Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ulični basketaš View Post
    Blam me da ti kažem da sam IT u firmi, a n'umem da nađem dobar stream.
    A i bolje da nisam ni pitao, kako igramo večeras.
    IT u firmi je sirok pojam - Administrator mreze je "BOG mogucnosti"
    Jos, ako i odredjuje korisnicka prava i ogranicenja - svakodnevno se prinose "zrtve na oltar": ice, pice....
    Last edited by kronostime; 07-11-18, 20:47.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      IT u firmi je sirok pojam - Administrator mreze je "BOG mogucnosti"
      Ne staj na muku, to je sad nebitan deo posle poraza.

      Comment


      • Za ovo sto je na kraju uradio Baron bi dobio takvu vaspitnu da bi se pusio do Beograda!

        Sistemski problem ekipe je sto ima tri mala igraca na pozicijama 1 i 2 i to su kosarkasi Ulma lepo eksploatisali i dosli do rutinske pobede. Vidim da je u prenosu kukano na pritisak tokom prenosa lopte i na spoljnim igracima, pa isto to smo mi radili u dobra slavna Radonjina vremena. Ne vredi se osvrtati na to.

        Tomic kako zna i ume mora da osposobi jos nekog iz bekovske linije da pomogne u organizaciji i prenosu lopte. Ima Radanova/Nenadica/Davidovca, umrecemo na kraju sa Raglandom ako se ovako nastavi.

        Sad nas ceka paklen raspored, Olimpija u gostima, Monako kuci, Partizan kuci (dobro, pred nasim navijacima ) i Andora u gostima. Naredna 3 meca mora da se dobiju, narocito ove dve kuci.
        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

        Comment


        • Originally posted by Ulični basketaš View Post
          Ne staj na muku, to je sad nebitan deo posle poraza.
          Jbg, gledao na TOP "konak kod Hilmije" - reko` necete valjda zasrati...
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Takodje, mora se primetiti da smo bukvalno na svim gostovanjima imali problema, a, ruku na srce, nasa grupa u EC je najlaksa. Monako jedva dobijen, dva poraza i pobeda protiv Buducnosti. Za sada samo u Pioniru delujemo mocno, a i to je posledica sudijskog kriterijuma gde se ne dozvoljava gostima jak fizicki kontakt + navijaci + to je teren gde treniramo.

            Mora nesto da se menja, inace ce biti velikih problema vec u drugoj fazi EC i na gostovanjima u ABA, pa ce standardno morati nesto da se pusti niz vodu i onda stvari polako idu unazad dok ne dodje polufinale ABA, pre toga kup i borba za 1/4 finale EC.

            Prvo mesto je pod must, jos nam samo treba teska grupa u EC. U ABA sam pogresio, prvo ide Olimpija, pa Mornar, pa gostovanje Partizanu, pa Zadar, pa gostovanje Megi i Ciboni, pa Buducnost. Nimalo naivno.
            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • Regland nije hteo da pipne odbranu veceras a tako nesto se moglo i ocekivati. Tomic nema nacina da ga natera da se zalaze, obzirom da drzi malenog debila u ekipi i na taj nacin salje jasan signal ostalim igracima da odbrana nije kriterijum kojim se Tomic vodi.
              Slicna je situacija sa Baronovim nabijanjem statistike. Tomic moze 100x da im ponovi da igraju odbranu i da se podrede ekipi to nece imati nikakvu tezinu ako im to i svojim gestovima ne potvrdi. Gestovima Tomic ne moze nista jer je pristao na ulogu krpe.
              Svi vide sta je problem ekipe, osim Kuzmanovica koji botuje
              Ovakvi raspadi ce nam se sve cesce desavati, i sve cesce cemo gledati nase igrace pogubljene, nemotivisane i dekoncentrisane.

              Comment


              • ...ali kad je Pavkov zavuko i drugi...a ja špagete bolonjez sa tek narendanim parmezanom ,,šljuuuus" na lap-top, telefon i daljince...ulazi žena pita šta je to tresnulo...?
                ,,Tresnuo im Pavkov i drugi ljubi ga brat"...

                ...ili su bile ,,milanez" bemga ...okusio nisam.




                pardon...morao sam malo da se rifrešujem od ovog mrcvarenja košarke večeras.
                Last edited by Wingwalker; 07-11-18, 23:13.

                Comment


                • Ono sto najvise brine sem onih problema koje vec svi znamo je reakcija nasih igraca na agresivnu odbranu.
                  Beron se usrao nocas, blago receno.

                  Comment


                  • Nisu mi jasne Tomiceve rotacije. Zasto Radanov i Simanic igraju u proseku po 4 minuta u EC?
                    Vrlo zabrinjavajuce delujemo u poslednjeg vreme. Mislim da smo pre svega iskautirani .
                    Presing, pritisak na loptu, udvajanje Berona, udvajanje na piku I eto problema. Cim sklone Reglanda od lopte my se raspadamo.
                    Sinoc smo x puta bacali pasove preko cele odbrane sto se ne radi ni u pionirima.
                    Pod hitno nam treba plej

