Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ova utakmica je samo pokazala da se na Bisevca ne moze ozbiljno racunati.Zahvaljujuci njegovoj dezorijentisanosti smo primili dva gola.Na nasu zalost nije jedini igrac kojem nije mesto u prvih 11, da ne pricamo o A reprezentaciji.Treba uigravvati tandem Nastasic-Subotic koji ce sigurno igrati za reprezentaciju u naredna 3-4 ciklusa.Bisevac je dobar samo da bude back-up, vise od toga ne.Slazem se sa vama da mesto Mijailovicu nije u A reprezentaciji, a isto bih rekao i za Lazara Markovica.Ocekivao sam da ce pre ili kasnije crknuti jer nisu navikli na ovaj ritam i nemaju puno iskustva.Toliko su ta dvojica napumpani da sam siguran da ce ih zadesiti Ljajiceva sudbina i da Mijailovic nece imati ni priblizno dobru karijeru kao Matic kojem su se sada sve kockice poklopile i ima odlicnu sansu da postane klasa, a sto se tice Markovica vise verujem u njegovog vrsnjaka Ninkovica koji za razliku od ovog ima m*** i o kojem se mnogo manje prica.Na ruzan nacin smo izgubili, ali sta da se radi.Mada eto gledajte to nepozivanje Kuzmanovica, Krasica, Jankovica kao i Matic koji je standardan u Benfici, a ovde ne moze videti teren.Verujem da ce sve doci u red sledece godine i molim Boga da pobedimo Makedonce i tako-kako ostanemo u igri kao i da se u zimskom prelaznom roku da se prodaju Markovic, Mijailovic i jos par igraca i umesto njih udju oni koji to zasluzuju.Ignjovski mi je isto drag igrac, ali i on je na kraju posustao i videlo se da mu treba vise utakmica u nogama posto u Verderu uopste ne igre.Po meni u drugom poluvremenu su on i Mijailovic najvise zakazili sto se na kraju utakmice videlo u rezultatu.Imali smo ludu srecu da ne prodjemo jos gore.Tako Ivanovic, Kolarov, Kuzmanovic i jos neki su morali da istrpe igrace koji su bili gurani da bi se prodali, da bi oni kasnije zauzeli mesto i pokazali klasu.Tako verujem da ce biti za Matica i mozda za jos nekog, videcemo kako ce se stvari razvijati u buducem periodu.Ali kako stoje stvari retko koji dobar igrac u poslednje vreme Partizan i Zvezda zbog velikog pritiska koji je na igracima i mnogo je lakse probiti se ako igras u drugom klubu u Srbiji da bi kasnije presao u strani klub.

    Comment


    • Ljajic za sada ima sasvim dobru karijeru,ustalio se u prvu postavu Fiorentine,ako je to losa karijera decka koji ima 21 godinu onda ne znam sta je dobra.Takodje uopste ne moze da se Mijailovic i Markovic stavljaju u istu ravan sto se ovog meca tice,jer je taj Markovic bio najkonkretniji u napadackim akcijama i pravio najvise problema Belgijancima.Sve u svemu glupo je prebirati sada bela krvna zrnca sva odgovornost je na Mihajlovicu,ja se samo nadam da ce odrzati obecanje dato pred pocetak kvaifikacija.

      Comment


      • Od njega se ocekivalo mnogo vise i ocekivao sam da ce ovako ispasti.Nikad nece biti klasa na svojoj poziciji.Samo vidi gde njegovi vrsnjaci igraju, a ja sam pomislio u jednom trenutku da ce i to njega cekati.U najboljem slucaju ce biti iznadprosecan igrac, ali ni to ne vidim kako.A sto se tice Markovica, tuzno je da ne moze da igra u startnih 11 u mladjoj reprezentaciji, a ovde zato sto se iskusniji igraci ne pozivaju iz ''poznatih'' razloga, on igra.Taj ce ovde igrati dok se ne proda, posle ne verujem da ce biti jedan od oslonaca reprezentacije.Sta god Miha da radi sa ovim klincima ja sam zadovoljan, ali je to ocigledno kod njega(kao i kod ostalih nasih selektora) da se on malo o tome pita ko ce igrati u prvih 11.Ali ja sam zadovoljan sta izvlaci iz tih igraca i ne bih voleo da ga sutnu ako se ne plasira na SP.

