Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koji fakultet upisati ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Condition23 View Post
    Gde da prepisuje sociologiju cuti naljutice se Ajnstajn
    Cuj da se naljutim hahahahah

    Aki Boga mi se zajeba na Osnovama ekonomije fulio amfiteatar i dobio nake babaroge da dezuraju, a u donjem amfiteatru mrtvo hladno profa sjela i igrala igrica na mobitelu, pomjerila se sat vremena nije
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • #77
      Ja isto ne znam sta da upisem.U dilemi sam.Jos od 4. razreda osnovne skole zelim da postanem sportski komentator(ili novinar) na TV-u i to mi je zaista ogromna zelja.Ali taj novinarski fakultet tj Zurnalistika ima u BG-u i u Nisu a ja iako sam odlican u srednjoj nisam siguran da li bih se uklopio u zivot van KG-a i bio bih pod zestokim pritiskom i ucio bih ceo dan jer opet ne bih sebi dopustio da cimam roditelje za pare ako okinem godinu i nazalost nece od toga biti nista.Zat ocu najverovatnije upisati smaracku ekonomiju i ako je zavrsim cekacu kao poslednji debil na birou i opet ce biti go k....c od mene,ali to je zivot.
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #78
        To sto kazes ekonomist na birou. Ekonomija i pravo su ti fakulteti sa najsirim spektrom zanimanja i brzinom koju dobijes posao tako i ostanes bez njega, ali je cinjenica da su EKONOMISTI I PRAVNICI najtrazenija roba na trzistu rada, jer svaka firma treba ekonomistu i pravnika.

        Ko god misli da ce bit go kurac sa ekonomijom naravno da ce biti jer je osudjen na to od samog starta svojim misljenjem. A ako mislis da ces da budes novi Jordan Belfort samo ulaganjem u sebe mozes biti novi Jordan Belfort. Ekonomija kao temelj, je najjaci temelj koji mozes imat. Niko te ne moze zajebat, a mozes da napravis poljski wc na tim temeljima isto kao sto mozes i da izgradis dvorac, samo je fazon u percepciji. Ja npr u 8. razredu osnovne sam rekao jebo te ekonomija, smjesan fax, malo malo pa ekonomista, a na kraju skontam da je to nauka koja je najzastupljenija u svijetu i najvise sansi daje.

        Meni je otac dipl.ing.gradz. covjek je isprojektovo 30 ak mostova u BiH, neki su jos uvijek na cekanju da se naprave, ali je napravio jedini dobar potez a to je da je presao u nadzorni tim i sada radi kao nadzor na izgranji jer u projektovanju nema posla jednostavno, a prije gradzevinu nije mogao svako da zavrsi kao danas. Tako da sada zvanje inzinjer ti je potpuno normalno, cak i budalasto jer ljudi kontaju da je budala sto je ucio stalno, a nema primanja u skladu sa obrazovanjem.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • #79
          Ma znam ja sam upisao ekonomsku srednju i ide mi odlicno posebno racunovodstvo i pronalazim se u ekonomiji definitivno ali eto kad vidim koliko ljudi ceka na zaposljenje sa zavrsenim ekonomski fakultetom tacno mi dodje da ga i ne upisujem.Dobicu posao verovatno ali treba vreme za to a i da prvo zavrsim fakultet,mada zna se sta ce i dalje ostati u srcu.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #80
            Pa ti bi i sa zurnalistikom visio na birou

            Comment


            • #81
              Originally posted by bice View Post
              Ma znam ja sam upisao ekonomsku srednju i ide mi odlicno posebno racunovodstvo i pronalazim se u ekonomiji definitivno ali eto kad vidim koliko ljudi ceka na zaposljenje sa zavrsenim ekonomski fakultetom tacno mi dodje da ga i ne upisujem.Dobicu posao verovatno ali treba vreme za to a i da prvo zavrsim fakultet,mada zna se sta ce i dalje ostati u srcu.
              Prijatelju, da bi dobio posao sa završenim ekonomskim ili pravnim fakultetom, treba ti jedna jaka veza. Govorim o zaposlenju u državnoj instituciji jer ovo o čemu priča Ajnštajn je moguće samo ako živiš recimo u SAD-u, ili velikoj sredini poput Beograda. Čak i u Beogradu treba da budeš bolji od drugih kolega ekonomista koji će konkurisati za isto radno mesto u nekoj privatnoj firmi.

