Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dovode nekog lika, spanca sad...Povezalo nam se nekako, bilo bi dobro da napravimo bar jedan brejk of dva gostovanja..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Valensija nam je velika šansa, jedna od ekipa sa kojima možemo igrati.
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • Danas je Sveti Alimpije.
        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

        Comment


        • Izjave nakon meca.


          Comment


          • Morao sam ovo da ukradem, nadam se da se autor neće naljutiti.

            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Originally posted by canarian View Post
              Danas je Sveti Alimpije.
              Da, moja krsna slava. Iako nisam zastupnik da crkva proglašava ko je svetac a ko ne, to je Božija stvar, ta slava je ustupak za stare paganske dane i zaštitnike porodica.

              Ipak, verujem da se radi o verujućem čoveku, i ja sutra slavim Boga gospoda i Isusa koji se žrtvovao za nas.

              Što bi botovi na facebooku pre govorili, srećna mi(nam) slava.

              Inače, razumem analogiju sa Alimpijem. Čestitke i njemu i igračina.

              Comment


              • Green je igrač koji bi imao mesta u svakoj ekipi u Evropi,njega zaustaviti to je pola pobede u Valensiji,ali lako je to reci . . .

                Comment


                • Originally posted by Uroš View Post
                  Da, moja krsna slava. Iako nisam zastupnik da crkva proglašava ko je svetac a ko ne, to je Božija stvar, ta slava je ustupak za stare paganske dane i zaštitnike porodica.

                  Ipak, verujem da se radi o verujućem čoveku, i ja sutra slavim Boga gospoda i Isusa koji se žrtvovao za nas.

                  Što bi botovi na facebooku pre govorili, srećna mi(nam) slava.

                  Inače, razumem analogiju sa Alimpijem. Čestitke i njemu i igračina.
                  Srecna slava, eto sjajan nacin da se zavrsi ova crveno-bela nedelja

                  Comment


                  • Originally posted by SiniM View Post

                    Ps molim nekoga ko zna ljude u klubu, da posavetuju Alimpija da izbaci zvaku iz usta na kzs
                    Ovo mi smeta od prvog dana, čak i na utakmicama.
                    Barem da žvaće zatvorenih usta, da je malo "sakrije".

                    Comment


                    • Alo bre ljudi da li ste vi normalnii.
                      Ali zaista vas pitam.
                      Sta vas boli bre kurac da li ce covek da zvace zvaku ili nece.
                      Pritom nije zvakao zvaku ja ne znam zaista vi ne mozete da uzivate u pobedam Zvezde vec trazite neke budalestine kako bi ste eto
                      imali sta da kenjate.
                      Ne mogu jebeno da verujem ali zaista cime se vi bavite.
                      Jebem ti onoga i ko je izmislio i internet i drustvene mreze.
                      Ovo prelazi u bolest neverovatno.
                      Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                      Comment



                      • EL: Feldin u idealnoj petorci 11. kola

                        Košarkaš Crvene zvezde Džejms Feldin izabran je u idealnu petorku 11. kola Evrolige nakon što je u pobedi nad Efesom (100:81) ubacio 29 poena.
                        Izvor: B92, Tanjug subota, 9.12.2017. | 10:49

                        Amerikanac je u hali "Aleksandar Nikolić" odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri u Evroligi i napravio indeks korisnosti od 32.

                        MVP runde je Jorgos Printezis iz Olimpijakosa, junak trijumfa nad Realom, a u petorci su još Nando De Kolo (CSKA Moskva), Aleksej Šved (Himki) i Janis Tima (Baskonija).

                        Crvena zvezda se nalazi na 12. mestu na tabeli Evrolige sa skorom 4-7.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Crveno-beli vatromet!

                          Autor
                          Saša Ozmo
                          Podeli
                          13
                          U OVOJ VESTI


                          KK Crvena Zvezda mts

                          Anadolu Efes SK
                          Peta je uzastopna godina igranja Crvene zvezde u Evroligi. Na tom putu Olimpijakos je jedini velikan koji nije pao pod crveno-belima, ali niti jednom Zvezda nije ubacila trocifren broj poena za 40 minuta košarke (jeste za 50 minuta one užasne noći u Istanbulu).
                          Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
                          Prošle sezone Zvezda je ostvarila čak 16 pobeda, ali potpuno drugom filozofijom – najviše poena ubačeno je Baskoniji u Vitoriji (87). Tu razliku u filozofiji ilustruje činjenica da su crveno-beli dvaput ove sezone došli do 87 (Real i Makabi), jednom do 90 (Barselona), a u igrački najkompletnijem meču koji je Zvezda odigrala ove sezone došlo se i do “stotke“ – Efes je pao u Pioniru sa 100:81.

                          Ekipa Dušana Alimpijevića šutira 26,5 trojki po meču, manje jedino od Real Madrida, pa je vreme da se shvati da ova Zvezda igra na koš više, pa kud puklo. A u prethodne dve nedelje puklo je po protivnicima – kao što smo konstatovali prošle nedelje, Zvezdi je podvig u Madridu podigao samopouzdanje i naoštrenost do maksimuma.

                          POVEZANO
                          Alimpijević: Skoro pa savršena utakmica
                          "Povratak u Zvezdu? Možda dođem da isteram Nešu Ilića"
                          Feldin posle “eksplozije”: Mama i brat već šalju HL...
                          Džejms Feldin se dobro naspavao, među prvima je izašao na zagrevanje, a onda je od starta počeo da puni koš rivala – ubacio je 13 poena u prvoj četvrtini, tri od ukupno pet trojki Zvezde u tom intervalu.

