Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BTW, Zvezdinoj legendi Milenku Topiću želim da uspe da iznese pritisak koji pozicija trenera Crvene Zvezde nosi sa sobom.

    Uvek je bio ljudina, ne sumnjam da će dati sve od sebe. Ništa više i ne tražim od njega. Sretno!!!
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Originally posted by Samo Zvezda View Post
      Ne znam na šta misliš ali definitivno Paunović treba da dobije šansu da igra u kkcz .Ne da popunjava broj , nego da igra .Preveliki je niz talentovanih igrača koji nisu dobili pravu šansu...moglo bi to da nam se olupa o glavu
      Daj ljudi nemojte se zezati... Mali je preslikani Nikola Rakicevic iz 97 godista, ima kosarkaski kliker i malo je bio izrastao ispred vrsnjaka, na racun toga dobio kljuceve te generacije u ruke pre cetiri godine, svu slobodu ovog sveta da radi na terenu sta hoce, zato je i uzeo ovaj sut (pogledajte statistiku, mislim da je sutnuo preko 30 puta), to sto je usla je realno bio user... Tako je bilo i sa Rakicevicem, takodje je i on kao ovaj mali uzvratio u mladjim kategorijama: osvajac Evrolige za juniore, clan prve petorke na svetskom juniorskom prvenstvu, domace titule necu ni da nabrajam. Medjutim, isti nedostatak atleticizma za seniorsku kosarku u oba slucaja, i to je to. Rakicevic je otisao na koledz Bafalo, koji nije neki krem, bio rezerva dve sezone, sad nazalost zbog nekih zdravstvenih problema mislim da ni ne igra. Zelim ovom malom naravno mnogo bolju karijeru, ali za seniorski tim on moze konkurisati mozda za neke tri-cetiri godine. Prosto, ne mozete da cenite te igrace iz mladjih kategorija na osnovu jednog hajlajta, to mora mnogo detaljnije da se prati... Generalno, situacija je mrka kapa da cemo nesto da dobijemo iz tog izvora u nekom narednom periodu (meni su i Radanov i Simanic upitni, obojica imaju problem u glavi, svaki na svoj nacin), rad u tom segmentu se citavo vreme sprovodi po zastarelom FMP-tm principu dovodjenja akceleranata da bi metuzalemi tipa Klipe osvajali sa njima ove beznacajne titule (da li neko zna ko je bio juniorski prvak prosle sezone, i ko je tamo igrao?), i tako hranili gazdinu sujetu, i sebi kupili jos jednu sezonu na isto mestu. Svi pravi talenti vec odavno zavrsavaju kod Miska, njegov skauting je miljama daleko od naseg.

      A Djokicev tekst je tek lupetanje, jeste on je na osnovu jedne utakmice skenirao malog, a do juce nije znao da postoji... Procitao sam par tih njegovih opskurnih kolumnica pre par godina, nije propustao nijednu priliku da pokvareno pljucne po nama, ocigledno je sa gazdom u losim odnosima, a rekao bih i da su ga iz nekog razloga nevidjeno pekli Radonjini uspesi. Sve u svemu, nije bio vredan pominjanja na ovoj temi.

      Comment


      • Imas pravo crni80.
        Recimo, i Rebic je za poziciju 1 vazio za velikog talenta i jednog od najperspektivnijih plejeva u evropi, a vidimo gde je sada.
        Ima tu mnogo faktora.

        Comment


        • Originally posted by Laki21 View Post
          Dečko treba iduće godine da bude nosilac u FMPu ako Čović ostaje predsednik, a one tamo u Zvezdu.

