Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post

    Buducnost je tu u ozbiljnoj prednosti zato sto domaci su dugo tu i imaju vec dobre i kvalitetne uloge i kako bude domicalo to ce sve biti homogenije..i bolje..Nece se Sehovic prepasti,nece Danilo,imaju svoje uloge..sta ces ti sa Radanovim koji je prestraseni defanzivni specijalac ili igrac za garbidz tajm..Danilo je doneo pobede nad CSK..itd..Radanov nije uticao na pobedu od juniora CZ...kao ni Simanic itd..
    Šehović je ušao u rotaciju ove sezone tek kad je Rumenko ispao iz nje.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Vrlo dobro sam se ogradio od vanserijskih igraca kao sto je Doncic. On je vec sa 17 godina uleteo u najvisi rang pa mu nije ni trebao tranzicioni klub.
      Da je to tako, Misko bi otvorio klub u KLS ligi a ne ABA...zasto je to uradio? Nece bre perspektivan igrac pred Zvezdu ili neki veci klub da igra tu DZLJ ligu po kvalitetu, jer ona nije na radaru velikih klubova. Ako ga gurnes na silu oticice vrlo brzo u neku stranu ligu koja jeste na radaru.
      Da je Doncic bio u CZ npr, igra bi u FMPu do 20 godina..Pratio sam te prve sezone Doncica i trebalo je to istrpeti i to klub kao Real Madrid. To je je velicina Pabla Lasa toliko puta osporavanog a on opet objasnjava neke stvari.

      Drugo, Mega je nesto sasvim drugo, imaju jedan menadzerski tim i njima nije u cilju da igraju KLS... kontas, samo jedan klub..mada i oni imaju sad OKK Beograd..npr..mada oni ne bi smeli ni da postoje, ali tu se vec vracamo na banana drzavu...

      Trece- opet moram da ti crtam...Mlad igrac se razvija tamo gde ce imati minute i uloge...Sta mu vredi da igra ABA ligu kad ne moze napredovati..vidi pod Simanic i Radanov, napredak ce im ici smao sa godinama..Apic ce imati mnogo bolju polaznu osnovu npr..lider je ekipe i ima veliku ulogu..ovo dvoje ni za u20 nisu znali da iznesu ulogu...Dok je Gudura npr bio MVP..

      Za mladog igraca nije bitno dal igra ABA ili KLS ako se jos pravi kao igrac i sprema za Zvezdu...Mi smo od svih nasih mladih igraca doneli ove sezone 4ti i to igraju Ojo i Covic..ovi bolje d anisu ni dosli..

      OPET SAM TI NACRTAO ko je uspeo iz kog ranga takmicenja ali ti opet udaras kontru i ako sam te razoruzo sa cistim cinjenicama...tebi u rukavu ostaje jedino FC3 i ovi stranci...ali ne pricamo na tvoju zalost o njima...vec mladim domacim igracima iz naseg pogona...
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Šehović je ušao u rotaciju ove sezone tek kad je Rumenko ispao iz nje.
        Jeste, slazem se...ali je opet bio spreman da uskoci. Mi i ovo sto smo imali se raspalo...Ja bih dosao na leto i rekoa Davidovcu..imas da se spremis fizicki da budes kao Janis pre tri godine ) da radis samo teretanu ifiziku...ako neces, igraces kosarku u Koceljevi sledece godine.. Ljudi moji oni dobijaju 100-150-200k klinci..ima bre da radis sta ti se kaze i kako ti se kaze..to su ogromne pare za nas standard a pritom im je sve ostalo placeno..i sta ON URADI..ode na MalDIVE hahhahahahaa
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ne treba toliko da ides u sirinu, i da se inatis...ajde da se fokusiramo na sustinu a ne na to ko je u pravu. Ovo nisu "mladi" igraci.
          Ovo su igraci koji su vec prosli taj period, izdvojili su se po kvalitetu ali jos uvek ne mogu da izguraju ABA i Evropu jer im fali iskustva za taj level takmicenja. U KLS-u to ne mogu da dobiju....vise ce nazadovati nego napredovati bez obzira na minute jer je kvalitet tamo previse previse slab.

          Mene interesuje zbog cega mislis da je Megi u cilju da igra ABA ligu kada vec kazes da im nije cilj da igraju KLS? To je klub sa slicnom misijom kao i FMP, stim sto ti igraci imaju vecu sirinu u izboru buducih klubova, dok je plan za vecinu FMP-ovca da zavrse u Zvezdi. Ali je misija ista....skupljas iskustvo neafirmisanim igracima koji poseduju talenat, u najjacoj regionalnoj ligi da bi se prodao nekom boljem klubu (Mega cilja NBA ili neki Evroligaski, FMP cilja takodje NBA ali ne svaki evropski klub nego Zvezda ima prioritet...), na stranu raznorazni konflikti interesa.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Ne treba toliko da ides u sirinu, i da se inatis...ajde da se fokusiramo na sustinu a ne na to ko je u pravu. Ovo nisu "mladi" igraci.
            Ovo su igraci koji su vec prosli taj period, izdvojili su se po kvalitetu ali jos uvek ne mogu da izguraju ABA i Evropu jer im fali iskustva za taj level takmicenja. U KLS-u to ne mogu da dobiju....vise ce nazadovati nego napredovati bez obzira na minute jer je kvalitet tamo previse previse slab.

