Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by drakon1 View Post
    Legitiman stav, ali je isto tako legitimno da se pazljivo slusa sta se javno govori o budzetima i rezultatima poslovanja, a sta je stvarno stanje u klubu. Moj stav je jednostavno da ne zelim biti spinovan ni sa koje strane ni od bilo koga. Zelim informaciju, pa cu da sam donesem sud o nekoj stvari. Po meni, takav pristup stvarima je otreznjavajuci, a sve u cilju da nam se ne desi ruzno budjenje i mamurluk koji traje 5 sezona.

    Ako imas vremena danas ili ovih dana, opisi stanje koje mozda nije svima poznato, a koje nam otezava zivot. Ocigledno imas insajderski pogled na stvari, pa bih voleo da ih predocis. Malo je tesko potpuno shvatiti sta se desava, kad se samo na osnovu poluglasina moze cuti sta se desava i gde je problem. Ni Covic u svojim cuvenim jadikovkama (koje su ocigledno osnovane) NIKAD nije jasan i glasan u iznosenju problema.

    Ovo sve podseca na jadikovke Duleta V. od pre 3 godine. Are the tables turned again?

    Ne zivim u Srbiji pa zato pitam: da li je ovaj dokument javan ili privatna stvar kluba?
    Potpuno podržavam ovaj post i nadam se iscrpnom odgovoru T. Toma.
    Ko se jednom na vruće mleko opeče, taj i u hladan jogurt duva.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Meni smeta da uvek mi ispadamo naivni i budale. Posebno mi je puklo sad kad su naterali Veselina Jevrosimovića čistog zvezdaša da im kao sponzoriše stotine hiljada evra a ovamo se "naši" junaci utrkuju da prenose grobarske spinove kače izveštaje sa kraja 2016.Puštaju priče o siromašnom budžetu i Zvezdi kao državnom bankomatu a ovamo samo ova tri stranca i Muta su im preko milion a mi se krpimo a igramo EL.

      Comment


      • Pa prvi onaj koji je javno progovorio o ocajnom stanju u klubu, primanju 3 plate u sezoni najvecih uspeha u istiriji kluba oznacen je kao neprijatelj istog, kao neodgovoran, kao neko ko nanosi stetu klubu.
        I treba da se zna da smo u buli, da se para nema i da drzava sipa pare u Partizan.
        Nama Huawei daje 3 puta manje para od onoga sto Comtrejd daje komsijama. Zasto se cuti o tome?
        Zasto Covic ne dozvoljava da se to kaze nego cuti?
        Zasto? Ja cu prvi uz Covica a verujem i mnogi da se ovim govnima od politicara jebe mater. Treba ih prozivati na sve strane.

        Comment


        • U toku je pokazno-taktička vežba namenjena crveno belom svetu pod nazivom "Ništa u Srbiji ne može da uspe bez nas".

          Ko to ne vidi slep je kod očiju.

          Prošle godine su nekako savlađivali sujetu, pa nisu pomagali, ali nisu ni otvoreno odmagali. Pošto smo se nekako oduprli tome, dara je prvršila meru, pa sada ujedno i aktivno odmažu i pomažu konkurenciju svim sredstvima.