          Inače Đokiću je svaka ko u Njegoša.
          Odlično Đokićevo pisanije, odlična opservacija i pravi savet za klinca a da li će klinac ovo da pročita i prihvati jeste pitanje od milion dolara.
          Zaista bi bilo šteta da bude neki 12 - 13 - 14 igrač u rotaciji i da kao Stojanović i mnogi drugi odigra 30-ak sekundi u dresu Zvezde.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Odlično Đokićevo pisanije, odlična opservacija i pravi savet za klinca a da li će klinac ovo da pročita i prihvati jeste pitanje od milion dolara.
            Zaista bi bilo šteta da bude neki 12 - 13 - 14 igrač u rotaciji i da kao Stojanović i mnogi drugi odigra 30-ak sekundi u dresu Zvezde.
            Ali je isto i pitanje kojim ce putem KKCZ da ide od sledece sezone. U svakom slucaju, poenta koju sam ja izvukao je rad na sebi i unapredjivanje elemenata koje je Djokic naveo + opis puta Stefana Jovica... Ono sto meni malo bode oci je savet da ne doda uvek slobodnom igracu, ili centru koji nema igru ledjima. To je u principu OK, ali decko je ionako sutnuo oko 30x u finalu. Neka njega na tom broju, ali da radi na sutu... :-)

            Comment


            • 12-32 je imao sut u finalu.

              Comment


              • Originally posted by Grof View Post
                Ali je isto i pitanje kojim ce putem KKCZ da ide od sledece sezone. U svakom slucaju, poenta koju sam ja izvukao je rad na sebi i unapredjivanje elemenata koje je Djokic naveo + opis puta Stefana Jovica... Ono sto meni malo bode oci je savet da ne doda uvek slobodnom igracu, ili centru koji nema igru ledjima. To je u principu OK, ali decko je ionako sutnuo oko 30x u finalu. Neka njega na tom broju, ali da radi na sutu... :-)
                Slažem se i sa tobom, pitanje je kompleksno i teško je naći pravi odgovor, ja sam se ograničio na sedenje na klupi a znamo da je Voja debitovao jako mlad nekih pola minuta a sledeće sezone je bio prebačen u FMP...Reba je kao i Tejić imao svoju šansu koju nije iskoristio...
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Ma to kakav je neko u mladjim kategorija nije nikakav parametar kasnije karijere. Pokazalo se 100 puta da uspevaju pre svega veliki radnici, momci spremni odricanja. Fizikalije su na zalost ogroman faktor koji odredjuje uspeh iz prelaska u seniore
                  Uzmimo primere Jovica, Kalinica koji su napravili odlicne karijere za razliku od Tejica, Rebica itd koji su glasili sa mnogo vece talente.
                  Mnogo, mnogo faktora mora da se poredi.
                  Kolumna Djokica je debilna. Jer ovakvi saveti mladom igracu mogu samo da skode.
                  Last edited by Laza Kacanski; 09-05-18, 07:43.

                  Comment


                  • Originally posted by Ganac View Post
                    Odlično Đokićevo pisanije, odlična opservacija i pravi savet za klinca a da li će klinac ovo da pročita i prihvati jeste pitanje od milion dolara.
                    Zaista bi bilo šteta da bude neki 12 - 13 - 14 igrač u rotaciji i da kao Stojanović i mnogi drugi odigra 30-ak sekundi u dresu Zvezde.
                    Dosta je stvari Djokic izmlatio u onom tekstu, ne cijenim previse ovo njegovo misljenje oko Paunovica, ima tu dosta i nekog preuvelicavanja ali nedje kontam odakle i zbog cega on sve ovo govori. Nije Paunovic neki generacijski igrac oko koga treba cupati kosu ako ne postane neki dobar igrac, momak je ok, ima stofa ali nista da se covjek previse uzbudjuje oko njega, neki EC level igraca. Za razliku od Djokica koji je opisao bukvalno Kobe Bryanta sa srpskim pasosem.Dio kako treba da batali teretanu i dizanje tegova, ignorisanje saigraca po cijenu sopstvenog suta, navodjenje banalnih primjera Jovica i Rebica, nekoliko standardnih floskula o drskosti, agresivnosti, liderstvu, da ne idem dalje.

