Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Pre, ah ta BIA.
    Dejvid Petreus.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by nebitan View Post
      Kablovska televizija ne može da dobije nacionalnu frekvenciju jer je kablovska, ne regionalna ne lokalna a osim toga (da je nazovem kvotom) kvota ili ti broj tv kuća sa nacionalnom frekvencijom je ograničen i dodeljen. Pri toj dodeli je bilo nepravdi prema niškoj regionalnoj TV5 zbog DOS osvete Kariću (preko njihove sestre) i zato jedna kvalitetna tv nije dobila frekvencijau a recimo Hepi jeste. Dakle kabl tv ne može u isti koš sa tv sa nacionalnom frekvencijom a gle čuda kažu da su platili rava 40 miliona evra a RTS je mogao samo 7-8 miliona...ko ih finansira? Koga su opljačkali? Pa ovaj narod koji zajebavaju.
      Za to sto kanali Nova S, Nova Sport, SK ili N1 nisu prisutni kod operatera kablovske televizije koju ti imas je kriv iskljucivo operater kojeg ti koristis. Ranije si imao operatere koji su u ponudi imali osnovne kanale oba operatera, ali je kupovinom tih manjih operatera drzava (to sam ja) zatvorila vrata UMG-u.

      Inace svuda u svetu se TV stanice bore za TV prava prenosa pa nema razloga tako da ne bude i ovde. Nije SBB kriv nista, jednostavno televiziji koja je kupila prava nije dozvoljeno da se emituje kod gruih operatera od strane drzave.

      Sto se tice nacionalne frekvencije, jasno je da je limitirana, ali isto tako znamo da postoje kriterijumi po kojima se ta frekvencija lako moze izgubiti, ali drzava ne zeli da ostane bez istih pa se kanalima kao sto su Pink, Happy, Prva ili b92 (mrzim sto je ova poslednja u istom kosu sa ovim smecem ispred) tolerise sve i svasta.

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Nista se ne mora. SK kao i SBB su osakaceni.

        Sto se tice nase igre, mislim da se nije mnogo popravila. Svakako cemo opet u baraz i manje vise isti q.

        Kolumbija ima VAR a kvalifikacije za SP nemaju, sad se tek vidi koliko var znaci i modefikacija fudbalskih pravila.

        Zadnja linija nam je tuga, dok napad sa Tadicem zna da zablista.
        Na stadionu Rajko Mitic postoji sva tehnlogija, druga je stvar sto se u kvalifikacijama ne koristi jer je tako organizator kvalifikacija odlucio.

        Comment


        • Originally posted by nebitan View Post
          Dejvid Petreus.
          https://twitter.com/homerhsimpson/st...492851714?s=19
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by belgrade_owl View Post

            Nije SBB kriv nista, jednostavno televiziji koja je kupila prava nije dozvoljeno da se emituje kod gruih operatera od strane drzave.
            Nije sve do države.

            Ima i do SBB-a koji nije želeo da potpiše ugovore sa nekim drugim operaterima terajući na taj način ljude da se prebace kod njih i koriste njihove usluge.

            Comment


            • Slazem se, razlog za to je sto Telekom nije hteo da dopusti emitovanje Arenasport kanala na SBB-u.

              Comment


              • Originally posted by belgrade_owl View Post
                Za to sto kanali Nova S, Nova Sport, SK ili N1 nisu prisutni kod operatera kablovske televizije koju ti imas je kriv iskljucivo operater kojeg ti koristis. Ranije si imao operatere koji su u ponudi imali osnovne kanale oba operatera, ali je kupovinom tih manjih operatera drzava (to sam ja) zatvorila vrata UMG-u.

                Inace svuda u svetu se TV stanice bore za TV prava prenosa pa nema razloga tako da ne bude i ovde. Nije SBB kriv nista, jednostavno televiziji koja je kupila prava nije dozvoljeno da se emituje kod gruih operatera od strane drzave.

                Sto se tice nacionalne frekvencije, jasno je da je limitirana, ali isto tako znamo da postoje kriterijumi po kojima se ta frekvencija lako moze izgubiti, ali drzava ne zeli da ostane bez istih pa se kanalima kao sto su Pink, Happy, Prva ili b92 (mrzim sto je ova poslednja u istom kosu sa ovim smecem ispred) tolerise sve i svasta.
                Ta preuzimanja je prvo činio SBB kada je imao 50% kabl korisnika, kada su drugi operateri to počeli da čine onda je em nelojalna konkurencija em posebne cene za određene kabl programe. Opet je (potpuno legitimno) pitanje, hoće li United Medija da plati sa zateznom kamatom korišćenje optičkih kablova koji su u državnom vlasnštvu (pošta ili neka druga firma)? Zašto su oni povlašćeni? Zašto je izmenjen predlog zakona o medijima tamo neke 2014-te? Ko je lobirao, ko intervenisao...Pusti to Owl, čim je CNN iza meni je jasno.
                Last edited by nebitan; 28-03-21, 11:11.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  Slazem se, razlog za to je sto Telekom nije hteo da dopusti emitovanje Arenasport kanala na SBB-u.
                  Ne, upravo suprotno i cena za korišćenje tih kanala je bia daleko veća nego što je inače.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Ko kaze da SBB koristi opticke kablove u drzavnom vlasnistvu??
                    Drzava, Telekom?
                    Ajde Ganac ne siri dezinformacije. Oni su prvi krenuli sa optickim kablovima kada je ovim drugim operaterima bila to misaona imenica.