          Jednostavno, pošto nije prošlo "lepim", sada će proći ružnim. I tu će se postaviti dva izbora - ili će klub postati njihova prćija kao što je sada komšiluk, ili će nam lepo biti stavljeno do znanja da dok se ne opametimo Liga šampiona je naša mera. Čović pred sobom ima praktično nemguć zadatak, a katastrofalnom selekcijom tima ga je sam sebi još duplo otežao.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Koliko dobijamo mi od Huawei-ja, koliko Partizan od Comtrade-a? I neki dokaz za iznesene tvrdnje?
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by Hogar View Post
              Meni smeta da uvek mi ispadamo naivni i budale. Posebno mi je puklo sad kad su naterali Veselina Jevrosimovića čistog zvezdaša da im kao sponzoriše stotine hiljada evra a ovamo se "naši" junaci utrkuju da prenose grobarske spinove kače izveštaje sa kraja 2016.Puštaju priče o siromašnom budžetu i Zvezdi kao državnom bankomatu a ovamo samo ova tri stranca i Muta su im preko milion a mi se krpimo a igramo EL.
              Hogare, nije strašno što se kače izveštaji, mislim da je dobro da se svi upoznamo sa situacijom u klubu. Nije strašno ni što Jevrosimović sponzoriše Partizan (setimo se samo Matijevića) to je dobrovoljno-prisilno sponzorisanje u režiji snsmradova jer samo tako i funkcioniše biznis u ovoj državi (da se razumemo nisu ovi primitivci to izmislili, oni su samo dobri Resavci), ali zapamti "daš dinaar da uđeš u kolo ali dao bi deset da izađeš" ...
              Mi sigurno ne bi imali toliki dug da smo se ponašali kao Kir Janja a ne kao "mladi ruski bogataši" i da nismo grešili kod nosioca u pojedinim periodima (popularna Šilbovanja). Imali bi gubitke ali oni ne bi iznosli 3 milliona Evra već možda milion (možda i manje).
              Svakako da nismo više miljenici braće i sisa presušuje, svakako i da je Čović sujetan ali u ovom slučaju u pravu i ja posle ovog izveštaja razumem rasprodaju ali to znači i da se nismo ponašali u skladu sa budžetom već smo se širili i preko gubera.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by Hogar View Post
                Meni smeta da uvek mi ispadamo naivni i budale. Posebno mi je puklo sad kad su naterali Veselina Jevrosimovića čistog zvezdaša da im kao sponzoriše stotine hiljada evra a ovamo se "naši" junaci utrkuju da prenose grobarske spinove kače izveštaje sa kraja 2016.Puštaju priče o siromašnom budžetu i Zvezdi kao državnom bankomatu a ovamo samo ova tri stranca i Muta su im preko milion a mi se krpimo a igramo EL.
                Ja mislim da mi (tj. Covic) nismo bas toooliko naivni...

                Ovaj izvestaj mislim da nije spin, niti je grobarski. To je ocigledno vazeci dokument o poslovanju kluba. E, sad sto se o tome po nekima treba cutati (a opet se kao sve zna i ne iznosi direktno), to je druga stvar. Takvo hendlovanje informacijama upravo doprinosi tome da je opsta nastala zbrka, da svi operisu sa poluinformacijama ili svojim delom "istine", a da pravo stanje NIKOM od nas nije poznato. Na starom forumu se pise da je taj minus dobrim delom ili u potpunosti "izgladjen" prodajom igraca na kraju prosle sezone. Ja se nadam da je tako. Ali, i to je nagadjanje...

                Pare su usle u Partizan, ocigledno sa ciljem da nas smene na vrhu. Legitimno, s obzirom na stanje kako se to kod nas radi. Imamo li odgovor na to?

                Comment


                • Te godine kada je dosao Silb braca Vucic i Mali su bili u klubu. Otud smo potpisali Silba na 3 god, Dzenkinsa,MVP turske lige itd,itd
                  Kazu da je u toku te sezone puklo na relaciji braca-Covic da su oni povukli obecane sponzore i da je najveci dug napravljen upravo tada.

                  Comment


                  • Originally posted by Ganac View Post
                    Hogare, nije strašno što se kače izveštaji, mislim da je dobro da se svi upoznamo sa situacijom u klubu. Nije strašno ni što Jevrosimović sponzoriše Partizan (setimo se samo Matijevića) to je dobrovoljno-prisilno sponzorisanje u režiji snsmradova jer samo tako i funkcioniše biznis u ovoj državi (da se razumemo nisu ovi primitivci to izmislili, oni su samo dobri Resavci), ali zapamti "daš dinaar da uđeš u kolo ali dao bi deset da izađeš" ...
                    Mi sigurno ne bi imali toliki dug da smo se ponašali kao Kir Janja a ne kao "mladi ruski bogataši" i da nismo grešili kod nosioca u pojedinim periodima (popularna Šilbovanja). Imali bi gubitke ali oni ne bi iznosli 3 milliona Evra već možda milion (možda i manje).
                    Svakako da nismo više miljenici braće i sisa presušuje, svakako i da je Čović sujetan ali u ovom slučaju u pravu i ja posle ovog izveštaja razumem rasprodaju ali to znači i da se nismo ponašali u skladu sa budžetom već smo se širili i preko gubera.
                    Meni je pitanje kako finasiramo ovaj roster uz ne bas roza finansijsko stanje...

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Koliko dobijamo mi od Huawei-ja, koliko Partizan od Comtrade-a? I neki dokaz za iznesene tvrdnje?
                      180/600K prema "nezavisnim" izvorima.
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Iluzorno je pricati o Covicu kao coveku cistih ruku, dobrih namera koji ne gleda svoj dzep nego dobrobit srpske kosarke. Medjutim kada uporedim situaciju u kojoj smo bili pre par godina, kada nismo postojali na kosarkaskoj mapi Evrope i danas kada nam je malo pobeda nad Barselonom, shvatim da ma koliko ja smatrao da je taj covek lopov i bitnaga mnogo je vise doneo klubu nego sto je uzeo.

