Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Dobar je Pero - taman se uklopio kad treba sa Fickom.

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Dobar je Pero - taman se uklopio kad treba sa Fickom.
      Lako je vama se zajebb kada ste odbranili polufinale od prosle godine i nema gubitka ATP bodova
      Mi tek treba da se znojimo u finalu

      Comment


      • Originally posted by Ivan9 View Post
        Lako je vama se zajebb kada ste odbranili polufinale od prosle godine i nema gubitka ATP bodova
        Mi tek treba da se znojimo u finalu
        Bogami, celavi Djokovic se bas trudi da vas preznoji u finalu.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Opasna, opasna ekipa, sreca pa se nece igrati mec za trece mesto

          Comment


          • Ја би волео финале с Борцем.

            Comment


            • Nezgodne su obe ekipe, doduse nama je svaka ekipa nezgodna. Borac bi na papiru bio laksa ekipa

              Hmmm kad malo bolje razmislim i nije bas svaka...

              Comment


              • Свака сем комшија. Само смо њих рутинирали.

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  Razgovarao sam sa vise trenera i ajde da cujem tebe jer znas da te cijenim kao sagovornika iako nam se stavovi cesto razlikuju....
                  Ako u rosteru na parketu imas PG koji je dosta inferioran u 1vs1 i ne smijes dozvoliti da brani prodor ni low post, imas C koji je vrhunski atleta, nizi, pokretan, brz... Kako ti branis centralni pick?
                  1. PG brani prodor unutra - C iskace, PF se pomjera u reket
                  2. PG otvara prodor, stiti razigravanje - C ceka da zaustavi ulaz ili eventualni pass.
                  Ali pazi, imas pokretnog atletu na C i nizeg slabijeg u duelu PG a rezerva na C je Pero( koji brani 2. odlicno na 1. je spor ali iskustvom pokrije rupe). Broblem sa Perom sto nije mogao da igra.
                  Da se razumijemo, Alimpijevic uopste nije los strateg i trener ali je mlad i neiskusan i zagrizao je krupno i nisam slucajno linkovao onaj novinski clanak Andree Trinkijerija, u njemu je detaljno opisano sa cim se susrece mlad trener. On to ocigledno nije citao niti se na seminarima o tome govori a trebalo bi.
                  Čini mi se (ovako laički, navijački) da je Top nastavio sa branjenjem pika iskakanjem tj odustao je od onog paničnog Alimpijevog protiv Bud sa pruzimanjem ali je iskakanje ograničio da centar ne juri do pola terena. To je uspeo i zahvaljujući tome što je Lesora zakucao za klupu a centri iskaču do kapice.U utakmici protiv Ptzna se videlo kako mi na taj način branimo pik (plus na NWG je bio Laza koji lagano probija blokove) prilično efikasno a Partizan je naš pik branio iskakanjem Novice, gde su više puta stavljali u neugodnu poziciju Roča i Feldina. Takođe (ne osuđujem previše Milkmena jer ne znam šta se sve dešavalo u svlačionici) vidljivo je aktivnije učešće i ostalih igrača u odbrani (pomoć sa slabije strane...). Svakako mislim da je ključna stvar što je Top skratio iskakanje centara do kapice jer su i Alen i Pero sporiji "u nogama".
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Odlicno, dobro si primjetio te sitnice. Na poslu mi frka nemam kad u sirinu...
                    Poenta: ne stoji da je Alimpijevic neznalica i ostali epiteti sto se kosarkaskog dijela tice.
                    Neiskusan i samim tim pogresna metodologija rada sa mladjim igracima. Ne treba mlad igrac da snosi kritike vec onaj iskusan koji treba da nosi tim. E tu je zajebao i valjda naucio nesto.

