Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Vec su najavili ukidanje istog pravila. .
    Kada ukinu to pravilo i na konto toga oporave svoje reprezentacije onda se u to moze poverovati. Jer ovako nema uopste smisla. Pa minimalan broj domacih igraca je bas uveden iz razloga da bi zastitili domacu kosarku i reprezentaciju....ciji je limit iz godine u godine u konstantnom opadanju zbog pritiska interesnih sfera kojima je cilj da samo oplode kapital a zabole ih i za razvoj kosarke i za reprezentacije. I znaci sada su izasli sa pricom da to ne da stiti nego ugrozava reprezentativnu kosarku, i ti u to verujes? Sama cinjenica da im je jedino resenje da naturalizuju/kradu strane igrace govori u prilog tome kako se domaci igraci upropastavaju.

    Ali iako su manje restriktivnija nego ranije, ta ogranicenja i dalje postoje, ako se skroz ukinu to je poraz za taj sport koji u danasnje vreme krupnog kapitala to dozvoli. Svako ukidanje ogranicenja dovodi do centralizacije ka krupnom kapitalu, kako to nije jasno. Postacemo kolonija americkih kosarkasa, jel to cilj i jel to hocemo?

    dekkard umе, ali nema vremena uvek da se mačuje sa zadriglim nacionalistima
    ovakva komunikacija je u redu?
    Last edited by mmajstor; 13-06-18, 13:22.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Kada ukinu to pravilo i na konto toga oporave svoje reprezentacije onda se u to moze poverovati. Jer ovako nema uopste smisla. Pa minimalan broj domacih igraca je bas uveden iz razloga da bi zastitili domacu kosarku i reprezentaciju....ciji je broj iz godine u godine u konstantnom opadanju zbog pritiska interesnih sfera kojima je cilj da samo oplode kapital a zabole ih i za razvoj kosarke i za reprezentacije. I znaci sada su izasli sa pricom da to ne da stiti nego ugrozava reprezentativnu kosarku, i ti u to verujes? Sama cinjenica da im je jedino resenje da naturalizuju/kradu strane igrace govori u prilog tome kako se domaci igraci upropastavaju.

      Ali iako su manje restriktivnija nego ranije, ta ogranicenja i dalje postoje, ako se skroz ukinu to je poraz za taj sport koji u danasnje vreme krupnog kapitala to dozvoli. Svako ukidanje ogranicenja dovodi do centralizacije ka krupnom kapitalu, kako to nije jasno. Postacemo kolonija americkih kosarkasa, jel to cilj i jel to hocemo?



      ovakva komunikacija je u redu?
      Haos od zamene teza. Turci potpisu x Turaka i oni ne vide nikada teren, samo ispune formu i uz to uniste razvoj tih igraca. Kapiras da moras da imas Turke u ekipi i sada taj Turcin nije dobar da igra za Fener ili za Efes i sl. Mozda bi bio dobar za drugu ligu Tursku ili slabiji neki tim u prvoj ligi. Ali posto je on najtalentovaniji klinac Turcin, on ode u ove mega klubove. I on sedi i ne igra i ne razvija se. Jos gori Turci u slabijim ekipama, i tamo slabo igraju.

      I prodje 10+ godina i ti ne izbacis ljudskoj igraca i propadne ti reprezentacija. I to je to sustina.

      Spanija je mnogo velika, i ima puno talenata pa nije propatila jos repka ali naturalizacija Mirotica i Ibake je sasvim dovoljna da se vidi i da tamo se ide u tom pravcu. Kapiras da ne moras da imas odredjeni broj Spanaca na rosteru. ACB liga ima sledece pravilo. 5 Evropljanina ili Cotonou igraca (Dakle bilo koj Evropski pasos ili Africke kolonije) + 5 Home Grown Igraca (U periodu od 14 do 20 godina moraju da provedu min 3 godine u nekom Spanskom klubu takodje bilo koj pasos) + 2 klasicna stranca. Dakle ti nemas NIGDE obavezu da to budu Spanci kao takvi. Samo da prodju tamo kroz sisteme, i vecina njih ionako tada dobije Spanski pasos.

