Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    U kakvim to uslovima radi? Sta je konkretno lose?
    11 novih igrača u timu, prvi put se takmiči ne samo u EL nego i u ABA.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      11 novih igrača u timu, prvi put se takmiči ne samo u EL nego i u ABA.
      Napisi mi jedan roster, bilo kkp ili cz da je imao bolji roster u zadnjih 10g ...Po imenima..Manite me te demagogije..Jos ce dobiti Enisa I centra...Ajde nadji mi to pa da ti poverujem da je tesko..Bolji debi tim nije mogao ni da zamisli za nase uslove..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Napisi mi jedan roster, bilo kkp ili cz da je imao bolji roster u zadnjih 10g ...Po imenima..Manite me te demagogije..Jos ce dobiti Enisa I centra...Ajde nadji mi to pa da ti poverujem da je tesko..Bolji debi tim nije mogao ni da zamisli za nase uslove..
        Ovaj od prosle sezone. Onaj iz pretprosle. Onaj Partizan iz 2010. Onaj Partizan iz sezone pre.
        Svaki od tih timova bi pobedio ovaj Zvezdin.

        Comment


        • Kad bi isključivo suv kvalitet timova odlučivao onda bi Makabi imao barem još minimum 5 EL titula. Dakle, da ponovim 11 novih igrača i da dodam Dobrić u mnogo većoj ulozi nego prošle godine, za tako nešto treba vremena taman da si doveo Curry-ja, Kyrie-ja, Draymond Green-a, KD-a, LeBrona, Drummonda, Westbrooka, Klay Thompsona, Hardena, Horforda i Cousinsa.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Slažem se da je ovo po imenima najjači naš tim u zadnjih ko zna koliko godina, niko me ne može ubijediti u suprotno.
            Ova ekipa je kliknula od Madrida i sada melje.
            Ti što stalno traže neke zamjerke, izvinite, nismo Klivlend, pa ni CSKA nije savršen!
            Imamo Feldina i Ročestija, 2 napadačke ubice, bivšeg najboljeg strijelca Evrolige i bivšeg igrača Panate.
            Imamo Enisa, momka koji u ABA ligi daje i po 26 poena, ljetos Klipersima spakovao 35 poena, vrlodobar defanzivac, slabiji napadač od Ročestija i Feldina, međutim i više nego dobar.
            Imamo 2 elitna evroligaška defanzivca, Lazića i Dangubića.
            Imamo velikog deliju, trostrukog prvaka Evrope sa ogromnim iskustvom, Peru Antića.
            Imamo odličnog Bjelicu, koji igra 9. evroligašku sezonu zaredom.
            Imamo Lesora koji je jedan od najperspektivnijih centara Evrope.
            Imamo igrače koji odlično obavljaju svoje zadatke, Dobrića i Davidovca.
            Imamo dvojicu koji imaju ogroman prostor za napredak, a imaju od koga naučiti, mislim na Jankovića i Jovanovića.
            Uz sve to, traži se još jedan centar.
            S obzirom na naše uslove, ovo je brutalan tim, da mi je neko u julu poslije Radonjićevog odlaska rekao da ćemo imati tim sa ovakvim imenima, poručio bih mu da je lud!
            Last edited by mikara92; 12-12-17, 23:20.

            Comment


            • Na sve to trenerskog Luku Doncica I ovakvu upravu, gde nam je granica
              Salim se malo ali sam naglasio na papiru, ne na terenu. Ovi momci su tek poceli da se dokazuju. Mogu uraditi nista, da ne osvoje nista a mogu nesto veliko.

              Videcemo na kraju, volimo klub, mi smo uz njega I zelimo I'm sve najbolje. Samo necemo da se lazemo, nasi dometi su uvek u regionu najveci a u Evropi da se ne obrukamo, tako mora biti zato sto smo mi Crvena Zvezda.

