Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2014 (AO)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Zile gdje je Novak izjavio: "Danas nisam imao sanse"?
    Citao sam izjavu za b92,idi na sajt njihov i pogledaj.

    Comment


    • U Matsovoj emisiji Muratoglu savetuje Grisu da igra po bh Rafi, da servira slajs i rano hvata loptice jer se tako oduzima Rafi vreme...To je kljuc ,oduzeti mu vreme. Jeli spreman Grisa da zakomplikuje stvari.
      Mats kaze dfa je Mari nepoznanica ali da ako bude igrao kao do sada nema sta da trazi....slazem se , Mari je opasan glumac...videcemo ga sutra
      sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

      Comment


      • Ne vjerujem da Grigor moze da uzme Rafu, ali se nadam da ce biti zanimljiv mec barem malo.
        "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

        "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

        Comment


        • Originally posted by stefan12 View Post
          Ne vjerujem da Grigor moze da uzme Rafu, ali se nadam da ce biti zanimljiv mec barem malo.
          Ma neka ga barem jos vise nazulja i da nam ga za petak 'iskrvarenog' da ga dovrsimo.....
          sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

          Comment


          • Originally posted by Zile90 View Post
            Citao sam izjavu za b92,idi na sajt njihov i pogledaj.
            Hvala!

            Vavrinka je bio odlican, ali Novak grijesi ako misli da nije imao sanse.

            Comment


            • Originally posted by MarRF View Post
              Ma neka ga barem jos vise nazulja i da nam ga za petak 'iskrvarenog' da ga dovrsimo.....
              Bas to da u petak iskrvari pred Rogerom.Mislim da je Grigor-ov maksimum set ili 5 gemova u setu.Vise mislim da ne moze.
              "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

              "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

              Comment


              • Originally posted by prskaj View Post
                Ono sto ja hocu da kazem je mnogo tesko ovde napisati recima a da se ne razume pogresno. Ljudi, kao prvo navijajte za koga god hocete.
                Kao drugo ne pije mi vodu prica da nema veze iz koje si drzave ili za koga ces navijati. Slazem se da ne treba sad navijati za svakoga ko je iz tvoje drzave,UVEK IMA IZUZETAKA, ako je neko gad , gad je bez obzira dal ti je brat najrodjeniji a ti Akane sto kazes da se srcu ne komanduje - ne slazem se, mnogo ce se lakse srcu komandovati ako je neko tvoj ili tebi blizak, to ja pokusavam da dokazem ovde a mislio sam da to zna svaka osoba na planeti.
                Shminka ti si meni uvek bio ok, ja nisam jedan od onih koji kad padne poraz odma mi padne mrak na oci i postanem extra pristrasan. Nikada u zivotu mi nije pao mrak na oci ni oko cega.
                Shminka i Bojana, obracam se vama, nemojte me farbati, znam kakvi ste ljudi i umem da citam izmedju redova, znam kako pisete kad ste srecni, a kako kad vas iznerviraju vladan ili notorious ili neko treci i onda u inat pisete. Meni je dosta zileta, gorstaka i ostalih pa da vidim i vas koje cenim da se tako ponasate. Cinjenica je da se gro Novakovih navijaca omalovazava i da se jedva ceka neka greska Novaka u zivotu neka psovka pa da se "dokaze" kakav je on covek.
                Koliko sam ja primetio( vrlo moguce da gresim) Federer kad igra, vlada lepa atmosfera, objektivno se prati a to mogu reci i za Mareja. Jedino stvarno Nadal se pljuje kad god se stigne dal zasluzio to ili ne, zla krv je prisutna.
                Jbte secam se na kraju prosle godine igra Roger protiv Novaka i Roger odradi dva ok udarca koji su se ranije smatrali za njega normalnim, i krece bukvalno 20 komentara evo ga tata, fjuuu kakav udarac, moze drzati vecno casove, kakvo ponizavanje. A lik se bukvalno raspada ( kao i Novak u tim mecevima)
                Aj sad vi meni recite zasto bi mi to smetalo kad to sve pisu ljudi koje ja gotivim ( Sardone, Bojana, Sminka) a pritom moj teniser pobedjuje i lagano popravlja skor?
                Cini mi se da si gorstaka stavio u negativni kontkst tvoje price, bio bih ti zahvalan kad bi objasnio cime je gorstak zasluzio, mimo pokusaja odredjenih likova da osim po Nadala, pljuju i po njegovim navijacima.

