Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pošto je već sinoć bio u Areni odmah napraviti rokadu Nelson-Radičević i sve bi već za utakmicu-dve bilo mnogo bolje a i ne košta previše
    " ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji"

    Comment


    • Prebrzo ste vi otpisali KKCZ. Nadam se da ovde pisu vecinom navijaci KKCZ. Mada ne izgleda tako.
      Jedino sto mogu da se slozim za Radicevica. Pa izgledali smo kao vasionski brod juce kad je usao Davidovac koji cak nije ni plej. Nama je kao hleb potrebna neka 2/1 opcija(katovan munford?) cak i vise nego cista 5-ca.
      Sinoc smo mnogo vise spustali loptu na centre. Lesor se iznenadjujuce dobro snasao sa takvom igrom. Verujem da cemo u narednom periodu potencirati vise tu igru. U krajnjoj liniji ako nema novca na polusezoni prebaciti Odza iz FMP-a da bi dobili cvrstinu u blokovima i sigurnost pod kosem. Verujem da ce jos vise napredovati igrajuci sa najboljim kosarkasima.
      Lesor i Jovanovic bi svakako mnogo bolje igrali kada bi imali nekog igraca koji bi ih hranio loptama

      Svakako nisam ocekivao TOP8 sa nasom situacijom(novi trener, novi tim) i ne znam ko bi uopste to mogao ocekivati. Rekao bi da nam je sad najpotrebnije da se definise 12 igraca u prvoj petorci. Igrajuci ovako sa 15 igraca delujemo u nekim trenucima kao da smo se prvi put sreli. Verujem da neke kombinacije koje su bile na terenu, da se ne desavaju ni na treningu.
      Prosla su 2 meseca vidi se vec ko moze ko ne moze. Napraviti rez i nastaviti dalje

      Nije floskula jer je nama ABA najbitnija. Zbog kontinuiteta. Za mene bi bila uspesna sezona i da ostanemo na ove 2 pobede u EL ali da osvojimo ABA.
      Ne mozemo mi svaku sezonu u EL biti iznas svojih mogucnosti. Nekada moramo igrati taman toliko koliko i vrede igraci. Gledajte to kao zalog za buducnost.
      Okosnica ovog tima ce ostati i sledece godine i svi ce biti iskusniji za jednu sezonu u EL. Sledece godine ce pruzati partije mnogo bolje nego sto su placeni zbog tog iskustva.

      P.S.
      Dobric i Lazic bi morali igrati zajedno u petorci. Mnogo smo dobro odbrambeno delovali na terenu.

      Comment


      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Uskoro ce mam vecina meceva u ABA ligi biti ,,povuci potegni,,.
        Zivi bili pa videli
        Ova neozbiljnost sa selekcijom, trenerom, Anticem, Keseljom, prozivanjem DR, navijaca, mizeran broj posetilaca, pravljenjem FMPa od Zvezde zestoko ce se obiti o glavu.
        Kakve veze ima vise DR sa nama, bivsi trener koji nije hteo da nastavi saradnju nadajuci se necem boljem, zavrsena prica, lepa i prijatna proslost kao sto ce verovatno jednog dana to biti i N.Covic.Nemojmo se, kao sto ovde neki rade, ponasati kao mala deca kada im se razbije igracka pa krenu da placu,valjaju se nerazumno trazeci da im se ta ista sastavi i zalepi bez obzira sto je nemoguce.Zivot i svet idu dalje tako i mi sa onim sto imamo i mozemo da priustimo.Rekao bih da mi ove godine i nismo tako lose prosli u selekciji, imamo dva evidentna promasaja Keselja i Radicevica od kojih se ne moze ocekivati nesto bolje, neki napredak jer oni nisu neiskusni igraci za razliku od velikog dela drugih.Ranijih godina pravili smo i vece greske/gluposti/ sto rade i druge ekipe ali njih to manje boli/proklete pare/.
        Last edited by ikaluka; 24-11-17, 08:52.

        Comment


        • Ma sve je super, ajde da zabijemo glavu u zemlju...Jednostavna je stvar da spasemo sezonu da izvrsimo rokadu trenera bice sve super....Forsiranje Alimpijevica ce nam doci glave, a vi verujte u bajke kako ce se neko cudo desiti...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Nema ništa od ta posla, puna podrška treneru i stručnom štabu.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • I Čoviću.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Naravno da nema, neka nam je Bog u pomoci. Eto nek neko napise sta vidi u njemu I cime je zadovoljan sta je on kao trener pruzio. Jedno apsolutno nista.....Mi so srecni kad neko uopste da kos a da nije u prih pet igraca...

