Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Fer ne postoji. Jer sanse nikada nisu iste.
    Nije fer, a i nece postojati fer takmicenje. To je druga stvar.
    Sanse moraju biti iste. To sto Real ima vise para od nas ne znaci da nas neko sprecava da iste i mi zaradimo. Mnogo vise fer je liga sampiona u fudbalu jer svaki tim mora obezbediti ucesce u toj ligi na terenu. Vise fer je liga sampiona u rukometu, vaterpolu i verovatno bocanju. To je u tolikoj kolicini neravnopravno - da IMHO cini ligu takmicarski neregularnim. Ovo sto je Djordi napravio vise je u sportu izuzetak nego pravilo, pa mi izgleda kao da se brani neodbranjivo iako razumem da se ljudima svidja ta liga. Bolje nema, ali zasto zmuriti na neke ocigledne nebuloze.

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Sledeci intervju je da se krsti sa tri prsta, doruckuje dve cetvrtine bureka, pola litre rakije, menja Nike za opanke na tekmama i sl.
      Daj bre budite ozbiljni. Gde nalaze ovog Todorovica, onda onog Nikolica sektasa da pisu tekstove...
      Nego šta, još kad se navuče na sarmu i prokule ... sve pet.
      Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
      biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Sanse moraju biti iste. To sto Real ima vise para od nas ne znaci da nas neko sprecava da iste i mi zaradimo. Mnogo vise fer je liga sampiona u fudbalu jer svaki tim mora obezbediti ucesce u toj ligi na terenu. Vise fer je liga sampiona u rukometu, vaterpolu i verovatno bocanju. To je u tolikoj kolicini neravnopravno - da IMHO cini ligu takmicarski neregularnim. Ovo sto je Djordi napravio vise je u sportu izuzetak nego pravilo, pa mi izgleda kao da se brani neodbranjivo iako razumem da se ljudima svidja ta liga. Bolje nema, ali zasto zmuriti na neke ocigledne nebuloze.
        Naravno da sanse nisu iste, jer nemoguce je da 16 ekipa ima identican budzet iz hiljadu razloga. Ukljucujuci i razlicito oporezivanje. Cak i kad bi rekli svi imaju salary cap na 15 miliona i to je to, opet to ne bi bilo isto jer neki Nemac placa 41% na igraca poreza, a Turcin 12%. Ako stavis da budzeti budu neto svima isti, onda imas drugi problem. Bruto budzeti. Jer onda ce morati neki Real da namakne 25 milki da bi imao isti budzet kao recimo Fener sa 18 milki. To opet nije fer. Nije fer ni to sto neke zemlje imaju pravila sa strancima u svojim ligama, pa ih i to limitira da naprave top ekipu za EL, jer moraju i u domacem takmicenju da ispune uslove.

        Sve to nije fer. I ja nisam rekao da je EL fer prema svim klubovima. Naprotiv, rekao sam da to nije fer. Ali nista od toga nije neregularno.

        Primer fudbala je upravo kontra argument za ono sto pricas. Nekada se igra Kup Sampiona i on je bio 100% sportski zaradjeno takmicenje. Uvedena je LS koja veze nema sa istima, jer su podeljeni koeficijenti kako su veliki hteli i to je to. Nije se igralo 5 godina po nekom takmicarskom principu i skupljali koeficijenti pa se onda uradila ta nova podela. Naprotiv nacrtali su kako su hteli po velikim ligama i otvorili su jaz jos veci u fudbalu u Evropi. Jer dok koeficijenti opadnu nekom da mu smanje broj timova prodju godine i godine. Svih tih godina klubovi iz tih liga uzimaju ogroman novac i otvaraju veci jaz u odnosu na ostale. Uz sve to redovno se steluju pravila koja sve vise i vise istiskuju manje lige i klubove. To je takodje regularno takmicenje, koje nije fer. Kao i EL.

        Comment


        • Originally posted by kankkunen View Post
          Nego šta, još kad se navuče na sarmu i prokule ... sve pet.
          Prokule
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            Sledeci intervju je da se krsti sa tri prsta, doruckuje dve cetvrtine bureka, pola litre rakije, menja Nike za opanke na tekmama i sl.