        Comment


        • Ljajic ima sasvim dobru karijeru za sada i u klubu je gde moze samo da napreduje,smesno mi je da otpisujes igraca koji ima tek 21 godinu.Markovic moze da igra u startnih 11 u mladoj reprezentaciji i da ga nije pozvao Sinisa u A reprezentaciju on bi sada igrao protiv Engleza.On je bio jedan od najboljih u nasoj ekipi,sto je malo smesno polemisati kad izgubimo 0-3 ali,decko ima 18 godina i odigrao je na sasvim zadovoljavajucem nivou protiv Belgije,ne vidim mesta za kritiku na njegov racun.Ne vidim zasto se ne napada Mihajlovic posle ovog poraza kad je glavni krivac?Takticki je podbacio totalno,fura nesto sto ovi igraci ne mogu da sprovedu,ako ne uspe da se plasira,cao-zdravo,nije ovo skola nego reprezentacija.

          Comment


          • Za Ljajica samo kazem da nece biti klasa, a tako su ga svi nasi najvaljivali jos bio i blizu da potpise za Junajted.Ima taj problem u glavi i zbog toga nece da iskoristi svoj potencijal u potpunosti.A i tako mi deluje da ce Markovic proci, pogotovo u Inter gde ce stagnirati.Preci ce u neku jacu ligu, nece moci da se navikne na ritam koji ta liga namece i tu ce doci do godina stagnacije.Kao sto rekoh u jednom postu, bilo kog igraca iz Partizana i Zvezde tako napumpaju da ne bude nista od njega, a recimo neki igraci su otisli skoro pa neprimetno i mogu jos vise napredovati(Tadic, Djuricic, Matic...).Svi ti igraci su napustili Srbiju, a mnogi nisu znali gde i bilo im je mnogo lakse da se dokazu i imali su odlicnu ligu za njihov napredak, a Markovica je medijskipre napumpan igrac koji ce preci recimo u Inter i tesko da ce se tamo probiti zato sto je nasa liga precenjena i ocajna, retko koji igrac ima radnu etiku i tesko da ce moci da iskoreni navike koje je imao u mladjim kategorijama i koje vec sada ima.Za njega i Ljajica za njihov razvoj idealna liga bila holandska, ali posto o njima se raspituju timovi koji su jaci od bilo kog holandskog i koji ce naravno nuditi vise para normalno je da ce tamo preci.

            Comment


            • Markovic je suvi talenat i ne prate ga mediji za dzabe,ima dosta da radi na sebi al to ne znaci da nece uspeti.Vidic je sedeo prvih 6 meseci na klupi Mancestera pa je na kraju postao kapiten,sve ima svoj tok i ako ga zdravlje posluzi nebo je granica,jer talenta ima na pretek.

              Comment


              • Originally posted by Layzick View Post
                Markovic je suvi talenat i ne prate ga mediji za dzabe,ima dosta da radi na sebi al to ne znaci da nece uspeti.Vidic je sedeo prvih 6 meseci na klupi Mancestera pa je na kraju postao kapiten,sve ima svoj tok i ako ga zdravlje posluzi nebo je granica,jer talenta ima na pretek.
                Али Видић је из Звезде отишао у Локомотиву из Москве, тамо играо подоста, наставио да се развија, па из Локомотиве ппрешао у Јунајдет, то је природнији пут од овог Партизан-Интер, па Интер има једног Кутиња који не успева да се наметне тамо да буде стандардан провтимац а сигурно да је поменути тренутно квалитетнији од Лазара, а на све то додао бих и Оби-ја, а сетимо се како је Бианбиани прошао, ево га сад у Парми, није то толико сад једноставно само пољем проћи...не кажем да Лазар нема таленат, има га и тренутно је најперспективнији наш играч уз Настасића, али се једноставно слажем са Марићем да је за њега и његов развој у овом тренутку много боља та нпр. холандска лига.
                И када смо код талената, моје мишљење је да је Бошко Јанковић у своје време био талентованији од Лазара Марковић и видимо какву је каријеру направио у Италији, солидна каријера, чак се може рећи и лоша с обзиром на талента који је поседовао. Милион ствари ту треба да се поклопи.
                Last edited by Brajkula; 14-10-12, 22:53.