                        Meni deluje da je ove sezone roster sklepan onako kako se moglo, sa ciljem da se izgura sezona, odigra dostojanstveno u Evroligi a da se iskustvom obezbedi igranje iste sledece godine.

                        Verujte da meni jako tesko pada gledanje tolikih stranaca u Zvezdi, nisam ksenofob nego uvek smatram da se roster moze popuniti kvalitetnim mladim domacim igraca i mladim igracima iz sopstvenog pogona. Sto ce kasnije koristiti nasoj reperezentaciji. Ovog puta to nije verovatno bio slucaj i u nedostatku mladjih dovedeni su prekaljeni igraci kao nosioci igre koji svoj posao rade medjutim problem je u nedovoljno kvalitetnoj i neuigranoj klupi koja gotovo nista ne doprinosi.
                        Upravo tu klupu najvise zameram Covicu, vala se moglo bolje resenje naci od Jankovica i Keselja.

                        Sumnjam da je neki cilj uprave, pogotovo kada imamo mladog trenera zeljnog dokazivanja, igrati Evroligu sledece godine sa Bejlicom, Anticem pa i Rochestijem kao primarnim nosiocima igre i bez kvalitetnog backupa.

                        Najgore od svega je sto cemo sledece sezone praviti tim iznova, umesto da smo ovu godinu iskoristili za remont i team building. To uz klupu takodje zameram Covicu.

                        Jako je bitna stvar "skinuti" se sa kosarke i filozofije Dejana Radonjica koju smo igrali prosle sezone. Ne znam da li je ovaj tim sposoban igrati odbranu na takvom nivou. Kad se vrati Dangubic bice bolje ali opet ne onaj nivo od prosle godine, a da se primetiti da Alimpije sa ovim igracima to nece ni forsirati.
                        Zategnuti koliko moze i gruvaj napad

                        Bice derbi 121:119 za nas
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Neko moje viđenje situacije.

                          Sportski deo
                          Od početka svog poslovanja u Zvezdi, Čović je glavni za dovođenja igrača. Bez obzira koja mu je funkcija na papiru, to je tako. Zato nemojte spominjati neke predsednike skupštine, direktore, savetnike itd. Čović zna košarku izuzetno dobro, možda ljudi nisu upućeni u to, zna i da prepozna igrača, a naravno zna i da pogreši u proceni. Sumirano, ništa se njegov učinak ne razlikuje od potencijalnog učinka sportskog direktora, da ga imamo. Čović je prve dve godine bio na treninzima Dejana Radonjića, prilično redovno. Saradnja je bila vrlo tesna, a i stao je iza njega posle problematičnog početka koji nije trajao mesec dana, već dve sezone. Koji god da su razlozi, on je iza njega stao. Rezultate smo videli. Kako je vreme prolazilo i kako je Radonja trenerski napredovao, a sa njim i igra tima, Čović se udaljavao od sportskog dela, dao mnogo veću autonomiju treneru u svemu. Vidimo da ni tu nije pogrešio. Došlo je vreme za rastanak sa trenerom i većinom igrača.
                          Došao novi trener, promenjen skoro ceo tim i krenulo se u novi ciklus.
                          Došao novi trener, promenjen skoro ceo tim i krenulo se u novi ciklus.
                          Došao novi trener, promenjen skoro ceo tim i krenulo se u novi ciklus.
                          Došao novi trener, promenjen skoro ceo tim i krenulo se u novi ciklus.
                          Došao novi trener, promenjen skoro ceo tim i krenulo se u novi ciklus.
                          Da ponovim pet puta, mislim da je važno.
                          Sadašnji roster sadrži igrače koji su bili i Radonjina želja. Verovali ili ne, veliki broj igrača se pratio po 3-4 godine u svakom smislu: forma, povrede, finansijski detalji potencijalnog ugovora... neke smo uspeli da dovedemo ranije, neke tek ove sezone, ali to su igrači koji su praćeni i skautirani ozbiljno od strane ljudi čiji je to primarni posao u klubu, uključeni su bili i Čović i Radonjić. Pretpostavljam da je Radonja prelomio da ne produži ugovor koji mu je bio ponuđen zbog dve stvari: finansijska nestabilnost (u smislu da klub ne možda da pruži čvrste garancije o redovnim isplatama igrača - ovo nije morao eksplicitno da čuje od Čovića, niti mislim da je čuo, već je sam tako procenio jer je dugo u klubu i zna mnogo toga) i odlazak Kuzmića i Gudurića koje je Radonja video kao jedne od nosilaca u sezoni koja dolazi. Kada se pogleda sadašnja kompozicija tima, ovo ponavljam već nekoliko puta na ovom forumu, vidi se da nam nedostaju upravo igrači profila Kuza i Gudure. Sa njima bi to bila potpuno druga priča, Ročesti, Radičević i Feldin bi dobili pravi smisao uz Guduru, a centarska linija Kuz-Lesor bi bila sasvim zadovoljavajuća, čak i za EL nivo. Neplanirani odlazak trenera i dvojice bitnih igrača je zahtevao snalaženje na brzinu, sa ograničenim sredstvima, akcentom na domaće igrače i tako smo pokušali da zakrpimo roster i krenemo u sezonu koliko-toliko kompletni. Trojica igrača iz FMP-a su prebačena u Zvezdu i krenulo se sa radom.