            Mene interesuje zbog cega mislis da je Megi u cilju da igra ABA ligu kada vec kazes da im nije cilj da igraju KLS? To je klub sa slicnom misijom kao i FMP, stim sto ti igraci imaju vecu sirinu u izboru buducih klubova, dok je plan za vecinu FMP-ovca da zavrse u Zvezdi. Ali je misija ista....skupljas iskustvo neafirmisanim igracima koji poseduju talenat, u najjacoj regionalnoj ligi da bi se prodao nekom boljem klubu (Mega cilja NBA ili neki Evroligaski, FMP cilja takodje NBA ali ne svaki evropski klub nego Zvezda ima prioritet...), na stranu raznorazni konflikti interesa.
            SAM si sebi odgovorio, samo sto nisi ocigledno primetio..Kad igras KLS moras prodavati npr prvo CZ i partizanu...kad igras ABA mozes pucati na vise..oni nisu niciji razvojni klub...vec igraci za prodaju..FMP je kao sto si rekao razvojni klub koji pravi navodno igrace za KKCZ..ako tu ne dobijes odgovor sam sebi..dzaba vise pisemo buraz..Mislis da bi Misko dao Bobija Zvezdi da nije igrao KLS itd...Sam si napisao odgovor bukvalno..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Jeste, slazem se...ali je opet bio spreman da uskoci. Mi i ovo sto smo imali se raspalo...Ja bih dosao na leto i rekoa Davidovcu..imas da se spremis fizicki da budes kao Janis pre tri godine ) da radis samo teretanu ifiziku...ako neces, igraces kosarku u Koceljevi sledece godine.. Ljudi moji oni dobijaju 100-150-200k klinci..ima bre da radis sta ti se kaze i kako ti se kaze..to su ogromne pare za nas standard a pritom im je sve ostalo placeno..i sta ON URADI..ode na MalDIVE hahhahahahaa
              Ne možeš da porediš igrače koji imaju 31 i 25 godina i igrače koji imaju 20 i 23 godine, to je neozbiljno. Ima vremena i za DD i za Radanova, pogotovo.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Nisam bas shvatio sta si zeleo da kazes. Kako mislis pravi 'navodno' igrace za KKCZ...pa pola naseg rostera je igralo u FMP, imas gore i spisak svih igraca?
                Ni ovo za Bobija....presao je u Zvezdu zasto?

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Kakvog Amera, pričaš za Zvezdu ili FMP?
                  Ovaj sto je za FMP potpisao.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Samo tu ima jedan catch...dok je Zvezda bila stalni ucesnik Evrolige, brusenje igraca u KLS ligi nije dovoljno da ih dovede na taj nivo da budu i rezerve u prvom timu Zvezde. Ne bi ja FMP nazivao razvojnim timom nego timom za brusenje vec kvalitetnih mladih igraca za prvi tim. Nekada je to moglo u prvom timu, sada to vise ne moze. Gurnes ih u prvih 12 pa im dajes sansu....sad su sve utakmice bitne i nema prostora za tako nesto. I za to FMP sluzi. Za strane igrace u pionirima se slazem...to je uzasna odluka, srecom pa postoji taj limit u seniorskoj konkurenciji.
                    To je zato što nam je organizacija na niskom nivou, ništa čudno kada jedan čovek radi sve - dovodi sponzore, vodi klub, skautira, prisustvuje treninzima, glumi PR-a itd. Da postoji organizacija struke pre svega, onda bi se znalo ko je glavni skaut za talente, neko ko prepoznaje i rangira mlade igrače po tehničko-taktičnim, fizičkim, psihološkim prednostima koje imaju nad vršnjacima. Takva deca bi imala minute i kvalitetan individualni rad u FMP-u, što podrazumeva da postoje kvalitetni stručnjaci za rad sa decom određenog uzrasta. A nisam siguran da postoje, ne samo u FMP-a, već i u ostalim klubovima. Kada prerastu FMP i recimo rang ABA2 u kojem bi taj klub trebao da igra, a nisu još zreli za evropsku Zvezdu, sledi pozajmica nekom jačem klubu iz ABA, gde bi imali garantovane minute i sticali iskustvo višeg ranga. Posle toga sledi prelazak u Zvezdu. Čović je preskočio taj jedan korak i od FMP-a napravio tim koji služi za "brušenje" iskustva, kako si tačno primetio, a usput ima i takmičarske ambicije u najvišem rangu takmičenja u regionu, dovodi strance, sin bio prvi igrač godinama itd. To nije razvojni klub i od ovog stanja stvari više koristi ima FMP nego Zvezda. Što je svojevrsni paradoks ako se zna ko je stariji od ova dva kluba. Ako Zvezda ne može ili neće da radi kako treba što se razvoja mladih igrača tiče, ko će da radi? Čudimo se deceniju i više šta se dešava sa našim igračima na prelasku iz juniora u seniore, gde nestade onoliko kvlitetnih igrača, na reprezentativnom nivou. Pa eto, propali su u provaliju koja je napravljena između Zvezde, Partizana i Mege sa jedne strane i svih ostalih klubova sa druge.

