Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Taman posla što bi ga poredili sa Radonjom, eno ga Luke Walton malo stariji od Alimpijevića prvi trener Lejkersa.
    Da si ziv i zdrav volton je imao da uci ni manje ni vise od fila dzeksona,bio pomocnik stivu keru,trenirao sa Kobijem...i ti ga poredis sa alimpijem?

    Comment


    • Na samom početku sam se zaista nadao da bismo u Radičeviću mogli da dobijemo novog Jovića. Nažalost, nismo dobili ništa što bi najmanje ličilo na Jovketovu igru, čak i u njegovoj prvoj sezoni u Zvezdi. Jović, i pored onako loše statistike koju je Dekkard naveo, je bio više nego dobar drugi plej u Zvezdi. Odbrana je sa njim bila značajno bolja nego sa Vilijamsom, napad je donekle padao, ali on nije gubio lopte i pratio je Radonjin plan na terenu. Kažete da je imao Bobija i Zirbesa i da mu je zbog toga bilo lakše? Pa on je od Zebre napravio zvijer, a ne obrnuto... Taj čovjek je uz njega imao najbolju statistiku u svojoj karijeri i vjerovatno nikada neće ponoviti takve brojke. Čak i šut, koji je bio Jovićeva slaba tačka, ne može da se poredi sa ovom sramotom koju Radičević prikazuje svake večeri. Svi smo se vjerovatno na basketu sretali sa ljudima sa nepravilnim izbačajem, a među njima je bilo često onih koji su pogađali u visokim procentima. Pogledajte Harangodija npr... ali ovo što radi Radičević je čisto bacanje ka košu pa šta mu Bog da... Sad mi kao melem na ranu padne onaj Lukin bezvezni u SAD istrenirani šut kad vidim ovaj čemer. Ne znam kakva je finansijska situacija u klubu, ne zna niko sem Čovića nažalost. Toliko o trasnparentnom poslovanju, ali valjda kod nas to mora tako. Međutim, ovu patnju u EL neće ništa spriječiti osim ozbiljnog prodrmavanja ekipe kroz dovođenje jednog ozbiljnog igrača, a možda čak i dva. U ABA ligi je do F4 moguće i ovo pregrmjeti bez većih problema, međutim onda ćemo da naletimo na Cedu sa 4 Amera koji nose igru i par sasvim dobrih domaćih zamjena koje znaju svoj posao, dobrim i premazanim trenerom i odličnim asistentnom koji je već osvojio ABA ligu kao autsajder, pa ćemo da vidimo da nije baš sve tako lako kako smo zamislili. Svaki put kada vidim Gosa, pomisilim kako nismo imali hrabrosti da uđemo sa 2 Amera na pleju u sezonu i da dobijemo kombinaciju na bekovima koja bi bila najsličnija onome što smo imali sa Vilijamsom i Jovićem. Muti smo mogli velikodušno da prepustimo Radičevića da nastavi da "razvija" mlade domaće igrače...

      Comment


      • Никола Радичевић: Сам себи највећи противник
        17 новембар, 2017


        Без обзира колико је природан и очекиван, пораз никада није лако прогутати. Поготово када након три четвртине једва пређеш 30 поена и готово исто толико си у минусу.

        Тада и песма навијача, оних највернијих, који никада не условљавају своју љубав, далеко више боли, него што доноси утеху. Управо та емоција се читала на лицу Николе Радичевића док је напуштао паркет Арене, након пораза од ЦСКА.

        По његовим реакцијама било је лако препознати бол, тугу, нервозу и сва она осећања које погоде човека који да целог себе за неки циљ, а не успе ни да му се приближи.

        Ни тих скоро пола сата колико је било потребно да свлачионица Црвене звезде буде отворена за медије, није ништа променило.

        Док су сви око њега углавном говорили о пакленом ритму, да нема простора за туге и радости, већ да мора да се размишља о ономе што следи, а то је овога пута гостовање Олимпијакосу, млади организатор игре је и даље био у својим мислима. Када се истуширао и додатно охладио главу, питали смо га да те мисли подели са читаоцима Журнала.

        Само је покушао да пронађе праве речи и преко усана превалио:

        - Љут сам. Због начина на који смо изгледали, што смо имали превише партија и на крају због начина на који сам играо. Што нисам успео да помогнем тиму, на који мислим да могу да урадим. Нервоза је била баш велика. И сада ме држи.