              Ja stvarno ne znam gde ćemo mi sutra diplomirani ekonomisti naći posao u Vranju, kad državnih firmi više nema, a jedine privatne firme koje posluju ovde su firme za koje ti čak i ne treba srednje obrazovanje, jer su to poslovi vezani za proizvodnju obuće uglavnom, s obzirom da je Vranje nekad bio jugoslovenski gigant što se tiče proizvodnje odeće i obuće. Verujem da je tako i u Kragujevcu. Možda se nekad promeni nešto, pa diploma ekonomiste ne bude uzaludna, ali danas ...
              Originally posted by Brajkula
              Veruj meni, radi kako hoćeš

              Brajkula, 2014. N.E

              Comment


              • #82
                Originally posted by maliajnstajn View Post
                To sto kazes ekonomist na birou. Ekonomija i pravo su ti fakulteti sa najsirim spektrom zanimanja i brzinom koju dobijes posao tako i ostanes bez njega, ali je cinjenica da su EKONOMISTI I PRAVNICI najtrazenija roba na trzistu rada, jer svaka firma treba ekonomistu i pravnika.

                Ko god misli da ce bit go kurac sa ekonomijom naravno da ce biti jer je osudjen na to od samog starta svojim misljenjem. A ako mislis da ces da budes novi Jordan Belfort samo ulaganjem u sebe mozes biti novi Jordan Belfort. Ekonomija kao temelj, je najjaci temelj koji mozes imat. Niko te ne moze zajebat, a mozes da napravis poljski wc na tim temeljima isto kao sto mozes i da izgradis dvorac, samo je fazon u percepciji. Ja npr u 8. razredu osnovne sam rekao jebo te ekonomija, smjesan fax, malo malo pa ekonomista, a na kraju skontam da je to nauka koja je najzastupljenija u svijetu i najvise sansi daje.

                Meni je otac dipl.ing.gradz. covjek je isprojektovo 30 ak mostova u BiH, neki su jos uvijek na cekanju da se naprave, ali je napravio jedini dobar potez a to je da je presao u nadzorni tim i sada radi kao nadzor na izgranji jer u projektovanju nema posla jednostavno, a prije gradzevinu nije mogao svako da zavrsi kao danas. Tako da sada zvanje inzinjer ti je potpuno normalno, cak i budalasto jer ljudi kontaju da je budala sto je ucio stalno, a nema primanja u skladu sa obrazovanjem.

                Ti onda ne zivis u Sarajevu ako tako pricas, razumijem da je tako u normalnim zemljama ali ovdje je to daleko od istine. Pa moja rodica zavrsila ekonomiju, evo sad ce 2 godine kako sjedi kuci bez ikakvih nadanja, a stari bi joj mogao kupiti svako radno mjesto.
                Glavna stvar je u tome sto je ovo relativno mala sredina gdje nema nikakvi ogranicenja koliko se moze upisati lupam na ekonomiju i naravno dolazi do viska radne snage, to cinjenica ovdje a sad sto mi mozemo mastati kako je negdje, to je drugo stvar.I ovo ne vazi samo za ekonomiju ovo vazi za 70 % fakulteta(ali naravno prednjace ekonomija i pravo to svako zna), ako samo pricamo o sansama za dobijanje posla u struci, a sad naravno normalno da postoje ljudi koji i to dobiju, nakon koliko muke to je pitanje
                Last edited by DinoFC; 23-01-14, 15:49.

                Comment


                • #83
                  Isto misljenje delimo mladene i dino,bas cu se nacekati za posao sa ekonomskim fakultetom sto sma i rekao malopre tako da videcu sta cu upisati.
                  Dreams are coming true.