                E al to kao podrska treneru, pa reci majstore sta vidis u njemu I sta je on pokazao...Izrazava se kao neki djilkos, mozda on streba tu kosarku ali u praksi je uzasan....Nikad gori trener nije trenirao jednu EL ekipu...I mi se time dicimo zato sto ima 31 godinu...Nadamo se nekom cudu a tim kao tim nije los, cak ni muceni Radicevic nema nikakvu ulogu da bi pokazoa sta zna, nemas akcije za igrace..Nesto se desi sporadicno ali kontinuitet akcija kao sto je juce imala Baskonija mi to nismo imali za celu sezonu u EL..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Iskreno, Davidovca nisu jako pritiskali u prenosu lopte jer je ovo ipak Baskonia odradila na radnoj temperaturi, ništa jače od toga. Sve dobro što smo odigrali u tom periodu bilo je bez Feldina. Davidovac ima sasvim pristojan pregled igre, primetio je svaki put Lesora kada je izborio poziciju iako je za glavu niži od svakog visokog Baskonie. Kada su par puta udvojili Lesora...opušteno im je sašio dve trojke i sa onim njegovim sporim i mekanim izbačajem jer je bio naravno sam.
                  Kako je ušao Feldin, prvi pas Davidovca nakon prenosa ide ka njemu...a Feldina i dalje ,,ne čitaju" ni naši ni njihovi.
                  Dečko igra neki svoj basket. Jeste dao dve dugometne trojke ali je još 2 ili 3 promašio iz iste ,,nerezonske" pozicije i u totalno pogrešnom trenutku. Njemu ne vredi crtati ni acetonskim flomasterima. Igra na poziciji basketaša - pozera... i bole ga briga.
                  Last edited by Wingwalker; 24-11-17, 11:35.

                  Comment


                  • Kombinacija besparice, užasne selekcije tima od strane NČ-a i prepotentni neiskusni trener. Rezultat - fenjer posle 9 kola.

                    Comment


                    • Originally posted by Wingwalker View Post
                      Iskreno, Davidovca nisu jako pritiskali u prenosu lopte jer je ovo ipak Baskonia odigrala na radnoj temperaturi, ništa jače od toga. Sve dobro što smo odigrali u tom periodu bilo je bez Feldina. Davidovac ima sasvim pristojan pregled igre, primetio je svaki put Lesora kada je izborio poziciju iako je za glavu niži od svakog visokog Baskonie. Kada su par puta udvojili Lesora...opušteno im je sašio dve trojke i sa onim njegovim sporim i mekanim izbačajem jer je bio naravno sam.
                      Kako je ušao Feldin, prvi pas Davidovca nakon prenosa ide ka njemu...Feldina ,,ne čitaju" ni naši ni njihovi.
                      Dečko igra neki svoj basket. Jeste dao dve dugometne trojke ali je još 2 ili 3 promašio iz iste ,,nerezonske" pozicije i u totalno pogrešnom trenutku. Njemu ne vredi crtati ni acetonskim flomasterima. Igra na poziciji basketaša - pozera... i bole ga briga.
                      Istina
                      Ali ima i do.postavke igre.
                      Davidovac na prenosu daje loptu Feldinu kada je on u igri onda Feldin igra 1 na 1.
                      Nigde bloka, akcije.
                      U ovim kreacijama Feldina, igre 1 na 1 nista dobiti necemo.

                      Comment


                      • Da li vam je sada lakse? Mislim u zivotu? Ono malko pljucnete svakoga i odmah vam je lakse. Eto necemo u top 8, pa sta.
                        Ja sam vec rekao da posle ovih poseta na utakmicama da ne zasluzujemo ni ove igrace. Svako ko ne vidi neke pomake u igri je bas zlonameran.
                        Bez mnogo treninga, a nemamo ih, tesko ide ispravljanje nedostataka i uigravanje tima. Imao sam prilike da razgovaram sa Perom i stvarno mi je dosta toga ispricao. Radicevic se ceka, jer je decko najbolji na treningu i razbija kako igra i svi vide da ima problem koji je psiholoske prirode (moje misljenje je da ga ne treba cekati zuvek). Takodje je rekao da Jovanovic moze imati jako lepu karijeru, pa cak i NBA (po njemu, a ja nemam razloga da mu ne verujem, posto covek svaki dan trenira sa njim, a igrao je sa vrhunskim saigracima). Naravno da mi je ispricao i sta sve ne valja, a dosta je toga, ali o tome ne bih, jer sve lose treba da ostane u porodici, a i nemam potrebe da pljuckam, posto sam zadovoljan svojim zivotom.

