Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Meni se svidja sto je trener i pored ubedljive pobede rekao da nije zadovoljan.
    Pa realno ona prva cetvrtina je zestok trn u oku. Nije prihvatljivo da se tako olako gube nakon prve rotacije u odbrani, ok kapiram da je jos priprema i uigravanje ali to je cist dokaz da glavom nisu bili kako treba u mecu a spremali su se za to. Sve je doslo na svoje kad se zaigrala bolja odbrana a za nas napad necu imati nikakve brige, on vec djeluje zaista dobro. Sto spustanje loba Cirbesu, sto dobrih blokova i kretnji, sto otvorenih suteva, zaista imamo dobrih rjesenja. Zapamtio sam samo jedan napad kad su nas primorali na sut preko ruke kad je Ragland davio loptu.
    Tomic je izgleda ozbiljna stvar, kad odbranu dovedu do max, ovom timu ce tesko bilo koji tim uzeti skalp. Ima jos mnogo da se radi, za sad djeluje dobro, ne vezano za ishod polufinala, ovaj tim ima trenera koji zna kako doci do cilja na kraju godine.

    Comment


    • Podrska Tomicu,ovo ide u dobrom smeru

      Comment


      • Originally posted by Samo Zvezda View Post
        Tomić...

        Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
        https://sport.blic.rs/kosarka/domaca...arkasi/lbwkyrc
        ""To što sam tada rekao je jedna od mojih primedbi igračima. Prosto, ne možemo da krenemo u meč tako što primimo 28 poena u prvoj četvtrtini. Ni od koga. Pa ni od Olimpije, koja jeste kvalitetan tim. I, onda se oni čude?! Evo šta sam im rekao u svlačionicu, otkriću vam. Rekao sam im 'Ako ne igrate agresivnu odbranu, pravićete faulove. Vi se posle čudite zašto vam je dosuđen prekršaj, ali to je baš zato što ne igrate odbranu kako treba. Jer, ne brani se igrač na dva metra od njega, nego mnogo bliže. Iskreno, ja nisam zadovoljan sa ovom utakmicom. Rezultat izgleda mnogo drugačije (od stava trenera, prim. aut.), ali Zvezda mora da podigne nivo, od prvog do 40. miuta. Čeka nas Evrokup, a to je mala Evroliga, jako takmičenje, sa dobrim timovima. A i ABA nije isto što i prošle godine. Moramo da se popravimo. To se odnosi i na mlade. Na primer, evo, Simanić. Ja vam dajem reč da će on biti vođa na poziciji 4 u Crvenoj zvezdi, ali neke stvari... Mislim, ne može da se spušta glava posle greške. I on, i Radanov, i Dobrić, isto. Mladi su, razumem. Dobrić nije mnogo iskusan igrač, iskusni su vam oni sa pet godina u Evroligi, sa po 25 minuta po meču. Dakle, treba da se popravimo. To je moj posao, borićemo se za svakog od njih, ali moraju i oni da shvate (šta se traži)", rekao Tomić posle četvrtfinala."


        Mislim, verujem da smo sa Tomićem uboli pravog (iko je rano davati ovakve procene) kada je na jednom TO počeo da pizdi i da im crta pa prozvao Reglanda koji je kao đačić ustao i objasnio kretnje...vrlo autoritativno.
        Last edited by nebitan; 22-09-18, 08:21.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • To sto pizdi i crta nema veze, to je radio i novi Zoc i radi svaki trener. Videcemo kakav ce biti individualni i timski napredak i kako ce se Tomic snaci u vodjenju odlucujucih utakmica. Za sad je pohvalno sto gura mlade, sto su prethodnici izbegavali, veliki minus mu je junior.

