Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovde se firme povezuju na neke druge nacine. Al taj pocetni kapital je tolika prednost u njihovom funkcionisanju. Pa za Zvezdu je moderna hala u njenom vlasnistvu san snova, a sta oni sve imaju uz to. Plus oni imaju tu prednost da su "only show in town". Ali opet stoji da mi niti nesto trazimo manje sponzore niti mnogo pruzamo ovima sto imamo.


    Meni je taj deo price potpuno neizvodljiv. Vlasnik-plan-kredit(ulaganja)-izgradnja. A ta infrastruktura mu dodje najvazniji deo.
    Last edited by Chupa; 31-08-17, 10:13.

    Comment


    • Originally posted by Chupa View Post
      Ovde se firme povezuju na neke druge nacine. Al taj pocetni kapital je tolika prednost u njihovom funkcionisanju. Pa za Zvezdu je moderna hala u njenom vlasnistvu san snova, a sta oni sve imaju uz to. Plus oni imaju tu prednost da su "only show in town". Ali opet stoji da mi niti nesto trazimo manje sponzore niti mnogo pruzamo ovima sto imamo.
      Sta znaci san snova? Ode recimo Covic i potrazi parcelu od drzave, i kaze dajte nam tu zemlju na 99 godina, oslobodite nas taksi i ostalih sranja prema drzavi u izgradnji a mi cemo da vam placamo komunalije i sve ostalo. Radimo Halu + prateca infrastruktura i koje god hocete komercijalno-poslovne sadrzaje. Firme vasih politickih likova ce raditi radove, njima ce ici milionski ugovori, dajte i nama stimulans sto cemo zaposliti ljude ko strancima a eto vasi mali od palube ce da rade u Hali i ostalim sadrzajima. I dajte nam garanciju da dignemo kredit da to isfinansiramo. Vracamo pare kad prodamo komercijalno-poslovne sadrzaje a neki deo moze i na rate na X godina.

      To treba otprilike. Problem je sto da li bi to ova struktura htela da radi sa Covicem ili bi to morao da bude neko drugi.

      Zalgirio Arena je kostala oko 50 miliona evra sa svim mogucim pratecim troskovima, dodatnim objektima, pratecim sadrzajima. Tokom godine u njoj su i koncerti i sve i svasta. U jebenom Kaunasu. U BG-u sa nasim troskovima gradnje Zvezda za 20 miliona moze da ima sve sto joj treba za klub a da sve preko toga od projekta bude dodatne stvari od kojih se moze prihodovati (poslovno-komercijalna infrastruktura).
      Last edited by MannyCalavera; 31-08-17, 10:17.

      Comment


      • Iskreno izlazim iz ove rasprave Calavera vam je napisao otprilike kakvim modelom se treba krenuti I kako animirati ljude posebno animirati one koji mogu da potrose. Treba gledati napred I pokusavati napredovati. Nas napredak se manje vise ogleda u rasturanju drugih sto su I oni radili isto I tako se vrtimo u krug dok neki nam nesoji kroje coe zivot pa I titule.
        EL evoluira I ovakvi kakvi smo ne trebamo nikom,a da li ce vam biti janso sad ili ce vma biti jasnije uskoro to je do vas.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Problem je samo sto SNS bratija ne zeli nikog da im "krade" glasace...Koliko god to nekom zvucalo smesno ti ljudi na celu sa "vodjom" su optereceni da samo njih narod mora da hvali, da su zasluzni i za to sto svako jutro u Srbiji i sunce izadje...Daleko smo mi "glavom" kao narod od Nemacke a da ne pricam o politickom i privrednom miljeu...Ova prica jeste realna, ali ovde kod nas moze da je sprovodi samo "vodja" licno ili neko od njegovih najblizih za koga je siguran da ga nece ugroziti...Terzic da veze pet evropskih proleca sa Zvezdom, da je otera u plus, morao bi u prvoj izjavi da se zahvali Vucicu posto bi to bez njega bilo neizvodljivo...Takve projekte "oporavka" mozete da ocekujete samo i iskljucivo kada i ako mu podrska glasaca padne na neki kritican nivo a do tad ih drzi uz sebe na jeftinije nacine tako sto vodjama navijaca i jednog i drugog kluba gura pare u dzep preko raznih ultra kopova i slicno, sto se zmuri na njihove kriminalne aktivnosti..a oni za uzvrat drze masu pod kontrolom i ne talasaju...Odlazim polako u off...
          "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