                Comment


                • http://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/...141333965.html

                  Čak ni Reed ne zna sta bi trabunjao

                  Comment


                  • Zdravo svima, Novak me naucio kako da se od marta 2012. nosim sa porazima na GS.
                    tako da danas nisam uopste potresen zbog poraza kao sto sam bio u ranijim slucajevima.
                    Mogu samo reci da je ova danasnja lekcija bila LAST UNIT u udzbeniku.
                    Dobio sam od Novak i diplomu na kojoj pise AIRBORNE, ocena: odlican (5)
                    "Naucio me" mnogim stvarima, tako da sam sada mnogo bogatiji u zivotu.
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • 1.
                      Ovo je treci put u godinu dana da Novak i Vavrinka igraju mec od 5 setova na GS-u. Sva su tri bila velika meca. Najlosiji je definitivno bio u Americi, a licno mislim da je najbolji bio danas. Znam da ce mnogi smatrati boljim onaj prije godinu dana. I ja sam, dok nisam video brojeve.

                      Ako zanemarimo mentalni aspekt, Novak je bio definitivno bolji danas nego prije godinu dana, a mislim i Varinka.

                      Evo statistike pa neka savako sam pogleda. Sve su cifre date u postocima osim redova ‘omjer vin/neiz’ i ‘faktor forsiranja’. Moram dati objasnjenje za dva zadnja reda.

                      ‘Vise ili manje brejkova’ – imam model koji daje ocekivani proj brejkova u odnosu na postotak osvojenih return poena. Kao sto vidite Vavrinka je danas ima 61% vise brejkova nego model predvidja. A Novak 19.2% manje. To je jedan od kljuceva za danasnji poraz.

                      ‘Faktor forsiranja’ je vrlo gruba mjera ali pokazuje sustinu. U principu je Vavrinka napadac. On bi morao imati vise vinera i vise neiznudjenih. Dakle ovaj faktor dijeli ukupan broj Varinkinih vinera i neiznudjenih sa Djokovicevom sumom. Sto je taj faktor veci to zanci da je Vavrinka vise forsirao. Danas je Vavrinka daleko manje forsirao nego u ranija 2 meca U 5. setu je Novak forsirao. U 4. su bili jednaki. Dakle nisu u pravu oni koji tvrde da Novak nije nista mijenjao.

                      Za Vavrinku:

                      Stan S_AO_13 S_USO S_AO_14
                      Asovi 7.5% 4.2% 10.0%
                      DF 2.5% 7.3% 6.9%
                      prvi unutra 62.1% 50.0% 57.6%
                      prvo dobijeni 68.4% 70.8% 72.4%
                      drugi dobijeni 51.9% 50.0% 50.0%
                      Najbrzi servis 222 222 219
                      prosjecni 1. 194 188 194
                      prosjecni 2 158 149 156
                      na mrezi 69.0% 48.8% 66.7%
                      Brejk lopte 38.9% 55.6% 50.0%
                      Servis poeni 62.1% 60.4% 62.9%
                      Reurn poeni 34.4% 33.3% 31.9%
                      omjer vin/neiz 0.74 0.83 0.85
                      % dobijenih poena 48.9% 50.0% 48.7%
                      Vise ili manje brejkova 37.0% 44.9% 61.3%
                      faktor forsiranja 1.38 1.5 1.057
                      Za Novaka:

                      Novak N_AO_13 N_USO N_AO_14
                      Asovi 3.6% 6.5% 4.9%
                      DF 7.6% 13.3% 2.6%
                      prvi unutra 66.2% 67.4% 72.9%
                      prvo dobijeni 71.3% 68.8% 71.4%
                      drugi dobijeni 54.5% 55.6% 59.0%
                      Najbrzi servis 205 199.516 203
                      prosjecni 1. 188 180 187
                      prosjecni 2 145 138 146
                      na mrezi 75.0% 72.5% 74.3%
                      Brejk lopte 46.7% 21.1% 57.1%
                      Servis poeni 65.6% 66.7% 68.1%
                      Reurn poeni 37.9% 39.6% 37.1%
                      omjer vin/neiz 0.77 0.83 0.75
                      % dobijenih poena 51.1% 50.0% 51.3%
                      Vise ili manje brejkova 2.2% -34.7% -19.2%
                      Danasnji mec za obojicu