                    Comment


                    • Originally posted by Ganac View Post
                      Slažem se i sa tobom, pitanje je kompleksno i teško je naći pravi odgovor, ja sam se ograničio na sedenje na klupi a znamo da je Voja debitovao jako mlad nekih pola minuta a sledeće sezone je bio prebačen u FMP...Reba je kao i Tejić imao svoju šansu koju nije iskoristio...
                      Da, slazem se, a i sa Lazom o tome da talenat (da dodam - osim u retkim slucajevima kada se poklopi sa radnim elanom) nije garancija uspeha.
                      Ono sto je lepo zapazeno je da 30 robota juri 10 majstora. Nekako se na to sveo basket. Pa evo i ovde na forumu. Vecina preplaka za tvrdom kosarkom i jakom odbranom. Naravno da je to recept za siromasne klubove, jer one koji igraju ekstra na obe str. je nemoguce priustiti, ali bi mozda moglo da se u mladjim kategorijama manje obraca paznje na rezultat, a vise na razvijanje svih kosarkaskih elemenata igraca. Mozda bi se i iznenadili sa napretkom pojedinih. Mislim da je ovo poslednje i bio neki generalni komentar vezan za nase mladje kategorije. Jaki su, imaju obavezu da izvrsavaju taktiku trenera, a samo pojedini uzivaju u igri... Ono kada mladi igraci imaju uvezbane akcije kao prvi timovi...
                      Citao sam preporuke nekih nasih ex igraca da je klincima najbolje da igraju svi napolju (5 out) jer ce se tek kasnije pokazati ko ce sta moci da igra, bez obzira na mozda prednost u visini i snazi u odredjenom trenutku. Umesto da visoki postavljaju blokove i zidaju, da prosire repertoar...
                      OK, ovde smo pisali o igracima koji su vec skoro formirani (oko 18 godina), ali mislim da poenta stoji.
                      Takodje i opaska oko kvaliteta trenera je OK (po meni). U moje vreme se znalo za par vrhunskih trenera koji su se bavili mladim igracima - Prota, DV... ne secam se drugih, ali ih je svakako bilo.
                      Cini se da i u KKCZ proteklih sezona taj rad nije bas bio nesto izrazen sto se tice prvog tima. Moje misljenje je da je iskakanje pojedinih igraca bilo vise odlika sistema igre koje je trener praktikovao nego njihovog napretka. Tu pogotovo mislim na centre, koji su navodno bili zastitni znak.
                      Kalina, Jovic i Gudura, koji je bio vrhunski talenat, (ali cak i on slucajno dobio sansu) su izuzeci. Za Kalinu i Jovica je bila mnogo bitna reprezentacija.
                      Ovo pisem jer mnogi igraci van KKCZ sistema nisu ostali na KKCZ nivou.
                      Last edited by Grof; 09-05-18, 08:41.

