Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Palja
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Mesate babe I zabe. Hajns je u njegovim godinama igrao drugu italijansku ligu, Hanter I Tajus dolaze kao I on sa univerziteta, Sloter se isto zautcao negde dok nije dosao u Bamberg. Sirovina je teska Lesort ali ima I te kako ogroman upside. Iskreno ovi igraci sem Hajnsa bi nam mozda sad doneli nesto vise u odbrani ali generalno ce ih Lesort pregaziti u karijeri... Sve su to igraci na isti kalup a radili su sa najboljim trenerima, igracima I univerzitetima u americi...

      Lesort je dosao iz francuske lige, gde nema neke velike taktike I jakih trenera za napredak, njegova karijera je tek pocela I videcemo gde ce zavrsiti. Nabrojani imaju po 30 godina znaci 8 -9 godina je pred Lesortom, a materijala ima I to opasnog....

      Mozda sam malo otisao preterano sa Hajnsom ali on je u njegovim godinama igrao drugu italijansku ligu EL poceo sa 24-5 godina mislim nisam siguran...ali igranjem za jake klubove I domnantne je isao napred, on je imao oko 50% bacanja u Brose mozda I gore...

      Bice zver Lesort bez sumnje sto se mene tice
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Lesor jednostavno ima nizak košarkaški IQ i nikakav trening neće to podići, već samo može da izbifla i radi na osnovu automatizma. Međutim, nikad, ali NIKAD neće biti u stanju da prepoznaje situacije i anticipira. To imaš ili nemaš i nikakav rad i trening tu ne pomažu.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Iskreno ovi igraci sem Hajnsa bi nam mozda sad doneli nesto vise u odbrani ali generalno ce ih Lesort pregaziti u karijeri... Sve su to igraci na isti kalup a radili su sa najboljim trenerima, igracima I univerzitetima u americi...
          Ne znam da li da odem na report upisa ili kako da se kaznim sto sam procitao ovo za Hajnsa i odbranu.
          Igraci na isti kalup?! Jedan ima 194cm bez patika i igra centra, preuzima od 1 do 5. Drugi ima 205 cm i igra odbranu i pegla skok, a treci je fakticki cetvorka koja živi od pika i alej upa. Jedino sto im je zajedničko je da nemaju ledjnu tehniku, znaju da se odraze i iz Amerike su.

          Nemoj Losmi vise, ziv ti ja.
          Last edited by Dubiozni goblin; 04-12-17, 15:46.

          Comment


          • Svi su pick and roll igraci I manje vise undersize..catch and shot igraci sa tim da Hajns kao I Lesort ima igru licem kosem ali I to je razvio tek kasnije..nemaju sut spolja, ciglana klasicna..naravno da su dobri defanzivci zato sto se of napada leba nece najesti..Igraci rotacije, retko nosioci igre..

            Bas su razliciti u 3pm....Kazem ti Lesort ce biti bolji igrac of svih navedenih, zivi bili pa videli..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post
              Lesor jednostavno ima nizak košarkaški IQ i nikakav trening neće to podići, već samo može da izbifla i radi na osnovu automatizma. Međutim, nikad, ali NIKAD neće biti u stanju da prepoznaje situacije i anticipira. To imaš ili nemaš i nikakav rad i trening tu ne pomažu.
              Nema kad se nije radilo dobro sa njim, vremenom ce to sve doci na svoje. Cuj nikakav trening tu ne pomaze ))) videcemo sta ce biti..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by Laki21 View Post
                Lesor jednostavno ima nizak košarkaški IQ i nikakav trening neće to podići, već samo može da izbifla i radi na osnovu automatizma. Međutim, nikad, ali NIKAD neće biti u stanju da prepoznaje situacije i anticipira. To imaš ili nemaš i nikakav rad i trening tu ne pomažu.
                Njemu treba dobar rad i iskustvo. Pa ti pamtiš Peru Antića iz prvog mandata u Zvezdi, kasnije je postao jedan od najboljih defanzivaca na svojoj poziciji.
                Vremenom će naučiti da prepozna (pročita) što je i najvažnije u celoj priči, sve ostalo on poseduje.
                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                Comment