                    https://twitter.com/FKJavorMatis/sta...822491136?s=19
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Ko kaze da SBB koristi opticke kablove u drzavnom vlasnistvu??
                      Drzava, Telekom?
                      Ajde Ganac ne siri dezinformacije. Oni su prvi krenuli sa optickim kablovima kada je ovim drugi operaterima bila to misaona imenica.

                      https://twitter.com/FKJavorMatis/sta...822491136?s=19
                      Oni su kopali po BG ili su koristili već postavljene optičke kablove Pošte (ovo za poštu nisam 100 siguran). Kako su to dobili?
                      Malo u Spojleru, sada koliko je to istina ne znam, ja verujem da jeste.

                      Spoiler
                      Nelegalno korišćenje javnih dobara i državne imovine bila je krucijalna početna prednost koju je suvlasnik Junajted grupe Dragan Šolak prigrabio za svoj SBB, tada tek jednog od brojnih kablovskih operatera, i omogućio mu sklanjanje konkurencije i dominantni položaj na rastućem tržištu.
                      Veliko istraživanje Kurira pokazalo je da je otimačina tuđe infrastrukture (EPS i Beogradske elektrane) i beskrupulozno poslovanje ugrađeno u same temelje Šolakovog biznisa, što ga je danas dovelo na poziciju najbogatijeg tajkuna iz Srbije. S ličnim bogatstvom koje se procenjuje na 1,2 milijarde evra, Šolak je duplo teži i od Miodraga Kostića i od Miroslava Miškovića.
                      lg.php
                      Stanari u mraku

                      Koliko nezajažljivosti je Šolak uložio na putu da od malog privrednika postane vlasnik poslovnog carstva, najbolje ilustruju primeri potkradanja običnih ljudi, koji lično o tome svedoče. Na videlo je izašlo da je SBB godinama unazad, kako tvrde Beograđani, u stambenim zgradama protivpravno uzimao struju iz zajedničkih i privatnih strujomera, što su plaćali stanari tih zgrada a da za to nisu dali pristanak, niti su uopšte znali da se tako nešto dešava u njihovim zgradama. Trošak SBB koji su drugi platili mogao bi iznositi čak 36 miliona evra (videti okvir).
                      kablovi, SBB FOTO: DAMIR DERVIŠAGIĆ
                      Javnost je u julu 2019. saznala za slučaj u Drinčićevoj ulici u Beogradu. U pitanju je, kako tvrde stanari, nelegalno kačenje kablovskog operatera na strujomer Živorada Jovanovića, stanara iz ulaza u Drinčićevoj 6, preko čijeg je strujomera SBB nelegalno uzimao struju najmanje deset godina. Njegova supruga Mira Jovanović za Kurir je ispričala da se situacija do danas nije ništa promenila - SBB je i dalje priključen na njihov strujomer. - Metalna kutija stoji ispred vrata i priključena je na naš strujomer. Juna 2019. su nam isključili struju i svi stanari iz zgrade su se pobunili kako nemaju kanale. Tako se ispostavilo da su oni priključeni na naš strujomer, pa kad je nama odsečena struja, stanarima je nestao signal kablovske televizije. Mi smo našu struju platili, ali njihova ekipa je ovde dolazila da oni provere struju. Sin je imao velikih problema, jer nije dozvolio da se priključe. Dolazila je i policija, tužili su nas za dugovanja - ispričala nam je ova stanarka i dodala da je njihov slučaj pokrenuo i druge da proveravaju svoje strujomere.
                      Iz sadržaja dopisa koji se pojavio u javnosti vidi se da je kompanija SBB postupanjem prema korisnicima odbijala da se isključi s uzurpiranih strujomera, zahtevajući da svi korisnici u ulazu stambene jedinice prethodno raskinu ugovore, što je uslov koji je praktično nemoguće ispuniti.