                        Comment


                        • Ovi igraci ne zasluzuju ovakve navijace,a ne obrnuto...mi uvek tu ostajemo,ovi ce da odu negde vrlo brzo,a i bas mi je zao kad uvredim radicevica koji ce da zaradi ono sto ja nikada necu u zivotu,a ima doprinos koliko i ja...bas je mukica i bebica,uzeo 150.000evrica i sad da ga tapsem po ramenu,mhm ima krv da propisa da bi taj novac zaradio

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan9 View Post
                            Prebrzo ste vi otpisali KKCZ. Nadam se da ovde pisu vecinom navijaci KKCZ. Mada ne izgleda tako.
                            Jedino sto mogu da se slozim za Radicevica. Pa izgledali smo kao vasionski brod juce kad je usao Davidovac koji cak nije ni plej. Nama je kao hleb potrebna neka 2/1 opcija(katovan munford?) cak i vise nego cista 5-ca.
                            Sinoc smo mnogo vise spustali loptu na centre. Lesor se iznenadjujuce dobro snasao sa takvom igrom. Verujem da cemo u narednom periodu potencirati vise tu igru. U krajnjoj liniji ako nema novca na polusezoni prebaciti Odza iz FMP-a da bi dobili cvrstinu u blokovima i sigurnost pod kosem. Verujem da ce jos vise napredovati igrajuci sa najboljim kosarkasima.
                            Lesor i Jovanovic bi svakako mnogo bolje igrali kada bi imali nekog igraca koji bi ih hranio loptama

                            Svakako nisam ocekivao TOP8 sa nasom situacijom(novi trener, novi tim) i ne znam ko bi uopste to mogao ocekivati. Rekao bi da nam je sad najpotrebnije da se definise 12 igraca u prvoj petorci. Igrajuci ovako sa 15 igraca delujemo u nekim trenucima kao da smo se prvi put sreli. Verujem da neke kombinacije koje su bile na terenu, da se ne desavaju ni na treningu.
                            Prosla su 2 meseca vidi se vec ko moze ko ne moze. Napraviti rez i nastaviti dalje

                            Nije floskula jer je nama ABA najbitnija. Zbog kontinuiteta. Za mene bi bila uspesna sezona i da ostanemo na ove 2 pobede u EL ali da osvojimo ABA.
                            Ne mozemo mi svaku sezonu u EL biti iznas svojih mogucnosti. Nekada moramo igrati taman toliko koliko i vrede igraci. Gledajte to kao zalog za buducnost.
                            Okosnica ovog tima ce ostati i sledece godine i svi ce biti iskusniji za jednu sezonu u EL. Sledece godine ce pruzati partije mnogo bolje nego sto su placeni zbog tog iskustva.

                            P.S.
                            Dobric i Lazic bi morali igrati zajedno u petorci. Mnogo smo dobro odbrambeno delovali na terenu.
                            Sinoc su se neke stvari postale jasnije, makar iz mog ugla.
                            Evidentno je da nasa najbolja petorka:
                            Roc, Feldin, Lazic, Bjelica, Lesort u ovom momentu nema nikakav odbrambeni potencijal za EL.

                            Jos trazimo balans, ali evidentno mora doci do raspodjele minutaze na ustrb Feldina i Lesorta/Bjelice.
                            Nemamo neki izbor, ali moja preporuka bi bila da petorka sa Rocom, uvek ima dva elitna defanzivca: Lazica/Dangubica ili Dobrica.
                            Feldin mora poceti sa klupe i ulaziti u igru, kada mijenjamo Roca u paru sa Davidovcem/Radicevicem.
                            Dangubica treba koristiti kao sto ga je koristio DR.
                            Obicno smo pocinjali sa njim, gdje je on kroz odbrambene zadatke, sticao samopouzdanje za neku igru u napadu.

                            Na taj nacin bi usporili protivnika u prenosu lopte i org. napada.
                            Smenivali bi Lazica/Dobrica/Dangubica na protivnickom pleju i smanjili vrijeme za beskonacno vrcenje PNR.
                            Imali bi vise osvojenih lopti/skokova u napadu/manje primljenih poena/vise poena iz kontri/polu-kontri.