                • Eto ti ga Nedovic i njegova karijera kao reper. Ipak je, slozicemo se verovatno svi, Nedovic talentovaniji nego Lessort i to fino, boga mi. U karijeri je radio sa odlicnim strucnjacima, od Zvezde, Lijetuvosa, Unikahe, a o NBA da ne pricam jer smatram da igrac vise napreduje trenirajuci tamo, nego igrajuci EL.
                  Da li je ikada napredovao koliko je mogao? Ni blizu. Ne moze se glava nagruvati, ili prepoznajes situacije i odlucujes u trenutku ili ostanes nedorecen igrac kao Nedovic. Pogledaj Doncica i bice ti jasno koliko ista znaci. Nema on ni bolji prodor, ni bolji sut drasticno, nije brzi, nije skocniji, ali je miljama ispred Nedovica po korisnosti i kvalitetu.
                  Lesor moze postati tip igraca kao Markus Sloter, ako malo ojaca i reguliše defanzivne kretnje. Vidi se da momak hoce da oguli guzicu od rada i to je za svaku pohvalu. Solidan potencijal ima ofanzivno, kroz par godina moze da se nada NBA ugovoru, ali da moze da sredi i napreduje u donosenju odluka u trenutku to bas i ne ide.

                  Comment


                  • I ja sam optimista glede Lessorta, najveća je tuga što će on najbolje partije pružati u nekom većem klubu...
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                      Zvezda, tj Nebojša Covic ne zeli dva stranca na pleju. Realno gledano, retko ko od Amerikanaca produzi ugovor, a menjati na leto obojicu organizatora igre je pomalo neozbiljno.
                      Radicevic je smatran dobrim potpisom u tom trenutku i to od strane svih, kako navijaca, tako i ljudi u klubu. Prve sezone bi ucio i kalio se, imao pored sebe iskusnog igraca, drugu napredovao i bio prvi plej, za trecu bio prodat. Jebi ga, nije islo i decko u pozicionom napadu nema sta da trazi, ali garantujem da bi većina nas CiganJa opet potpisala domaceg igraca, prvog pleja ekipe iz Spanije + na visegodisnji ugovor + Rocesti ili neki drugi igrac tog kalibra kao prva opcija i mentor.
                      Radicevic je fizikalac i u limitiranoj tranziciji nema sta da trazi, a ovakva postavka ekipe gde ne postoji dominantni skakac u odbrani i ne uliva nadu da ce njegove brojke napredovati drasticno.
                      Retko ko? Sta su Nelson i Jenkins? I zasto stranac ne bi potpisao visegodisnji ugovor, kao Feldeine?
                      To sa domacim igracima su alibi price, pa onda slusamo da je ABA prioritet da bi u evroligi ss statirali u kukuruzu jer je opet prioritet pobediti 1 Buducnost i 1 derbi. Svoditi celu sezonu na taj "veciti derbi" je kukavicluk i neodgovornost teskih razmera.

                      Moze se i sa 5-6 miliona oformiti solidan sastav za 10+ pobeda u evroligi, ali mora se pazljivo birati roster.

