Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ricma View Post
    Koja reprezentacija ima zdravu sredinu, a da zadovoljava standarde njihovih navijaca?

    Ako je opstepoznato da na samom vrhu FIFA-e vlada korupcija, kao sto je i kod nas, ne vidim zasto situacija nije slicna i u drugim zemljama. Prosto je nemoguce da njih to zaobidje, a nas ne.
    Mislim da nije problem korupcije (koju je nemoguće iskoreniti) koliko sitno-šibicarskog mentaliteta ljudi koji vode naš fudbal, klupski, reprezentativni i administrativni deo. Kada kažem sitno-šibicarski mislim na pojavu "daj da zavrnemo nekoga za xx evra na brzinu i da strpamo u džepove" umesto da pametno ulože i podrže zarad kasnije mnogo veće zarade. Posledica toga je i loša (poltronska)struka, rad sa mladima je nekvalitetan a na kraju se dešava urušavanje ugleda i sada trenutno mi nemamo igrača za ligu petica a da je on onaj koji je vedeta, ima vodonoša koje kada dođu na reprezentativna okupljanja izigravaju zvezde. Nemamo taj kult reprezentacije, zajedništva, nemamo izražen kolektivitet već sebičluk (tako ih i uče od pionira)...splavarenje dominira a pamet upitna (najbolje se vidi po vezamaa sa starletama ili ti u prevodu kurvama).
    Našem fudbalu je potreba totalna demontaža i gradnja od temelja.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Upravo tako. Svuda u Evropi ima zime samo sto je negde zima blaga i kratka, a negde ostra i dugacka....isto je i sa korupcijom. Mozes biti ozbiljan profesionalac i koruptivan, a mozes biti amater i koruptivan......ovaj nas savez je po svemu sudeci ova druga varijanta. Takav jedan savez naravno izvlaci najgore osobine iz igraca jer nedostaje zdrav sistem koji bi omogucio njihovim vrlinama da isplivaju na povrsinu.

      Comment


      • Evo rešenja...
        Attached Files
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Mislim da nije problem korupcije (koju je nemoguće iskoreniti) koliko sitno-šibicarskog mentaliteta ljudi koji vode naš fudbal, klupski, reprezentativni i administrativni deo. Kada kažem sitno-šibicarski mislim na pojavu "daj da zavrnemo nekoga za xx evra na brzinu i da strpamo u džepove" umesto da pametno ulože i podrže zarad kasnije mnogo veće zarade. Posledica toga je i loša (poltronska)struka, rad sa mladima je nekvalitetan a na kraju se dešava urušavanje ugleda i sada trenutno mi nemamo igrača za ligu petica a da je on onaj koji je vedeta, ima vodonoša koje kada dođu na reprezentativna okupljanja izigravaju zvezde. Nemamo taj kult reprezentacije, zajedništva, nemamo izražen kolektivitet već sebičluk (tako ih i uče od pionira)...splavarenje dominira a pamet upitna (najbolje se vidi po vezamaa sa starletama ili ti u prevodu kurvama).
          Našem fudbalu je potreba totalna demontaža i gradnja od temelja.
          To svakako jeste tacno, ali imamo previsoka ocekivanja. Sve funkcionise po slicnim principima i sto je siromasnija zemlja, to je bednije ponasanje. Razlika je na kraju krajeva samo u standardima. Da slusam nekog Nemca sto kritikuje kao Elf zvucao bi isto kao navijac Srbije samo na mnogo visem nivou. Smatram svakako da je zdrava sredina utopija za bilo kog fudbalskog navijaca, posto takvi uslovi ne postoje. Ovde ja vise vidim nepostojanje bilo kakvog represivnog sistema i sto se ne skonta gde se gresi. Fejluje se u uocavanju kazni i nalazenje uzrocno-posledicnih veza. Mada ono ne treba sada da kazem pocinjati od fudbala, jednostavno kako se narod pozicionira u odnosu na vlast, to se prenosi na druge sfere. Kada ne postoji jak drustveni pritisak, to ce samo drugu stranu naterati da radi ono sto hoce.

          Comment


          • Miodrag "Grof" Božović pod hitno na čelo reprezentacije.
            Ove dosadašnje neznalice pod hitno oterati.

            I Savo Milošević je idealan izbor takođe, možda čak i bolji od Grofa.
            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

            Comment


            • Jes, još nam fali Grof od Mojkovac i svi su se izređali.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                Miodrag "Grof" Božović pod hitno na čelo reprezentacije.
                Ove dosadašnje neznalice pod hitno oterati.

                I Savo Milošević je idealan izbor takođe, možda čak i bolji od Grofa.
                Da dodam neka imena.
                Albert Nadj
                Nikola Žigić
                Pantela
                Radovan Ćurčić
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                  Da dodam neka imena.
                  Albert Nadj
                  Nikola Žigić
                  Pantela
                  Radovan Ćurčić
                  Ćurčić bio...nemoj.

                  Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Savo za predsednika, Grof selektor.
                    To je to.
                    Last edited by La Jugoslavia; 13-11-20, 14:02.
                    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                    Comment


                    • Kad vec igramo ovaj fudbal da mi vratimo maga ove igre,ziv je,zdrav,jos nije postao legenda,ko bolje zna da forisra ovakav fudbal od samog Bata Djore koji je bio pionir,rodonacelnik ovakvog fudbala u nas.

                      Comment


                      • Originally posted by Constantin View Post
                        Ćurčić bio...nemoj.

                        Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
                        Saša Ćurčić? Može i on.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                          Saša Ćurčić? Može i on.
                          Pa...on bi se uklopio i sveukupni ambijent. Mogao bi i Bard da mu asistira. PR Saveza bi mogao da bude Žeks,a na čelu istog Ognjen Amidžić...
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Miroslav Đukić naravno, mora biti u najužem krugu kandidata da zameni ovu neznalicu.
                            Mrtva trka Savo, Grof, Đukić.
                            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                            Comment


                            • Kaze predsednik Vucic moramo da ulazemo u infrastrukturu i strucni kadar,do sada nije bilo trave na terenima on je doneo travu,sad ce i stadione i gledaoce.

                              Comment


                              • https://nova.rs/sport/fudbal/ljubisa...ovedi-slavisu/
                                Last edited by Constantin; 13-11-20, 14:38.
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X