                            Isto tako na visokim pozicijama treba traziti vise minuta za Jovanovica.
                            On je nas najbolji skakac ako se uzme obzir minutaza. Agresivan je i unosi energiju kada udje sa klupe.
                            Pokretan je za svoju visinu, duge ruke i solidan odraz a takodje jedan od rijetkih koji moze da napadne u post igri.

                            Ono sto me raduje je igra Dobrica, mada pred njim je jos puno rada (opet preko njega probijaju prvu liniju odbrane )
                            Jankovic je pokazao znakove zivota i na njega treba racunati kao na legitimnu opciju.
                            (igrao smirenije, nije forsirao, trudio se u odbrani)
                            Davidovac odigrao odlicno u oba pravca i potpuno poremetio protivnikovu koncepciju

                            Ono sto je lose je Radicevic koji je potpuno van forme, igra pod velikim pritiskom i bez samopouzdanja.
                            Feldin mora da ima bolju selekciju suteva, i brze se oslobadja lopte.
                            Lesort da radi na odbrani, sto bi rekao Kuzmic : nema potrebe da uvek izlazi onako visoko i ostavlja krater u reketu.

                            Ovom timu treba visoka 5-ica i neko na poziciji 1-2 koji je pre svega dobar defanzivac i ima poene u rukama

                            Comment


                            • Patkometrija, ajde sad lepo da svi kazu kako I'm je u zivotu Da vidimo kome je lepo a kome nije..Eto vec smo ljubomorni na jednog magacara, kako on ima ispunjen zivot a mi ostali trunemo I cekamo da neko pljunemo Slobdono glasno recite ako imate los zivot, onda pljucnite hehe

                              Eto njemu je Pera rekao, ti nemoj verovati svojim ocima....To sve sto pises je tacno, ima pero pravo naravno, PA JEL ONDA VIDIS GDE JE PROBLEM !!!!

                              Znaci imamo dobre igrace, dobro se radi, dobar trener I gubimo sve zivo I igramo uzasnu odbranu...sa u najboljim slucajem osrednjim napadom...

                              Niko ovde nikog ne pljuje, pljuvanje bi bilo da se kaze npr ovaj je teska dijabola, majmun,seljacina....Ne treba njima drveni advokat vec TRENER!!!!
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Nešto drugačiji poraz Zvezde
                                Autor
                                Darko Plavšić


                                U Beogradskoj areni je uglavnom sve bilo prema očekivanjima. Zahuktala Baskonija je pobedila Crvenu zvezdu sa 85:81, što im je bio sedmi trijumf u poslednjih osam utakmica. Crveno-beli su doživeli peti uzastopni poraz u Evroligi. Ipak, bilo je razlike u odnosu na neke prethodne neuspehe.

                                Pre svega, ekipa Dušana Alimpijevića nije dozvolila da izgubi utakmicu već u prvom poluvremenu. Baskonija je napravila seriju 12:0 u drugoj četvrtini i pobegla na 46:32, ali je Zvezda pokazala čvrstinu i ostala u utakmici. Ekipu je u finišu prvog poluvremena pokrenuo Matijas Lesor.

                                U dosadašnjem delu sezone postojala su uglavnom dva uslova za konkurentnost Zvezde u utakmicama Evrolige, Milko Bjelica i Tejlor Ročesti. Sinoć ih nije bilo u glavnoj ulozi, a crveno-beli su ipak do kraja imali šansu da dođu do pobede. U prvom poluvremenu igrači sa klupe nisu dali pravi doprinos, ali su u drugom bili zaslužni za preokret u meču. Jasno je da Zvezda u ovom sastavu neće moći da se bori za plej-of i od početka je aktuelna priča da Evroliga služi za napredak ekipe i igrača. Prethodne utakmice nisu nagoveštavale značajne pomake, ali ova jeste.

                                Lično sam očekivao da će Ognjen Dobrić ove sezone biti jedan od uticajnijih Zvezdinih igrača. Sezonu je započeo korektno, sa nešto manje od 20 minuta po utakmici. Zbog oporavka Dangubića, ali i taktičkih zamisli trenera Alimpijevića na pojedinim utakmicama, Dobrićeva minutaža je tokom sezone postajala sve manja. Protiv Baskonije je odigrao najbolju utakmicu sezone. Sve vreme je bio ispunjen željom za dokazivanjem, često igrao i odbranu na protivničkim plejmejkerima, a postigao je 17 poena. U nekoliko situacija je loše Zvezdine napade pretvarao u poene dobrim protrčavanjem kroz reket, što je pokazatelj konstantne kocentracije.