                      Originally posted by Ulični basketaš View Post
                      Koliko gluposti on napravi po meču, teško da ćemo sve to pripisati nezrelosti. Ipak je pre nedostatak IQ-a. Trudi se, ali neke stvari mu definitivno ne idu, a odbrana nam je šuplja kao Bajuval Ementaler sir kada je on u igri. Napredak nije primetan. Ok, lupi on tu i tamo neku rampu, zakuca zverski, ali sve to poništi ispadanjem u odbrani. Kod njega mi se sviđa šut sa poludistance, gde je vrlo precizan, ali to je ipak vrlina u napadu.
                      Pa dobro, bio je dobar protiv Baskonie. Pokazao je odredjen napadacki repertoar, a ni protiv Reala njegova iskakanja nisu izgledala toliko tragicno. Druga je stvar sto on trenutno nije za prvog centra i zato je ludilo dovoditi jos jednog igraca za 10ak minuta u vidu Ojoa, i trpeti njegove nedostatke, govoreci kako se nema para. A Iverson je odbio dva obroka i bus plus karticu pretpostavljam?
                      Mora se dovesti (ako ima) pojacanje pod kosem, da li 4 ili 5, nebitno, ali neko ko ce nam doneti nesto, ne crna varijanta Jovanovica ili Jankovica.
                      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                      Comment


                      • ja delim lakijevo misljenje. dzaba ti i fizikalije i skocnost i eksplozivnost ako nemas mozga, a lesor ga bas nema ni gram.
                        neke stvari dodju iskustvom, rutina, automatizam, prepoznavanje odredjenih situacija, ali to dolazi s godinam i sa stotinama utakmica, a nama ce kidati zivce narednih sezonu dve. bice tu naravno i dobrih momenata, dobrih utakmica, atraktivnih zakucavanja, blokada, dobra poludistanca... za neke evropske uslove i kosarku u kojoj je sve manje istinskih umetnika vice to jedna solidna karijera, ali ja njega ni u jednoj prici ne vidim u nba. za centra nema visinu za cetvorku nema igru spolja. u svakom slicaju za pohvalu je volji momenat i spremnost da uci i trenira
                        Last edited by NateHuffman; 04-12-17, 17:15.

                        Comment


                        • Ako ništa, Lesor je radan i disciplinovan tako da verujem da ta iskakanja ne radi samoinicijativno već da je to trenerova zamisao.
                          Možda će to vremenom izgledati bolje, ali sada je tragično.
                          Ne bih ja tako lako lepio etiketu neinteligentnog košarkaša (BBIQ).
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • On je možda taktički nedovoljno obučen, kod njih se na tome manje radi u mlađim kategorijama nego kod nas.
                            Vremenom će to biti na zadovoljavajućem nivou. Kad se pogleda šira slika, momak je talentovan, bez dileme.
                            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                            Comment


                            • Dzivdzan zbori- " Radicevic je smatran dobrim potpisom od strane svih kad je doveden"


                              Svi smo aplaudirali Covicu na ovakvom potpisu.. Da moze da se vrati vreme Gazda bi ga opet doveo, "jer je to smatrano odlicnim potpisom"

                              Comment


                              • Tacno slabo se radi, tamo je sve na fizici bazirano, talenti brzo odu preko...Ova dva tima su cista divljina, treneri su I'm losi jako. On ima sve, smao treba ozbiljnog rada, ima propusta nromalno,da nema bio bi vec u NBA...limitiran u nekim stvarima ali zar nije I Hajns I ostali nabrojani..

                                Vatate se Doncica koji je jedan u million..Nedovic ima super karijeru, ne znam sta ste vise cekivali of njega...manje vise klasican fizicar zarobljen izmedju dve pozicije,ali ima finu karijeru a tek ulazi u najbolje godine..

                                Lesort vec fizicki dominira, u EL sa 22 godine, ima dobru stranu pomoci a I sut nije toliko los, moze se to jos malo dici gore...Problem je post igra u oba pravca, ima soecaj za blokadu.Ne bih rekao da je glup ali vise je sam sebi udari overate,zadao prevelike zahteve tipa NBA..on je prenapaljen..nestrpljiv..nije IQ visok ali nije bas da ne konta nista...neizivljen momak

                                Po meni on treba da ulazi sa klupe I da donese energiju...on je igrac za open court, napada licem ka kosu dobro, zna da napravi sebi prostor.Ima tu dosta rada ali se jasno vidi da ce biti EL kidalica, za NBA bas tesko..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X