          Comment


          • da to je sve tacno, to je to, promeniti necemo nista. Bolje da zavrsimo sa ovom temom.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
              Problem je samo sto SNS bratija ne zeli nikog da im "krade" glasace...Koliko god to nekom zvucalo smesno ti ljudi na celu sa "vodjom" su optereceni da samo njih narod mora da hvali, da su zasluzni i za to sto svako jutro u Srbiji i sunce izadje...Daleko smo mi "glavom" kao narod od Nemacke a da ne pricam o politickom i privrednom miljeu...Ova prica jeste realna, ali ovde kod nas moze da je sprovodi samo "vodja" licno ili neko od njegovih najblizih za koga je siguran da ga nece ugroziti...Terzic da veze pet evropskih proleca sa Zvezdom, da je otera u plus, morao bi u prvoj izjavi da se zahvali Vucicu posto bi to bez njega bilo neizvodljivo...Takve projekte "oporavka" mozete da ocekujete samo i iskljucivo kada i ako mu podrska glasaca padne na neki kritican nivo a do tad ih drzi uz sebe na jeftinije nacine tako sto vodjama navijaca i jednog i drugog kluba gura pare u dzep preko raznih ultra kopova i slicno, sto se zmuri na njihove kriminalne aktivnosti..a oni za uzvrat drze masu pod kontrolom i ne talasaju...Odlazim polako u off...
              Tuzna slika nase stvarnosti.

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Pa ne pada ti na pamet zato sto ne znas.
                Veoma si neprijatan da se tako izrazim. Prvo je bilo da ima samo NBA out sad odjednom ima out i za evropske klubove, to takvi najlakse i progutaju, sto bi se reklo uz po kila pecenja
                Da Kuzmic je imao veliki izbor, kao i ostali. Covic odjendom svi klauzule
                Jovic,Munford,Radicevic, Feldin,Lazic, Dobric, Simonovic, Dangubic, Jankovic,Miler, Kuzmic I Lesort 3.12m....
                350 350 150 350 200 100 300 250 170 350 350 200 ..
                Prvo treba da shvatis da plate igraca nisu isto sto i budzet.
                Drugo ovi iznosi sto si napisao pored igraca su nemoguci za Jovica, Munforda, Milera i Kuzmica. Sve i da ih zamolimo da pristanu na porodicni koncept i da budu kod nas jos 1 godinu za POLA plate koju bi mogli imati u nekom drugom klubu ovaj spisak igraca je daleko preko 3,5 miliona €. Neto. A ko je budala da igra celu sezonu za 350k€ ako moze bez problema da igra za 800k€?
                A ovo sa Milerom je tragikomicno. Plata 350k a kod nas igrao pola sezone za 65k mesecno tj za 650k za sezonu. Za Makabi potpisao dal' bi 1,2 miliona....Presao u siromasni Brose(koji kako rekose ce imati bruto budzet od 18 miliona) za verovatno 200k€? Pa ce sad da pojuri kod nas za 350k€?

                Trece na ove plate treba dodati plate strucnog staba koji su verovatno bili preko 500k€(samo Radonjic je imao 300k€)
                Cetvrto na ove iznose treba dodati fiksne troskove iznajmljivanja hala, putovanja, hotela, treninga, troskova(porezi, doprinosi, takse) za plate....sto je dobrano preko 2 miliona € godisnje
                Peto na ovo sve treba dodati troskove za FMP(jer odakle bi nam dolazili mladi igraci aka nismo mi pijani milioneri) od 300-500k€
                Eto vec dodjosmo na 7-8 miliona € budzeta
                ODAKLE?
                Ne znam da li si ispratio ovo leto ali mogao si saznati da mi finansijski ne stojim bas najbolje. Da ni budzet od tih 4 miliona ne mozemo bas da popunimo....

