Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Od Alimpijevića se takodje može očekivati jaka odbrana. Po meni je Zdovc bolji ali i njemu treba vremena da složi ekipu. Ročesti nikad neće biti vrhunski odbrambeni kao što nije bio ni MWill. Treba ga pokrivati, ali zato u napadu ima da kida. Trenutno ostavljamo rupe u odbrani, igrači se slabo pozicioniraju, samim tim je skok loš, nisu sinhronizovani a za sve to treba vremena. Biće to u redu. I u napadu takodje treba da se priviknu jedni na druge da akcije teku bez greške a ne sve da se čeka od par igrača. Jednostavno mislim da treba malo vremena i mnogo rada.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Kao prvo, dokle god merimo ovosezonsku Zvezdu sa onosezonskom bićemo nezadovoljni, dokle god budemo upadali u zamku i upoređivali Radonjića bićemo u probemu jer nećemo uspeti realno da sagledavamo stvar, i za to vam nije trebao čiča Arsenije koji vam objasni kroz bajku o kornjači i zecu već zdrav razum.
      Kao drugo Zdovc je ozbiljan trener, nije V. Mršić i njemu treba vremena da složi kockice i to će na proleće izgledati prilično ozbiljnije...
      i kao treće, sve Džikićeve ekipe igraju (igrale su) ovako pod njim, da li će on uspeti da mu ekipa i na proleće izgleda kao sinoć? Videćemo.
      Slazem se, ali ipak:

      1. Uporedjivanja sa proslogodisnjim sezonama i timovima su neizbezna. To je ljudski. Mozda nije fer prema ovoj ekipi, ali ja ne vidim zasto bi to bilo nefer i to u krajnjoj liniji nije bitno. Ovaj klub, ova ekipa i ovaj trener treba da pozitivne stvari iz tih godina postave sebi kao cilj koji se zeli postici. Otprilike kao ono olimpijsko "Citius, altius, fortius". Ja Alimpijevicu npr. zelim da obori Radonjicev rekord u pobedama. Da li ce u tome uspeti, to je druga stvar.

      2. Za nas je najbitnije kako ce nas trener da sredi nase probleme. Za Zdovca se zna sta moze ili ne. Da li ce uspeti? Ne znam. Kod nas, sasvim otvoreno govoreci, mi ne znamo sta nas trener moze. Takodje se ne zna da li ce uspeti.

      3. Ja ne verujem da ce Dzikic sa ovakvom Buducnoscu biti prvak, ali ko zna. Meni je ova Buducnost slabija nego proslogodisnja, iako im je Gordic do sada definitivno na plus strani.

      Meni je utisak posle ovih 5 takmicarskih utakmica da smo pali na prvim malo jacim protivnicima. Jeste bilo na jednu loptu, ali izgubili smo. Valjda ce se kod mene taj utisak promeniti sa prvom pobedom u EL ili sa onom protv Cedevite sledece nedelje.
      Last edited by drakon1; 16-10-17, 14:30.

      Comment


      • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
        E vidis...to je upravo i problem...ja ne znam...da znam, verovatno bih i ja vodio nekog evroligasa a ne ovde "ispravljao krive drine"...Dok se ti i takvi usudjujete da nakon 5 zvanicnih utakmica predvidjate kakva ce sezona biti, ko je za Zvezdin dres a ko ne , kakav je Alimpijevic trener, koju "crnu zver" treba da dovedemo iz Amerika da bi sigurno osvojili sve trofeje a koga treba da sutnemo i isplatimo ceo ugovor....Bogu hvala pa klub vode ljudi koji su upoznati sa materijom a u prilog tome govore prethodne sezone...
        Imas ozbiljan problem to je ocigledno. Ovo je forum I svako je pod kritikom. Posebno mlad trener koji je usao u ciepele direktno iz opanaka. Za te strucne bih napisoa almanah ali ne vredi pa cu tu I stati. Opet degradiras ljude a nista smisljeno nisi napisao sem degutantnog ponavljanja jedne mantre. itd..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Hogar lepo napisa, nisma ALimpijevica pratio, mada sma gledao Vojvodinu ali to je neka druga prica..iskreno nemam pojma sta moze, pisem ono sto sam do sad video.
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Odgledao ponovo prvo poluvreme utakmice protiv Podgoricana. Par nabacanih observacija...
            Ofanzivno smisleno otvorena utakmica. Prvo tripli blok za Feldina, koji napada ulazom, pa dvostruki, koji resava naskokom na kapicu. Pokusaji davanja Feldinu da kreira iz pika na 45 nisu prosli jer je isao presiroko, a igraci Buducnosti su skupili pas. Zatim tri smislena spustanja na Milka, koji su rezultirali faulom, bananom i vadjenjem lopte napolje sa Feldinovu tricu. Sve jako smisleno. Laza postavlja strasne blokove. Centri znacajno slabije.
            Uvek me uhvati strah da Lesor primi loptu daleko od kosa, deluje mi da se u proteklih par utakmica plasi sledeceg pasa, deluje mi nesigurno. Bjelica posle pika centra i Rocestija mora probati da napravi trougao pasom, sut mi je bas problematican u ove dve sezone.
            U defanzivi drugacije se brani pik u zavisno od toga koji igrac ima loptu. Na crnju se nije iskakalo, na Gordica samo ako ide na svoje desno. Jeste frka Lesor, jbg, i to veca nego sto sam mislio. Igra cetvorku u odbrani u smislu da je zalepljen za Nikolica i ne pokriva prostor, nesto slicno kao Teja svojevremeno. Ne gradi, skok skuplja na fiziku. Milko mekano i staticno. Niti je + igrac na skoku niti -. Al skupi ono sto ide na njega i drzi svog igraca. Pero posle pika stize da zagradi, ali ima problema da skoci.
            Ulaskom Radicevica, Feldin postaje glavni kreator, napda iz ceonog ili pika na 45. Brane ga iskakanjem, on ide presiroko i nista od svega toga. Radicevic svedeno igra. Mora imati ili vise slobode da gresi, ili da malo on igra hrabrije. Treba nam primarni kreator u drugoj postavi. Mozda za pocetak igrati gore pomenute akcije za Feldina bez lopte dok je lopta kod Radicevica?
            Jankovic = klinac. Ide da skupi skok umesto da zagradi igraca, a onda par napada kasnije igraca gradi rukama, vuce, pravi faul. I Dobric ne gradi u jednom navratu.
            U piku i sa Perom dozvoljavamo pas centru koji se odmotao na 3m od kosa i on nas secira pasom dalje. Mora centar ruke gore kod tog pika i da bek agresivnije da se vrati na svog igraca (ovde je Feldin bio malo babastiji nego sto treba).
            Posle TO akcija sa trostrukim blokom za Feldina, ali presiroko se islo i centar zatvorio iskakanjem, a on nije iskoristio mismec. Radicevicu se konstantno ide ispod bloka na piku, ocekivano.
            Jankovic moze licem premo kosu protiv sporijeg igraca, ima skila u njemu. Sreca pa su ukinuli pravilo za prvi korak . Al vec u drugoj cetvrtini lose brani pik sa Dacom Nikolicem. Cini mi se da ga brani automatski, ne vodeci racuna koji je igrac u piku. Pokaze se beku, dok je njegov Daca vec daleko na drugoj strani, sprema se da opali.
            U odbrani im konstantno kratimo napad na 15 sekundi pokazivanjem presigna ili pritiskom beka na prenosenje.
            Za Keselja se igraju iste akcije kao za Feldina. Rocesti lagano pravi prostor svim naskokom u nazad. U jednom periodu ne igramo nista sem pika njega i centra gde su ostala trojca rasirila reket. Jeste prosta postavka, ali sa ovakvim igracem ne treba ti puno vise (samo nas je tu Milkova realizacija dve tri puta skupo kostala, kao i Dobriceva masena trica).
            U dva-tri navrata se sporo vracamo u odbranu, gubimo konce ko koga cuva. Dekoncetracija. Lesor lovi bananu iz drugo plana dok mu je igrac sam na ofanzivnom skoku.

