Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mene samo interesuje, ne treba da igra Kolarov ali zato za Rodića mora biti mesta. Šta će nam čovek koji iz sedmice u sedmicu igra fudbal na vrhunskom nivou kada šansu treba pružiti pešaku iz srpske livadarske lige. Za početak manite se klubaštva i navijačke pripadnosti.

    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

    Comment


    • Oduzeti traku Banetu Ivanoviću može samo moron ili neko čije namere nisu čiste. Bane Ivanović, kapiten-rekorder naše reprezentacije, koji nas je odoveo na dva Svetska prvenstva (SP 2010 (pobeda nad jednom Nemačkom, prvi poraz Nemačke u grupama još od 1986), SP 2018), sa Čelzijem ima tri Premijer lige, FA kup, Ligu Evrope, Ligu šampiona, koji je sa mladom reprezentacijom dva puta igrao finale Evropskog prvenstva (2004, 2007), nema apsolutno nikakve logike da mu se oduzme traka.

      Gazprom je sponzor UEFA, sponzor Lige šampiona, znamo svi šta je Gazprom za Zenit i odakle Zenitu novi stadion od 500+ miliona evra.
      E taj Gazprom i Zenit sa svim svojim milionima/milijardama su doveli Roberta Manćinija i zajedno su od svih centralnih bekova na svetu izabrali baš našeg Baneta Ivanovića.
      Ali ne našao se kod nas jedan poseban "stručnjak" koji će fudbalskoj gromadi Banetu da oduzme traku.

      Što se Milana Rodića tiče, ulazak u grupe Lige Evrope, ulazak u nokaut fazu Lige Evrope i njegove dominantne partije tokom čitave sezone su njegova karta za reprezentaciju. Inače se radi o iskusnom defanzivcu, za svoje godine, jer se kalio u Rusiji (Zenit i Krila Sovjetov.).
      Last edited by La Jugoslavia; 09-04-18, 12:51.
      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

      Comment


      • Uzgred, meni je Kolarov odvratna njuška zbog pristupa na utakmicama reprezentacije i takvom liku se da kapitenska ttraka...moje iznenađenje je

        i ne zanima me njegov privatan život, već ono što pokazuje na terenu..rećiće neko pa daje golove i to je njegov govr na terenu takođe je njegov govor na terenu i broj primljenih golova za koje je direktno ili indirektno kriv on, jer je izgubio loptu na sredini i sledila e kontra a njega zabole pače da se cima i trči nazad ili ga zabole da se postavi da blokira centaršut...njegova igra je veliko nepoštovanje saigrača i dresa.
        Ono što prikazuje u dresu kluba je nešto sasvim drugo, ali tamo i igra za pare za koje mora da izgara inače klupa, pa transfer kako bi skresali troškove...
        Last edited by nebitan; 09-04-18, 13:20.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Ma ne znam kakva je kome njuška, ali ovo kada vidim, ma idi bre, daleko ti lepa kuća...





          http://www.dailymotion.com/video/x5g7ha6
          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • Oduzimanjem kapitenske trake Banetu Krle je napravio ozbiljan negativni i pomalo neočekivani gaf. Do sada mu zameram što nijednom nije objasnio razloge za 'vakav potez. Malo mi čudno da je to samo Krletova odluka i da mu je tek tako banulo iz dupeta i da mu prva odluka od osamostaljivanja na klupi Srbije odma bila tako surova i neočekivana.
            Ja do sada nisam našao niti jedan razlog za Banetovo sklanjanje. Ako nije u pitanju to što nije u početnim planovima novog selektora, što mu se sprema manja minutaža i gubitak startne pozicije u početnih 11, onda su neka druga lica umešala svoje prste i iz raznoraznih razloga uklonila Ivanoviću kapitensku traku i odgovornost.
            Kad bi se ja pitao, Ivanović je spreman i u igrački poznim godinama, i ako je prošlo njegovo najbolje fudbalsko doba, da ponese i iznese na svojim plećima celokupan turnir na visokom nivou. Dragoceno iskustvo koje godinama stiče u inostranstvu može samo da nam koristi, nikako škodi, i ako je, vidljivo, dosta sporiji i tromiji.
            Kolarov mi je oduvek bio njuška koju bi rado razbio i pocepao. Ali, što se tiče trenutne forme i igara, voleli ga ili ne, bio dobar za atmosferu ili ne, boljeg levog bočnog svakako nemamo.

            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

            Comment


            • SMS sigurno nece da bude starter protiv Kostarike, do sada nema ni minut igranja u A reprezentaciji od pocetka kvalifikacionog ciklusa i nece se nista promeniti u sledece tri prijateljske utakmice. Mozda je jedina dilema da li ce desno da igra Basta ili Rukavina.