                    Comment


                    • Originally posted by madafaka73 View Post
                      To je zato što nam je organizacija na niskom nivou, ništa čudno kada jedan čovek radi sve - dovodi sponzore, vodi klub, skautira, prisustvuje treninzima, glumi PR-a itd. Da postoji organizacija struke pre svega, onda bi se znalo ko je glavni skaut za talente, neko ko prepoznaje i rangira mlade igrače po tehničko-taktičnim, fizičkim, psihološkim prednostima koje imaju nad vršnjacima. Takva deca bi imala minute i kvalitetan individualni rad u FMP-u, što podrazumeva da postoje kvalitetni stručnjaci za rad sa decom određenog uzrasta. A nisam siguran da postoje, ne samo u FMP-a, već i u ostalim klubovima. Kada prerastu FMP i recimo rang ABA2 u kojem bi taj klub trebao da igra, a nisu još zreli za evropsku Zvezdu, sledi pozajmica nekom jačem klubu iz ABA, gde bi imali garantovane minute i sticali iskustvo višeg ranga. Posle toga sledi prelazak u Zvezdu. Čović je preskočio taj jedan korak i od FMP-a napravio tim koji služi za "brušenje" iskustva, kako si tačno primetio, a usput ima i takmičarske ambicije u najvišem rangu takmičenja u regionu, dovodi strance, sin bio prvi igrač godinama itd. To nije razvojni klub i od ovog stanja stvari više koristi ima FMP nego Zvezda. Što je svojevrsni paradoks ako se zna ko je stariji od ova dva kluba. Ako Zvezda ne može ili neće da radi kako treba što se razvoja mladih igrača tiče, ko će da radi? Čudimo se deceniju i više šta se dešava sa našim igračima na prelasku iz juniora u seniore, gde nestade onoliko kvlitetnih igrača, na reprezentativnom nivou. Pa eto, propali su u provaliju koja je napravljena između Zvezde, Partizana i Mege sa jedne strane i svih ostalih klubova sa druge.
                      Kako FMP ima više koristi nego Zvezda, to mi je ostalo nejasno?
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Da je Doncic bio u CZ npr, igra bi u FMPu do 20 godina..
                        Misliš da Dejo ne bi prepoznao vanserijski Lukin talenat ? Mislim , Dejo je odlučivao ko će posle zajedničkih priprema u FMP a ko ostaje u KKCZ i sa kakvom ulogom

                        Comment


                        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                          Misliš da Dejo ne bi prepoznao vanserijski Lukin talenat ? Mislim , Dejo je odlučivao ko će posle zajedničkih priprema u FMP a ko ostaje u KKCZ i sa kakvom ulogom
                          On posebno. Nije stvar da li Dejo, pa i Alimpije, Tomic itd..znaju kosarke, znaju oni dosta vise od nas i znaju da prepoznaju talente..O tome je glupo pricati, ali imas pritisak karijere,navijaca, covica..Dejo je dosao kad je klub bio u rasulu dubokom..trebao je rezultat koji nismo imali 15g....surove dominacije partizana i tesko je ocekivati da je on mogao da se opusti jedan dan pored toga. Ta praksa se nastavila i dalje i to je veliki problem. Jedan Laso je rizikovao i imao podrsku kluba u tome, da li je mislio da ce mu Doncic sve to doneti, diskutabilno, ali je imao zelju i podrsku..smenjivali su ga xx puta. Najveca je laz da covic daje prostor treneru..on je u toj sezoni pre DR promenio 3-4 trenera i ko zna koliko igraca, Dejo bi leteo da nismo za zelenm stolom dobili EL, to je 1/1..kao sto je Alimpije leteo sto nismo uzeli ABA ligu, navijaca uvek ima nezadovoljnih i oni su uvek izgovor kvalitetan...