                                Matijas Lesor je igrač koji bi pre svega trebalo da bude opasan iz pik-en-rola. Zvezdi taj vid napadanja obruča nije primaran ove sezone, a ni organizatori igre crveno-belih na evroligaškom nivou nisu preterano dobri asistenti iz pika. Lesor se mučio tokom sezone, ali je protiv Baskonije bio izuzetan. Koristio je svoju snagu, gurao protivnike pod obruč, poentirao sa niskog posta, ali i napadao ih licem okrenut obruču. Sve vreme je bio veoma motivisan, pokušavao on da pokrene navijače, umesto oni njega.

                                Dejan Davidovac je 2015. godine bio šampion Evrope sa selekcijom Srbije do 20 godina. Sa visinom od 202 centimetra i dobrom tehnikom i u toj selekciji, ali i u FMP-u povremeno je korišćen na poziciji plejmejkera. Usled loše igre Radičevića i očiglednih problema Zvezde u napadu kad je on na praketu, kao i tenzije na tribinama prilikom većine njegovih poteza, Dušan Alimpijević je odlučio da u drugom poluvremenu pokuša sa Davidovcem. Ročesti je sa šutem 2/12 iz igre ionako bio slabo upotrebljiv. Davidovac pogodio šut preko ruke, iskoristio prednost u visini protiv Grejndžera i poentirao pod košem, bio precizan i za tri poena. Nije ni Pedro Martinez bio spreman za njega, nije bilo pritiska na prenosu lopte. Za 10 minuta je Davidovac imao učinak od 7 poena, 2 skoka, 2 asistencije i jednu ukradenu loptu. Prilično produktivno.



                                Ovakve igre košarkaša iz drugog plana su preduslov da Zvezdina sezona u Evroligi ne bude baš kao kad Filadelfija u NBA juri prvog pika na draftu. Doduše, i Zvezda je u svojevrsnom procesu, u kome su Janković, Jovanović, Lesor, Dobrić, Davidovac tek na momente pokazali da bi on mogao da bude završen uspešno.

                                U ovom trenutku, Crvena zvezda ima drugi najlošiji napad i drugu najlošiju odbranu u Evroligi. Unikaha je ofanzivno lošija, a Armani defanzivno. Crveno-beli su od Baskonije izgubili zbog loše odbrane od pik-en-rola i na momnente u prvom poluvremenu katastrofalne odbrane od protivničkih kontranapada. Prečesto je posle pika Fojtman ostajao sam pod košem. Rotacije ili su kasnile ili ih nije bilo. Odbrana od pik-en-rola se nameće kao najveći Zvezdin problem ove sezone. Trener Alimpijević se striktno drži principa visokog iskakanja na piku, mada se protiv Baskonije stekao utisak da bi preuzimanje bilo dobro rešenje, posebno u završnicama napada. To se dogodilo nekoliko puta sticajem okolnosti i gosti su znali i da poklone loptu crveno-belima.

                                Na kraju je nedostajalo čvrstine i koncentracije. Posle tajm-auta Bjelica je izgubio tlo pod nogama i Šengelija je lako pogodio sa poludistance. Takve stvari i mogu da se dogode, ali organizacija poslednjeg napada Tejlora Ročestija nikako ne bi smela. Jedino lošije od onoga što je uradio bilo bi da je čekao da se meč završi i da pruži ruku protivniku. Za 17 sekundi mora da se pokuša mnogo više od onoga što je Zvezda uradila.

                                Crveno-beli su prošle sezone postavili visoke standarde i nije bilo realno da ih isprate i u ovoj. Takođe, naljutili su i neke velike protivnike koji su željni osvete. A ove sezone je sve mnogo drugačije. Zvezda igra slabije, oslabila je i podrška sa tribina, a protivnici doživljavaju crveno-bele krajnje ozbiljno. Ova ekipa će imati do kraja sezone najtežu moguću školu. Neće je svi igrači proći zadovoljavajućom ocenom, ali oni koji budu uspeli, mogli bi da ostave traga u Crvenoj zvezdi. Ili da joj donesu novac.
                                Dosta korektna analiza
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X