Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.sportal.rs/news.php?news=125810

    Last edited by Lord Aleksoni; 19-05-14, 11:22.

    Comment





    • Ko zna zasto je ovo dobro.
      Last edited by stefan12; 19-05-14, 11:57.
      "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

      "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

      Comment


      • Ne znam da li je neko stavio ali nece smetati ako i ja stavim
        http://www.change.org/petitions/cnn-...vitation#share
        i molim vas ljudi posaljite poruku na 1003
        jutros kad sam bio u pioniru da pomognem tim ljudima i video kako me gledaju doslo mi je da zaplacem tacno se vidi da im se ceo zivot srusio za jedan dan
        Не постоји навијач Партизана који не зна Душкову епску реченицу: “Ми навијамо за Партизан пре свега зато што га волимо, а тек онда зато што је најбољи.”
        Писао је и говорио чика Душко: “Партизан је добар. Толико добар да не морамо мрзети друге.” “Није увек лако, али је увек лепо навијати за Партизан.”“Ко је партизановац не треба му још много да би био срећан.” “Децо, водите рачуна како се понашате на Југу. Нисте у школи.”

        Comment


        • Originally posted by jagodica View Post
          Da li su donacije oslobođene PDV-a?
          Na to me danas podseti novi tekst Vedrane Rudan..
          Koliko znam sve se oporezuje... i donacije i humanitarna pomoć, jedino ona koja ide valjda direktno iz evropskih institucija, a za koju smo mi kao država ili neka udruženja konkurisali... onda ne.
          Zato i nema skoro te pomoći, toliko preko potrebne ugroženom i siromašnom narodu (raznim organizacijama, pa i bolesnim pojedincima).
          Onaj koji prima novac je oslobođen pdv-a, ali nje onaj koji šalje, a opet onaj koji prima umanjeno mu je za 20%. O papirologiji da ne govorim... to je zlo nad svim zalima u ovim birokratskim državama, a o količini istih.....
          Postoje neke olakšice za preduzeća, ali i tu je prilično ograničeno i nedefinisano.
          Samo se kod nas donator oporazuje sa 20%, a kod drugih uglavnom su porezi ili ukinuti ili iznose 2-4%.
          Možda je nešto sada promenjeno ovih dana, ali ja za to nisam čula, mogu da se raspitam.



