Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Šarac View Post
    Ajde da uprostimo stvar. U tih 400k su svi igraci FMP jer ne znam kako si zamislio da se razvije jedan Guduric, Dobric, Ojo, Bolde, Radanov, Davidovac, Lazarevic, i da samo placas tvoje prospekte a ostalih 10 igraca da igraju za dzabe, tj da li ti mozes da izvuces jednog ili dva igraca godisnje a da nemas ostale igrace koji cine taj tim.

    Da nije Fmpa bilo 2011 KKCZ bi ostala u zamrzivacu ili bi dozivela sudbinu Glasgov Rangersa ili Hemofarma, Jugoplastike , Bosne.

    Komsije ce verovatno reci da prava KKCZ i ne postoji i da smo FMP 1 ILI FMP 2

    Ako me secanje ne vara Fmp u svom orginalnom izdanju pre dolaska KKCZ i ugovora je imao za 15 godina postojanja bez strateskog partnera u vidu velike KKCZ, ima dve titule ABA LIGE I dva Kupa RK.Cist prihod od prodaje igraca da ih ne navodim po imenima od oko 12 miliona eur. Mogu da se uporede cifre koje profitirao saradnjom a ko izgubio.

    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by Šarac View Post
      Ajde da uprostimo stvar. U tih 400k su svi igraci FMP jer ne znam kako si zamislio da se razvije jedan Guduric, Dobric, Ojo, Bolde, Radanov, Davidovac, Lazarevic, i da samo placas tvoje prospekte a ostalih 10 igraca da igraju za dzabe, tj da li ti mozes da izvuces jednog ili dva igraca godisnje a da nemas ostale igrace koji cine taj tim.

      Da nije Fmpa bilo 2011 KKCZ bi ostala u zamrzivacu ili bi dozivela sudbinu Glasgov Rangersa ili Hemofarma, Jugoplastike , Bosne.

      Komsije ce verovatno reci da prava KKCZ i ne postoji i da smo FMP 1 ILI FMP 2

      Ako me secanje ne vara Fmp u svom orginalnom izdanju pre dolaska KKCZ i ugovora je imao za 15 godina postojanja bez strateskog partnera u vidu velike KKCZ, ima dve titule ABA LIGE I dva Kupa RK.Cist prihod od prodaje igraca da ih ne navodim po imenima od oko 12 miliona eur. Mogu da se uporede cifre koje profitirao saradnjom a ko izgubio.
      Izvrces moj argument naopako. Svi znamo da nije doslo do fuzije da bi doslo do stecaja. Ali kad je radjena ista, mi smo pristali da sa 400k se finansira svake godine FMP? To je ono sto si ti rekao. Ja samo kazem jednu stvar, da li je tom fuzijom FMP zadrzao pravo da prihoduje kao klub i van Zvezde, tipa proda Nenadica koji je pod ugovorom sa njima a ne Zvezdom za 500k. Jer tih 500k ide u zajednicku kasu KKCZ/FMP ili ide u FMP? Ako oni imaju pravo da prihoduju van Zvezde, zasto im placati onda kompletne operacije kluba?

      Ako nemamo potpuno zajednicku kasu, budzet i rad sa FMP, onda mi treba FMP-u da placamo samo igrace koji su nama interesantni a ne ceo klub. A to je bar lako, strucni stab kaze ovih 20 klinaca su nama interesantni i to placamo svake godine. Ako iskoci neko kog nismo placali, pa nek ga prodaju sami negde ili nama nek ga prodaju za pare.

      Opet ja kazem, ne znam da li su nam kase zajednicke, ili FMP ima pravo da posluje kao odvojen klub i dalje 100%. Ukoliko ima pravo, onda je bezobrazluk da ga ti potpuno izdrzavas.

      Odlicno znam sta je FMP prodao i osvojio i napravio od igraca. To niko ne spori. Ja ti kazem samo od fuzije na ovamo, sta je Zvezda dobila njom osim da ne ode u stecaj? Da li je finansijska dobit za igrace koji smo dobili iz tog sistema opravdala ulaganja koja se izdvajaju. Ajde probaj da budes nepristrasan i odgovoris na to.

      Comment


      • Pisao vec ali za zaboravne da se ponovi cisto radi istine.

        Troskovi semafora u areni nemaju nikakve veze sa novim semaforom u areni koji je prikazan premijerno za F4. Kada se preslo na novi format El sa 16 klubova morali su se semafori uskladiti sa zapisnickim stolovima. Ti troskovi su dati za Pionir i Arenu pa da podsetim otvaranje sezone je bilo u PIoniru a ne u Areni jer nisu stigle da odrade radove na tim semaforima.

        @Manny,

        Verujem da je cena gradnje te hale toliko kosta, i da bi na dugi rok to bila usteda. KKCZ nije prepoznao benefit u gradnji te trenazne hale vec usla u skuplju varijantu sa Fmpom, evo videcemo uskoro kako ce Ostoja tu istu halu da napravi KKP obecao je pre 6 meseci da je to u planu u skladu sa obecanjima njegove partije za dve najvise tri godine bice trenazne hale.