      Pa uzmi Roster Barcelone pre 2-3 godine:

      Navarro, Ribas i Abrines samo od Spanaca. Ti u ACB ligi mozes da imas roster sa 12 stranaca ako hoces, ali 5ca moraju da budu 3 god u Spaniji u razvojnom periodu. Zato kupuju decu talentovanu kao ludi. Takodje si zaboravio da je sindikat igraca u Spaniji strajkovao pre 2014 Svetsko u Spaniji, jer je Evropska Komisija nalozila da se te restrikcije ili potpuno ukinu ili dodatno smanje jer ide nasuprot charteru EU koji trazi otvoreno trziste rade pa i u sportu. Usrali se gomila mediokriteta da ce ostati bez posla i pozvali strajk. Jel se tako napreduje u sportu?

      Daj olabi realno, znas da nisi u pravi ali teraces svoje do kraja.
      Last edited by MannyCalavera; 13-06-18, 13:36.

      Comment


      • Originally posted by MannyCalavera View Post
        Turci potpisu x Turaka i oni ne vide nikada teren, samo ispune formu i uz to uniste razvoj tih igraca. Kapiras da moras da imas Turke u ekipi i sada taj Turcin nije dobar da igra za Fener ili za Efes i sl. Mozda bi bio dobar za drugu ligu Tursku ili slabiji neki tim u prvoj ligi. Ali posto je on najtalentovaniji klinac Turcin, on ode u ove mega klubove. I on sedi i ne igra i ne razvija se. Jos gori Turci u slabijim ekipama, i tamo slabo igraju.

        I prodje 10+ godina i ti ne izbacis ljudskoj igraca i propadne ti reprezentacija. I to je to sustina.
        To je to ...

        edit:
        Uredbama, zabranama ... ništa ne postižeš, samo se još više ukopavaš.
        Mora da se radi ...
        Last edited by kankkunen; 13-06-18, 13:41.
        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

        Comment


        • Originally posted by kankkunen View Post
          To je to ...
          Naravno da je to. Kapiram ja njegovu tu reprezentativno/nacionalisticku nostalgiju, i bojazan o nestanku Srbije sa kosarkaske mape i sl. Ali treba biti realan i reci zasto se nekada desavaju i koje su posledice i uzroci necega.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post



            ovakva komunikacija je u redu?
            A ne smeta ti da ti je "mozak spržen nacionalizmom" sa čime se inače slažem, a ovo ti smeta? Zanimljivo.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by MannyCalavera View Post
              Haos od zamene teza. Turci potpisu x Turaka i oni ne vide nikada teren, samo ispune formu i uz to uniste razvoj tih igraca. Kapiras da moras da imas Turke u ekipi i sada taj Turcin nije dobar da igra za Fener ili za Efes i sl. Mozda bi bio dobar za drugu ligu Tursku ili slabiji neki tim u prvoj ligi. Ali posto je on najtalentovaniji klinac Turcin, on ode u ove mega klubove. I on sedi i ne igra i ne razvija se. Jos gori Turci u slabijim ekipama, i tamo slabo igraju.

              I prodje 10+ godina i ti ne izbacis ljudskoj igraca i propadne ti reprezentacija. I to je to sustina.
              To sto si naveo jeste problem sa mladjim kategorijama (ili prosto odsustvom talenata), jer ne izbacuju dovoljno kvalitetne mlade igrace koji ce vremenom moci da ravnopravno igraju prvu ligu, nego izbacuju tantuse koji normalno sluze kao fikus. Kada bi izbacivali kvalitetnije igrace iz mladjih kategorija onda bi odsustvo ovog propisa unistilo takve igrace jer se ne bi izbrusili u najjacem turskom takmicenju koje nosi najveci kvalitet. Ako se sve pusti trzistu, kako vreme prolazi taj trend moze da zakaci i drugu tursku ligu, pa ti igraci ne bi imali mesta da igraju ni drugu ligu.