                          Meni nikad nece biti jasno sto tako kao navijaci ali i klub nisko gledamo domace igrace, zeljni da ih prodamo i srecni kad odu u neki bogatiji klub....jasno da svako ko odigra dobro da ce otici za vece para a na nasem klubu je da obezbedi neki novac da taj igrac ostane..ako je jovic npr imao 200k a otisao da igrau Bajernu za 600k..mi mozemo da ponudimo 400k...400x 12 je 4.8m za plate igraca za EL..STO NIJE MNOGO...ako si ozbiljan da igras EL, imali smo tu sansu sa Dejom da napravimo brend..nesto kao danas Zalgiris ali klub logisticki to nije mogao da izdrzi...to se desi kad se radi pro bono...15 punih arena 100k..pobede..ides na 2m vec..gde su sponzori itd..Ne treba da postavljamo lestvicu visoko ako nismo spremni da je preskocimo...jos hocemo dva mesta u EL ))))))))))))))))) gde ce uskoro minimalan budzet ici na 7-8miliona..Mi od prve sezone nismo povecali budzet za cent..i to je neki lazni imaginarni gde ni Covic ne zna koliko ima para tacno...

                          Covic je dobar u svom selu ali dostigao je neki vrhunac, vidljivo da sam ne moze ni pedalj dalje..udruzi snage ili jednostavno nestani..da se pokusa, ali ne..uvek gde smo bili 2011 gde smo sada..ko god krene da prica o proslosti, ne vidi buducnost, to je tako prosto....Mi smo zemlja talenata i velikih mogucnosti..raubuju to za sitne stvari, govorim o klupskoj kosarci...Posle amerike mislim da imamo najvise igraca van svoje zemlje...Uvek je pitanje dal bi radio u Nemackoj za 7k evra ili bi radio kod kuce za 3k..sigurno bi bar razmislio za tako nesto...Nesto i moras da pustis ali ne sve...kontinuitet..proslo je kroz nas tona igraca a ocekujes sta..da ostali gledaju i ne iskoriste svoju sansu...ako sad ne uzmemo ABA, cekaju nas susne godine, to bi svima vama trebalo da bude jasno...
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • @ Miloš

                            Teško je sa tobom diskutovati ...postavim ti jednostavno pitanje , ti napišeš esej [emoji3]

                            Za Deju i njegov početak u kkcz si u pravu .Nije mu bilo do eksperimenata , sasvim razumljivo.

                            Dejo je proveo četiri sezone u kkcz i potpuno sam siguran ,da se bar poslednje dve , isključivo on pitao ko će u FMP a ko ostaje u kkcz.

                            Nekada imam utisak ,da si jedan od onih koji počeli da poštuju Deju tek kad je otišao, odnosno po drugoj verziji , kad ga je Čović oterao

                            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Dejo je dosao kada je klub bio u usponu, a ne u rasulu. Rezultatski, s obzirom na nepostojanje istog, on se nije ni podrazumevao, sto je situacija sada. Tomicu je sigurno teze jer ce svako odsustvo rezultata biti protumacen kao veliki neuspeh, dok je Radonjic izgurao sezonu ipo bez titule u ABA i nikom nista.
                              Klub je u rasulu preuzeo Covic sa trenerom Pesicem na celu, oni su sve zapoceli. Gudura je bio najbolji mladi igrac Evrope u svom uzrastu, i pored toga je morao da provede jednu sezonu u FMP-u, da bi u drugoj sezoni nakon toga dobijao sansu na kasicicu u Zvezdi.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Dejo je dosao kada je klub bio u usponu, a ne u rasulu. Rezultatski, s obzirom na nepostojanje istog, on se nije ni podrazumevao, sto je situacija sada. Tomicu je sigurno teze jer ce svako odsustvo rezultata biti protumacen kao veliki neuspeh, dok je Radonjic izgurao sezonu ipo bez titule u ABA i nikom nista.
                                Klub je u rasulu preuzeo Covic sa trenerom Pesicem na celu, oni su sve zapoceli. Gudura je bio najbolji mladi igrac Evrope u svom uzrastu, i pored toga je morao da provede jednu sezonu u FMP-u, da bi u drugoj sezoni nakon toga dobijao sansu na kasicicu u Zvezdi.
                                Tog leta kada je postao MVP Evrope je dosao kod nas u prvi tim, ali nije bio u 12 vec je Dejan smatrao da treba da predje u MZT, proveo je jos dva leta sa prvim timom na letnjim pripremama ali je uvek vracan nazad u FMP.

                                Zarad istine i samo cinjenica sto bi rekao drug LosmiSk, NC je stopirao odlazak u MZT, da se pitao Dejo tada Gudura bi odleteo jer DR nije bio zadovoljan sa onim sto je Gudura pruzao u odbrani, naravno daleko je tada bio ono sto je Gudura danas.

                                Sve posle toga je istorija i Gudurin razvoj.

                                Inace Fmp is on fire, dolazi jos jedan stranac.

                                Comment

                                Working...
                                X