Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laki21 View Post
    Nikad gori Pao ))

    Zaštiti kopirajtom dok Tegeltija nije pročitao.
    Gist, Singleton, Mike James, Kalates,Deshaun Thomas, Papas, samo cu napisati i veceras Nedovica i Papapetrou, a ovi ostali, odakle su oni dosli i kakvu reputaciju imaju u EL? Umalo repriza nekih poraza iz ove sezone, samo sto smo veceras imali i prednost od 17 razlike u jednom momentu pa eto dosli smo do neizvesne zavrsnice, i turnoverom Nedovica mi dobismo ovo.

    Zato i pitam ako su porazi bili Obradovicevi svi prethodni kada smo imali prednost i obicno gubili ovakve utakmice ko bi bio kriv da smo izgubili posle plus 17 razlike na svom parketu? Verovatno Wolden, Dobric, JOb, nasli bi vec nekog igraca.
    Last edited by Šarac; 30-12-20, 21:35.

    Comment


    • Originally posted by Šarac View Post
      Gist, Singleton, Mike James, Kalates, samo cu napisati i veceras ovo sto smo gledali. Umalo repriza nekih poraza iz ove sezone, samo sto smo veceras imali i prednost od 17 razlike u jednom momentu pa eto dosli smo do neizvesne zavrsnice, i turnoverom Nedovica mi dobismo ovo.
      Imali smo trenera i akciju za niski post..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by poacher View Post
        RETROSPEKTIVA

        Došli smo do kraja ove 2020. godine, za našu košarkašku sekciju jedna od najturbulentnijih godina u Čovićevoj eri. Niz promašenih investicija, puno brljanja u selekiciji i još više pokušaja da se prvobitne poprave su zaštitni znak ove proklete godine iz koje smo čak uspeli i da izvučemo dosta benefita spletom čudnih okolnosti.

        Na polovini sezone 20/21 u Jadranskoj ABA ligi bilans iznosi 9-2. Kako stvari stoje, nakon odigranih zaostalih mečeva, naša pozicija na tabeli bi bila #3 / #4 što sigurno nije nešto što može da raduje navijače ako uzmemo u obzir da smo nakon 8 odigranih kola bili na 8-0.

        Kada je reč o Evroligi, situacija nije preterano dobra ali ima prostora za optimizam. #15 na pola sezone jeste zabrinjavajuća s obzirom na to da je ambicija bila borba za TOP8, ali usled nekoliko nesrećnih, pa može se reći i amaterskih izdanja naše ekipe realizovanje te ambicije postaje sve teže izvodljivo. Međutim, sezona je puna čudnih rezultata, mnogo skuplji rosteri i timovi sa mnogo većim ambicijama imaju isti ili sličan bilans kao i mi (PAO, Fener, Efes) i falilo im je malo sreće u pojedinim situacijama kako bi prelomili neke mečeve gde su realno trebali da ostvare pobedu. Isto tako neke ekipe koje nisu baš projektovane za TOP8 igraju iznad svih očekivanja (Bajern, Zenit, Žalgiris, Olimpijakos) i maksimalno koriste sve prednosti/mane ove "postkoronarne" sezone. Na tu kartu iznenađenja je pre početka sezone verovatno igrala i naša uprava i ljudi koji vode klub i tim, ali su nesrećnim i pomalo bizarnim porazima (Žalgiris, Himki, Makabi, Oli...) pružili samo negativno iznenađenje svojim navijačima. Ako posmatramo učinak konkurencije TOP8 nam trenutno beži 4 pobede (Žalgiris, Valensija) uz malo sreće i malo ozbiljnog pristupa to nije nedostižna razlika.

        Cenu loših rezultata ali i pre svega loših izdanja ekipe platio je otkazom trener Saša Obradović. Delovalo je kao da nije uspostavio autoritet nad stranim igračima i "zvezdama tima" i da je tu direktno izgubio uticaj na njih, a indirektno i na sve ostale igrače koji su mu bili ventil za izbacivanje nervoze.