                  Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                  Comment


                  • #84
                    Samo ti deli Mladenovo misljenje, i ima singidunum da zavrsis xD

                    Comment


                    • #85
                      Ja sam skoro diplomirao ekonomiju na drzavnom fakultetu u BiH. Na preporuku prijatelja iz banke, poceo sam raditi u istoj na osnovu ugovora o djelu , trebao im je jedan saradnik za vanredni projekat. Ono sto ja radim je sablonski posao, nisam puno naucio jer nisam imao priliku,niko se i ne trudi da mi pokaze, drugi zaposlenici mi uglavnom daju neke poslove koje je njima mrsko raditi ili nisu stigli, tipa arhiviranje... Dakle niko te ne gleda kao diplomiranog ekonomistu, nego kao obicnog fiyickog radnika.
                      Rad u banci je vrlo zahtjevan na odredjenim radnim mjestima, primjetio sam po svojim trenutnim kolegama to, ostaje se do 6 ili 7 skoro svaki dan iako se radi do 4, trazi se dosta pozrtvovanja, vremena za porodicu skoro i da nema za pojedine.

                      Elem,posto je velika nezaposlenost u BiH, radnika je sve vise na Birou. Ovi koji rade se maksimalno eksploatisu jer uvijek ima neko ko ce ih zamiojeniti.

                      Diploma sama po sebi nista ne znaci ako nemate stelu za drzavnu sluzbu. sama diploma bez stele je apsolutna nula.
                      Jedini nacin da kao dipl.ekonomista uspijete jeste da radite na sebi, da budete atraktivni na trzistu rada, tu prije svega mislim na jezike.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by bice View Post
                        Isto misljenje delimo mladene i dino,bas cu se nacekati za posao sa ekonomskim fakultetom sto sma i rekao malopre tako da videcu sta cu upisati.
                        Nece ti ni sa jednim fakultet posao pasti sa neba.
                        Malo se izdvojis iz gomile, to danas i nije toliko tesko, imas milion nacina, kreces se medju ljudima, svaki konkakt ti moze dobro doci, ne kao veza, vec jednostavno kao prilika. Uz samo malo truda moze se postici nesto cak i u ovakvoj drzavi.
                        Last edited by Black Mamba 24; 23-01-14, 21:54.
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Pa stoji Siki da neće, ali konkretno, što se tiče pravnog i ekonomskog fakulteta, najlakše je doći do zaposlenja uz pomoć rodbinskih ili partijskih veza. Pogotovo to uzima maha u ekonomsko siromašnim sredinama, gde je potreba za istim jako mala, tj. gotovo da ne postoji, i jedini način da se zaposliš sa tom diplomom jeste zaposlenje u nekoj državnoj ustanovi.

                          Evo sad da me pitaš da ti navedem firmu koja nije u državnom vlasništvu a gde bi eventualno sa tom diplomom mogao doći do zaposlenja, ne bih mogao da ti kažem. Možda Alfa Plam koja je od skora u privantom vlasništvu, ali da bi dobio to mesto, moraš baš biti stručan, i ne verujem da će zaposliti osobu bez radnog iskustva.
                          Originally posted by Brajkula
                          Veruj meni, radi kako hoćeš

                          Brajkula, 2014. N.E

                          Comment


                          • #88
                            Ma realno i ja serem nisam spomenuo da znam pola grada i dosta te raje ima uticajne roditelje, a 90% od mojih prijatelja ima neku vrstu usluge da mi duguje. Ja sam se okruzio sa namjerom sa takvim ljudima, jer znam da ce mi biti potrebni nekada u zivotu. Moje razmisljanje "totalni kapitalizam" od 16. godine zivota.

                            Spletom okolnosti znam direktoricu marketinag Azel France-a, koja zna Engleski, Talijanski, Slovenacki fluentno, dok Njemacki, Francuski i Spanski razumije ali ne prica ih. Unutar 2 godine je dosla do pozicije direktora, bez stele, a zavrsila je ekonomiju sa 30 godina, nedavno. Odnosno bila je zaposlena bez diplome, diplomiranong ekonomiste. Razlog dugog studiranja jeste to sto je profesionalni sportista bila.

                            Skillovi koje naucite, odnosno jezici, produktivan rad i razne psihloske pizdarije samo mogu pomoci i nista vise..