        Додатно питање није било потребе постављати, Радичевић је почео сам да се отвара.

        - Све разумем. ЦСКА је јака екипи, сигурно ће бити на фајнал фору, али мислим да смо ми много бољи од онога што смо показали. Искрено се надам и сигуран сам да ћемо то показати. Овога пута играли смо колико су нам дозволили, али на то је највише утицао наш превелики респект.

        ПОДРШКА И СНАГА

        Песма Делија испратила је Црвену звезду на пут у Атину. С обзиром да иде у братско окружење, песма ће је и дочекати у дворани Мира и пријатељства.

        - Навијачи су наша велика подршка и снага. Играте лоше, а они им певају. Шта друго рећи, осим, велико хвала. Надам се да ћемо бити много бољи и да ћемо им донети радост. Они то заслужују сваким својим гестом.

        Радичевић је меч завршио са два поена, са линије пенала, за 16 минута. Имао је и две асистенције, али и 4-0 за два. Ни њему, као ни тиму, ништа није ишло од руке.

        Чим му није прошло прво полагање, као да се грч још више повећао. Као да се та матрица понавља из меча у меч и веже му руке. Барем тако изгледа са стране.

        - Не може нико да ми наметне већи притисак него што ја могу сам себи – сложио се Радичевић. – Сам себи сам највећи проблем. Имам огромну жељу да помогнем екипи и некада то изазове контраефекат. Трудим се, свакога дана дајем све од себе. Чиним све како бих што пре и што више био помоћи тиму. Сви се још увек тражимо. Види се да имамо још доста простора за напредак. Када то кажем, пре свега мислим на себе. Могу много више и на томе радим. Свестан сам где сам дошао, да је ово Црвена звезда, да ту нема пуно времена, али дајем све од себе и сигуран сам да ћемо расти. И тим и ја.

        Ритам у коме се Црвена звезда носи неколико великих минуса које конкуренција решава чартер летовима и дужим клупама. А, топ су пре свега умор, путовања и огромна потрошња.

        Али, има ту и других ефеката. Један од њих је што простор за тугу не постоји. За Црвену звезду, после ЦСКА, то је велики плус.

        - Баш тако, чим се изађе из свлачионице, мора да се мисли на Олимпијакос. Шта рећи о том тиму. Идемо му на ноге два дана пошто је добио Фенербахче у сред Истанбула. Након начина на који смо изгубили од ЦСКА, тешко је било и заспати, али свануо је нови дан и пред нама је нови изазов. На пут смо кренули са жељом да пре свега играмо добар меч и да вратимо самопоуздање. И наравно да се опет дижемо. Да ли ће то бити довољно за победу, видећемо. Али, желимо да идемо напред и да то наплатимо кроз АБА лигу – истиче Радичевић.

        Олимпијакос је веома сличан ЦСКА, не само по снази већ и филозофији коју гаји, а која се заснива на агресивној одбрани, транзицији и лаким поенима. О томе сведочи и просек од 72,6 примљених поена.

        - Видећемо где можемо да тражимо своју шансу, али сви знамо колико је тешко играти у Атини. Мали број екипа може и да помисли да ће доћи до бодова на Пиреју. Знамо да Олимпијакос игра изузетно чврсто, на мали број поена и да ако се одлепи, то је баш тешко вратити. Морамо да играмо много паметније и чвршће. Олимпијакос форсира ту одбрану са доста контакта, на шта морамо да одговоримо истом мером. И на све то, да имамо бољи проток лопте – закључио је Радичевић.
        http://www.zurnal.rs/kosarka/zvezda/...veci-protivnik
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

          Comment


          • U telegrafu tekst kako smo blizu Q Milera, Pulena i Koltona (iako neko napisa da je Kolton potpisao za neku tursku ekipu)....očito je tekst naručen da se smire navijači Zvezde (pogotovo forumaši SK)

            Crvena zvezda je odlučila da se pojača nakon serije poraza u Evroligi u kojima je tim crveno-belih delovao nemoćno za najjače evropsko takmičenje, posebno u duelima protiv Unikahe i CSKA...
            Zbog toga je uprava odlučila da dovede igrače koji će podići kvalitet ekipe. Prvi pik je Kvinsi Miler, za koga se već pominjalo da je na meti ekipe sa Malog Kalemegdana, prenosi Srpski telegraf.