                          Podsećalo je na meč sa Barselonom, igralo se veoma lepo na obe strane, bila je to jedna od onih situacija kada odbrane nisu loše, nego su napadi jednostavno suviše dobri. Crveno-belima su ruke konstantno bile gore, kao što trener uvek traži, pik je odlično branjen i za svaki koš gosti su morali da se pomuče, jedino je Dragić nešto lakše pronalazio rupe u odbrani.

                          Ulazak Antića dodatno je učvrstio reket, lopta je išla brzo i precizno, što je vodilo do otvorenih pozicija i 7-10 za tri u jednom trenutku – kada se dodaju prodori Dobrića i ofanzivni skokovi Jankovića, prednost od 12 poena bila je logična posledica.

                          Šut je malo stao, a Efes se do poluvremena primakao na šest poena zaostatka. Utisak je bio da je Zvezda bila bolja i za više, ali sudije nisu dozvolile crveno-belima da uspostave nešto oštriji kriterijum, pa je svirano nekoliko sumnjivih faulova, Laziću pre svega, i Perasovićev tim izveo je 16 bacanja u prvom poluvremenu.

                          Zato je Zvezda primila 44 poena, a igrala je bolju odbranu nego što taj broj kazuje – bilo je i nekih nepredvidljivih pogodaka poput trojke Danstona, prve u evroligaškoj karijeri (do kraja je dao još jednu), ali crveno-beli nisu sebi dozvoljavali da budu pretrčani (to se nekoliko puta desilo u Madridu) niti su gosti imali jedan posed u kojem su se prošetali do koša.

                          Izvor: Sport klub
                          Tejlor Ročesti možda nije “pass first“ plejmejker, ali dodaje bolje i češće nego što mu se za to odaje priznanje. U prvom poluvremenu spojio je Antića sa košem, a u trećoj četvrtini omogućio je i Lesoru dva zicera – završio je levoruki Amerikanac sa šest asistencija, trenutno je šesti asistent Evrolige.

                          To se dogodilo u ključnom intervalu u trećem periodu, kada je i Feldin nastavio tamo gde je stao – pogađao je pravovremeno, svaki put kada je Efes pretio, dizao je publiku na noge i ponašao se kao pravi lider na terenu. Na kraju je ubacio 29 poena, uz 4 ukradene i bez ijedne izgubljene lopte.

                          U drugom poluvremenu Lesor je bio odličan u defanzivnom skoku, a pošto mu je Štimac iskobeljao jednu loptu, štafetu je opet preuzeo Antić – Zvezda je iz drugih napada primila samo četiri poena, dva kada je meč već bio rešen.

                          Poslednji put na jednocifrenom zaostatku Efes je bio u finišu trećeg perioda, a onda je Bjelica trojkom napravio podlogu za ulazak Davidovca. Momak koji je otkrovenje u prethodnih nekoliko nedelja nije dozvolio da ga sputa to što je u centru pažnje više nego što je navikao – odlično čita igru, strpljiv je, ne forsira i za to po pravilu biva nagrađen.

                          Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
                          Sada je vezao šest poena u nizu koristeći nepažnju rivalske odbrane, podelio jedno lukavo dodavanje i doveo Zvezdu pred ciljnu ravninu preko koje su je trojkama prevalili Dangubić i Lazić – 86:66 na sedam i po minuta do kraja. Tada je meč bio gotov.

                          Pobeda u Madridu najveća je ove sezone, ali duel sa Efesom najbolji je Zvezdin ove sezone. Statistika često ne može da objasni do kraja zbivanja na terenu, ali sada je adekavatan ilustrator – 24-45 za dva, 14-28 za tri, 10-12 penali, 31 skok, 21 asistencija i samo 6 izgubljenih lopti za timsku partiju blizu idealne.

                          Trojke jesu ponovo bile ključne, ali Zvezdin tim sada već raspolaže većim brojem korisnih igrača u rotaciji, deluje uigranije, sigurnije i zrelije.

                          A uz pobede se brže raste.

                          KK Crvena Zvezda mts Anadolu Efes SK Dušan Alimpijević , James Feldeine , Taylor Rochestie , Pero Antić , Stefan Janković , Mathias Lessort , Dejan Davidovac
                          http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...-vatromet.html
                          Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                          Comment


                          • Iznervirali ste Dabu, a to nije ni malo lako ... čak je počeo i da psuje
                            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                            Comment


                            • Comment


                              • Originally posted by Laki21 View Post
                                Morao sam ovo da ukradem, nadam se da se autor neće naljutiti.

                                Dok god ne tvrdis da je tvoje ruku delo, sve je ok.

                                Lepo sam napisao Talicnom Tomu da je Pionir nasa kuca i da tamo tesko neko moze da nas pobedi. Ne znam sta nam je trebalo ono glupiranje sa Arenom, pogotovo protiv rivala kao sto je Bamberg. Kako god, trenutno smo na istom mestu kao i kod Radonjica u ovo vreme, ali sa mecom kod kuce vise (3-3 H i 1-4 A naspram 2-3 H i 2-4 A).
                                Vrlo bitan period sledi u evroligi jer gostujemo Valensiji, Armaniju i Efesu, a cekamo Panatinaikos i Zalgiris -> to su sve prilike za pobede.

                                Ja bih i sad zrtvovao mec u Istanbulu (sl. nedelje) i koncentrisao se na atinske zelene. Posle Valensije i ABA lige, naravno.
                                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                                Comment

                                Working...
                                X