Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vidim komsije se aktivirale i traze nekog sutera iz Kolumbije...
    Nesto ne znam koliko bi nam dobrog donio jos jedan igrac spolja, i mozemo li da iskombinujemo sve u sutonu sezone? Prosle sezone Kej Si jeste znacio, ali mozemo li opet to da ponovimo?
    S druge strane iako ne zelimo o tome ni da razmisljamo, mozemo li izdrzati plejof bez povreda? Star sastav, vec smo ove godine nagrdjeni povredama, plej of se igra brzo, mecevi na noz... Ako bi mogli naci nekog mladog pleja zeljnog igre sa dobrim fizikalijama, tipa nekadasnji Nelson, mislim da bi bilo ok i za nase finansije (low risk/high reward) i za igru ekipe.

    Sto se tice Radonje, sanse za to po nekoj mojoj logici ne postoje, vjerujem da ce na ljeto postati nas novi/stari trener. Trenutno postoji bar 5 dobrih razloga zasto da nas ne preuzme u ovom dijelu sezone.

    Comment


    • Dilan Enis je dobio pasos jer je njegov menadzer Misko Raznatovic jos pre njegovog dolaska u Zvezdu predao papire za to i on mu je to sredjivao.

      Carl Dzenkins je dobio pasos kada je već bio igrac Olimpije Milano.

      Izvor Daba

      Comment


      • Za 2 min i google svako moze da proveri ove podatke. Dzenkins je trazio nas pasos kao igrac Olimpije Milano(posle 2 sezone provedene kod nas) da bi oslobodio mesto za jos jednog stranca (tada su trazili Markusa i on je trebao biti taj novi stranac)
        Enisu je pasos sredio Misko.
        Nelson je pasos trazio kao igrac PAO(posle 2 sezone provedene kod nas) da bi oslobodio mesto za jos jednog amerikanca u PAO.
        Ni jednom od ova 3 igraca KKCZ nije ni inicirala ni "ucestvovala u izradi" pasosa.

        Iako ne podrzavam ovako izdavanje pasosa nekako i razumem. Zasto bi samo mi ignorisali napredne tekovine ove "drzave", tj ako vec svi drugi to rade zasto bi mi samo bili "glupi"?
        Uostalom nismo mi zapoceli sa tim, ali sad kad smo i mi provalili taj kanal za dobijanje pasosa, ocekujem ili ukidanje ovog pravila o 4 stranca ili prosirenje na bar 6 stranaca jer sad ostali nemaju takticku prednost

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Kakav građanin trećeg reda? Šta pričaš jbt? Kako ne možeš da dobiješ pasoš?
          Могу да добијем пасош, али не безвизни, него пише ти да си са КиМ и то значи да само срби са Косова не могу слободно да се крећу по европи него само да јуре по амбасадама.

          Comment


          • Čemu da se nadaju ostali učesnici kupa kad večiti imaju po 6 stranaca u ekipi! Treba Kls i Kup igrati samo i isključivo sa domaćim igračima!

            Comment


            • Ne treba da se ukida ovo pravilo nego samo da se precizira. Maksimalno 4 stranca koji ne mogu igrati za nasu reprezentaciju.

              Ako se KSS izjasnio da stranci ne mogu da igraju za nasu reprezentaciju i pored srpskog pasosa, sem ako nisu rodjeni u Srbiji ili imaju poreklo sa ovih prostora, onda je jasno ko bi jedino mogao da bude tretiran kao domaci....dzabe ti pasos.
              Ako se u buducnosti predomisle kao nase komsije, onda bi taj 1 koji bi dobio poziv mogao da se tretira kao domaci, a ne svi koji imaju pasos.
              Last edited by mmajstor; 12-02-20, 09:29.

              Comment


              • Dobra analiza....