          Banke u kojima možete uplatiti donacije za poplave BEZ PROVIZIJE!
          Last edited by miloolja; 19-05-14, 14:25.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Preporuke gradjevinaca i ljekara pred povratak u kucu kroz koju je prosla poplava:
            1.djecu ne uvoditi u kucu najmanej sedam dananakon povlacenja vode
            2. nemojte zagrijavati prostor prije nego dezinfikujete zidove jer grijanje ubrzava razvoj štetnih mikroorganizama. Greška je grijati prostor radi isušivanja prije čišćenja i dezinfekcije ili isušivati prostore samo grijalicama bez odgovarajućeg provjetravanja ili mašinskog isušivanja.
            1. najvaznije je sve dobro ocistiti i dezinfikovati. Najveća opasnost kod popave u kući predstavlja brzi razvoj algi - gljivica i pljesni kojima je dovoljno 48 sati da se razviju. Alge, gljivice i pljesni djeluju štetno na zdravlje ljudi, izazivaju infekcije, astmu, alergijske reakcije i brojne druge bolesti još dugo nakon poplava. Poplave donose i nečistoće koje doprinose razvoju mikroorganizama.
            2. Kod ciscenja prvo treba uklonite vodu ispumpavanjem. (Ako ste osigurani, pozovite agenta osiguranja za popis štete, fotografišite prostor i oštećenja.) Uklonite tepihe, dušeke i prostirke. Najbolje ih bacite jer se u natopljenim tepisima i drugim tekstilnim materijalima razvijaju i najopasniji mikroorganizmi. Odjeću treba odmah oprati i dobro osušiti. Nakon pranja i sušenja odložite je što dalje od poplavljenog prostora. Krzno i kožnu odjeću takodjer uklonite.
            3. Komadi namještaja od punog drveta – masiva se mogu spasiti. Namještaj odvojite od mokrog poda ALUMINIJSKOM FOLIJOM (plastična folija ne dozvoljava isparavanje vlage). Operite nečistoće sredstvima za čišćenje drveta ili parketa i dobro osušite krpom ili papirnim ubrusima. Izbjegavajte sredstva na bazi hlora jer ćete uništiti površinu drveta.Namještaj od iverice uglavnom je uništen nakon poplave i bacite ga što prije jer se natopljena iverica ne može popraviti ili je popravak skup i ne isplati se.
            4. Dušeke, krevete i tapacirani nameštaj najbolje je baciti. Gotovo ih je nemoguće potpuno očistiti i dezinfikovati a poplavljeni tapacirani nameštaj je mogući izvor bolesti.
            Jastuke i prekrivace bacite.
            5. Kućne aparate treba odnijeti u servisi jer se neki možda mogu spasiti.
            6. Električne instalacije treba da provjeri elektro-instalater koji će dati procjenu štete i upute sta ikako terba popravljati.
            7. Laminate odmah uklonite. Ako je poplava trajala nekoliko sati, parketi će početi da bubre pa je bolje što prije ih ukloniti da se omogući čišćenje i sušenje podne glazure. Podignute i valovite parkete nemoguće je ispraviti, takvi parketi se vade i bacaju.
            8. Vrijedne knjige i dokumenta treba zamrznuti u zamrzivacu. Smrzavanjem dehidriramo – isušujemo vlagu iz papira, listovi se lakše odvajaju i zaustavlja se propadanje štampe na papiru! Knjige i dokumente ostavite u zamrzivaču nekoliko dana do nekoliko nedjelja. Smrzavanjem isto tako sprječavamo pojavu pljesni i gljivica u celuloznim materijalima. Sve navedeno treba napraviti u što kraćem roku kako bi se što pre pristupilo čišćenju i dezinfekciji zidova.
            9. Kada ste uklonili uništene i oštećene stvari i podne podloge, treba pristupiti čišćenju i dezinfekciji zidova i podova. Pri tom koristite zaštitne rukavice, obuću i maske za disanje zbog štetnih mikroorganizama i hemikalija. Grubo ostružite nečistoće sa zidova i podova, koristite lopate, četke, perače pod visokim pritiskom i usisavače za vodu. Skinite što više slojeva boje sa zida -ovo će ubrzati isušivanje i olakšati popravke nakon isušivanja. Parni čistači su odlični za čišćenje i dezinfekciju nakon poplava, profesionalni se teško nabavljaju pa će i manji kućni poslužiti uz više truda i vremena. Ako nemate parni čistač, možete zidove i podove čistiti četkom i rastvorom za dezinfekciju. Treba oprezno koristiti kućna sredstva na bazi hlora! Profesionalna sredstva za dezinfekciju potražite u apoteci.
            10. Višak vode uklonite brisanjem. Zidovi i podovi se nakon čišćenja četkom i vodom mogu poprskati sredstvom za dezinfekciju (prskalicom za cvijeće, ručnom ili leđnom).
            11. Nakon ciscenja i dezinfekcije mozete zapoceti isusivanje prostorija opremom za isušivanje ili vjetrenjem. Postupak mašinskog isušivanja sa profesionalnom opremom traje tri do četiri nedelje. Vetrenjem, uz dobre vremenske prilike treba pričekati od 3 do 8 meseci u zavisnosti od godišnjeg doba. Kućni odvlaživači vazhuha manje snage kakve možemo kupiti u prodavnicama pomoći će, ali njihova snaga uglavnom nije dovoljna za adekvatno isušivanje zida nakon poplava.
            12. Ako se voda nalazi u izolaciji ispod podne glazure – potrebna je specijalna oprema za vakumsko isušivanje izolacija i glazura. Potražite savjet servisa za isušivanje.
            13. Ne gletujte i ne krecite zidove prije potpunog isusivanja. Razne glet mase i boje zatvaraju pore pa se zidovi sporije suše. Dobro rješenje je da se već za vrijeme čišćenja ostruže što više boje sa zida! Sve što bubri i odvaja se treba što prije ukloniti i time se ubrzava sušenje. Za vrijeme sušenja pojavljivaće se kristali minerala na površini. Ove kristale skidajte struganjem i odlažite što dalje od kuće. Na mjestima gde su oštećenja maltera dublja, najbolje je ukloniti sav malter do zida, pričekati isušivanje i sanirati posebnim materijalima za sanaciju vlažnih zidova. Krečite zidove kada ste potpuno sigurni da su zidovi suhi!
            Ovo može biti od velike koristi ljudima čije su kuće poplavljene. Čak mislim da bi bilo dobro da se svima njima dostavi u štampanoj formi kako bi se držali navedenih uputa, jer ko će u ovim trenucima baš razmišljati sve će to biti "na vrat na nos", a može biti kobno.