            Neki mini zakljucak – navikao nas je Radonja na masinu. Ovo je daleko od masine, mada se hvataju tendencije, ideje. Treba puno raditi, narocito sa mladjim igracima. Cudno je sto nam je go2guy bek, a ne visoki, pa stvarno zavisimo dosta od suta. Jankovicevi Havaji i Dobricev Vrsac svakako da nisu Buducnost, tim sa glavom i repom, ozbiljnim trenerom, duuuugom rotacijom na 4-5 i dva odlicna pleja za ABA liga / EC konkurenciju. Fali kreacije spolja. Rocesti je zakon, Feldin kroz blokove je zakon. Fali bar jos jedna opasnost. Lesor je potencijalna zver. Potencijalna. Pred njim je najvise rada, ali i najveca ocekivanja. Nijedan ofanzivni skok nije uhvacen preko iskunjara, vec preko klinaca (verujem da je u EL bilo vecih problema, obraticu paznju na to protiv Barse). Rad, rad, rad i rad, potreban je doprinost svih 10 igraca. Za nesto vise, tipa dominacija, fali jedan strava igrac.

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Imas ozbiljan problem to je ocigledno. Ovo je forum I svako je pod kritikom. Posebno mlad trener koji je usao u ciepele direktno iz opanaka. Za te strucne bih napisoa almanah ali ne vredi pa cu tu I stati. Opet degradiras ljude a nista smisljeno nisi napisao sem degutantnog ponavljanja jedne mantre. itd..
              To sto ti umes da napises almanah...svaka cast...a to koliko je ko strucan govore rezultati a ne piskaranje "smisljenih" postova "kvazi strucnjaka" na forumu...Alibi recenica "ovo je forum" se uvek koristi kao izlizana fraza kad god se naidje na pitanje za koje odgovora nema...u ovom slucaju "da li je moguce da bilo koji kosarkaski strucnjak predvidi sudbinu ekipe i trenera nakon odigranih 5 zvanicnih utakmica, uz dva poraza na jednu loptu?"...Mlatis praznu slamu...ne degradiram ljude, degradiram ovakvo nakaradno, klinacko razmisljanje...
              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

              Comment




              • Lessort nakon utakmice, svaka cast momcino.

                Comment


                • Memphis ce u narednih par dana probati da trejduje Zagorca. Ukoliko ne uspe, bice cutovan Napnuti Miska sada, da ga nabudzimo za dobar ugovor u Evropi

                  Comment


                  • Mesto Kešelja - bombona
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Videh i ja sada,i Wojanrowski preneo,izvor ESPN.
                      Kako bi legao umesto Keselja.
                      Sve je na Misku sada.

                      Comment


                      • zagorac ima zagarantovan prve dve godine. nije da nam ne bi legao. zagorac za keselje i jankovica.

                        Comment


                        • zatvorili prelazni rok, pa ga preneli ovde 😂 gde je clash da vidi ovo 😂

                          Comment


                          • Gledah KZS Almpijevica. Vidi se da gubi strpljenje sa pojedincima. Najavio Davidovca u timu.

                            Comment


                            • Samo Kešelj, glava za glavu
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Neka ga odje.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X