                            Svi ti na birou, vecinom su ljudi koji ne zele da rade i da se bore. Ako se zelis nesto u zivotu onda ces to da pokusavas da radis, pa makar smetljar bio sa diplomom, doci ces spletom okolnosti do raznih stvari. Uvijek postoji sansa da se upozna neki "whale" kojeg ces da impresioniras svojim "higher value" sranjem sto si naucio iz psihologije i eto vise nisi smetljar, vec covjek sa kockom, a poslje kocke, ako se boris mozes doci i do vlastite kancelarije od 30 kvadrata sa plazmom i kaucem...
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • #89
                              To što tebi neko duguje uslugu ne znači da će taj dug vratiti tako što će tebi naći neko radno mesto. Svi u današnje vreme nude da će ti pomoći kada bude trebalo zaposlenje, al kad stvarno dodje taj dan, retki su oni koji će stvarno pokušati da ti pomognu. Svi će naći neki izgovor. Drugo ne možeš reći da ljudi koji su završili te fakultete i sede na birou su prosti lenjivci koji ne žele da rade. Nije poenta u tome samo da radiš. Postoji veliki broj ljudi koji sa fakultetskom diplomom rade kao taksisti, konobari, jer nekako moraju prehraniti svoje porodice. Postoje porodice koje maltene gladuju da bi svojoj deci omogućili školovanje, i te porodice ne poseduju veze koje će sutra povući za zaposlenje svoje dece, niti imaju para da im kupe radno mesto. Sesti i naučiti neki jezik sam od sebe nije baš tako lako, a svaki vredan sertifikat o položenom kursu nekog jezika ili druge veštine dobro košta. I ponovo, ne može to svako priuštiti.

                              Ti si se baš udubio u psihologiju i sve to, al to sranje da ćeš ti svojim znanjem, ili nekim drugim veštinama impresionirati neku zverku, može da prodje u nekoj normalnoj zemlji. U nekoj u kojoj je kapitalizam prisutan stotinama godinama, a ne ovde gde se još uvek sve vrti oko toga ko će koga da zajebe, jer tako danas funkcioniše naš privatni sektor. Uspeti kao samostalni preduzetnik u ovoj zemlji na pošten način gotovo je nemoguće, a biti uspešan preduzetnik ne zahteva posedovanje diplome ekonomiste, ili bilo koje druge diplome. Ne kažem da nije plus, ali nije i X faktor uspeha.
                              Originally posted by Brajkula
                              Veruj meni, radi kako hoćeš

                              Brajkula, 2014. N.E

                              Comment


                              • #90
                                @Mamba

                                Poenta mog posta gde si se ti iz prva umesao je da dobro proceni sebe koliko moze da se potrudi i posveti ucenju, jer opet vecina nas bi zelela da bude na trosku drzave, a ne da budes na kucnom budzetu.Ne znamo ni koju srednju pohadja, kakav je ucinak i on je najvise svestan koliko zapravo moze i samo bih ga posavetovao da bude svestan toga, jer pogresan i pretezak izbor mu moze doneti puno problema a pre svega na finasijskom planu.Ako je spreman da potrosi puno vremena i para na faks, onda neka upise E1 ili E2.Ako misli da on to moze i da svake godine skupi 48 bodova za budzet, slobodno neka upise to.Ti ces moci da placas skolarinu i u sledecih par godina, ali to ne mora da znaci da ce to biti i kod drugih.Moze na sajtu svakog fakulteta da vidi studijske planove i da vidi kojih predmeta ima na smerovima koji su njemu interesantni.

                                @bice

                                Moj predlog ti je da upises FON, imaces mnogo vece koristi od ekonomije kao i vece sanse za zaposlenje.Faks nije nesto preterano tezak, a nije ni lak a vidim da ima dosta zadovoljnih studenata koji su to upisali.Ok, ne uklapa se sa tim tvojim studiranjem van Kg-a, ali moraces pre ili kasnije da se naviknes da radis pod pritiskom.FON je isto bio jedna od mojih prvih zelja, ali sam zbog nekih stvari morao da odustanem od toga i da ostanem u NS-u.

                                Comment

                                Working...
                                X