        Pare od Boldena su otisle u KKCZ. koliko ja znam FMP nijednog igraca nije prodao u ovih 7 godina i da su oni prihodovali direktno za njih.
        Last edited by Šarac; 10-06-18, 13:26.

        Comment


        • Sjecate se Isea Ostin i potpisivanja ugovora? Memorandum na ugovoru je KKCZV a on je fakticki bio igrac FMP. U slucaju njegove prodaje pare idu Zvezdi. [B]mislim[B] da je to slucaj za sve novopotpisane, na taj nacin nama se dobro isplati, da dovedemo neafirmisanog i damo mu sansu i minute u dobroj ligi pa ako se pokaze, zarada ide nama, ako ne, nismo mnogo na gubitku.

          Comment


          • Da zakljucim: samo UPPR Zvezdu spasava...
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Originally posted by Šarac View Post
              @Manny,

              Verujem da je cena gradnje te hale toliko kosta, i da bi na dugi rok to bila usteda. KKCZ nije prepoznao benefit u gradnji te trenazne hale vec usla u skuplju varijantu sa Fmpom, evo videcemo uskoro kako ce Ostoja tu istu halu da napravi KKP obecao je pre 6 meseci da je to u planu u skladu sa obecanjima njegove partije za dve najvise tri godine bice trenazne hale.


              Pare od Boldena su otisle u KKCZ. koliko ja znam FMP nijednog igraca nije prodao u ovih 7 godina i da su oni prihodovali direktno za njih.
              Bolden je potpisao ugovor sa CZ pre nego sto je prodat Makabiju. Dakle bio je u FMP-u na ugovoru, ali je potpisao ugovor sa KKCZ. Tako da je normalno da te pare odu Zvezdi.

              Da li je prodao ili ne je druga stvar? Pitanje je da li moze ili ne? Ako moze da prodaje sam, a moze po mom misljenju onda nema smisla da mu izdrzavas ceo klub. Ili ceo taj klub stavis pod svoju kapu ako ga ti finansiras, ili placas samo ono sto je tebi benefit a ne sve.

              Sto se tice same hale, ona je sigurno isplativa. Sta ce Ostoja da uradi, iskreno me je briga to nije klub za koji navijam. Ako uspeju da urade ja cu to da pohvalim jer je to ispravan nacin. Svaki klub, pa i Zvezda treba da tezi tome da ima svoju imovinu a ne da je svuda u zakupima raznim. Ta imovina kluba je alat za razvoj, zato sam i pricao ranije o izgradnji hale za tekme i seniorski tim. To je nacin da uvecas vrednost kluba i da imas nesto sto moze da zainteresuje nekog za privatizaciju i sl. Zvezda je sada nekom ko zeli da je kupi samo ime na papiru sa nekom tradicijom i nista vise. Kapiras?

              Comment


              • Originally posted by Victor BG View Post
                Sjecate se Isea Ostin i potpisivanja ugovora? Memorandum na ugovoru je KKCZV a on je fakticki bio igrac FMP. U slucaju njegove prodaje pare idu Zvezdi. [B]mislim[B] da je to slucaj za sve novopotpisane, na taj nacin nama se dobro isplati, da dovedemo neafirmisanog i damo mu sansu i minute u dobroj ligi pa ako se pokaze, zarada ide nama, ako ne, nismo mnogo na gubitku.
                To su test igraci za Zvezdu koji su dovodjeni. I verujem da je tako iza Ojoa i sl. A sta je sa nekim Seslijama i ostalima tamo koji igraju. Jel mi sve to imamo pravo 100% prihoda od prodaje?

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  To su test igraci za Zvezdu koji su dovodjeni. I verujem da je tako iza Ojoa i sl. A sta je sa nekim Seslijama i ostalima tamo koji igraju. Jel mi sve to imamo pravo 100% prihoda od prodaje?
                  Odlicno pitanje.
                  Jel Zvezda placa FMPu Simanica 160.000 evra godisnje????
                  Znaci Covic je ulaskom u Zvezdu obezbedio sponzorski ugovor FMPu cirka 400.000 evra godisnje+ zakup i iznajmljivanje hala. Odlican posao za FMP.

                  Comment


                  • Originally posted by MannyCalavera View Post
                    To su test igraci za Zvezdu koji su dovodjeni. I verujem da je tako iza Ojoa i sl. A sta je sa nekim Seslijama i ostalima tamo koji igraju. Jel mi sve to imamo pravo 100% prihoda od prodaje?
                    To stvarno ne znam i pitanje na mjestu. Nikada nisam vidio taj ugovor izmedju fmp i czv i na koji nacin je opisana saradnja.
                    Nacuo sam da oko 30% naseg budzeta odlazi na razvojni tim, e sad, trebalo bi da za takve igrace imamo pravo prece kupovine a da FMP zadrzava novac od prodaje jer su ipak zaseban subjekt. Nama u tih 400k ulazi hala, razigravanje igraca i ugovori ovih sto smo nabrojali.