                      AO_2014 S_AO_14 N_AO_14
                      Asovi 10.0% 4.9%
                      DF 6.9% 2.6%
                      prvi unutra 57.6% 72.9%
                      prvo dobijeni 72.4% 71.4%
                      drugi dobijeni 50.0% 59.0%
                      Najbrzi servis 219 203
                      prosjecni 1. 194 187
                      prosjecni 2 156 146
                      na mrezi 66.7% 74.3%
                      Brejk lopte 50.0% 57.1%
                      Servis poeni 62.9% 68.1%
                      Return poeni 31.9% 37.1%
                      omjer vin/neiz 0.85 0.75
                      % dobijenih poena 48.7% 51.3%
                      Vise ili manje brejkova 61.3% -19.2%
                      Statisticki je Novak bio bolji igrac. Te statisticke ‘anomalije’ je lako objasniti. Novak je dobio mnogo servis gemova sa 0. A ispustio 7-8 puta prednost od 30 na Vavrinkin servis. To pokazuje Vavrinkunu mentalnu snagu ali i jos ponesto.

                      Presudio je mentalni faktor. O tome cu napisati posebni post.



                      2.
                      Bilo je naravno i drugih, objektivnih, razloga. Prvo, tereni su brzi nego prosle godine. To je pogodovalo Vavrinki. Drugo, bilo je dosta vjetra koji otupljuje Novakov napad. Trece, Novak nije imao pravi test do sada, sto je uvijek problem. Cetvrto, Vavrinka je imao srece. To su cak i ES komentatori morali priznati. Peto, i najvaznije, Norman i Vavrinka su spremili odlicnu taktiku.

                      Mats Vilander je jucer rekao da Vavrinka ne moze pobijediti ako dobije prvi set. Na pocetku meca su se na ES smijali Matsu, a Mats je bio u pravu. Dva puta je Vavrinka navalio prosle godine, dosao do vodjstva, a onda bi Novak nasao ritam i preokrenuo. Kljucna rijec je ritam. Danas nije uspio da nadje ritam. Laki dobijeni prvi set je doprinio tome.

                      Uvjerena sam da su i Noraman i Vavrinka mislili da je mec na USO-u pesudila kondicija i Vavrinkina mentalna nestabilnost i da Vavrinka moze sa osnovne linije da nadjaca Novaka.. Onda su uslijedila dva meca tokom jeseni. Vavrinka je navalio, igrao je odlicno, ali je Novak bio mnogo jaci.

                      Noraman je izvukao lekciju. Protiv Novak se mora igrati mirnije. To ‘faktor forsiranja’ fino pokazuje. Vavrinka je igrao vise BH slajz, vise iza Novaka i manje napadao. U pocetku je vise nudio sopstvenom nego Novakovom ritmu. Izgubio je 6:2 prvi set. Izgledalo je da ce se ponoviti USO 2012. I ponovio bi se da Vavrinka nije mentalno jaci danas.

                      Medjutim, mentalna snaga ne bi presudila, da Vavrinka nije fantasticno digao igru od 1:0, 0:30 na njegov servis. Par izrazito zestokih razmjena FH na FH je Vavrinka dobio. Novak se malo uplasio, od dobijenog meca je dosao u dosta problematicnu situaciju. Ubrzo je bilo 1:1 u setovima.

                      Novak ce katastrofalno odigrati treci set, o tome cu pisati u drugom postu. To i gubitak servis gema u 5. setu kad je imao brejk je jedino sto mu zamjeram.

                      U cetvrtom setu je Novak radio ono sto je trebao da radi u trecem. Borio se da nadje ritam i vrati se u mec. I uspio je. OK, kod brejka je malo Vavrinka pomogao, jedina pomoc danas, ali se Novak vec bio vratio u mec.

                      Momentum je prenijet u 5. set. Novak ga je imao ali nije iskoristio prilike. Opet uglavnom mentalno, makar dijelom i takticki. Noraman i Vavrika su doveli Novaka da ne bira pravo vrijeme za napad. 5. Set je Novak napadao, ali je izgubio dvije dugacke, pimplerske razmjene u kljucnim poenima.

                      Jednom kad se doslo do 5:5, to je izvodjenje penala. Onaj ko ima vise srece, ko je smireniji i ko prvi servira ima prednost. Svo troje je bilo na Vavrinkinoj strani. Gruba Novakova greska na kraju, koja je potpuno razumnjiva, je bila tacka na i.

                      3.
                      Jos jednom cestitke Vavrinki i Normanu. Pobijedili su jer su doveli Novaka da je nesiguran sto treba da radi.
                      Last edited by NI; 21-01-14, 22:17.