                    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                    Comment


                    • Problem našeg tima jeste niska spoljnja linija a samim tim i nemogućnost da se izvrše dodavanja pod pritiskom protivničkih bekova. Odatle i veliki broj izgubljenih lopti, prilično kasnimo sa dodavanjima centrima na niskom postu tako da prečesto to budu vrlo rizična dodavanja.
                      Unzad par utakmica smo počeli i slabije da se krećemo u napadu, blokove da postavljamo reda radi a u odbrani ne možemo da probijemo blok izuzev Laze.
                      Ipak, računam da je ovo prolazna kriza jer sinoć u prvom poluvremenu su svi bili loši, urade jednu dobru stvar a zatim slede dve tri katastrofalne greške. U odbrani kao da su igrali bez pripreme utakmice, bilo je sudaranja igrača, zbunjenosti ai jbg ima dana kadaa je bolje ne ustajati iz kreveta...biće bolje.
                      Last edited by nebitan; 08-11-18, 09:33.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Takodje mi se ne svidja uloga Stratosa.
                        Mislim da je previse slobode dobio, moze da pripali kad hoce.
                        On treba biti lopov ovog tima, a ne jedna od glavnih opcija u napadu.
                        Sto kaze Laza, iskautirani smo.

                        Comment


                        • Sve se slažem Ganac. Ja bih se malo fokusirao na odbranu, koja je kod Tomića nešto na čemu se insistira, po njegovim rečima pred početak sezone.

                          Ragland-Baron-Lazić (prosek visine 188cm), naspram Jović-Jenkins-Danguba (prosek 198cm). Deset cenimetara u proseku niža spoljna linija (x3=30cm ukupno) nije mala stvar, a o defanzivnim kvalitetima, pa i fizičkim predispozicijama da ne pričamo. Ova sadašnja startna trojka ne može kvalitetno da pritisne iole ozbiljniju spoljnu liniju protivnika i tu smo u startu u minusu. Problem je stići igrača na šutu za tri, kada protivnik krene da brzo prebacuje loptu pasom duž te linije. Faye je elitni korektor, ali ne može ni on čovek sve da stigne u preuzimanju, posebno na spoljnim pozicijama, da ne pričam da ga time gubimo na skoku, jer je on naš prvi skakač, ali i rim protector. Zato i dozvoljavamo mnogo off skokova protivnicima od početka sezone. Cirbes nije poznat kao neki skakač, na žalost ni Ojo za sada i eto problema u def skoku. Zbog fizičkih ograničenja, izgleda da ćemo imati konstantnih problema kada protivnik bude širio igru i kada brzim pasevima lako stvara višak na strani pomoći.

                          Kod pika, koliko sam video, ostavljamo slobodan pop rolera ili šut igrača sa loptom posle driblinga/naskoka. Dakle, neka ideja nam je da branimo pas ka visokom iz klasičnog pick and rolla, ostavljamo šut obojici pik igrača, a sprečavamo finiširanje oko i na obruču, što je legitimna opcija. Da li će biti uspešna zavisi od procenata šuta protivnika, ali taj pocenat bi, bar u teoriji, trebao bii manji od onog kada roller ide na kucanje ili lagano polaganje.

                          Nije sjajna ni 1v1 odbrana. Raglanda, Filipa i Barona mogu da probiju na snagu, a Perpera (godine) i Dobrića (spore lateralne kretnje, posebno rekacija na prvi korak napadača) na brzinu. Ostaje samo Laza od igrača spoljne linije koji dobijaju veću minutažu, a da mogu da zaustave probijanje spoljne linije odbrane. Premalo, a zna se - kada pukne prva linija, pukla je i odbrana i onda zavisimo samo od rešenja napadača, ne od nas samih. Kod manje kvalitetnih ekipa, to će i prolaziti (i prolazi), ali kod kvalitetnijih ekipa težimo ka tome da se raspadamo u odbrani.

                          Pored očigledne potrebe za doselekcijom na poziciji 1 (atletičan, 195+, solidan ball handler), mora se naći rešenje u samom rosteru koristeći kompletan kapacitet istog. Moraju se uključiti svi iz 15 (osim Kešelja, predpostavljam) i dati im minutažu i ulogu u odbrani pre svega, preko čega će dobijati sigurnost i rutinu. Ako ne bude nekih bombastičnih pojačanja, a verovatno ih neće biti, nama sezona zavisi od uspešne i brze integracije Radanova, Davidivca, Nenadića i Simanića u ozbiljnu košarku. Igrati sa ovim brojem igrača, sa kojima smo igrali protiv Ulma i sa ovakvom raspodelom minutaže, neće doneti ništa dobro.

                          Comment


                          • Ne znam zašto se žalite na nisku bekovsku liniju. Pa njih je lično birao Tomić, trener koji je bio pomoćnik u Olimpijakosu, poznatom po čvrstoj odbrani. Ima da porastu oni do kraja sezone.

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Marginalizovati Lazica sto pre, gurati Dobrica. Pocinjati tekme sa Odzom. Plej podhitno.

                              Plejbuk, jebem li ga... Ako misli da je ovo dovoljno za ozbiljnu kosarku, nema tih igraca koji ce nas spasiti protiv ozbiljnih ekipa...
                              Nekako neprimećeno je prošao ovaj komentar od sinoć, a pogađa u metu.

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Mogao bi i ti da ponekad postavis neki konkretan dokaz za tvrdnje o ceni jednog ili drugog tima, sem Covicevih saopstenja.
                                Onda ga banuj, ako ima osnova. Ovo sto si uradio zaista nema smisla.

                                Comment

                                Working...
                                X