                          Finansijski deo
                          O ovome ne mogu da pričam jer nemam detaljne informacije, ali treba reći da Zvezda primarno zavisi od države i da je svaki problem u finansijama odraz problema na relaciji sa državom. Koga ćete vi da identifikujete sa državom, to je vaša stvar. Postoje finansijski problemi, to se ne krije, a ovaj dokument je javni. Nije prvi put da ga vidim, ali mi ne bi na pamet palo da ga okačim na forum. To je lična stvar svakog pojedinca, u motivaciju ne ulazim i nije me briga. Izuzetno je teško voditi košarkaški klub sa uspehom u regionu, Evropi i domaćim takmičenjima u kontinuitetu kada nisi potpuno svoj gazda i kada ne znaš da li će dogovoren novac na kraju zaista završiti u budžetu ili ne. Zakon o sportu, privatizacija se i dalje drže tamo negde u magli od strane države, jer im ova situacija apsolutno odgovara u smislu svake moguće kontrole glasača, interesnih i drugih grupa koje strvinare oko klubova i u njima. Navijači bi trebali da donesu odluku konsenzusom u vezi toga da li žele jak klub po svaku cenu, ili su im prioriteti drugačiji. Pošto se to nikada neće desiti, jer nemamo jedinstveno navijačko telo, niti imamo neki kvalitetni reprezent istog, osim u pojedincima čiji se glasovi čuju sporadično, situacija je u statusu quo, baš kao što državi i odgovara.

                          Comment


                          • Originally posted by drakon1 View Post
                            Legitiman stav, ali je isto tako legitimno da se pazljivo slusa sta se javno govori o budzetima i rezultatima poslovanja, a sta je stvarno stanje u klubu. Moj stav je jednostavno da ne zelim biti spinovan ni sa koje strane ni od bilo koga. Zelim informaciju, pa cu da sam donesem sud o nekoj stvari. Po meni, takav pristup stvarima je otreznjavajuci, a sve u cilju da nam se ne desi ruzno budjenje i mamurluk koji traje 5 sezona.

                            Ako imas vremena danas ili ovih dana, opisi stanje koje mozda nije svima poznato, a koje nam otezava zivot. Ocigledno imas insajderski pogled na stvari, pa bih voleo da ih predocis. Malo je tesko potpuno shvatiti sta se desava, kad se samo na osnovu poluglasina moze cuti sta se desava i gde je problem. Ni Covic u svojim cuvenim jadikovkama (koje su ocigledno osnovane) NIKAD nije jasan i glasan u iznosenju problema.

                            Ovo sve podseca na jadikovke Duleta V. od pre 3 godine. Are the tables turned again?