                    Comment


                    • Originally posted by Victor BG View Post
                      Razgovarao sam sa vise trenera i ajde da cujem tebe jer znas da te cijenim kao sagovornika iako nam se stavovi cesto razlikuju....
                      Ako u rosteru na parketu imas PG koji je dosta inferioran u 1vs1 i ne smijes dozvoliti da brani prodor ni low post, imas C koji je vrhunski atleta, nizi, pokretan, brz... Kako ti branis centralni pick?
                      1. PG brani prodor unutra - C iskace, PF se pomjera u reket
                      2. PG otvara prodor, stiti razigravanje - C ceka da zaustavi ulaz ili eventualni pass.
                      Ali pazi, imas pokretnog atletu na C i nizeg slabijeg u duelu PG a rezerva na C je Pero( koji brani 2. odlicno na 1. je spor ali iskustvom pokrije rupe). Broblem sa Perom sto nije mogao da igra.
                      Da se razumijemo, Alimpijevic uopste nije los strateg i trener ali je mlad i neiskusan i zagrizao je krupno i nisam slucajno linkovao onaj novinski clanak Andree Trinkijerija, u njemu je detaljno opisano sa cim se susrece mlad trener. On to ocigledno nije citao niti se na seminarima o tome govori a trebalo bi.
                      Victore u Evropi svi switchuju jer nemas previse igraca koji su 1 na 1 majstori da bi kroz izolaciju mogli da natrpaju nakon switcha. S druge strane ako ti pukne p'n'r defense zbog lose koordinacije, iskakanje i sl. imas mnogo veci procenat suta da te napuni neko.

                      Uzmi primer recimo igramo protiv neke Valensije. I postavi ti Dubljevic pick vs Rochestija. I OK, Rochestie ne ume niti moze da preko tog bloka odigra. Umesto da iskacemo i trepujemo PG, i ostavljamo Dubljevica na rollu samog i da ga juri neki Lessort ili Pera, onda jednostavno switcujesh. Lessort preuzme beka i nastavi da pritiska loptu i ne daje inbound pass, a Rochestie mora samo da spreci inbound pass na centra, uopste ne mora da ga cuva. Ako krene da se gradi Dubljevic, onda imas stranu pomoci da udvoji, pa lopta opet mora da ode spolja i da kruzi. Kako god, dovodi do toga da protivnik mora da izbori 3 ili 4 ili cak 5tu opciju u napadu da bi dosao do kvalitetnog suta.

                      A kad krenes da iskaces i trepujes, ti ostavljas direktno visak u reketu. Cak i da stigne strana pomoci, lagan pas na igraca koji je cuvao igraca pomoci ti daj kvalitetan sut visokog procenta.

                      Preuzimanje se mnogo manje praktikuje u NBA i sl, gde imas gomila majstora koji ce u izolaciji sve da naplate ako switchujes. Jer mogu da pokidaju biga koji ih preuzme. To u Evropi jednostavno nije tako, i zato i svi switchuju kao nenormalno. Napravim ti pritisak na loptu kod prenosa i skinem ti 7-8 sekundi napada odmah. Onda gledam da ti otezam postavku picka jos 5-6 sekundi. I kad krene da se vrti pick, ako u prve dve opcije i pasa se ne resi nista onda ulazis u nebulozna resenja i ubija te game clock.

                      Comment


                      • Originally posted by MannyCalavera View Post
                        Victore u Evropi svi switchuju jer nemas previse igraca koji su 1 na 1 majstori da bi kroz izolaciju mogli da natrpaju nakon switcha. S druge strane ako ti pukne p'n'r defense zbog lose koordinacije, iskakanje i sl. imas mnogo veci procenat suta da te napuni neko.

                        Uzmi primer recimo igramo protiv neke Valensije. I postavi ti Dubljevic pick vs Rochestija. I OK, Rochestie ne ume niti moze da preko tog bloka odigra. Umesto da iskacemo i trepujemo PG, i ostavljamo Dubljevica na rollu samog i da ga juri neki Lessort ili Pera, onda jednostavno switcujesh. Lessort preuzme beka i nastavi da pritiska loptu i ne daje inbound pass, a Rochestie mora samo da spreci inbound pass na centra, uopste ne mora da ga cuva. Ako krene da se gradi Dubljevic, onda imas stranu pomoci da udvoji, pa lopta opet mora da ode spolja i da kruzi. Kako god, dovodi do toga da protivnik mora da izbori 3 ili 4 ili cak 5tu opciju u napadu da bi dosao do kvalitetnog suta.

                        A kad krenes da iskaces i trepujes, ti ostavljas direktno visak u reketu. Cak i da stigne strana pomoci, lagan pas na igraca koji je cuvao igraca pomoci ti daj kvalitetan sut visokog procenta.