                      Comment


                      • Више се не нервирам док гледам Новака... нисам више гладан ничега, све ми је жеље испунио. Можда је то одговор на нолетово стање? Можда и он није више гладан? Док је био гладан имао је лудачку жељу да добије, гинуо, падао у несвест, али се није предавао.. остварио је све што је желео и сада игра без оног екстра адреналина, а то није довољно да се буде опет први на свету.... долазе момци који су гладни успеха.. можда Стан није тај али је чињеница да је Стан видно напредовао и да игра одлично у задњих годину дана... сада је било довољно да добије Нолета безвољног и недовољно мотивисаног и да сам добије тај адреналин и да искористи шансу да га победи.... мислим да је нолетова највећа грешка што је био сигуран да ће Стани пасти у мечу и да ће му олакшати пут ка победи, али како Стан да падне кад му Ноле стално даје нову и нову шансу да се уздигне и да не посумља ни у једном тренутку да неће успети... чак шта више, у сваком тренутку види депремираног Новака, без жара и све више несигурног...

                        ето, Ноле изгуби много бодова, Рафа ће их добити и лако може да се деси да за који дан бежи Нолету цирка 3000 бодова... ако тако буде, остаје нам да се и ми опустимо од вишегодишњег дрхтања за нолетовом шансом... нека се ове године бори да задржи бар то друго место, мало ли је...
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          1.
                          Ovo je treci put u godinu dana da Novak i Vavrinka igraju mec od 5 setova na GS-u. Sva su tri bila velika meca. Najlosiji je definitivno bio u Americi, a licno mislim da je najbolji bio danas. Znam da ce mnogi smatrati boljim onaj prije godinu dana. I ja sam, dok nisam video brojeve.

                          Ako zanemarimo mentalni aspekt, Novak je bio definitivno bolji danas nego prije godinu dana, a mislim i Varinka.

                          Evo statistike pa neka savako sam pogleda. Sve su cifre date u postocima osim redova ‘omjer vin/neiz’ i ‘faktor forsiranja’. Moram dati objasnjenje za dva zadnja reda.

                          ‘Vise ili manje brejkova’ – imam model koji daje ocekivani proj brejkova u odnosu na postotak osvojenih return poena. Kao sto vidite Vavrinka je danas ima 61% vise brejkova nego model predvidja. A Novak 19.2% manje. To je jedan od kljuceva za danasnji poraz.

                          ‘Faktor forsiranja’ je vrlo gruba mjera ali pokazuje sustinu. U principu je Vavrinka napadac. On bi morao imati vise vinera i vise neiznudjenih. Dakle ovaj faktor dijeli ukupan broj Varinkinih vinera i neiznudjenih sa Djokovicevom sumom. Sto je taj faktor veci to zanci da je Vavrinka vise forsirao. Danas je Vavrinka daleko manje forsirao nego u ranije 2 meca U 5. setu je Novak forsirao. U 4. su bili jednaki. Dakle nisu u pravu oni koji tvrde da Novak nije nista mijenjao.

                          Za Vavrinku:

                          Stan S_AO_13 S_USO S_AO_14
                          Asovi 7.5% 4.2% 10.0%
                          DF 2.5% 7.3% 6.9%
                          prvi unutra 62.1% 50.0% 57.6%
                          prvo dobijeni 68.4% 70.8% 72.4%
                          drugi dobijeni 51.9% 50.0% 50.0%
                          Najbrzi servis 222 222 219
                          prosjecni 1. 194 188 194
                          prosjecni 2 158 149 156
                          na mrezi 69.0% 48.8% 66.7%
                          Brejk lopte 38.9% 55.6% 50.0%
                          Servis poeni 62.1% 60.4% 62.9%
                          Reurn poeni 34.4% 33.3% 31.9%
                          omjer vin/neiz 0.74 0.83 0.85
                          % dobijenih poena 48.9% 50.0% 48.7%
                          Vise ili manje brejkova 37.0% 44.9% 61.3%
                          faktor forsiranja 1.38 1.5 1.057
                          Za Novaka:

                          Novak N_AO_13 N_USO N_AO_14
                          Asovi 3.6% 6.5% 4.9%
                          DF 7.6% 13.3% 2.6%
                          prvi unutra 66.2% 67.4% 72.9%
                          prvo dobijeni 71.3% 68.8% 71.4%
                          drugi dobijeni 54.5% 55.6% 59.0%
                          Najbrzi servis 205 199.516 203
                          prosjecni 1. 188 180 187
                          prosjecni 2 145 138 146
                          na mrezi 75.0% 72.5% 74.3%
                          Brejk lopte 46.7% 21.1% 57.1%
                          Servis poeni 65.6% 66.7% 68.1%
                          Reurn poeni 37.9% 39.6% 37.1%
                          omjer vin/neiz 0.77 0.83 0.75
                          % dobijenih poena 51.1% 50.0% 51.3%
                          Vise ili manje brejkova 2.2% -34.7% -19.2%
                          Danasnji mec za obojicu

                          AO_2014 S_AO_14 N_AO_14
                          Asovi 10.0% 4.9%
                          DF 6.9% 2.6%
                          prvi unutra 57.6% 72.9%
                          prvo dobijeni 72.4% 71.4%
                          drugi dobijeni 50.0% 59.0%
                          Najbrzi servis 219 203
                          prosjecni 1. 194 187
                          prosjecni 2 156 146
                          na mrezi 66.7% 74.3%
                          Brejk lopte 50.0% 57.1%
                          Servis poeni 62.9% 68.1%
                          Return poeni 31.9% 37.1%
                          omjer vin/neiz 0.85 0.75
                          % dobijenih poena 48.7% 51.3%
                          Vise ili manje brejkova 61.3% -19.2%
                          Statisticki je Novak bio bolji igrac. Te statisticke ‘anomalije’ je lako objasniti. Novak je dobio mnogo servis gemova sa 0. A ispustio 7-8 puta prednost od 30 na Vavrinkin servis. To pokazuje Vavrinkunu mentalnu snagu ali i jos ponesto.

                          Presudio je mentalni faktor. O tome cu napisati posebni post.



                          2.
                          Bilo je naravno i drugih, objektivnih, razloga. Prvo, tereni su brzi nego prosle godine. To je pogodovalo Vavrinki. Drugo, bilo je dosta vjetra koji otupljuje Novakov napad. Trece, Novak nije imao pravi test do sada, sto je uvijek problem. Cetvrto, Vavrinka je imao srece. To su cak i ES komentatori morali priznati. Peto, i najvaznije, Norman i Vavrinka su spremili odlicnu taktiku.

                          Mats Vilander je jucer rekao da Vavrinka ne moze pobijediti ako dobije prvi set. Na pocetku meca su se na ES smijali Matsu, a Mats je bio u pravu. Dva puta je Vavrinka navalio prosle godine, dosao do vodjstva, a onda bi Novak nasao ritam i preokrenuo. Kljucna rijec je ritam. Danas nije uspio da nadje ritam. Laki dobijeni prvi set je doprinio tome.

                          Uvjerena sam da su i Noraman i Vavrinka mislili da je mec na USO-u pesudila kondicija i Vavrinkina mentalna nestabilnost i da Vavrinka moze sa osnovne linije da nadjaca Novaka.. Onda su uslijedila dva meca tokom jeseni. Vavrinka je navalio, igrao je odlicno, ali je Novak bio mnogo jaci.

                          Noraman je izvukao lekciju. Protiv Novak se mora igrati mirnije. To ‘faktor forsiranja’ fino pokazuje. Vavrinka je igrao vise BH slajz, vise iza Novaka i manje napadao. U pocetku je vise nudio sopstvenom nego Novakovom ritmu. Izgubio je 6:2 prvi set. Izgledalo je da ce se ponoviti USO 2012. I ponovio bi se da Vavrinka nije mentalno jaci danas.

                          Medjutim, mentalna snaga ne bi presudila, da Vavrinka nije fantasticno digao igru od 1:0, 0:30 na njegov servis. Par izrazito zestokih razmjena FH na FH je Vavrinka dobio. Novak se malo uplasio, od dobijenog meca je dosao u dosta problematicnu situaciju. Ubrzo je bilo 1:1 u setovima.

                          Novak ce katastrofalno odigrati treci set, o tome cu pisati u drugom postu. To i gubitak servis gema u 5. setu kad je imao brejk je jedino sto mu zamjeram.

                          U cetvrtom setu je Novak radio ono sto je trebao da radi u trecem. Borio se da nadje ritam i vrati se u mec. I uspio je. OK, kod brejka je malo Vavrinka pomogao, jedina pomoc danas, ali se Novak vec bio vratio u mec.