                      Bez pristanka,

                      Još jedan primer bahatosti SBB je i slučaj u zgradi u Ulici Bogdana Žerajića 15 na Miljakovcu. Stanari tvrde da je ovaj kablovski operater više od 16 godina koristio zajedničku struju u zgradi bez adekvatne naknade. Kako tvrdi upravnik zgrade Nebojša Stošić, SBB nije plaćao merno mesto i brojilo, već je za ukupni zakup signalnog ormarića mesečno davao svega 4.830 dinara. - To je ispod svake cene, a sada ni to ne plaćaju. Koristili su našu struju i izbegli su plaćanje mernog mesta, koje košta najmanje 500 evra. U drugim zgradama kablovski operateri su to plaćali više od 30.000 dinara. To nije sve. Oni su bez znanja stanara postavili ormarić i kablove preko kojih šalju signal za brojne korisnike iz kraja. To ne sme da se radi bez pristanka stanara. Pitanje je i koliko je ovo sve što nam je uradio SBB bezbedno - kaže Stošić za Kurir i naglašava da su radnici ovog operatera nelegalno izbušili noseće zidove u zgradi da bi postavili svoju opremu.
                      kablovi,
                      SBB ništa ne plaća

                      Milioni evra na grbači građana

                      S obzirom na postojanje sumnje da ovo nisu izolovani slučajevi, već primeri dobro uhodane prakse, stručnjaci EPS su izračunali da je SBB za 20 godina poslovanja na ovaj način na svoje korisnike nelegalno prebacio potencijalne troškove koji premašuju 36 miliona evra.
                      Prema dokumentu SBB koji se pojavio u medijima, po jednom strujomeru SBB troši oko 16 W/h, što je za procenjenih 30.000 brojila (800.000 korisnika) u periodu od 20 godina oko 36 miliona evra. Tome, međutim, treba dodati i činjenicu da SBB ne plaća naknade za priključak na električnu mrežu, niti za kupovinu strujomera, kao ni ostale dažbine koje građani moraju da plaćaju „Elektroprivredi Srbije“.

                      Spoiler
                      Uzurpacija imovine
                      Šolakov nakaradni model poslovanja može se sagledati iz mnogobrojnih primera zaobilaženja zakona i uzurpacije javne imovine Republike Srbije i Grada Beograda. Kako je to u praksi funkcionisalo, najbolje se vidi u slučaju JKP „Beogradske elektrane“, čije je šahtove i toplovode Šolakov SBB, kako tvrde iz ovog preduzeća, protivpravno koristio dugi niz godina, a kroz koje je u glavnom gradu Srbije razvukao oko 60 kilometara optičkih kablova. Zbog brutalne uzurpacije javne imovine „Beogradske elektrane“ su podnele tužbu protiv SBB u kojoj traže isplatu 110 miliona evra.
                      Uvidom u sadržaj ove obimne tužbe, koja sadrži tačne trase na kojima je otkriven SBB kao uzurpator, jasno je da su „Beogradske elektrane“ prvo u februaru 2004. obavestile SBB da bez pravnog osnova koristi trase podzemnih toplovodnih instalacija za polaganje optičkih kablova, a zatim su u aprilu 2009. donele naredbu kojom su zabranile svako dalje postavljanje kablova. Pošto je SBB sve ignorisao i nastavio da neovlašćeno koristi toplovodne kanale u javnoj svojini, „Beogradske elektrane“ su, zajedno sa Gradom Beogradom, u avgustu 2019. tužile SBB.
                      - Tuženi je optičke kablove postavio u kanale toplovodne mreže tužilaca bez valjanog osnova i isti od 2002. godine do dana podnošenja ove tužbe koristi tuđu stvar. Stoga je u obavezi prema tužiocima da na ime naknade za korišćenje tuđe stvari isplati iznos od 1.177.400.000 dinara, što iznosi 10 miliona evra. Tužilac ima saznanja da je tuženi na optičkim kablovima postavljao identifikacione kartice koje sadrže oznaku državnih organa i drugih pravnih lica, a sve kako bi se stvorila zabluda oko vlasništva nad optičkim kablovima - navodi se u tužbi
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Pravda za Djilasa....

                        Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
                        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                        Comment


                        • Đilas, Šolak, Đilas, Šolak, provaljen si Ganac [emoji23]
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • da ispostujemo rekordera



                            vs Litvanija
                            vs Luksemburg
                            vs Bolivija
                            vs Crnagora
                            vs Austrija
                            vs Vels
                            vs Nigerija
                            vs Rumunija
                            vs Rusija
                            vs Irska
                            vs Portugalija
                            vs Hrvatska
                            vs Francuska
                            vs Kipar
                            vs Gruzija
                            vs Moldavija
                            vs Kina
                            vs Svajcarska
                            vs Paragvaj
                            vs Ukrajina
                            vs Turska

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Đilas, Šolak, Đilas, Šolak, provaljen si Ganac [emoji23]
                              Nego šta Điki? On mi je omiljen još od 2011-e.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Memoj samo izvore informacija iz Kurira Ganac, nismo deca.


                                Sto se tice rekordera [emoji173]

                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X