !?

    Da li ti uopste znas sta su sponzorski ugovori? Da to nije plata, zarada, profit!? Oces i na stipendije da fizicko lice placa porez!?

    Okej, upravu si, DJovak da plati porez, svi ostali su posteni on lopuza, a ja kolko sutra odo da platim porez za moja sponzorstva. Pobedio si, mislim da je sledeci korak Poreska uprava i da konacno ova zemlja krene napred jer si ti usao u Matriks i provalio sistem.
    Last edited by thrillseeker; 04-03-15, 19:22. Reason: Pobeda
    "But Pascal what are you saying?"

    Comment


    • @LegendaBL
      To sto je on napisao jeste istina, obaveznim poreskim obveznikom se smatras kada boravis duze od 183 dana.Pise ti to u strucnoj literaturi, ucio sam to pre 2-3 godina i taj deo gradiva jos nije izvetreo.

      Za Monako sam negde procitao da se placa samo porez na imovina, mada nije mi taj sajt ulivao 100% poverenja.Vise ljudi mi je reklo da se porez na dohodak ne placa.Jos jedna stvar porez od fizickog lica ne postoji, to se zove porez na dohodak a valjda i sam znas da porez na dohodak tereti sve sto zaradis i jedino je razlika u tome, dok je porez na imovinu se placa u nekom simbolicnom procentu od zarade i ne mora nuzno da tereti tekuce prihode koje ostvarujes dok to mora tako da bude za porez na dohodak.Dosta je izdasniji porez na dohodak, a i ti koji zaradjuju vise naravno da za njih ima posebna(visa) poreska stopa nego sto je kod vecine.

      @maliajnstajn

      U par situacija moze da dodje do dvostrukog oporezivanja, mada je mali broj takvih slucajeva.

      Comment


      • Originally posted by pecaros View Post
        Zakon o porezu na dohodak građana

        Poreski obveznik

        Član 6.
        Poreski obveznik je fizičko lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da plati porez (u daljem tekstu: obveznik).
        Rezident

        Član 7.
        Obveznik poreza na dohodak građana je rezident Republike Srbije (u daljem tekstu: rezident), za dohodak ostvaren na teritoriji Republike Srbije (u daljem tekstu: Republika) i u drugoj državi.
        Rezident Republike, u smislu ovog zakona, jeste fizičko lice koje:
        1) na teritoriji Republike ima prebivalište ili centar poslovnih i životnih interesa, ili
        2) na teritoriji Republike, neprekidno ili sa prekidima, boravi 183 ili više dana u periodu od 12 meseci koji počinje ili se završava u odnosnoj poreskoj godini.
        Za određivanje boravka na teritoriji Republike iz stava 2. tačka 2) ovog člana, punim danom boravka u Republici smatraće se i boravak u delu dana, u bilo kom periodu između 00 i 24 časa, osim dela dana koji fizičko lice provede u tranzitu kroz Republiku.
        Fizičko lice koje u određenoj poreskoj godini nije boravilo na teritoriji Republike i koje u njoj ne ispunjava uslov da se smatra poreskim rezidentom po osnovu kriterijuma predviđenih u stavu 2. tačka 1) ovog člana, neće se smatrati rezidentom Republike za tu poresku godinu.
        Fizičko lice koje nije bilo rezident u godini koja prethodi godini dolaska u Republiku, neće se smatrati rezidentom za period pre dana kada je ono prvi put ušlo na teritoriju Republike, pod uslovom da u periodu godine koji prethodi danu prvog ulaska na teritoriju Republike ne ispunjava uslov da se smatra rezidentom po osnovu kriterijuma predviđenih u stavu 2. tačka 1) ovog člana.
        Fizičko lice koje nije rezident u godini koja sledi godini u kojoj je ono konačno napustilo Republiku neće se smatrati rezidentom za period godine koji sledi danu konačnog napuštanja teritorije Republike pod uslovom da se u tom periodu ne može smatrati rezidentom Republike po osnovu kriterijuma predviđenih u stavu 2. tačka 1) ovog člana.
        Fizičko lice koje u momentu prvog ulaska na teritoriju Republike zna da će ispuniti uslove iz stava 2. tač. 1) ili 2) ovog člana, smatraće se rezidentom počev od momenta kada je prvi put ušlo na teritoriju Republike.
        Nezavisno od uslova predviđenih u stavu 2. ovog člana, rezident Republike je i fizičko lice koje je iz Republike upućeno u drugu državu radi obavljanja poslova u diplomatskom ili konzularnom predstavništvu Republike, odnosno obavljanja poslova za Republiku u međunarodnim organizacijama, u periodu obavljanja delatnosti u tom ili bilo kom drugom diplomatskom ili konzularnom predstavništvu Republike, odnosno međunarodnoj organizaciji.
        Ma nemas pojma, to Srdja pisao da Djovaka spase od poreza...
        "But Pascal what are you saying?"