                Edit:
                Na sve ovo ovaj tim uopste nije nikakva garancija da ces se dokopati TOP8
                Last edited by Ivan9; 31-08-17, 10:53. Reason: Zaboravih

                Comment


                • Prijatelju koliko ti mislis da vredi Munford ...Mogu reci da se slabo razumes u bilo sta. Kuzmic I Jovic su nasi igraci bili..Miler ili neko kao Miler inace nam se sam nudio tokom leta..Svaka diskusija sa tobom je bespotrebna I ovde se zaustavljam..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Ksavijer nam je bio nedostupan prošle godine iako ga je Radonjić želeo. Mi ne bi bili ni blizu njega da nije je prošlogodišnje neslavne epizode u Barseloni
                    Jović i Kuzmić ne bi ni potpisali za nas 2016god da u ugovor nije uneta izlazna klauzula. Valjda ti je to jasno. Jasno ti je valjda i šta znači izlazna klauzula i da mi nikako nismo mogli zaustaviti ni Jovića ni Kuzmića u odlascima. Sve i da smo hteli
                    Miler ili neko kao Miler košta 350k godišnje?!?!
                    Daj majke ti bar neko ime koje je kao Miler a košta 350k
                    Šta jedno daj dva i oba će klub potpisati koliko sutra

                    Comment




                    • Koga zanima moze poslusati sta gazda ima da kaze.

                      Comment


                      • Prvo Miler je potpisao za manje pare, drugo nije igrao 6 meseci vec nesto vise...Ako mi Milera posle povreda I igranja dve godine u D ligi doveli za te pare ja onda ne znam..Munford ne vredi trenutno 400k ni u pismu..D liga je smesna I nijedan igrac odatle ne vredi neke posebne pare.. Ima I jeftinijih...Koliko je Daye kostao u Pezaru, koliko je Trinka platio Hansa I Lengforda ma imas million primera...

                        Nemoj da se ljutis ali slabo poznajes materiju.

                        Prvo je isla prica da Kuzmic ima nba out sad odjednom ko god da pare, Jovica su onda trebali prodati prosle godine kad su mogli uzeti vise para..To su onda greske uprave ako je tako kao sto ti kazes...Takvi potpisi su smrt..prvog I drugog centra das za 450k u paketu ..Mi kao d aigramo ligu sampiona pa nemamo apsolutno nikakve stranu u pregovaranu..

                        Ova sezona je trebala biti kruna rada ove uprave a pre svega DR-a koji kao normalan I posten covek otisao, eto probudio se jedno jutro I rekao dosta...Sustina jeste da je ova rasprodaja davno osmisljena.. itd itd
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Miler je kod nas igrao za 60k$ mesecno...vise puta su to pisali ljudi bliski desavanjima u klubu...nema te magije da bi pristao za manje ovaj put...tim pre sto je tad dolazio kao igrac bez evropskog iskustva...
                          "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Prvo Miler je potpisao za manje pare, drugo nije igrao 6 meseci vec nesto vise...Ako mi Milera posle povreda I igranja dve godine u D ligi doveli za te pare ja onda ne znam..Munford ne vredi trenutno 400k ni u pismu..D liga je smesna I nijedan igrac odatle ne vredi neke posebne pare.. Ima I jeftinijih...Koliko je Daye kostao u Pezaru, koliko je Trinka platio Hansa I Lengforda ma imas million primera...
                            Nemoj da se ljutis ali slabo poznajes materiju.
                            Ne ljutim se. Ocigledno je da pratis pogresne izvore cim si u stanju da da ispises da bi Miler igrao za 35k mesecno. Kada je potpisao za nas bio je relativno nepoznat igrac u Evropi, sa istorijom povreda, takoreci macka u dzaku
                            Ali opet ga nismo mogli dobiti ispod tih 60k(ili 65k po drugim izvorima) mesecno. Potpisao je na 7 meseci ugovor.