                        Preuzimanje se mnogo manje praktikuje u NBA i sl, gde imas gomila majstora koji ce u izolaciji sve da naplate ako switchujes. Jer mogu da pokidaju biga koji ih preuzme. To u Evropi jednostavno nije tako, i zato i svi switchuju kao nenormalno. Napravim ti pritisak na loptu kod prenosa i skinem ti 7-8 sekundi napada odmah. Onda gledam da ti otezam postavku picka jos 5-6 sekundi. I kad krene da se vrti pick, ako u prve dve opcije i pasa se ne resi nista onda ulazis u nebulozna resenja i ubija te game clock.
                        Naravno, slazem se oko stila. Ali na nas roster to nije primjenjivo jer kad god smo to radili, napunili su nas( buducnost) To savrseno radi Panata, taj stil o kome pricas, al ne vjerujem da bi sa nama to radilo u boljem % nego li ovo iskakanje.
                        Pa realno evo kako je greska trenera ako Lesor iskoci za 1m vise nepotrebno ili ako se vraca na igraca okrene ledja lopti... Jebga te stvari su nakon mjesec dana priprema za stolicu u glavu, zabetoniras mu noge i ubacis u visoku pec u Smederevu...
                        Sa Jankovicem i Omicem bi to moglo odlicno da radi al sad je kasno...

                        Comment


                        • Originally posted by Victor BG View Post
                          Odlicno, dobro si primjetio te sitnice. Na poslu mi frka nemam kad u sirinu...
                          Poenta: ne stoji da je Alimpijevic neznalica i ostali epiteti sto se kosarkaskog dijela tice.
                          Neiskusan i samim tim pogresna metodologija rada sa mladjim igracima. Ne treba mlad igrac da snosi kritike vec onaj iskusan koji treba da nosi tim. E tu je zajebao i valjda naucio nesto.
                          Što bi neki rekli, potpis.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Victor BG View Post
                            Naravno, slazem se oko stila. Ali na nas roster to nije primjenjivo jer kad god smo to radili, napunili su nas( buducnost) To savrseno radi Panata, taj stil o kome pricas, al ne vjerujem da bi sa nama to radilo u boljem % nego li ovo iskakanje.
                            Pa realno evo kako je greska trenera ako Lesor iskoci za 1m vise nepotrebno ili ako se vraca na igraca okrene ledja lopti... Jebga te stvari su nakon mjesec dana priprema za stolicu u glavu, zabetoniras mu noge i ubacis u visoku pec u Smederevu...
                            Sa Jankovicem i Omicem bi to moglo odlicno da radi al sad je kasno...
                            On je radio ili dopustio da mu odrade selekciju. On je uigravao to i ima vise od pola godine da poslozi i nije mogao. Dakle sve to pada na dusu trenera koji ne zna sta radi. Mozes da pogledas postove iz pripremnog perioda i pisao sam jos sa turnira na Kritu kako ce ovo biti problem i kako ce nam to biti najveci problem. I tako se i ispostavilo.

                            Niko ne ocekuje od tebe da mozes da switchujes kao PAO ili Oly, koji su to uvek radili na vrhunskom nivou. Poenta je sto igras u ABA ligi, tu ima jos manje talenta koji ce 1 na 1 da resi utakmice. Switchuj i ne daj im da te trpaju tako sto stalno ispadas. Nek prodje Gordic 1 na 1 Lessorta uvek. Mislis da bi uspeo? Ili Ivanovic? Ovako si im ostavljao livadu da rade sta hoce...

                            Comment


                            • Jebga sad si u pravu. Da se na pripremama vjezbalo to a ne iskakanje... Mozda bi bolje izgledalo a to trener mora da osjeti. Kontam da bolje vidi on na treningu nego ja na TV-u pa mi bezze da pljujem nesto a vidim da smo dobro limitirani u odbrani sa Roc Milk Lesor

                              Comment


                              • Sva sreća da je ABA finale bilo pre CG finala, pa je Pavićević mogao da uoči sve greške u postavci Zvezdine igre, predupredi ih protiv Budućnosti i dobije manje - više rutinski.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X