            Daj bre budite ozbiljni. Gde nalaze ovog Todorovica, onda onog Nikolica sektasa da pisu tekstove...
            Nikolic mi je omiljen. Majstor promasenih tema. Vidi se da je covek pismen ali ne zna bas najbolje o cemu pise

            Comment


            • Originally posted by NateHuffman View Post
              Nikolic mi je omiljen. Majstor promasenih tema. Vidi se da je covek pismen ali ne zna bas najbolje o cemu pise
              Sekta brale. Kad krene da mi plete price i povezuje sa bogom i verom, to tek odlepim.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Sanse moraju biti iste. To sto Real ima vise para od nas ne znaci da nas neko sprecava da iste i mi zaradimo. Mnogo vise fer je liga sampiona u fudbalu jer svaki tim mora obezbediti ucesce u toj ligi na terenu. Vise fer je liga sampiona u rukometu, vaterpolu i verovatno bocanju. To je u tolikoj kolicini neravnopravno - da IMHO cini ligu takmicarski neregularnim. Ovo sto je Djordi napravio vise je u sportu izuzetak nego pravilo, pa mi izgleda kao da se brani neodbranjivo iako razumem da se ljudima svidja ta liga. Bolje nema, ali zasto zmuriti na neke ocigledne nebuloze.
                NBA like this. Nije moglo onako da funkcionise. Sad je bacanja para a onda je bilo haos....Ugvori po 3,4m...a tim ne zaradi evro..Ide sa ka tome da klubovi nesto zarade a to je pocetak tek. Izbacice ove male gradove, tipa Bamberg itd i uvesti velike gradove, hale...Lova da se okrece...Koliko dobjiu u LS? Oces profit ili da bacas pare pitam se....Oces kvalitet ili kvantitet...

                Neki klubovi su igrali sa 1m budzetom pre,pa cak i manje...Nemas para, ajde cao si...to je realni zivot jbga...
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  . To je takodje regularno takmicenje, koje nije fer. Kao i EL.
                  Tako je - nije fer.. sve je tacno sto si napisao, ali u odnosu na Djordijev corbuljak je daleko ravnopravnije takmicenje. U ligi sampiona svi ucesnici moraju u svojim domacim takmicenjima da zasluze ucestovanje sto ga cini otvorenim takmicenjem, dok je NBA zatvoreno po odredjenim kriterijumima. Ova Djordijeva kreatura je poluotvoreno i poluzatvoreno takmicenje gde kritetijume odredjuje Djordi od danas do sutra...pa gde postoji takvo slicno takmicenje? Profesionalizam my ass.
                  Last edited by mmajstor; 09-01-18, 16:55.

                  Comment


                  • Gledam sad raspored...AKo dobijemo Ced a oni Buducnost...mi smo prvi na kraju 1 kroz 1 mislim bar...Nece izdrzati a mi imamo lake utakmice..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Gledam sad raspored...AKo dobijemo Ced a oni Buducnost...mi smo prvi na kraju 1 kroz 1 mislim bar...Nece izdrzati a mi imamo lake utakmice..
                      Pa, kako? Ako sve tri ekipe budu imale isti broj pobeda onda je krug. U tom krugu je Buducnost najbolja sa tri pobede i ev. porazom od Cedevite, dakle 3:1. Zvezda bi ako pobedi Cedevitu imala 1:3. Cedevita ako izgubi od nas i pobedi Buducnost je na 2:2. Mi smo u toj racunici treci. Osim ako nisi mislio da ce i jedni i drugi kiksati do kraja barem jedanput?

                      Comment


                      • Al ga iskomplikovaste: Budućnost mora dva puta da izgubi, mi sve da dobijemo u preostalih 7 utakmica i prvi smo.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Sto ce se desiti prekjuce

                          Comment


                          • Kad vidim koliko naših bivših igrača igra u Evroligi, ne možeš da ne budeš ponosan. Prije 4 dana dočekasmo Micića, u petak idemo u goste Štimcu, a u utorak dočekujemo brata Đenku! Velika si Zvezdo! Postali smo baš jak evropski klub!
                            Last edited by mikara92; 09-01-18, 20:12.

                            Comment


                            • Nije nemoguće, ipak je Budućnost gubila i od Zadra i od Igokee (doduše sa Dorell Wright-om), što ne bi mogli da izgube od Cedevite u Zagrebu i Mornara u Baru ili Partizana u Beogradu? Čak i da se to ne desi, nije tragedija jedno je regularni deo lige drugo plejof, je l' upravo Budućnost izgubila od Mege u polufinalu pre dve godine?
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Mogu vam reci da je Dekkard postao opasan strucnjak ili ja to nisam video na pocetku. Ima materijala za njega. ( da nasledi Alimpiju ) Sala mala, ali to sto je Dekkard rekao... Imaju Mornar, Megu..Kuci nece izgubiti sigurno..ta gostovanja ...ta dva bi mogli puci.

                                Kod nas je jednostavno, ako pobedimo Cedevitu, po meni prvi. Ako izgubimo treci... Titula je u pitanju po meni samo ako Cedevita dovede jednog kvalitetnog centra. Stipanovic ako uzme titulu kao prvi centar, nek sve ide u q...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X