                            Originally posted by LosmiSK View Post
                            Prvo je isla prica da Kuzmic ima nba out sad odjednom ko god da pare, Jovica su onda trebali prodati prosle godine kad su mogli uzeti vise para..To su onda greske uprave ako je tako kao sto ti kazes...Takvi potpisi su smrt..prvog I drugog centra das za 450k u paketu ..Mi kao d aigramo ligu sampiona pa nemamo apsolutno nikakve stranu u pregovaranu..

                            Ova sezona je trebala biti kruna rada ove uprave a pre svega DR-a koji kao normalan I posten covek otisao, eto probudio se jedno jutro I rekao dosta...Sustina jeste da je ova rasprodaja davno osmisljena.. itd itd
                            Ne vidim korist od prodaje Jovica prosle godine i ako bi mogao u ciframa da mi iskazes tu korist.
                            Vratimo se na pocetak 2016/17 sezone. Imas 2 opcije da potpises Jovica za tu sezonu na 250k i da mu stavis otkup od 160k na kraju sezone ili da prodas jovica za lupam 300k(posto su prodaje za vise od 300k veoma veoma retke u kosarci) i onda za 400k dovedes nekog amerikanca koji ce da se uigrava i koji nece biti kvaliteta Jovica. Evo sta bi ti na pocetku 2016/17 sezone uradio? Mozda sam ja prevideo neku trecu opciju
                            Taj ostanak Jovica od jos jedne godine je odlican potez uprave i strucnog staba jer nam je jedan Jovic igrao celu sezonu(dobro malo manje ) za nekih 100k. Hvala i Jovicu koji je pristao da se u ugovor stavi izlazna klauzula a nije uopste morao.

                            Za Kuzmica ne znam ko je pricao i sta je pricao ali svakako mu ugovor nije menjan u toku sezone. Kakav je ugovor potpisao na osnovu njega je i otisao. Ko je, gde je i sta pricao svakako ne znam

                            Comment



                            • Prestanite sa medjusobnim prepucavanjima.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Prvo Miler je potpisao za manje pare, drugo nije igrao 6 meseci vec nesto vise...Ako mi Milera posle povreda I igranja dve godine u D ligi doveli za te pare ja onda ne znam..Munford ne vredi trenutno 400k ni u pismu..D liga je smesna I nijedan igrac odatle ne vredi neke posebne pare.. Ima I jeftinijih...Koliko je Daye kostao u Pezaru, koliko je Trinka platio Hansa I Lengforda ma imas million primera...

                                Nemoj da se ljutis ali slabo poznajes materiju.

                                Prvo je isla prica da Kuzmic ima nba out sad odjednom ko god da pare, Jovica su onda trebali prodati prosle godine kad su mogli uzeti vise para..To su onda greske uprave ako je tako kao sto ti kazes...Takvi potpisi su smrt..prvog I drugog centra das za 450k u paketu ..Mi kao d aigramo ligu sampiona pa nemamo apsolutno nikakve stranu u pregovaranu..

                                Ova sezona je trebala biti kruna rada ove uprave a pre svega DR-a koji kao normalan I posten covek otisao, eto probudio se jedno jutro I rekao dosta...Sustina jeste da je ova rasprodaja davno osmisljena.. itd itd

                                Munford ako dodje, nece imati ispod 400k dolara sigirno, nema sanse on da dolazi za manje od toga, mozda 10-20k gore dole ali to je to. Jeste on imao losih par meseci u Barsi, posto to nije bilo ni pola sezone sto je proveo tamo, ali ne moze to da mu toliko spusti cenu da igra za dzabe maltene, covek je prvi put u evropu dosao ove godine u Barsu, nece on tako lako iz Amerike potegnuti opet ovamo za sicu.

                                Comment

                                Working...
                                X