              Comment


              • Jedno su pripremne a nešto sasvim drugo takmičarske tj mondijalske tekme. SMS posle briljantne sezone u Laciju mora imati mesto od starta. Kada će nam doneti prevagu, kvalitet više ako ne u Rusiji.

                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                Comment


                • Krstajić bi bio lud kada bi ignorisao Luku Jovića. Za ovakvu formu kakvu on pokazuje, neke reprezentacije su dolazile do polufinala/finala Mundijala (na pamet pada Italija '90-Toto Skilaći i Italija '94-Robi Bađo).
                  C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                  Comment


                  • Originally posted by Ricma View Post
                    SMS sigurno nece da bude starter protiv Kostarike, do sada nema ni minut igranja u A reprezentaciji od pocetka kvalifikacionog ciklusa i nece se nista promeniti u sledece tri prijateljske utakmice. Mozda je jedina dilema da li ce desno da igra Basta ili Rukavina.
                    Rukavina je siguran posle Maroka.

                    Znači i Kostić i Ljajić po tebi?

                    Neki ovde pričaju da smo slabi defanzivno sa Matićem, Lukom i Sergejom u sredini, Tadićem i Ademom po krilima, a ti bi još menjao Sergeja sa Kostićem.

                    Rićma pojasni ovo, a da to nije: "Ništa se neće menjati jer SMS nije igrao do sad."

                    Comment


                    • Nema u timu ozbiljnih krila da bi se igralo 4-2-3-1. Da Krstajic ima iole malo mozga igrao bi ono sto je Muslin igrao, ili eventualno neku jelkicu, Matic-Fejsa-Milivojevic/Tadic-SMS/Mitar. Srbija nema brze igrace koji ce napraviti neki impact sa krila. Samim tim, guranje najbrzih igraca presporog tima na krila je idiotizam najgore vrste i samo pokazuje nestrucnost coveka koji vodi tim. Na kraju ce i jedan nefleksibilni Muslin ispasti deset puta fleksibilniji od Krstajica.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Muslin je izvukao maksimum. If it ain't broke don't try to fix it, ali naš Krlo rešio da izmišlja toplu vodu, rasturio je sve dobro što je postavio Muslin (počevši od formacije 3-4-3, pa na dalje), a insistira na istim greškama koje je činio i Muslin (loš izbor igrača u odbrani, Maksimović, Nastasić i slične kiksare).

                        3-4-3 je neki maksimum gde naša reprezentacija može da izdrži a da joj igra Kolarov, i to isključivo na krilnom beku, da ima debelo osiguranje iza sebe kada krene u svoje trejd mark avanture koje ostavljaju katastrofalne posledice u odbrani, ali treba biti iskren i priznati da donose i debelu prevagu napred, kada se poklope sve kockice, naravno.
                        Dakle, 3-4-3, Kolarov levo, uz njega Matić, i ispod njih Jagoš Vuković, e to je već nešto što može da drži vodu.

                        Direktan fudbal Slavoljuba Muslina sa Banetovim dijagonalama na Filipa Kostić ili Mitra, odnosno dijagonale Kolarova na Tadića (ređe se koristilo) nam je donosio penale, golove, centaršuteve, brzopotezno smo stizali do rezultata i bodova koje je kasnije Muslin znalački branio i to je bila cela filozofija "Kako iz četvrtog šešira otići u Rusiju".
                        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                        Comment


                        • Mene samo zanima jel tebi Jagos Vukovic neki rodjak
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                            Muslin je izvukao maksimum. If it ain't broke don't try to fix it, ali naš Krlo rešio da izmišlja toplu vodu, rasturio je sve dobro što je postavio Muslin (počevši od formacije 3-4-3, pa na dalje), a insistira na istim greškama koje je činio i Muslin (loš izbor igrača u odbrani, Maksimović, Nastasić i slične kiksare).

                            3-4-3 je neki maksimum gde naša reprezentacija može da izdrži a da joj igra Kolarov, i to isključivo na krilnom beku, da ima debelo osiguranje iza sebe kada krene u svoje trejd mark avanture koje ostavljaju katastrofalne posledice u odbrani, ali treba biti iskren i priznati da donose i debelu prevagu napred, kada se poklope sve kockice, naravno.
                            Dakle, 3-4-3, Kolarov levo, uz njega Matić, i ispod njih Jagoš Vuković, e to je već nešto što može da drži vodu.

                            Direktan fudbal Slavoljuba Muslina sa Banetovim dijagonalama na Filipa Kostić ili Mitra, odnosno dijagonale Kolarova na Tadića (ređe se koristilo) nam je donosio penale, golove, centaršuteve, brzopotezno smo stizali do rezultata i bodova koje je kasnije Muslin znalački branio i to je bila cela filozofija "Kako iz četvrtog šešira otići u Rusiju".
                            Jedini meč gde smo odbranili rezultat je u Irskoj gde smo zadnjih pola sata spašavali živu glavu protiv užasno limitiranih Iraca.

