Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Danga će zabosti neki osrednji ugovor u Evropi,zasluzio je,samo da ga zdravlje posluži

    Comment


    • Originally posted by Ica View Post
      200-80-150
      Ova prva dvojica da odu (kapiten i Kesh), a pare na Stone-a

      Comment


      • Originally posted by Ica View Post
        Danga će zabosti neki osrednji ugovor u Evropi,zasluzio je,samo da ga zdravlje posluži
        Naravno da je zasluzio, ali bi trenutno (moje misljenje) bilo bolje (i za njega i za KKCZ) da se potpise sa njim neki ugovor kakav je Mani pominjao. Da se lepo zaleci, a uz put igra drugo po snazi takmicenje...
        Bas me zanima sta Misko ima u planu...

        Comment


        • Napisao je Sarac da je Simanicu revidiran ugovor kada je presao u FMP.

          Comment


          • Došao je novi trener, nagađamo kakav stil igre će uspostaviti. Ono što se meni čini da je parametar koji najviše pokazuje kakav stil igre neka ekipa gaji je PPG (possesions per game) ili posedi po utakmici. Zanimljivo je videti tabelu timova u EL po tom parametru i izvući neke zaključke iz toga:


            host pictures

            Vidimo da F4 timovi zauzimaju prvu, drugu, šestu i sedmu poziciju, što pokazuje jasan trend u kojem evropska košarka ide a to je brža igra. Dalje, iako se nama spočitavalo da igramo previše brzo vidi se da smo na dnu tabele na 13-tom mestu sa 77.8 poseda po utakmici, za nijansu više od Olimpijakosa koji je 14-ti sa 77.7 poseda.
            Jasno je da u nastupajućoj sezoni moramo da prebacimo cifru od 80 poseda ako želimo da vratimo ABA trofej i, što da ne, doguramo do samog kraja u EC.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Trener pravi igru na osnovu kvaliteta i osobina igrača koje ima u timu ...
              Tomić je na KZŠ više puta ponovio da će Zvezda igrati atraktivnu i dopadljivu košarku, što mi se sviđa
              Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
              biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

              Comment


              • Mesha se kod nas pace (broj poseda prosecni na utakmici o kom si pricao) i kvalitet napada/odbrane.

                Mozes da igras u jakom ritmu i na veliki broj poseda, a da ti je napad neefikasan. Samim tim je to los napad, ma sta da kelaze prosek datih poena. Jer se trosi previse poseda da se ti poeni daju.

                Isto je i sa odbranom. Ako protivnici imaju puno poseda vise, dace i prosecno vise poena. Sto ne znaci da je recimo odbrana Olija bolja od Nekog drugog koji moDa primi vise prosecno poena ali igra u daleko brzem ritmu i na veci broj poseda.

                Zato je meni uvek smesno kad neko kaze da se igra na mali ili veci rezultat. Timovi igraju brze ili sporije, zavisno od toga sta imaju na rosteru. A broj poena koji ce dati ili primiti u tom ritmu zavisi od toga koliko su kvalitetni u ta dva smera.

                Brzi tempo, veci broj poseda i uzetih suteva se forsiraju jer je u pitanju cista matematika. Sa vecin brojem ponavljaja smanjujes mogucnost velikih oscilacija u igri, procentu suta i sl. Ekipa koja sutne 50 puta na kos, u odnosu na onu koja sutne 70, je mnogo podloznija "losem" suterskom danu ili tekmi gde ih neko razbije 30 razlike.

                I opet da ponovim, ekipa koja igra na puno poseda ne znaci da je losa defanzivna ekipa. Ako ti na 75 poseda primis 75 poena prosecno, a ja na 85 recimo 79, ti nemas bolju odbranu od mene.

                Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                Comment


                • Kada pocinju pripreme?