                            Ne zivim u Srbiji pa zato pitam: da li je ovaj dokument javan ili privatna stvar kluba?
                            Jasno je svima,da bez drzavnih sponzora i drzavnih para bi se ugasio sport u Srbiji,kad vec nema zakona o privatizaciji.
                            Ali ako se to usvoji kako da mešetare političke garniture i razni poltroni koji će to da pojedu i oglođu.To smo videli u FK i KK u vidu "Vesić & Co)

                            Ali iskreno ne mogu da ostanem nem i slep na konstantne napade na klub od tobože navijača Zvezdinih,koji konstantno godinama pljuju po klubu,ljudima u istom,
                            a pri tom zakače i trenera,igrače u zavisnosti od rezultata te nedelje i poena pojedinaca. Došlo se do tog nivoa pljuvanja i bezobrazluka da se zamera
                            i boja patika i kodeks oblačenja Alimpijevića na nekoj neobaveznoj KZŠ.Doduše i onaj koga sad kujemo u zvezde i zbog njegovog odlaska pljujemo klub je bio
                            nemač pojma,Lemur,mutavac,onaj koji smara na KZŠ,nazivali ga najpogrdnijim imenima,terali iz kluba,vređali na utakmicama...itd,itd. I sad ga ti isti vide kao
                            Božanstvo koje je zli Čović oterao iz kluba da bi on mogao da šilji kitu i ima potpunu slobodu.Dajte bre da se ne zajebavamo i da tako površno i klinački ne gledamo
                            na stvari.Da se ne vraćam,ali koliko znam temelj svih naših dosadašnjih uspeha je konstanta na klupu DR kojeg je upravo NČ ostavio,kad ga je 98% zvezdaŠKE
                            populacije teralo iz kluba posle Cibone.

                            Ovde ljudi svoje frustracije i psihičke probleme leče putem pisanija,vređanja i blaćenja svega i svačega bez ikakvog pokrića.Žalosno je što mi kao navijači nikad
                            ne prepoznamo trenutak kad treba da se zbijemo,ujedinimo oko kluba bez obzira ko ga vodio.Padamo na razne insinuacije,spinove,"tačne " informacije sa nekih
                            sportskih televizija od "Nepristrasnih" novinara koji se jasno deklarišu za koga navijaju i navijaju u transu dok se Tumbas skida go pred decom.To su relevantni izvori
                            o situaciji u klubu.AKo sami ne vidimo situaciju,ako je sami ne prepoznamo onda ne vredi bilo koje ili cije pisanje,ne vrede ni pobede ni porazi,ni Radonja na klupi,
                            ni Alimpije u FMP.Ne vredi ni Gudura ni Kuzma,ni Kešelj ni Dobrić,ništa nije vredno ako se ne daje podrška klubu ako ne vidimo kuda ova divna priča vodi.Kuda
                            žele da je skrenu,zašto žele da je uguše,prekinu.
                            Svi ovi što kenjaju po klubu,kako objašnajavju ulazak u KKP Jevrosimovića ,koji je osvedočeni zvezdaš i ubacivanje direktno u klub nekoliko stotina hiljada evra?
                            Nije info 100% tačan ali je solidna cifra u pitanju.Zasto je taj čovek ušao u KKP?Zato što ga voli,što će pojačati poslovanje,oprati pare....ma daj?!

                            Ne trebaju nikom poluglasine,glasine Čovićevo zapomaganje,kako rekoste.Treba samo bistra glava,malo ukljuciti mozak i spoznati o cemu se ovde radi.
                            Jel misliš da je slučajno izašao u javnost ovaj papir revizorske kuće za poslovanje KK CZ?Misliš da sklučajno sponzori zatežu sa uplatama dogovornih cifara
                            po ugovoru,misliš da se slučajno pojedini libe da uđu u klub i sponzorišu ga?
                            Naravno najlakše posuti kofu fekalija po ljudima u klubu,klubu i reći ovaj nije sposoban da nadje pare za poslovanje u klubu marš napolje.A da pri tom večina
                            tih što prikenjava nije u stanju ni doći na tekmu,dati 500 din. za kartu ili ne daj BOže sezonsku.Jer jbg,što bi on kupovao sezonsku kad tim nije konkurentan
                            u EL,nema mistskih zveri,a taman je kupio mobilni sa 18MP da moze da kaci na FB atmosferu protiv braće iz Pireja.Mnogo smo se razmazili,postali smo licemeri,
                            gledamo na klub kroz iskrivljene i nerealne naočare.

                            I porediti jadikovke kako si ih nazvao iz kluba sa jadikovkama ovog,što im beše do skora trener,koji radi iz ljubavi ali prema evrima,je u najmanju ruku smešno.
                            Porediti bilo koga iz našeg kluba sa DV je nemoguće,jer takav šljam nije još bitisao u našem klubu,ali prošlo ih je dosta.