                            Na kojem to drugom meču je Muslin znalački odbranio rezultat?

                            Protiv Iraca u Bg kad smo vodili 2:1, pa završeno 2:2?

                            Protiv Velsa u oba meča kad smo gubili 1:0, pa završeno 1:1?

                            Protiv Austrije u Bg gde smo dvaput vodili, a oni dva puta izjednačili?

                            Protiv Gruzije gde smo jurili njihovo vođstvo?

                            Protiv Austrije u gostima gde smo prvi dali gol, a izgubili 3:2?

                            Ne mogu da verujem šta si napisao. Jesi li ti uopšte gledao te mečeve?

                            Najveća karakteristika ovih kvalifikacija je bila da smo se vraćali u meč posle rezultatskog zaostatka, a ne da smo znalački čuvali vođstvo.

                            Prvi smo u grupi jer smo zbog fifinog debilnog rangiranja dobili Vels iz prvog šešira i realno smo bili najjača ekipa u grupi, Muslin je to materijalizovao i čestitam mu na tome.

                            Jesi li ti možda Jagoš Vuković pa lobiraš da te pozove ili šta, pošto ga već nekoliko puta pominješ ne da treba da je u 23 već u 11 ni da je sam lično Fabio Kanavaro iz 2006.

                            Edit: evo i Indigara isto misli za Jagoša.
                            Last edited by goku; 11-04-18, 16:39.

                            Comment


                            • Napred imas ofanzivnu trojku(Tadic-Ljajic-Kostic) koja se uigrava od novembra i u prethodna dva meca su igrali, o Maticu-Milivojevicu ne treba trositi reci jer su oni manje-vise bili standardni tokom veceg dela kvalifikacija.
                              Da je SMS igrao u martu, imao bi dobre sanse da bude starter u junu. Tesko da par prijateljskih utakmica u junu moze da promeni njegov trenutni status. Ovako otpada za prvi mec zbog faktora uigranosti sa ekipom.
                              Ekipa koja u veznom redu ima Matica i Milivojevica, ko god da je ispred njih, ne moze da bude slaba defanzivno zato sto ce ova dvojica da preoru teren. Uostalom Sergeju mnogo vise odgovara formacija kada ima dva vezna iza sebe, stvarno ne znam kako smo sa tom trojkom slabi defanzivno.
                              Napravio sam gresku u vezi SMS-a, ali nema on puno minuta sa starterima iz meca sa Nigerijom sto ce ga verovatno eliminisati iz startnih 11 protiv Kostarike. Mnogo mu je sada odmogla povreda.
                              I treba kriviti najvise Muslina sto je dosao u ovakvu situaciju i sto nije dobijao poziv u kvalifikacijama.

                              Comment


                              • Originally posted by Ricma View Post
                                Napred imas ofanzivnu trojku(Tadic-Ljajic-Kostic) koja se uigrava od novembra i u prethodna dva meca su igrali, o Maticu-Milivojevicu ne treba trositi reci jer su oni manje-vise bili standardni tokom veceg dela kvalifikacija.
                                Da je SMS igrao u martu, imao bi dobre sanse da bude starter u junu. Tesko da par prijateljskih utakmica u junu moze da promeni njegov trenutni status. Ovako otpada za prvi mec zbog faktora uigranosti sa ekipom.
                                Ekipa koja u veznom redu ima Matica i Milivojevica, ko god da je ispred njih, ne moze da bude slaba defanzivno zato sto ce ova dvojica da preoru teren. Uostalom Sergeju mnogo vise odgovara formacija kada ima dva vezna iza sebe, stvarno ne znam kako smo sa tom trojkom slabi defanzivno.
                                Napravio sam gresku u vezi SMS-a, ali nema on puno minuta sa starterima iz meca sa Nigerijom sto ce ga verovatno eliminisati iz startnih 11 protiv Kostarike. Mnogo mu je sada odmogla povreda.
                                I treba kriviti najvise Muslina sto je dosao u ovakvu situaciju i sto nije dobijao poziv u kvalifikacijama.
                                Bravo Ricpa na pozrtvovanosti.
                                Nijedan igrac iz engleski lige da je ne znam koliko dobro uigran sa ekipom nije bolji i produktivniji na takvim utakmicama od dobrog (a on je odlican) igraca iz italijanske ili spanske lige. No, to je moje subjektivno misljenje.
                                A sto se nepozivanja tice najveci krivci nikad nisu na terenu nego oni u foteljama.
                                Ta (ne)uigranost je i Anticu dosla glave protiv Australije kad je vratio na klupu Kolarova i Subotica cini mi se, a startovao sa Obradovicem i Lukovicem, covekom koji je usao u istoriju SP po najvecem broju skrivljenih penala. Tri u dve vezane utakmice, na isti nacin.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X