              Prijatno vece
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                Ok, ada li je realno i da li imamo novca za boljeg od prosecnog Amera, mislim postujem misljenje ali igrati se menadzera i cuditi se kako dolazi Enis a ne npr Ljulj u klub iz Srbije koji je u dugu je stvarno malo nejasno. Izvini ali zar mislis da bi dolazio Enis da imamo para za boljeg, verujmo struci ti ljudi sto godina zive od toga za njih smo amateri i samo gomila navijaca koji dobacuju, pogotovo struci i upravi koja je jedna od najuspesnijih u istoriji kluba.
                Losmi znae,dzabe pišeš druže . . . Čovek očekuje Harden da nam dodje. .
                A koliko ja znam. . Verovatno sam vise zaboravio nego što ćes ti ikada znati. . .
                Evo na primer,mislim da će Enis,taj toliko prozivani i pljuvani Enis,biti standardni član prve petorke za 3 meseca dok se samo malo uigra sa ekipom! Živi bili pa videli

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Napisi mi jedan roster, bilo kkp ili cz da je imao bolji roster u zadnjih 10g ...Po imenima..Manite me te demagogije..Jos ce dobiti Enisa I centra...Ajde nadji mi to pa da ti poverujem da je tesko..Bolji debi tim nije mogao ni da zamisli za nase uslove..
                  kkcz 2013/2014
                  kkcz 2014/2015
                  kkcz 2015/2016
                  kkcz 2016/2017

                  Comment


                  • Nek se zavrsi sezona, pa da pravimo poredjenja.
                    Ova ekipa jos nije kompletna i uigrana a opet postize 100 poena u El.

                    Comment


                    • @stranci vs. domaci (stizem na vreme ko Marko na Kosovo, al nema veze...)
                      Za ovu temu sam ja mozda Barkli, ali u dobroj meri kapiram i podrzavam razmisljanje uprave oko ove problematike...
                      Naime, po mom misljenju Oli je prekinuo dominaciju Pao-a tek kada je napravio jacu osnovu domacih kosarkasa, odnosno kosarkasa koji ostaju duze vreme u klubu. Slicno vazi i za nas i za Partizan. Rocestiji, Vilijamsi, Feldini su tu za sezonu, dok su "domaci" tu za par godina. I koliko god da su ovi prvi dobri i tas na vagi u mnogo slucaja, ovi drugi su osnova za zdrav sistem koji ce "raditi" iz sezone u sezonu.
                      Takodje, u slucaju nezrelih sistema, zelenih trenera i nedostatka love mogu se javiti problemi "crnackih sindikata". Bilo je i slucajeva da stranac spakuje kofere i bez "pa-pa" zbrise i ne vrati se. Srecom, mi u ovogodisnjem timu imamo strance koji su na zemlji i iskusnjaru Pera koji kad podviknu ni muvu ne mozes cuti. A i pobede su lek za sve, samo da ih bude sto vise.
                      "Problem" kod stranca je i to sto moras barem koliko-toliko da ih redovno placas, dok sa gro domacih igraca se mozes dogovoriti da igraju na "dodjem".

                      Sad, s obzirom na sve izreceno, totalno mi je jasna ideja uprave da ne zeli da jednu poziciju pokrije sa dva stranca. Medjutim, to je ideja, a ne "must", tako da dobrodosao Dilane i stremi ka Djenki!

                      Takodje, nadam se da od Radicevica nisu u potpunosti dignute ruke, vec da ce biti jos nekog pokusaja ozivljavanja. Ugovor mu je jako "tezak" da ga posle par meseci bacimo u vodu, a nekog potencijala ipak ima u njemu (prevashodno mislim na igru sa loptom u piku i tranziciji, kao da bi mozda mogao biti opasniji na katu u postavi sa recimo Davidovcem i Feldinom)...

                      Comment


                      • +1 za primećen prioritet u vezi domaćih igrača
                        +1 za Radičevića

                        Comment


                        • Jako je bitna osnova domaćih igrača, samo što u našem slučaju ima to čuveno "ali"
                          mi nismo u mogućnosti da zadržimo one najbolje. Zaradi se tu neka lepa lovudža pa sve ispočetka ...
                          zadrže se tu neki dobri (zahvalni) igrači za rotaciju što i nije mala stvar. Mi trenutno imamo samo dva igrača
                          sa jednogodišnjim ugovorom, Ročesti i Pero ... Feldin, Lesor, Enis na dve i više godina, što je dobra stvar.
                          Cenim da će i Ročesti ostati malo duže, pa i do kraja karijere, što da ne ... a možda i Milko
                          Dangubiću ističe ugovor, mada, ko zna ... ne bih se iznenadio da i on produži.
                          Ima dosta promena (novina) i kad su ugovori u pitanju, raznorazne klauzule, fiksna obeštećenja ...
                          Ovaj tim ima potencijala ako gledamo par godina unapred, neka manja doselekcija naredne godine i to je to.
                          Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                          Comment