        Comment


        • Originally posted by thrillseeker View Post
          !?

          Da li ti uopste znas sta su sponzorski ugovori? Da to nije plata, zarada, profit!? Oces i na stipendije da fizicko lice placa porez!?

          Okej, upravu si, DJovak da plati porez, svi ostali su posteni on lopuza, a ja kolko sutra odo da platim porez za moja sponzorstva. Pobedio si, mislim da je sledeci korak Poreska uprava i da konacno ova zemlja krene napred jer si ti usao u Matriks i provalio sistem.


          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by Ricma View Post

            @maliajnstajn

            U par situacija moze da dodje do dvostrukog oporezivanja, mada je mali broj takvih slucajeva.
            Nedavno polozih Javne finansije, tako da sam svjez sa ovim. Vrlo rijetko ide to dvostruko oporezivanje, a i na male lovatore kao sto smo mi to to ne postoji
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Sto volim da citam ove pravnicke diskusije izmedju dvojice nadripisara

              Comment


              • Originally posted by Princara View Post
                Sto volim da citam ove pravnicke diskusije izmedju dvojice nadripisara
                Uze mi rec iz usta, ali mora se priznati da je thrillseekara u pravu ...
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by thrillseeker View Post
                  !?

                  Da li ti uopste znas sta su sponzorski ugovori? Da to nije plata, zarada, profit!? Oces i na stipendije da fizicko lice placa porez!?

                  Okej, upravu si, DJovak da plati porez, svi ostali su posteni on lopuza, a ja kolko sutra odo da platim porez za moja sponzorstva. Pobedio si, mislim da je sledeci korak Poreska uprava i da konacno ova zemlja krene napred jer si ti usao u Matriks i provalio sistem.
                  Šta ti piše u članu 7 tačka 1?

                  Tek sad ovo vidim,ti sponzorske ugovore podvodis pod istu crtu sa stipendijama,čestitam.
                  Last edited by LegendaBL; 04-03-15, 19:36.
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Nedavno polozih Javne finansije, tako da sam svjez sa ovim. Vrlo rijetko ide to dvostruko oporezivanje, a i na male lovatore kao sto smo mi to to ne postoji
                    To jedino recimo moze da zadesi nase profe kada idu da drze seminare u inostranstvu i prihode koje tada ostvare se oporezuju prvo kod njih pa u zemlji gde su rezidenti.Tako nesto sam procitao, mislim da sam u jednoj knjizi procitao kada se recimo izgradjuju gradjevinski objekti da se i tada dvostruko oporezuju pod uslovom da je vlasnik tog objekta rezident u drugoj zemlji.

                    Comment


                    • Originally posted by goku View Post
                      Mnogo veći nego što možeš i da zamisliš. Garantujem ti da mnogo više ima psihičkog maltretiranja muževa od strane žena zbog fizičke inferiornosti, nego obrnuto fizičkog nasilja. Ne opravdavam nikakva fizička razračunavanja, ali 90 posto ih bude zbog dugotrajne psihičke torture koje žene priređuju muškarcima. Ima muževa koji su bitange i alkoholičari i to bude razlog, ali ti slučajevi su manjini. U većini slučajeva su to obični, prosečni ljudi koji trpe do određene granice i onda se čaša prelije. Ponavljam, ne opravdavam nikakvo fizičko razračunavanje.