              Originally posted by MannyCalavera View Post
              Spanija je mnogo velika, i ima puno talenata pa nije propatila jos repka ali naturalizacija Mirotica i Ibake je sasvim dovoljna da se vidi i da tamo se ide u tom pravcu. .
              Za ovo ostalo prica se vec ponavlja....pa da se i ne ponavljamo jer sam vec napisao gde to vodi na kraju balade. Ja sam skroz na strani tog sindikata koji je sa razlogom strajkovao, a ti na strani evropske komisije koja nema nikakvu svrhu vec dokazano stiti globalne kapitaliste i interesdzije. Nema sta da teram do kraja jer se iz ovoga vidi da je najveca razlika u tome sto sam ja levicarski orjentisan a ti kontralevo.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                To sto si naveo jeste problem sa mladjim kategorijama (ili prosto odsustvom talenata), jer ne izbacuju dovoljno kvalitetne mlade igrace koji ce vremenom moci da ravnopravno igraju prvu ligu, nego izbacuju tantuse koji normalno sluze kao fikus. Kada bi izbacivali kvalitetnije igrace iz mladjih kategorija onda bi odsustvo ovog propisa unistilo takve igrace jer se ne bi izbrusili u najjacem turskom takmicenju koje nosi najveci kvalitet. Ako se sve pusti trzistu, kako vreme prolazi taj trend moze da zakaci i drugu tursku ligu, pa ti igraci ne bi imali mesta da igraju ni drugu ligu.



                Za ovo ostalo prica se vec ponavlja....pa da se i ne ponavljamo jer sam vec napisao gde to vodi na kraju balade. Ja sam skroz na strani tog sindikata koji je sa razlogom strajkovao, a ti na strani evropske komisije koja nema nikakvu svrhu vec dokazano stiti globalne kapitaliste i interesdzije. Nema sta da teram do kraja jer se iz ovoga vidi da je najveca razlika u tome sto sam ja levicarski orjentisan a ti kontralevo.
                Jel ti imas trunku ideje o cemu pricas? Pa Turci imaju vise medalja od nas u omladinskim svim kategorijama svo to vreme. On si proizveli koliko hoces kvalitetnih klinaca ali zbog retardiranih pravila NISU IGRALI, I NISU POSTALI kvalitetni seniori. I za to je 100% krivo pravilo koje ti branis.

                Ja stitim korporativne interese? Ja nisam levicar? hahahhahahah. Treba realno da manje donosis zakljucke na osnovu tvojih predubedjenja. O kom kapitalisti i interesdziji ti pricas? U sportu koji je neprofitabilan u Evropi? Brale levicari su prvi ti koji nacionalizam ostavljaju po strani jer on tezi desnicarskim idejama.

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Znaci pustio si buvu? E jebi ga...

                  Last edited by kronostime; 13-06-18, 14:22.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Preciznije...



                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Jel ti imas trunku ideje o cemu pricas? Pa Turci imaju vise medalja od nas u omladinskim svim kategorijama svo to vreme. On si proizveli koliko hoces kvalitetnih klinaca ali zbog retardiranih pravila NISU IGRALI, I NISU POSTALI kvalitetni seniori. I za to je 100% krivo pravilo koje ti branis.