            Osim Amerikanca koji je pre dve sezone , na meti Zvezde su i plejmejker i centar, a to bi najverovatnije trebalo da budu Džejkob Pulen i Kolton Ajverson, koji su se takođe dovodili u vezu sa crveno-belima.

            http://www.telegraf.rs/sport/kosarka...-plej-i-centar
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • A pulen je ubedio durenta da dodje i povede paculiu sa sobom

              Comment


              • A kako nas bukmejkeri vide nakon početnih izdanja u EL:

                "Zbog svega toga, bukmejkeri smatraju da je realna kvota na pobedu Olimpijakosa 1.12, dok kvota se kvota na Zvezdu kreće oko 6.5, a ide čak i do 7 u nekim kladionicama."
                U Mozzartu 1,25 na pobedu braće a na pobedu Zvezde 8,25...
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Eto kad bi nekim magicnim trikom isplivalo jedno milionche evropskih. Ono sto bihja licno volio jeste da Zvezda svake godine napada PO, da se postepeno podigne kvalitet ili cak ono sto je Clavera govorio o samoodrzivosti i sopstvenoj dvorani od 10k mjesta...

                  Comment


                  • Originally posted by Ganac View Post
                    U telegrafu tekst kako smo blizu Q Milera, Pulena i Koltona (iako neko napisa da je Kolton potpisao za neku tursku ekipu)....očito je tekst naručen da se smire navijači Zvezde (pogotovo forumaši SK)
                    Da, pažljivo su birana imena igrača (mogućih pojačanja) opasni su ...
                    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                    Comment


                    • Ako ista veceras cemo imati najvecu podrsku ove sezone...ocekujem 20razlike za oli,sem ako svi nosioci ove sezone ne ubace 10+poena

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Znam odlično i ko je on i ko mu je bio otac, ali to može a i ne mora da ništa govori o njegovoj stručnosti, svedoci smo onolikog broj deca koja nije uspela da popuni cipele svojih roditelja u bilo kojoj oblasti pa i u sportu. Ovde je reč o nečem drugom - hteo sam da pokažem kako i drugi, čak i u najjačem takmičenju na svetu daju priliku mladim stručnjacima. Evo, on posle 15 utakmica ima skor 6-9, prošle godine je završio sa 26-56 pa niko i ne pomišlja da ga smenjuje. Naš trener ima 15 odigranih utakmica i skor 8-7 zbirno i realnu osnovu da taj skor i poboljša.
                        Pre svega, hvala na konstruktivnom odgovoru.

                        Naravno da i drugi daju priliku mladim stručnjacima. Naš problem leži u tome što, da bismo i dalje bili u elitnom takmičenju, moramo da osvojimo regionalnu ligu. Ukoliko podbacimo u tome, naredne godine ćemo imati manji budžet, a to će nam dodatno oslabiti ovaj jektičavi roster. Šampionska ekipa, najverovatnije Cedevita ili Budućnost, dodatno će se ojačati praveći evroligaški sastav, i povratak titule će biti izuzetno upitan. Dakle, imamo veći pritisak rezultata u ABA nego što ga ima većina klubova koja daje šansu mladim trenerima. Da stvari po nas budu još gore, Alimpijević nije preuzeo uhodanu ekipu sa većinom igrača iz prethodnih sezona, nego potpuno nov sastav koji pokušava da igra košarku veoma različitu od prethodne.

                        Dakle, nije stvar u tome što mlad trener dobija šansu, nego što je gurnut u vatru na "možda upali", a mi smo kao klub još uvek daleko od toga da renoviranje ovih razmera preguramo bez gubitka statusa favorita za osvajanje ABA lige. Formiranje novog temelja tima trebalo je da preuzme iskusan trener, ili barem novajlija voljan da pokuša da očuva Radonjićev sistem koji nam je prethodnih sezona donosio titule i pobede u Evroligi.

                        Comment


                        • Mecevi sa Olijem su uvek bili hrkljus vidim i da nas Papapetru potcenjuje takobda se nadam da ce momci naci motiv dodatni ali nadam se samo bprbi i trudu a bodovima u Zadru.