                    Comment


                    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                      Odlicno pitanje.
                      Jel Zvezda placa FMPu Simanica 160.000 evra godisnje????
                      Znaci Covic je ulaskom u Zvezdu obezbedio sponzorski ugovor FMPu cirka 400.000 evra godisnje+ zakup i iznajmljivanje hala. Odlican posao za FMP.
                      Mislim da je Simanic na ugovoru sa KKCZ direktno ali je tamo kao na pozajmici. Ali nemoguce da svi ti tamo igraci u FMPu su na ugovoru sa Zvezdom. I ako je to istina da su svi na KKCZ ugovorima, pitanje je ZASTO? Jel su to sve igraci koji su nama od interesa?

                      Comment


                      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                        Odlicno pitanje.
                        Jel Zvezda placa FMPu Simanica 160.000 evra godisnje????
                        Znaci Covic je ulaskom u Zvezdu obezbedio sponzorski ugovor FMPu cirka 400.000 evra godisnje+ zakup i iznajmljivanje hala. Odlican posao za FMP.
                        E sada, to je veliko pitanje.
                        KKCZV ima Simanica, Lazarevica, Apica i Radovanovica u FMP-u kao pozajmljene igrace. (Uskokovic je potpisao na 4 godine sa FMP-om, dakle, nije nas igrac)
                        E sada, posto Simanic ima tolike pare, sigurno ovi igrace koje sam naveo sa sve njime imaju 250k na godisnjem nivou.
                        Pitanje je da li te pare ulaze u FMP budzet.
                        Pretpostavljam da ne.

                        Comment


                        • Originally posted by Victor BG View Post
                          To stvarno ne znam i pitanje na mjestu. Nikada nisam vidio taj ugovor izmedju fmp i czv i na koji nacin je opisana saradnja.
                          Nacuo sam da oko 30% naseg budzeta odlazi na razvojni tim, e sad, trebalo bi da za takve igrace imamo pravo prece kupovine a da FMP zadrzava novac od prodaje jer su ipak zaseban subjekt. Nama u tih 400k ulazi hala, razigravanje igraca i ugovori ovih sto smo nabrojali.
                          Pazi koriscenje infrastrukture kosta i treba da se plati. Koliko je to? Treba reci, od 400k , toliko je za halu. Drugo ti treneri koji rade tamo u FMPu. Jel to Covic placa ili se finansira od tog dela budzeta sto mi placamo FMPu. Ako ti ja placam trenere, nema sta ti meni da naplacujes za razvoj i razigravanje igraca. Ja to vec finansiram. Uz sve to, ti igraci igraju takmicarske tekme i tom klubu donose promociju, rezultate, trofeje i sl. Dakle i FMP ima indirektne koristi od njih.

                          Mnogo je vazno da se zna da li mi placamo sve igrace FMPa. Ako mi placamo sve, to je los deal za nas. Ako on i dalje ima pravo da nezavisno prihoduje kao FMP, onda ni po kojoj logici mi ne treba da mu izdrzavamo ceo klub.

                          E sada, pitanje da li to moze i da se promeni, ako je u startu potpisan stetan ugovor o saradnji. Plus siguran sam da bi Covic onda i namerno sabotirao izgradnju sopstvene infrastrukture za KKCZ za omladince i sl. To bi mu prakticno ubilo deal koji ima za svoj FMP.
                          Last edited by MannyCalavera; 10-06-18, 13:44.

                          Comment


                          • Originally posted by Guthrie View Post
                            E sada, to je veliko pitanje.
                            KKCZV ima Simanica, Lazarevica, Apica i Radovanovica u FMP-u kao pozajmljene igrace. (Uskokovic je potpisao na 4 godine sa FMP-om, dakle, nije nas igrac)
                            E sada, posto Simanic ima tolike pare, sigurno ovi igrace koje sam naveo sa sve njime imaju 250k na godisnjem nivou.
                            Pitanje je da li te pare ulaze u FMP budzet.
                            Pretpostavljam da ne.
                            Naravno da ne. To ide u nas budzet za plate.

                            Comment


                            • Naravno da na ova pitanja nikada odgovor necemo dobiti.
                              A slusacemo price o transparentnosti.

                              Comment


                              • Moj utisak je da je to na obostrano zadovoljstvo. Dobijes trening dvoranu, razigravas mladje igrace, probas neafirmisane, imas pravo prece kupovine i niz drugih pogodnosti.
                                To se u fudbalu radi odavno i sa dosta uspjeha pogoduje objema stranama. Nekad se isplati vise nekad manje ali je cinjenica da je dobar posao generalno gledano.
                                Sto se CZV tice nakon privatizacije, prvo sto ce morati da urade je izgradnja sopstvene dvorane jer sad u vlasnistvu nemaju ama bas nista osim kucice na Kalemegdanu cija svrha ne moze da se mijenja.

                                Comment

                                Working...
                                X