                  Comment


                  • Valjda prvo treba da se raščisti situacija sa postojećim igračkim kadrom, a to će verovatno u naredne dve nedelje da se desi.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Došao je novi trener, nagađamo kakav stil igre će uspostaviti. Ono što se meni čini da je parametar koji najviše pokazuje kakav stil igre neka ekipa gaji je PPG (possesions per game) ili posedi po utakmici. Zanimljivo je videti tabelu timova u EL po tom parametru i izvući neke zaključke iz toga:


                      host pictures

                      Vidimo da F4 timovi zauzimaju prvu, drugu, šestu i sedmu poziciju, što pokazuje jasan trend u kojem evropska košarka ide a to je brža igra. Dalje, iako se nama spočitavalo da igramo previše brzo vidi se da smo na dnu tabele na 13-tom mestu sa 77.8 poseda po utakmici, za nijansu više od Olimpijakosa koji je 14-ti sa 77.7 poseda.
                      Jasno je da u nastupajućoj sezoni moramo da prebacimo cifru od 80 poseda ako želimo da vratimo ABA trofej i, što da ne, doguramo do samog kraja u EC.

                      Ovo je tabela sa prosekom poena po utakmici (points per game), a ne poseda. Posto je ovo realgm, idi na advanced, pa gledaj pod pace. Evo redosleda:

                      1. Makabi 73.0

                      2. CSKA 71.9

                      3. Real 71.5

                      4. Barsa 71.5

                      5. Baskonia 70.7

                      6. Efes 70.1

                      7. PAO 70.0

                      8. Himki 70.0

                      9. Zvezda 69.8

                      10. Armani 69.6

                      11. Brose 69.3

                      12. Zalgiris 69.1

                      13. Oly 68.8

                      14. Unikaha 68.7

                      15. Valensija 67.7

                      16. Fener 66.6

                      Nema veze broj poseda po mecu sa uspehom neke ekipe. Zeljkovi timovi (sada Fener, ranije PAO) skoro uvek igraju u najsporijem tempu, Oly takodje tradicionalno igra vrlo sporo, Barsa pod Cavijem Paskvalom...
                      Last edited by Nas; 15-07-18, 13:35.

                      Comment


                      • Originally posted by Guthrie View Post
                        Kada pocinju pripreme?
                        Obavestiće te Igor.

                        Comment


                        • Originally posted by Nas View Post
                          Ovo je tabela sa prosekom poena po utakmici (points per game), a ne poseda. Posto je ovo realgm, idi na advanced, pa gledaj pod pace.
                          U pravu si, moj previd. Druge su brojke, ali je sličan poredak.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Šarac View Post
                            Po sezoni? Sjajno, mogao bi umesto Miska da vodis Danginu karijeru. Dangubic posteno je izjavio da ne zeli vise da igra u KKCZ ima drugih planova (Misko ima). Misko je po mojim nekim saznanjim ostao samo sa 3 igraca kod nas trenutno, moj drug koji je banovan na par dana se sa ovim nece pomiriti jer nas je uvek zvao Mickova prcija.


                            # pozdrav za druga u banovini, ovaj forum bez tebe nije isti, toliko promena u ovih 24 h a ti ne mozes da se oglasis, jos ti DR doveo LO na playa iz Bamberga, pa jbte kakvu silu od ekipe pravi tamo u FC BAyernu. VIdi se da se bas on pita oko buduceg rostera.
                            Ajde brzo nazad.
                            Slazem se.
                            Ovaj forum je poslednjih dana mnogo lepse i prijatnije mesto.

                            Comment


                            • Ko je Aleksandar Lukman?
                              Nvm sad izguglah kondicioni na zahtjev Tomica

                              Comment


                              • Originally posted by Victor BG View Post
                                Ko je Aleksandar Lukman?
                                Nvm sad izguglah kondicioni na zahtjev Tomica
                                Ne zezaj Victore:
                                "Lukman je rođen 1967. godine u Beogradu gde je završio osnovnu i srednju školu, a potom i Fakultet fizičkog vaspitanja u Beogradu. Doktorirao je 2008. godine na Fakultetu za sport i turizam u Novom Sadu. Svoju bogatu karijeru u košarci započeo je da gradi još 1995. godine, a ovo mu nije prvi dolazak u Crvenu zvezdu. Naime, Lukman je bio kondicioni trener kluba sa Malog Kalemegdana u šampionskoj sezoni 1997/1998, a takođe je bio deo stručnog štaba Crvene zvezde u sezonama 2009/2010, kao i u periodu od 2011. do 2013. godine kada je osvojio i Kup Radivoja Koraća."
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X