                Comment


                • PRvo,ja ne znam odakle vama to da on ide u Inter?Druga stvar,i da ode u Inter on ce prve 2-3 sezone provesti po slabijim klubovima na pozajmici gde ce igrati.Kao sto je Vidic otisao u Rusiju tako ce mozda i Markovic da zavrsi u Rusiji a zainteresovanih je najvise sa te strane.Jankovic je platio ceh povredama i svojoj kurcobolji,da je imao vise volje za treningom i radom verovatno bi sada igrao za mnogo veci tim.

                  Comment


                  • па тако се пише по медијима, ништа нисмо измислили ;) а кад смо код тих каљења итд. имамо пример данијела алексић, дечко сигурно да је био талента, али ето...већ са 21 годином испричана прича.
                    па, кажем ти, милион ствари треба да се поклопи, тако се за јанковића наместило то да је лењ, или како си ти написао има курцобољу:d
                    лазар јесте таленат, огроман, али мене једна ствар између осталог боде, а то је што та, па слободно могу рећи, деца, веома рано напуштају наше клубове, тј. веома рано одлазе у иностранство и као такви брзо завршавају у слепој улици, па последњих година имамо мали милион примера. не бих био срећан да се то деси и са марковићем без обзира за који клуб навијамо, као ето и тај мијаиловић, дарко лазовић...

                    Comment


                    • Po medijima pise u poslednjih 3 meseca za 10 klubova,to su mediji,videcemo kome ce na kraju Zahavi da ga uvali/ili ga je vec uvalio,sto nije iskljuceno.Talenat koji radi uvek ispliva na kraju gde god da igra.I Juventus je prodao pola ugovora Giovinca pa su na kraju morali da daju 4 puta vise za tu polovinu jer je pokazao kvalitet u Parmi,kvalitet uvek ispliva.To sto odlaze rano je dublji problem,rak rana naseg fudbala,al kad mafija kontrolise onda drugaciji epilog je tesko ocekivati.

                      Comment


                      • Ђовинко је друга прича, ја мсм да он још има да се доказује, тј. мора да докаже да ли поседује квалитет за Јувентус, за вкнд је ето прва од шанси против Наполија, но то сад није тема.
                        Ако смо код доказивања, Марковић се још није доказао да би отишао у нпр. тај Интер, у Европи тренутно ништа, а и у јединој конкретној утакмици у нашој лиги, у дербију, тј. у више њих прошле сезоне готово ништа није прушио, чак је и један од главних криваца за поразе!
                        То да мафија влада нашим фудбалом се слажем, и све док је тако неће кола кренути узбрдо, ето један од лоших примера рада је та сад све чешћа пракса да деца врло брзо напуштају наше клубове и траше срећу у иностранству где врло брзо пропадну...

                        Comment


                        • Kada igrac u Seriji A ima skor od 15 golova i 14 asistencija u ekipi kao sto je Parma on je dokazan igrac za Seriju A,proradice on pre ili kasnije.Markovic je koliko god ga dezurni pljuvaci kudili jedan od kljucnih igraca Partizana u nasoj ligi,ne prodje utakmica da on ne napravi sansu napadacu ili asistira za gol ili na kraju u sam postigne.Njega Vermez mnogo koci zato sto ga je odaljio od gola i trazi od njega da igra krilo a on to nikad nece biti,da igra u Italiji odmah bi ga stavili da bude secunda punta i da igra uz robusnog napadaca,kod Stanoja je igrao uz Scepovica i taj tandem je unistavao ovu ligu.