          Comment


          • Tomic je apsolutno u pravu da igra od sinoc tesko moze da prodje u EC i jacim ABA utakmicama.
            Mene samo brine kolikav zapravo odbranbebi potencijal ovaj tim ima? Tri ,,teska,, centra protivnik moze da neutralise sa dve cetvorke na parketu a nas odgovor na to su Faje i Simanic??? Vrlo tanko.
            I pored te prednosti ispod kosa mi smo sinoc sutnuli isti broj trojki i dvojki. Ocigledno je da selekcija suta nije najbolja. Perperoglu je uzimao ishitrene suteve, Lazic itd,itd. To sigurno mora da se popravi. Nije isto kada u polukontri sutne za 3 Beron kao kada to uradi Lazic. Ili oni sutevi iz izlaznih kretnji.
            Mnogo vise loptu treba gurati pod kos, odatle traziti prednost, pivratni pas jer su Cirbes i Ristic odlicni u tome.
            Covic je pokazao da je obicni cirkuzant i basketas. Za onaj pas iza ledja bi mi peske isao u BG.

            Comment


            • Par utisaka sinoć sa utakmice:

              Joe je baš u sweet spotu u napadu, playbook već izgleda miljama daleko od onog prošle godine. Prilagođeno je igračkim sposobnostima, dakle Joe se ne forsira da on bude neko ko će iz pika da zapošljava druge, ima savršenu ulogu u ovom napadu. Ubjeđen sam da bi i Feldin našao svoje mjesto u ovom napadu jer imamo finih akcija za Billya (treba još rada jer je većina njih propala).

              Faye je ofanzivno bio baš za počešati se po glavi. Već posle dva napada su znali kako da prave close out na njemu nakon pasa, u nekoliko navrata mu je Maik morao pokazivati da dođe u onaj sekundarni blok ili da kada pođe usmjeravao ga je van linije za 3. U skoku je bio skroz solidan, i ima nekoliko jakih kontakta u odbrani.

              Ne vidim poentu Čovićevog prenosa lopte kada u isto vrijeme na terenu imamo Radanova i Billya. Bilo je nekoliko napada zaredom u drugoj četvrtini kada je jedva prenio loptu pored defanzivca za glavu većeg od njega. U odbrani je nastavljao da čačka loptu iako je napadač daleko viši od njega i ima duže ruke, pa je konstantno ispadao. Plus cijelo prvo poluvrijeme je pričao sa sudijom, nakon jedne rasprave svirao mu je dva vanila faula u sledeća tri napada.

              Baš solidan centarski core imamo, imam osjećaj da ćemo mnogo često igrati small ball sa Stratosom na 4 zbog nedostatka opcija (vidi se da trener želi da uđe u glavu Boriši i da ga postavi mentalno na mjesto, sa njim je najviše pričao tokom utakmice). Ali postava Joe/Radanov/Billy/Startos/Ristić je bila baš opasna na oba kraja. Najobičniji mit je da se Joe ne trudi u odbrani, itekako se trudi, samo što će ovo biti baš duga sezona za njega jer je svaki put sinoć u prvom poluvremenu držan na terenu dok sam nije tražio zamjenu zbog umora.

              Sa Davidovcem i Nenadićem ovo bi trebalo biti skroz solidno za ovaj dio sezone.
              Last edited by Bastia33; 22-09-18, 10:16.

              Comment


              • Istakao bih samo pozitivne utiske ,a tu je na prvom mestu Ristic , i nada da ce klub pokusati da se vrati kroz takve igrace na pravi put.
                Last edited by L a z a r; 22-09-18, 11:41.

                Comment


                • Lazicu majstore

                  Comment


                  • Covicu odjebi

                    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                      Covicu odjebi

                      Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
                      ti odjebi ...daj vise gledaj i nemoj pljuvati na prvu gresku svaki put ...smucio si mi se vise a verujem i vecini ovde

                      Comment


                      • Kako je usao celavi patuljak tako smo se raspali

                        Comment


                        • neverovatno ...a Perperoglu ...tri greske i niko da pomene ..stvarno nama ni ne trebaju neprijatelji sami smo sebi dovoljni ...

                          Comment


                          • Originally posted by darko pancev View Post
                            ti odjebi ...daj vise gledaj i nemoj pljuvati na prvu gresku svaki put ...smucio si mi se vise a verujem i vecini ovde
                            Aj zaobidji me botino. Dobices sendvic.
                            Covic je sramotno los

                            Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

                            Comment


                            • Odličan Čović za sada, ne znam šta vi gledate. Asistencija Fajeu i sad 2+1.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Čuj patuljak sa 1,80 m. Nije on nizak nego su ostali previsoki.

                                Comment

                                Working...
                                X