        Vruću klupu preuzeo je legendarni Dejan Radonjić koji se nakon epizoda u inostranstvu vratio na mesto uspeha u nadi da će uspeti da ugasi požar i privede sezonu u nekoj mirnijoj atmosferi te da će uspeti da izvuče maksimum od pojedinih domaćih igrača i selektira kostur ekipe za sezonu 21/22. Svoj drugi mandat u Crvenoj zvezdi krenuo je sa dva, slobodno mogu reći, sramotna poraza - 30 razlike od Zenita i 20 od Igokee (najubedljiviji poraz Zvezde u ABA ligi pod Radonjićem), ti porazi su proizvod luzerskog mentaliteta i sivila koje je dobio u amanet od prethodnog trenera i iskoristio je te mečeve kako bi uvideo ko je od prisutnih momaka materijal za ostatak sezone i budućnost, a ko nije. Sudeći po minutaži i uticaju na igru Langston Hall deluje kao precrtan, igrači sa najviše minuta u poslednje 3 utakmice su Dobrić, Davidovac i Kori Volden. Raduju minuti Reatha (6 minuta prosečno, ali ga koristi u svakom meču), Radanova (15 protiv PAO), Uskokovića (19 Zenit, 13 Igokea), kao i korigovana minutaža Laziću (oko 10 minuta) koji nadam se konačno dobija pravu ulogu igrača za specijal odbrane, a da će minute polako prepuštati Davidovcu i Dobriću koji su naš zalog za budućnost.

        Za kraj godine pobeda nad redovnom mušterijom Panatenaikosom, bez alfe i omege ovog tima Jordana Loyda, trebala bi da bude najava nekog uspešnijeg, mirnijeg i radosnijeg perioda pod palicom trenera koji je klubu vratio slavu, navijačima veru i (mnogim) igračima samopouzdanje.

        Srećni novogodišnji i božićni praznici, svima vam želim pre svega dobro zdravlje i naravno manje stresa zbog naše Zvezde!

        Sportski pozdrav!
        Poraz od Zenita ne pripisuj Radonjicu, tada je jos na klupi bio Sasa.

        Comment


        • Originally posted by Šarac View Post
          Gist, Singleton, Mike James, Kalates,Deshaun Thomas, Papas, samo cu napisati i veceras Nedovica i Papapetrou, a ovi ostali, odakle su oni dosli i kakvu reputaciju imaju u EL? Umalo repriza nekih poraza iz ove sezone, samo sto smo veceras imali i prednost od 17 razlike u jednom momentu pa eto dosli smo do neizvesne zavrsnice, i turnoverom Nedovica mi dobismo ovo.

          Zato i pitam ako su porazi bili Obradovicevi svi prethodni kada smo imali prednost i obicno gubili ovakve utakmice ko bi bio kriv da smo izgubili posle plus 17 razlike na svom parketu? Verovatno Wolden, Dobric, JOb, nasli bi vec nekog igraca.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Originally posted by Laki21 View Post
            Ja nikada necu navijati da mi izgubimo i da bih nekog apostrofirao kao krivca za poraz, za ovaj klub sam navijao i kada je Dule Vujosevic bio trener a i sutra kada bi ga postavili zeleo bih da svaku dobijemo. Samo zelim da gledamo pobede i poraze istim ocima bez upiranja prsta u dezurne krivce po defaultu i sklanjanje pogleda kada je neko drugi u pitanju.
            Nadam se da ce klub dobro razmisliti oko nekih katovanja koja su bila planirana posle ove utakmice, kao i oko angazovanja " pojacanja" koja opet mogu da ubiju hemiju.

            Nama ce najvece pojacanje biti ako DR uvede u sistem JOBa, skine kilazu spancu i u ABA ligi pusti ovu nasu decu da se celice za sledecu sezonu.

            Comment


            • Originally posted by NaviSK View Post
              Poraz od Zenita ne pripisuj Radonjicu, tada je jos na klupi bio Sasa.
              Moj previd onda, izvinjavam se

              Comment


              • Originally posted by Šarac View Post
                Ja nikada necu navijati da mi izgubimo i da bih nekog apostrofirao kao krivca za poraz, za ovaj klub sam navijao i kada je Dule Vujosevic bio trener a i sutra kada bi ga postavili zeleo bih da svaku dobijemo. Samo zelim da gledamo pobede i poraze istim ocima bez upiranja prsta u dezurne krivce po defaultu i sklanjanje pogleda kada je neko drugi u pitanju.
                Nadam se da ce klub dobro razmisliti oko nekih katovanja koja su bila planirana posle ove utakmice, kao i oko angazovanja " pojacanja" koja opet mogu da ubiju hemiju.