                          Comment


                          • Све је то ок, али је у дербију морао боље да режава неке прилике...то су утакмице у којима се углавном показује ко је прави а ко се шлепа. Вукић нпр. баци целу одбрану Звезде и одмах се зна ко је мајстор. Исто тако Касалица, уђе, први додир са лоптом, гол...а не овамо Каду и Евандро, сваки дерби погоде по стативу а примају 500.000 годишње (мсм на Евандра, првенствено, мада ни Каду не заостаје).
                            Лако је бушити Кулу, БСК и остале, а кад се појави Европа плашимо се неких екипа са Кипра
                            Но, опет, Лазар има потенцијал, ако ништа напросечно је брз и свој квалитет користи, ако нешто не крене ка опасном злу, ценим да ће он имати озбиљну каријеру, с тим што је за њега боље да уколио напусти Партизан на крају сезоне, а мсм да је то неминовно, да оде у неку лигу између ове наше и топ петице, па кроз сезону, две у неки јачи клуб ако настави да се развија у правом смеру (нешто попут Тадића, ценим да ће његов следећи клуб бити доста јачи од тренутног, тј. Твентеа, само ако овако настави).

                            Прорадиће Ђовинко, само је питање колико ови у Јувеу имају времена да га чекају, а и није исто играти за Парму и Јувентус бар не што се одговорности тиче, доста је тежи овај црно-бели дрес од жуто-плавог ;)
                            Last edited by Brajkula; 15-10-12, 00:04.

                            Comment


                            • Da samo sto Vukic iza sebe ima 12-13 godina profesionalne karijere dok je Lazaru ovo prva sezona gde je standardan u ekipi,i to sve sa 18 godina.Takodje gol u derbiju uopste ne govori dal je neko klasa ili nije,to sto je Kasalica dao gol ne cini njega nekim ko zna kakvim spicom,lik je prosek i buducnost mu je Kina.Ko je sve davao golove u derbijima,kakvi sve tantusi pa nikad igraci nisu bili niti ce postati,pocev od Vujovica,Branimira Bajica i ostalih paraplegicara.

                              Comment


                              • Originally posted by Layzick View Post
                                Da samo sto Vukic iza sebe ima 12-13 godina profesionalne karijere dok je Lazaru ovo prva sezona gde je standardan u ekipi,i to sve sa 18 godina.Takodje gol u derbiju uopste ne govori dal je neko klasa ili nije,to sto je Kasalica dao gol ne cini njega nekim ko zna kakvim spicom,lik je prosek i buducnost mu je Kina.Ko je sve davao golove u derbijima,kakvi sve tantusi pa nikad igraci nisu bili niti ce postati,pocev od Vujovica,Branimira Bajica i ostalih paraplegicara.
                                Касалица, чисто промене ради забоде и неки голић за репрезентацију ЦГ ;)
                                Што се Лазара тиче, године му нису оправдање, са десет метара је на ЈНА добацио до Севера, па буквално је сам био, с обзиром о кваквом таленту говоримо то је требала да буде рутинска реализација. Па са колико година је Кежман дао гол у дербију?
                                Искрено посрећи се људима и у том дербију има истине, али када сам помињао голове причао сам о улози у екипи, тј. снази да исти играч реши так битну утакмицу, сад ако значи да је неко играч ако да гол БСК-у пре 500 гледалаца, а не значи да је играч ако да гол на дербију онда ок, поента моје приче је да је Лазар мора да реши неки од дербија прошле године, мада ајде оставићемо му простора да то уради и ове године, јер капирам да му је ова година на том пољу последња прилика (јер је сигурно да одлази на лето).

                                Comment

                                Working...
                                X