                          • Originally posted by Geronimo View Post
                            @stranci vs. domaci (stizem na vreme ko Marko na Kosovo, al nema veze...)
                            Za ovu temu sam ja mozda Barkli, ali u dobroj meri kapiram i podrzavam razmisljanje uprave oko ove problematike...
                            Naime, po mom misljenju Oli je prekinuo dominaciju Pao-a tek kada je napravio jacu osnovu domacih kosarkasa, odnosno kosarkasa koji ostaju duze vreme u klubu. Slicno vazi i za nas i za Partizan. Rocestiji, Vilijamsi, Feldini su tu za sezonu, dok su "domaci" tu za par godina. I koliko god da su ovi prvi dobri i tas na vagi u mnogo slucaja, ovi drugi su osnova za zdrav sistem koji ce "raditi" iz sezone u sezonu.
                            Takodje, u slucaju nezrelih sistema, zelenih trenera i nedostatka love mogu se javiti problemi "crnackih sindikata". Bilo je i slucajeva da stranac spakuje kofere i bez "pa-pa" zbrise i ne vrati se. Srecom, mi u ovogodisnjem timu imamo strance koji su na zemlji i iskusnjaru Pera koji kad podviknu ni muvu ne mozes cuti. A i pobede su lek za sve, samo da ih bude sto vise.
                            "Problem" kod stranca je i to sto moras barem koliko-toliko da ih redovno placas, dok sa gro domacih igraca se mozes dogovoriti da igraju na "dodjem".

                            Sad, s obzirom na sve izreceno, totalno mi je jasna ideja uprave da ne zeli da jednu poziciju pokrije sa dva stranca. Medjutim, to je ideja, a ne "must", tako da dobrodosao Dilane i stremi ka Djenki!

                            Takodje, nadam se da od Radicevica nisu u potpunosti dignute ruke, vec da ce biti jos nekog pokusaja ozivljavanja. Ugovor mu je jako "tezak" da ga posle par meseci bacimo u vodu, a nekog potencijala ipak ima u njemu (prevashodno mislim na igru sa loptom u piku i tranziciji, kao da bi mozda mogao biti opasniji na katu u postavi sa recimo Davidovcem i Feldinom)...
                            Slazem se sa svim.
                            Nije obaveza i jedina zelja dovodjenje sto vise dolacih igraca ali jeste nesto cemu treba teziti.
                            Medjutim, problem je po meni u radu sa mladima, u koncepciji FMPa.
                            Ne vidim koju to mi korist imamo od FMPa. Ako uzmemo u obzir da je budzet naseg kluba delimicno usmeren na FMP postavlja se pitanje opravdanosti toga.
                            Osim Gudurica ne vidim igrace iz FMPa koji su nam doneli korist. Bilo igracku bilo finansijsku???
                            Postavlja se pitanje zasto su najtalentovaniji igraci u Megi. De nas skauting bio za Jokica, Jaramaza, Zagorca, Kabu itd,itd,itd.
                            Prosto mi poslednjih desetak godina nismo izbacili ekstra talenta.
                            Zasto je tako?
                            Ko dovodi igrace u FMP.
                            Ko je procenio da su Tejic, Apic i ekipa talenti.
                            Mozda statistika nije jedino merilo kvaliteta i talenta.
                            Svake godine promena trenera u FMPu takodje je losa.
                            Odlaskom Rase Radovanovica FMP je polako izgubio taj primat u radu sa mladima, talentima.

                            Comment


                            • FMP nek nam izbaci jednog igraca godisnje i dobro je...Ne mozemo mi sa Miskom da se nadmecemo, pri tom, tu je i Partizan u kakvoj god da je situaciji, nemamo mi tapiju na svakog talentovanog srpskog igraca...Najvaznija stvar koju nam FMP pruza je infrastruktura, posebno za mladje kategorije...Nama su pre Covica velike probleme pravili troskovi za treninge, vecito smo bili duzni Pioniru a mladj3 kategorije su nam bile misaona imenica...i ta strana medalje je vazna...
                              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                              Comment


                              • Dovoljno je da iz FMP-a dobijemo jednog igrača godišnje za prvi tim, Davidovac se polako uklapa u tu priču. Već za narednu godinu možemo očekivati
                                Radanova, možda Odža ... za par godina Uskokovića ... O ekstra talentima ne vredi razmišljati, to i kad se pojavi ne može se zadržati.
                                Stoji da FMP košta, e sad, ima tu i nekih drugih razloga zašto je tako ... mora da se brani rezervni položaj, što je i razumljivo.
                                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                                Comment

                                Working...
                                X