                Nama ce najvece pojacanje biti ako DR uvede u sistem JOBa, skine kilazu spancu i u ABA ligi pusti ovu nasu decu da se celice za sledecu sezonu.
                Hahaha. .opet "informacije" iz prve ruke...jel ide u MZT?
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Šarac View Post
                  Ja nikada necu navijati da mi izgubimo i da bih nekog apostrofirao kao krivca za poraz, za ovaj klub sam navijao i kada je Dule Vujosevic bio trener a i sutra kada bi ga postavili zeleo bih da svaku dobijemo. Samo zelim da gledamo pobede i poraze istim ocima bez upiranja prsta u dezurne krivce po defaultu i sklanjanje pogleda kada je neko drugi u pitanju.
                  Nadam se da ce klub dobro razmisliti oko nekih katovanja koja su bila planirana posle ove utakmice, kao i oko angazovanja " pojacanja" koja opet mogu da ubiju hemiju.

                  Nama ce najvece pojacanje biti ako DR uvede u sistem JOBa, skine kilazu spancu i u ABA ligi pusti ovu nasu decu da se celice za sledecu sezonu.
                  Dočekao si Radonjića ko da ti je kuću zapalio. Lepo što menjaš mišljenje, nadam se da nećeš opet seiriti posle prvog poraza kao posle poraza od Igokee.

                  Poenta je, u svim individualnim sportovima trener je osnova tima. Odatle sve kreće, na terenu se završava.

                  Ovaj klinac kod Obradovića nije video parketa, i samo njegov performans večeras pokazuje šta razlikuje dobrog i lošeg trenera. Nije taj Radanov večeras naučio da igra košarke, znao je to i ranije, samo što nije imao ko da vidi.

                  Isto tako nije imao ko da vidi i bezbroj drugih stvari, što će TRENER konačno uočiti. Samo mu treba malo vremena i ništa više.

                  A onda Kalemegdan u junu.
                  A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                  Comment


                  • Sram vas bilo niko Radanova da pomene? Decko pokidao!

                    Izvinjavam se vozio sam nisam gledao tel
                    Last edited by Victor BG; 30-12-20, 22:10.

                    Comment


                    • Originally posted by Šarac View Post
                      Ja nikada necu navijati da mi izgubimo i da bih nekog apostrofirao kao krivca za poraz, za ovaj klub sam navijao i kada je Dule Vujosevic bio trener a i sutra kada bi ga postavili zeleo bih da svaku dobijemo. Samo zelim da gledamo pobede i poraze istim ocima bez upiranja prsta u dezurne krivce po defaultu i sklanjanje pogleda kada je neko drugi u pitanju.
                      Nadam se da ce klub dobro razmisliti oko nekih katovanja koja su bila planirana posle ove utakmice, kao i oko angazovanja " pojacanja" koja opet mogu da ubiju hemiju.

                      Nama ce najvece pojacanje biti ako DR uvede u sistem JOBa, skine kilazu spancu i u ABA ligi pusti ovu nasu decu da se celice za sledecu sezonu.
                      Konacno normalan post, posle mora gadnih! Kapiram da si ih sve sa namerom pisao, ne bi li dokazao nekome "nesto"! Slazem se za poslednji pasus, prema ulozi i minutazi JOBa ne verujem da je planiran za katovanje. I svakako bi bio veliki benefit ukoliko bi doveo formu u konstantu.

                      Moji utisci sa meca su uspostavljanje trade mark-a DRa na ovom mecu, a to je pack line odbrana, u kojoj je Kuzmic prosto dominirao, zakljucao reket i otera igrace Pao napolje! Druga stvar je sto smo primili kos iz samo jednog prodora, Meka preko Radanova i to da nije video kos! Rizikovali smo na Bentilu i na Whiteu i to nam se isplatilo! Mislim da je doslo do straha od pobede, ali smo se na kraju izvukli!

                      Takodje bih pohvalio rotaciju igraca, kao i konstantno bodrenje ekipe, bez konstantnog uralanja i siktanja, narocito na domace igrace!