                      Ja stitim korporativne interese? Ja nisam levicar? hahahhahahah. Treba realno da manje donosis zakljucke na osnovu tvojih predubedjenja. O kom kapitalisti i interesdziji ti pricas? U sportu koji je neprofitabilan u Evropi? Brale levicari su prvi ti koji nacionalizam ostavljaju po strani jer on tezi desnicarskim idejama.
                      Ocigledno ili nisu dovoljno kvalitetni ili im nije pruzena adekvatna sansa. Ne mozes ekipu bazirati iskljucivo na stranim igracima i trenerima, gurnes 4 domacih da statiraju i ocekujes da ce nekim cudom oni da se razviju....pa nece, moras da ih istrpis neko vreme. Ne mogu da kazem da znam celu tursku ligu jer ne znam, ali kako je moguce da ako su oni toliko dobri da nisu uspeli da se razviju u losijim turskim klubovima? Zato sto su im plate velike pa se ulenjili? I Doncic je imao veliku platu. Nije im ogranicenje stranaca povecalo plate, nego upliv stranih kvalitetnih igraca koji su digli cenu rada. To su trazili to su i dobili i nije im dosta nego hoce jos.

                      Ti to vidis kao nacionalizam ja kao rodoljublje....ne mozes biti levicar ako opravdavas poteze Evropske Komisije koji sluzi za zastitu krupnog kapitala, to ne ide jedno sa drugim. Ako nisi protiv ovog sistema koji ukrupnjava i centralizuje moc ne znam kako sebe vidis levicarom. Ja nisam protiv globalizacije, ali nikako na ovim osnovama gde se ubijaju citavi regioni jer nose manji prinos.
                      Last edited by mmajstor; 13-06-18, 14:57.

                      Comment


                      • Originally posted by MannyCalavera View Post
                        Jel ti imas trunku ideje o cemu pricas? Pa Turci imaju vise medalja od nas u omladinskim svim kategorijama svo to vreme. On si proizveli koliko hoces kvalitetnih klinaca ali zbog retardiranih pravila NISU IGRALI, I NISU POSTALI kvalitetni seniori. I za to je 100% krivo pravilo koje ti branis.

                        Ja stitim korporativne interese? Ja nisam levicar? hahahhahahah. Treba realno da manje donosis zakljucke na osnovu tvojih predubedjenja. O kom kapitalisti i interesdziji ti pricas? U sportu koji je neprofitabilan u Evropi? Brale levicari su prvi ti koji nacionalizam ostavljaju po strani jer on tezi desnicarskim idejama.
                        Postoje doduše i izvesni nacional socijalisti, čime dolazimo na početak priče o tome kakav je spomenuti zakon o stranim trenerima. Ovo oko igrača je smišljeno odvlačenje u digresiju. [emoji6]
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Svi znamo bez nekog laganja, koliko ti da drzava, toliko si sposban...ali u toj saci fikusa na skupstini itd..niko nista ne zna..iskreno niko ovde i ne zna ko su clanovi skupstine itd....Mi iz gresaka partlizana nismo nista naucili..Meni je to ksroz neverovatno, ti otimas Rakicevica,JJt andem,Radicevica...to je dokaz koliko se ne zna...U zemlji Srbiji, ''najbolji'' kosarkaski radnik je NC.....drugoj zemlji sveta...

                          Sve sto je vredelo i sto zna je pobeglo i tek ce bezati,a mi cemo se hebati sa ovim ovde...i ako sam znao sta nam sleduje, ne mogu da verujem da to niko nije video i sprecio to..od onih koji to mogu...

                          Dusan Alimpijevic, zapamtite to ime!!!
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Rakičević je doveden na insistiranje DR. Jel ti to problem da prihvatiš?

                            Ovo o "krađi" J & J i Radičevića ponavljaš po ko zna koji put , valjda misliš da će tako postati istina

                            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Partizan se sa Jankovićem i Jovanovićem sve dogovorio oko uslova za potpis, a sa Radičevićem su pregovori bili u završnoj fazi.

                              Rakićević je jedan deo novca i dobio.

                              Comment


                              • Isti taj JJ tandem i Radicevic praceni godinu dana, ako ne i vise pre nego sto su dosli kod nas.
                                Isto tako, ponuda domacih igraca nikad losija, a za Rakicevica je DR nekoliko puta naglasio da ga je on zeleo u timu.
                                Jbg, DR je bezgresan covek.

                                Comment

                                Working...
                                X