                https://www.mozzartsport.com/kosarka...loncici/350374

                Comment


                • To pravilo o ograničenju broja stranaca je nadasve glupo i diskriminatorno, uostalom Bosmanovo pravilo u fudbalu to i potvrđuje. Mi se pravimo puritancima u košarci a zapravo će da nas pregazi košarkaška Evropa.
                  Jedna Španija koja već prilično dugo vlada kontinentom nije gadljiva na Mirotića, na Tajsona Pereza i druge a potvrda svega su i osvojene medalje. Na takav postupak nisu imuni ni Turci, Rusi, Slovenci, Hrvati, Bosanci, Crnogorci, Česi ....samo smo mi najpametniji how yes no.
                  Što se tiče klupske košarke, Španija je vrlo pragmatična i nju ne zanima košarkaško ili svako drugo državljanstvo osim broja stranaca van Evrope (valjda tako beše), puca im prsluk da li će 12 stranaca izaći (roster) na teren u prvenstvu ili kupu Kralja, jer ipak klub osvaja trofej, klub je taj titular ne Mirotić, Hanga, Kampazo...
                  Kakvi smo mi likovi, kakva retrogradna mašinerija i kakvi starci u glavama sa promislima da će domaća košarka propasti ako ograničenja o broju stranaca izbacimo.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Ma Bosmanovo pravilo je i dovelo da klupski sport zamre u zemljama kao sto je Srbija, i svaka odluka koja to minimalizuje je dobra odluka. Spanska kosarka napreduje jer ima love da krade talentovane strance a mi te love nemamo. Sa druge strane talenta imamo, i treba usmeriti/motivisati klubove na pravljenje igraca a ne na kupovinu polovnih matorih stranaca od cega srpska kosarka ima - nista.

                    Comment


                    • https://www.b92.net/sport/kosarka/ve...nav_id=1653562
                      nazire se kraj Aba

                      Comment


                      • Za to što su bacali predmete na teren, što su pokušali sudiju da biju (ii šta već) kazna e svakako potrebna i svrsishodna. Na klubu je da detektuje majmune koji to rade i da ih udalji (na neki način) od dvorane. Urlanje i psovanje jeste ružno ali nije opasno, ovo prethodno jeste opasno.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Odluka: Zagreb

                          Zasto Zagreb? Zasto ovako nepismeno pa se prezime Trinkijerija pise sa Trinchieri umesto da se transkribuje ili pise pod navodnicima - na kom je ovo jeziku? Sta je gledatelj?
                          Trebalo bi traziti da se odluka napise na srpskom jeziku, ili na engleskom posto ne postoji jezik ABA lige pa zbog toga sajt prave na engleskom. A ovo je vrhunac:
                          "da je jedan gledatelj verbalno, a možda i fizički pokušao napasti suca Jurasa"

                          Mozda?
                          Divljastvo na tribinama definitivno treba posteno osuditi i kazniti, ali ovako napisana odluka mi nesto smrducka na medjunacionalni sovinizam.


                          btw. potpisnik ovog zapisnika javno ne krije da je navijac NK Dinamo.
                          Last edited by mmajstor; 12-02-20, 11:40.

                          Comment


                          • Sve dok se divljastvo na tribinama bude SELEKTIVNO osudjivalo i kaznjavalo nema od tog posla nista. Samo ce da prozvede jos veci revolt.
                            Nekako im promacinje skandiranje porodici Covic na SVAKOJ domacoj utakmici KKP. Mozda ne moze da prepozna tekst posto ima vise frakcija pa jos nisu sinhronizovani?
                            Uostalom su Vesni pevali i na prvom derbiju sve uredno dok igraci stoje na terenu u majcama "Stop nasilju nad zenama"

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Analiza je prepisana sa par foruma. Nista novo, sto se vec nije moglo pricitati na forumima nije receno. Jedino je OK sto imaju vecu citanost nego forumi, pa ce da se cuje malo vise / dalje, a i autor je odradio dobar posao po uzoru na resavsku skolu.

                              Comment


                              • Nema sta da se nazire sve se to dogodilo a sigurno i mnogo gore nego sto pise u toj kazni. Iskljucivi krivac je klub. To ako treba da se polemise onda ne znam.Bitno je da s kuka joj sta cemo u Podgorici....

                                Analiza, pa nije vreme za analize, jos manje floskule nije ovo Sakotin tim, kao da je trenirao nekad bolje igrace u zivotu pa mu ovo ne lezi..

                                Mi kao klub i navijaci moramo da idemo uzdignutog cela i da se ne blamiramo sa glupostima.

                                Sto se tice ovog sa strancima, glupost je bilo sta ogranicavati. Dokaz kolika je drzava bana jeste da mogu da ti nabave pasos za pet minuta, nekom Panteru ili Pejdzu...za dzabe preko veze za par sati...zalosno i bedno...

                                Ipak, cim pickousti ima 80% znaci da vecini ipak prija ovo sve i zabole ih coese za bilo kakvo krsenje zakona...i oni bi da im se ukaze prilika...

                                Pauza je,bice dosta domora i ima dovoljno vremena Sakota da sabere tim za kraj sezone...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X