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            U telegrafu tekst kako smo blizu Q Milera, Pulena i Koltona (iako neko napisa da je Kolton potpisao za neku tursku ekipu)....očito je tekst naručen da se smire navijači Zvezde (pogotovo forumaši SK)

                            Crvena zvezda je odlučila da se pojača nakon serije poraza u Evroligi u kojima je tim crveno-belih delovao nemoćno za najjače evropsko takmičenje, posebno u duelima protiv Unikahe i CSKA...
                            Zbog toga je uprava odlučila da dovede igrače koji će podići kvalitet ekipe. Prvi pik je Kvinsi Miler, za koga se već pominjalo da je na meti ekipe sa Malog Kalemegdana, prenosi Srpski telegraf.

                            Osim Amerikanca koji je pre dve sezone , na meti Zvezde su i plejmejker i centar, a to bi najverovatnije trebalo da budu Džejkob Pulen i Kolton Ajverson, koji su se takođe dovodili u vezu sa crveno-belima.

                            http://www.telegraf.rs/sport/kosarka...-plej-i-centar
                            A đe katovani Munford?
                            Ganac, samobanuj se zbog ovog trolovanja.

                            Comment


                            • Originally posted by Wilde View Post
                              Pre svega, hvala na konstruktivnom odgovoru.

                              Naravno da i drugi daju priliku mladim stručnjacima. Naš problem leži u tome što, da bismo i dalje bili u elitnom takmičenju, moramo da osvojimo regionalnu ligu. Ukoliko podbacimo u tome, naredne godine ćemo imati manji budžet, a to će nam dodatno oslabiti ovaj jektičavi roster. Šampionska ekipa, najverovatnije Cedevita ili Budućnost, dodatno će se ojačati praveći evroligaški sastav, i povratak titule će biti izuzetno upitan. Dakle, imamo veći pritisak rezultata u ABA nego što ga ima većina klubova koja daje šansu mladim trenerima. Da stvari po nas budu još gore, Alimpijević nije preuzeo uhodanu ekipu sa većinom igrača iz prethodnih sezona, nego potpuno nov sastav koji pokušava da igra košarku veoma različitu od prethodne.

                              Dakle, nije stvar u tome što mlad trener dobija šansu, nego što je gurnut u vatru na "možda upali", a mi smo kao klub još uvek daleko od toga da renoviranje ovih razmera preguramo bez gubitka statusa favorita za osvajanje ABA lige. Formiranje novog temelja tima trebalo je da preuzme iskusan trener, ili barem novajlija voljan da pokuša da očuva Radonjićev sistem koji nam je prethodnih sezona donosio titule i pobede u Evroligi.
                              Sa većinom upisa se apsolutno slažem, samo izražavam sumnju da ISKLJUČIVO Radonjin sistem donosi rezultat. Mislim da takvo postavljanje stvari nije fer prema novom treneru, neka gradi karijeru kroz svoj trenerski pečat. Ni glavni konkurenti Džikić i Zdovc ne neguju Radonjin sistem pa po logici stvari sa nekom drugom vrstom košarke će se osvojiti ovogodišnja ABA liga. Čisto sumnjam da ni sam Radonja ne bi modifikovao igru u skladu sa promenama sudijskih kriterijuma ove sezone, evo čak i jedan Olimpijakos ima utakmice na kojima postiže blizu 100 poena. Ovo što je spomenuto oko novih igrača i postavke igre, pa lakše je sa novim timom postaviti novu igru nego sa nasleđenim koji je navikao da igra po različitom paternu od onoga koji trener nameće, po meni je tu Alimpijeviću olakšan posao.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Napisao sam da je mozda ABA nivo.

                                On bre svaki mec igra isto, ali bukvalno isto..Njemu De Koloa cuva Rocesti, Lazic mu cuva Heketa to kad sam video umro sam do smeha... Osnovne stvari gresi a ima ih na svakom mecu koliko hoces.
                                Protiv CSK-a nije imao izbora, jer Roc ne moze da cuva Klejburna i Kurbanova. De Kolo je logican izbor.
                                Moras da razumijes, da imamo problem protiv ekipa koje imaju visoke i snazne igrace na spoljnim pozicijiama.

                                Nemamo visoko krilo ( Keselj Simonovic), i to nam onemogucava opciju da Lazic/Dangubic cijede suvu drenovinu iz protivnickog pleja

                                Comment

                                Working...
                                X