            BH Telecom je uzimao 0,18KM provizije na pozive od 2KM. Napisali pozivom na taj i taj broj donirate 2KM i ispod sitnim slovima kako oni uzimaju 0,18KM provizije. Kako su ti ljudi samo pogani i nesolidarni to je zlo. A takve par zgrću, tuga... Još da dodam da nisu htjeli po uzoru na Mtel da puste besplatan internet jer će tobože načisto propasti ako 2 dana ugroženi ljudi budu koristili taj internet. Nadam se da će uskoro i propasti majke im se nayebem ciganske, a ozbiljno razmišljam da pređem na nekog drugog operatera.
            sigpic
            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
            don't support us when we win."

            Comment


            • Kod nas je Telekom pustio besplatan net, VIP je dao 1gb besplatnog neta, a pametni Telenor ce dati svakom ko posalje SMS sa tekstom "pomoc"
              pa kako ljudi koji su ugrozeni to da znaju
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Kod nas je Telekom pustio besplatan net, VIP je dao 1gb besplatnog neta, a pametni Telenor ce dati svakom ko posalje SMS sa tekstom "pomoc"
                pa kako ljudi koji su ugrozeni to da znaju
                Ma i kod nas su pustili neko opciju SOS, kao moraš biti aktivan korisnik zadnjih godinu dana, te da ti kredit nije istekao i da ga imaš ispod 0,20KM da bi slanjem prazne poruke na neki broj dobio 2KM od njih. Slobodno mogu reći pišljive 2KM naspram love koju zgrću od svih nas. Šta je falilo pustiti besplatan internet da ljudi u ovim ugroženim mjestima mogu međusobno komunicirati i da se pomoć može racionalno dijeliti? Maglajlije su već odmah 1. dan uradile odličnu stvar, napravili su grupu na fejsu i tu su pisali trenutnu situaciju u svim dijelovima grada, tako da je pomoć mogla stići do najugroženijih i mislim da su prvenstveno zbog toga prošli bez većih žrtava. Naravno, pisalo se koliko se moglo budući da je konekcija ne dugo nakon ulaska vode u sami grad počela pucati. Al' eto, bilo šta je bilo, cigani bili i ostali i ne smije im se to zaboraviti.
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • Comment


                  • Sinoć na televiziji CablePulse 24 (Toronto)


                    "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

                    Comment


                    • I snajka se oglasila <333


                      Adriana Lima
                      Please lend your support to the victims of #SerbiaFloods via Novak Djokovic Foundation...every little bit helps

                      http://bit.ly/ndserbia

                      Love,
                      Adriana



                      "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

                      Comment


                      • Sad je ponovo naredjenja hitna evakuacija Obrenovca, odakle bre vise tolika voda?!?!?
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Probijeni su nasipi u Bosni i Hrvatskoj Boki, voda se izliva a nasipi postavljeni ovde kod nas su već puni vode i to ih je oslabilo mnogo. Brat mi kaže da non stop rade na postavljanju novih džakova a od nekih lokacija se svesno odustalo jer su procenili da im se više isplati evakuacija nego li uzaludno trošenje ljudstva i energije na postavljanju novih zaštita za koje se ne zna ni da li bi izdržali..
                          "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

                          Comment


                          • ...

                            Čudo iz Doboja.... svi nestali su živi!!!

                            Nadam se da je ovo istina. Strašna cenzura je počela, nestaju blogovi, brišu se tekstovi, ugašeni su noćas radio-amateri!
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Meni nikako nije jasno otkud ovolika voda, kod nas je kiša padala samo jedan nad i sledeći dan nas sve poplavilo, kako i odakle nije mi jasno

                              Ne znam koliko je ovo za Doboj tačno, čak ni mi ovdje ništa ne znamo, nikakve informacije nam se ne dijele, nove žrtve se pronalaze svaki dan (čak i cijele porodice koje su ugušene u kućama) a u medijima se plasira informacija kako ima samo 10 žrtava... ne znam zašto narodu ne kažu istinu, kao da smo glupi i ne vidimo šta se dešava
                              Last edited by proudNolee; 19-05-14, 18:12.
                              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                              Comment


                              • Ubedjena sam da mi ne znamo sta se zaista desava u Obrenovcu, svaki blog koji sam juce procitala o tome je danas nestao, ceo web sajt je nedostupan.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X