                          Momentum je prenijet u 5. set. Novak ga je imao ali nije iskoristio prilike. Opet uglavnom mentalno, makar dijelom i takticki. Noraman i Vavrika su doveli Novaka da ne bira pravo vrijeme za napad. 5. Set je Novak napadao, ali je izgubio dvije dugacke, pimplerske razmjene u kljucnim poenima.

                          Jednom kad se doslo do 5:5, to je izvodjenje penala. Onaj ko ima vise srece, ko je smireniji i ko prvi servira ima prednost. Svo troje je bilo na Vavrinkinoj strani. Gruba Novakova greska na kraju, koja je potpuno razumnjiva, je bila tacka na i.

                          3.
                          Jos jednom cestitke Vavrinki i Normanu. Pobijedili su jer su doveli Novaka da je nesiguran sto treba da radi.
                          NI, odlicna analiza. Osim mentalne snage jos dve stvari su presudile. Za njegove standarde vrlo slab ritern. Vise puta je na Vavrinkin 2.servis izbacio loptu u aut. Ali kljucan razlog je njegova slaba fizicka sprema. Ono pecanje na RG je cista posledica umora jer ga noge nisu slusale da se zaustavi. Ja sam u 5.setu stekao utisak da bi Vavrinka komotno mogao da odigra bar jos 10 gemova, Novak ne. Bilo je samo pitanje vremena kad ce da padne.
                          Last edited by skeptik; 21-01-14, 20:49.

                          Comment


                          • Svijet tenisa se rapidno menja, svi bivsi sampioni bi da se vrate na pozornicu. Ceng, Norman, Edberg, Beker, Lendl
                            i sta ti jos zna ko? I to sve postali treneri velikih igraca, samo jadni Rafa jos igra sa stricem Tonijem, niko ga ne zeli pod svoju palicu, strasno. Za Cenga i Lendla mozda ima i neke logike al za ostale svi su dosli d se napiju krvi strikana, jer kako moze Beker da nauci Noleta d osvoji RG kada ga nikad nije osvojio, a znamo da je to Noletov san ili sta moze Edberg da nauci Federera ili ko bilo drugi al neka im je sa srecom mozda kapne po koja kap


                            Napomena: vidimo svi dobro da pročitamo hvala bogu, ne moraš ovolika slova postavljati, niti ih boldovati.
                            Last edited by miloolja; 21-01-14, 21:17.

                            Comment


                            • Originally posted by Zika View Post
                              Више се не нервирам док гледам Новака... нисам више гладан ничега, све ми је жеље испунио. Можда је то одговор на нолетово стање? Можда и он није више гладан? Док је био гладан имао је лудачку жељу да добије, гинуо, падао у несвест, али се није предавао.. остварио је све што је желео и сада игра без оног екстра адреналина, а то није довољно да се буде опет први на свету.... долазе момци који су гладни успеха.. можда Стан није тај али је чињеница да је Стан видно напредовао и да игра одлично у задњих годину дана... сада је било довољно да добије Нолета безвољног и недовољно мотивисаног и да сам добије тај адреналин и да искористи шансу да га победи.... мислим да је нолетова највећа грешка што је био сигуран да ће Стани пасти у мечу и да ће му олакшати пут ка победи, али како Стан да падне кад му Ноле стално даје нову и нову шансу да се уздигне и да не посумља ни у једном тренутку да неће успети... чак шта више, у сваком тренутку види депремираног Новака, без жара и све више несигурног...

                              ето, Ноле изгуби много бодова, Рафа ће их добити и лако може да се деси да за који дан бежи Нолету цирка 3000 бодова... ако тако буде, остаје нам да се и ми опустимо од вишегодишњег дрхтања за нолетовом шансом... нека се ове године бори да задржи бар то друго место, мало ли је...
                              Morace i Novak da dobije nesto bodova, a isto tako Rafa ce tesko odbraniti sve bodove, ali po meni su bitniji GS-ovi od prvog mjesta.
                              "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                              "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                              Comment


                              • О Вавринкиној менталној стабилности је рано говорити... у овом мечу када је Ноле чекао и мало сам предузимао, лако је било Станету да себи каже, имаш шансу... кад ти меч иде на руку, онда имаш и бољу кондицију и концентрацију и фокус и све живо.. и сада доносити закључке како је Стане од једном све решио и да ће од данас имати Новака у малом џепу је претерано.. све му је Ноле својим лошим ставом омогућио и то је то... уосталом колики је станетов учинак у првом сервису? какви су му били ритерни? није то ниво који побеђује Новака!!!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X