                      Comment


                      • Jednu stvar sam preskočio da pomenem: Ključni fail u Đokićevom tekstiću je što implicira da mali ima mogućnost izbora. Ta mogućnost međutim praktično da ne postoji, jednom kad uđeš u bilo koji od tih nekoliko jačih sistema mlađih kategorija koji postoje kod nas, a pogotovo u Čovićev, ti si praktično rob. Ako želiš negde da ideš po svojoj volji, ovaj ti ispostavi račun od par desetina hiljada evra koje je on kao uložio u tebe (smeštaj u internatu, treninzi, oprema, itd.). Nema roditelja koji mogu to platiti, inače ne bi ni dali dete tamo na prvom mestu. Ako neki domaći klub hoće da te uzme, on mora još da plati obeštećenje po domaćim propisima, koje je za reprezentativce u mlađim kategorijama astronomsko. Ako imaš menadžera koji hoće da te odvede u strani klub, onda se ide na arbitražu FIBA, finansijski se koliko-toliko izvučeš, ali taj menadžer mora da se pomiri da je sa Čovićem na ratnoj nozi otada pa na vjeki vjekova (vidi pod: Zoran Savić, u slučaju pomenutog Stojanovića). Dalje, za razliku od Miška, Čović nema dobre odnose ni sa jednim manjim klubom u Srbiji, region da ne pominjem, pa su šanse da te pošalju npr. u ABA2, što je po meni u ovom trenutku odlična solucija za ovakve igrače, nikakve. Tako da po svojoj volji možeš da ideš jedino u NCAA, koji složićemo se isto nije neka solucija za napredovanje (vidi npr. pod: Dušan Ristić, Rakićević koga sam pomenuo, itd.), a i u tom slučaju mislim da ostaje da te ovaj ganja za te pare koje je kao uložio u tebe. Prema tome, ima da radiš šta ti se kaže, što znači da ideš u FMP, za koji se ne zna šta je (razvojni klub, od koga se evo neki navijači prvog kluba plaše da će ih nadigrati u pašteti - doduse jeste da su za istu enormno pojacani odlaskom juniora ;-)), a gde se sa trenerima sigurno nećeš usrećiti u pogledu stručnosti (takođe sve jedni te isti reciklanti iz sistema), a definitivno neće potrčati da ti daju šansu jer i oni moraju da jure rezultat da bi udovoljili sujeti gazde. Mrzi me i da počinjem koliko je to sve bolje rešeno kod Miška, ne kažem da je tamo idealno ali jeste svetlosnu godinu ispred nas, i nije ni čudo da deca odn. njihovi roditelji zadnjih godina hrle tamo.

                        Nego, da pitam ja vas nešto u vezi seniora: šta mislite, kolike su šanse da će za narednu sezonu dobijemo trenera za koga postoji promil šanse da kaže da mu junior nije potreban u rosteru?

                        Comment


                        • Mislim da je plan da junior poganja inostranstvo i ukoliko ne zabode odgovarajucu ponudu da se vraca u FMP. Abolje da se saceka pocetak jula pa ce se znati sve.

                          Comment


                          • Ako je junior FC3, onda nista od te rabote...Eventualno neki Targu Mures, oni su se raspali pa mozda i tu prodje..Koje budale mogu uzeti midzeta bez nekog kosarkaskog znanja umesto nekog crnog pleja koji ce im resiti celu pricu...Jedan Misko nije mogao da ga zabode dalje od KAOD-a koji su ga vratili brzo kuci...

                            Kad si dobar u mladjim kategorijama, trebalo bi da znaci da ces imati karijeru...Samo to ovde zbog loseg rada retko prolazi...Normlano da mora mnogo da se radi na fizici ako hoces dobru karijeru, ako imas tehnike...snaga ti je maksimalno potrebna..moderna kosarka, posebno evropska, mozes prepisati ako imas fiziku i bar dve zice u glavi...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Potpuno je nebitno šta piše Đokić ...bitno je šta kkcz može da ponudi Paunoviću kao najboljem iz te generacije . Igranje u FMP -u ili odmah Zvezdu ? Teško da klinci žele sudbinu Tejića ,Rebića , Boriše . Ne verujem da im je baš san da 2-3 sezone provedu na kraju klupe ili pored tunela.

                              Topov intervju RSB-u iz 2013-te.

                              https://t.co/KXu65W98Kl

                              Comment


                              • Originally posted by Victor BG View Post
                                Mislim da je plan da junior poganja inostranstvo i ukoliko ne zabode odgovarajucu ponudu da se vraca u FMP. Abolje da se saceka pocetak jula pa ce se znati sve.
                                Ја сам чуо да је пре годину дана требао да иде преко или чак батали кошарку.
                                Originally posted by Crni80 View Post
                                Nego, da pitam ja vas nešto u vezi seniora: šta mislite, kolike su šanse da će za narednu sezonu dobijemo trenera za koga postoji promil šanse da kaže da mu junior nije potreban u rosteru?
                                Останак јуниора за наредну сезону ће бити одлучујући код мене да ли и даље подржавам Човкета.

                                Comment

                                Working...
                                X