                            Nisam advokat NČ,generalno se gnušam politilkih faca,mutljavina,stranačkih parazita,ima milion stvari koje ne volim kod dotičnog,ali kriviti samo njega zbog
                            nastale situacije,zbog prodaje celokupnog rostera zajedno sa trenerom je meni smešno.Zašto ga pljujemo jer nije pustio brata kralja Ibija u klub i njegove
                            batinaše i otimaše?Što nije dao da oni sjebu sve što smo gradili nekoliko goidna unazad i bili najuspešniji sportski kolektiv na ovim prostorima?
                            Rekoh već,ako bih birao izmedju bratića i ovih što su već u klubu,glasam sa ove sadašnje.Jer znam kuda vodi ta priča sa bagrom na čelu klubova.

                            I da me ne shvatiš pogrešno,ne kritikujem ja tebe i tvoj stav,samo repliciram na tvoj upis i kazujem svoj stav i mišljenje.



                            Originally posted by drakon1 View Post
                            Znaci, ovi sto su sad usli u Partizan unistice ga neznajem i lopovlukom za 2-3 godine? Mislim da je to malo povrsno gledanje na stvar.

                            Nisu ni meni braca previse simpaticni, ali nije ni Covic cvecka. Moze nam biti drazi, ali premazan je i on razlicitim bojama. Ne znamo tacno ged je kratak spoj na relaciji braca-gazda. Ja sam se nadao da je tebi to poznato i da bi mogao da das neke informacije o tome.
                            Daleko od toga da je Čović cvećka,naprotiv.Svi su oni iz istog sistema i iste te priče koju prezirem,političari,kurci,palci.
                            I da nije namazan ne bi plivao u svim ovim sistemima koji se menjaju oko nas i na nase oči.Ali sve je to ista vrsta skakavaca koja
                            izjeda naše društvo,sport u celini jer gleda samo sebe i broj glasova i funkcije.Behoše,crveni,pa žuti,pa sad ovi napredni.

                            Ne sedim ni sa bracom ni sa gazdom.Imam prijatelja pri klubu pa po nekad podelimo neke misli,impresije i situacije.
                            Niko ne govori ono sto ne sme i ne zeli da se kaze iz mnogo razloga.
                            Živeo sam jedan dobar deo života u Železniku i znam kako je funkcionisao i radio taj klub FMP,i zbog toga taj Čović zajedno sa Rašom Radovanovićem
                            ima moj naklon do poda,jer su to medj najboljim sportskim radnicima u ovoj zemlji.Od malog nebitnog kluba napravili su sjajnu priču koji je dao više
                            reprezentativaca nego li I mi i KKP i Mega o kojoj danas mnogi pričaju.
                            Kad pričam o Čoviću pričam o njegovoj sportskoj sposobnosti i toj strani a ne političkoj o koje se gnušam.I šta god mislio o njemu kao čoveku,
                            uvek cu pre biti na strani njegovoj nego li na strani bratića i te nesportske bulumente koja otima po Srbiji.

                            @madafaka 73 Svaka čast za upis druže.
                            Last edited by Talični Tom; 25-10-17, 10:32.
                            sigpic
                            ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

                            Comment


                            • Meni samo nije jasno, ako je zaista postojalo to čuveno "skautiranje" koje mnogi ovde pominju, kako je i po kojim kriterijumama ovaj nesrećni Radičević završio kod nas. Pa taj momak je toliko netalentovan. Meni naravno nije jasno ni kako se on sve ove godine (bez obzira da li mu je uloga bila marginalna ili ne) zadržao u španskoj ligi. Oni neartikulisani pokreti, ona nestalnost kod svakog poteza da ne znaš nikada kako će da izbaci loptu, da li će pogodi obruč ili promašiti za pola metra.
                              Ne kažem da je postojao neki domaći izbor. Ne mislim da bi nam nešto rešili Jaramaz ili Ivanović ili, daleko bilo, Rebić ili neki takav, ali ako je Radičević to skautirano rešenje, onda je problem našeg skautiranja ogroman.
                              Čak mogu da shvatim da su dovedeni i Janković i Jovanović čak i ako nisu spremni za EL jer se radi o visokim igračima koji su uvek problem i ako im je povoljna cena nije toliko strašno uzeti ih i pokušati nešto. Ali za drugog pleja uzeti ovakvog igrača, to je baš baš ogroman promašaj. On je sve gori iz utakmice u utakmicu. Neko je pominjao paralalelu između Jovića i Radičevića. Nisu ni blizu. Niti u jednom elementu. Ama baš.
                              Pod hitno rešavati to pitanje. Inače neće biti dobro.

                              Comment


                              • Sta je on tebi to sinoc lose odigrao? Zivo me eto zanima da napises?
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X