                      Sasa Obradovic je pored doselekcija tu nalravio najvecu gresku, jer nije uspeo da kontrolise svoj temperament i preko domacih igraca izgubio svlacionicu!

                      Svakako jako bitna pobeda i zakljucio bih samo recenicom "NE DAJ BOZE, DA SE SRBI(CIGANI) SLOZE!"

                      Comment


                      • Nije u duhu srpstva i nas cigana da smo slozni. :-)

                        Meni iz ovog meca bitan Radanov, JOB ( clutch) doktor mu je dao poslednji napad na post...toliko su mi nedostajali ti "sigurni" pieni..ovo ce mu biti inekcija adrenalina..pored i vrhunska odbrana..

                        Lopta je dobro jruzila u prvom, ali se ne slazem za reket, jos smo tanki tu...drugo HT je bilo u rangu Igokea, ali PAO je bas slab u rotaciji.

                        Ono sto me raduje sto se vidi da ce za metar dana ovo biti bas naspanovano...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by Victor BG View Post
                          Sram vas bilo niko Radanova da pomene? Decko pokidao!

                          Izvinjavam se vozio sam nisam gledao tel
                          Excusez moi?

                          Comment


                          • Radanov mora da igra, ali mora, on je nasa najbolja trojka sigurno...atletski, suterski i ima iq jako jako dobar...radonja je dobio ovo, izveo je onog idiota kuridzu, Boze dragi cemu sluzi taj lik na parketu?! Filipa bih gledao majke mi opet umesto ovog...jel mu je velja nevolja neki rodjak pa ucenjuje sve da ovaj igra, u cemu je fora jbt? Dno dna od kosarkasa...

                            Comment


                            • Ko god planira da se dovodi ili da se vraća u tim, ne bih voleo da Radanov, pa ni Uskoković budu van 12 ili sa garbage time-om. Pitanje je kako će izgledati roster kad se vrati Loyd, Noko se dovede u red i Hol oporavi.

                              Po ovom što se danima nagoveštava da će Hol još malo biti bivši, opet ostaje pitanje ko će u 12?

                              Simonović/Reath? Nnoko?
                              Uskoković/Radanov? Pojačanje?

                              Comment


                              • Originally posted by Laki21 View Post
                                Dočekao si Radonjića ko da ti je kuću zapalio. Lepo što menjaš mišljenje, nadam se da nećeš opet seiriti posle prvog poraza kao posle poraza od Igokee.

                                Poenta je, u svim individualnim sportovima trener je osnova tima. Odatle sve kreće, na terenu se završava.

                                Ovaj klinac kod Obradovića nije video parketa, i samo njegov performans večeras pokazuje šta razlikuje dobrog i lošeg trenera. Nije taj Radanov večeras naučio da igra košarke, znao je to i ranije, samo što nije imao ko da vidi.

                                Isto tako nije imao ko da vidi i bezbroj drugih stvari, što će TRENER konačno uočiti. Samo mu treba malo vremena i ništa više.

                                A onda Kalemegdan u junu.
                                Nemoj me nikada shvatiti ozbiljno pogotovo kada izgubimo. Na twiteru sam bio jos gori, ali @losmisk vrlo dobra zna da sam se zajebavao i tamo i ovde,

                                Ja NIKADA necu biti protiv DR , nikada se necu radovati porazu naseg KKCZ, i NIKADA necu nijednog igraca terati iz kluba, kao ni trenera pa makar sve izgubio, i napisao sam, mogao sam nastaviti dalje da se pravim da pljujem po Radonjicu samo da bi docarao sta smo ostali morali da trpimo kada su drugi treneri bili na tapetu a i igraci.

                                Opusteno druze, suvise smo mi matori da bi ove male radosti koje cemo sada nadam se sve vise i vise imati sa DR da bih se ja sada pravio da sam negativan. Trebaju nam radosti kakve god da su u ova teska vremena van kosarke.

                                Malo moram i sa LOSMISK razmeniti neku rec ovde, bilo bi dosadno ako bi bili na istoj strani.

                                pozz

                                ps. kada se vrate Loyd, Noko, i kada se izvrsi doselekcija sa jos dva igraca, gde vidis minute i ulogu za Radanova?
                                Last edited by Šarac; 30-12-20, 22:36.

                                Comment

                                Working...
                                X