                      Ali ja sam u prethodnom postu govorio isključivo o maltretiranju koje nastaje kada dvoje više ne žive zajedno, kada se bivša žena sveti mužu preko deteta, uskraćujući mu kontakte sa ocem i prijavljujući ga da seksualno uznemirava zajedničko dete. To je sad vrlo popularno, jer ti ne trebaju nikakvi dokazi, samo prijaviš u policiji i to je to. Takvi procesi dugo traju i žene ostvaruju svoj cilj jer za to vreme dok dete nema kontakt sa ocem okreću dete trajno protiv oca. Ne misle na dobrobit deteta, već da se osvete bivšem mužu za svoj propali brak.
                      Dovoljno je to jedno ali koje si napisao da porusi jos 100000 recenica gde napises da ne opravdavas fizicko nasilje, sa tim ali si svako fizicko nasilje opravdao.

                      A za ovo sto ti pricas, to je primer kad niti jedan niti drugi roditelj nisu normalni, medjutim danas svako moze da ima decu.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Ja pricam zato sto sam prosao kroz to, sistem je neverovatno glup ali NE MOZES da ga prevaris. Niko ne bi cutao i ostao ravnodusan da tolike pare neko duguje, ovo pricam ako Novak stvarno ima neke osnove za placanje. Uostalom, na kraju godine postoji spisak ljudi koji placaju porez na godisnje zarade vece od 2.2M din. Da li tamo ima nasih tenisera sa prebivalistem u Srbiji? Evo da se ne mucite da trazite, nema...

                        A Rafa se bunio jer Englezi hoce i da za 2 nedelje provedene tamo, u toku W, naplate porez i od sponzorstva, sto se inace nigde u svetu ne radi.
                        "But Pascal what are you saying?"

                        Comment


                        • Originally posted by LegendaBL View Post
                          Šta ti piše u članu 7 tačka 1?

                          Tek sad ovo vidim,ti sponzorske ugovore podvodis pod istu crtu sa stipendijama,čestitam.
                          U Srbiji je to isto! I donacije! NE PRICAJ NAPAMET VISE MOLIM TE! I donator ne placa porez ako ne predje iznos od 2% proslogodisnjeg prometa!!!

                          Pise ono sto ti ne mozes vec sat vremena da shvatis, da odlaskom u Poresku upravu i podnosenjem papira o vec placenom porezu u drugoj drzavi i dokazivanjem da ovde nisi proveo 183 dana ti gubis status REZIDENTA!!!

                          Prebivaliste =/= Rezident
                          Last edited by thrillseeker; 04-03-15, 19:41. Reason: Sry, dupli post
                          "But Pascal what are you saying?"

                          Comment


                          • Originally posted by LegendaBL View Post
                            Šta ti piše u članu 7 tačka 1?
                            Moraju oba uslova da se ispune, a zakon vazi za vecinu.Da treba da vazi samo jedan uslov od ta dva, stavili bi ''ili''.Teniseri kao sto smo ustanovili su posebna kategorija.Ni ti ni ja ni vecina forumasa nemamo pojma kako se porezi primenjuju tenisere(to verovatno znaju znaju samo njihovi bliski prijatelji) ili na neko drugo ''zanimanje'' koje zahteva stalan odlazak u inostranstvo, a stekao sam utisak da svo vreme pricas neke stvari napamet. Dok je tvoj sagovornik imao iskustva sa Poreskom Upravom, a i ne bih uopste odbacio njegovu tvrdnju sto je rekao za druge tenisere.Nekako bi mi bilo najlogicnije u kojoj zemlji ostvare zaradu tamo se oporezuju, sto se tice sponzorskih ugovora to sam mislio da se oporezuje u zemlji gde se nalazi HQ te kompanije.

                            Comment


                            • Neće Đovak platiti porez šta se primate, iskešira vladajuću stranku za vreme izbora i miran 4 godine, npr.

                              Comment


                              • Pa u zakonu i pise ILI o tome i pricam, ili si prijavljen samovoljno ili te mi prijavimo kad provedes 182 dana u zemlji.
                                Odgovoriću kasnije, pošto mi je baterija pukla...nek u međuvremenu ovi sto tvrde suprotno provjere pravila u teniskoj federaciji (zarade od turnira i zarade od sponzorskih ugovora) ru su sve stvari objašnjene, zato i ne pričam na pamet.
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                                Comment

                                Working...
                                X