Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2014 (AO)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Prle! View Post
    @NI

    Najsipravnija logika je obuhvaćanje svih segmenata koji označavaju stepen brzine podloge (Slow, medium slow, medium, medium fast, fast) i raspoređivanje turnira prema tome.Tako će svako naći nešto za sebe. Tvoje mišljenje o jutrošnjem meču je utemeljeno na tvom ukusu i sklonosti ka određenom tipu meča. Nekome drugom se jutrošnji meč svidio. To je tako, ukusi se razlikuju. Neko recimo nije volio 90-te, neko jeste. Ja ih volim, ali su previše naginjale i favorizovale jednu stranu igrača. Slična stvar je i sa drugom polovinom nultih. Jedino po čemu ih razlikujem jeste što volim tenis 90-tih, a nultih ne. To je stvar ukusa, što ne mijenja činjenicu da su temelji u obje navedene ere postavljeni jednodimenzionalno. Zato su 80-te najjače, jer su nudile gotovo savršen ratio turnira na svim vrstama podloge i dijametralno različito korištenje stilom igre u zavisnosti turnira i podloge na kojoj se igra. Ili drugim riječima, kad već spominješ interesantnost i zanimljivost, svako je mogao naći ono što mu se sviđa, jer opšte poznato je da nisu iste stvari svima zanimljive.
    1.
    Ja sam pomalo opsjednut jedinstvom tura. Ja ne podnosim da Brugeira ili Gomez ili Muster osvoje RG a ne odu, ili odu pro forme, u Uimbldon; da Sampras, najbolji igrac ere, nema sanse u RG-u. Svjestan sam da ovo sada favorizuje prasinare ali to je bolje od dva 'paralelna' tura.

    2.
    Ukusi su razliciti. Ja u principu volim dobre servere, ne Karlovica, nego Samprasa, Federera, pa i Ivanisevica... Da se razumijemo volim i dobre razmjene. Znaci nije meni toliko nezanimljiv danasnji mec pogotovo ako takav mec nije precest. Doduse ne volim mec koji neko dobije sa 3 TB.

    Ali sva moja familija, poznanici, prijatelji itd. koje tenis ne zanima mnogo, a takvi ljudi cine ipak vecinu teniske publike, se dosadjuju kad gledaju mec dva servera. A uzivaju Federeru, i uzivali su u Mekinrou.

    Comment


    • Prva stavka zahtjeva veču prilagodljivost, što znači i veči kvalitet. Produkt tog dvoga jeste i zanimljivost, jer će sve vrste teniskih zaljubljenika moći naći nešto za sebe.
      Nisam ja kriv Samprasu, što je svoju karijeru podredio brzim podlogama i što nikad na fizičkoj spremi nije radio. Isto tako nisam kriv ni Musteru što je ili preskakao Wimbli ili se nije trudio da prilagodi igru u svrhu ostvarivanja boljih rezultata na tom turniru. Kao što 90-te favorizuju grass, tako i nulte favorizuju clay courtere, jer u 90-tim je Slow i medium slow bio minimalno zastupljem, kao što je i u nultim (drugoj polovici) fast i medium fast. Upravo zato ne cijenim ni jedne ni druge, jer su 80-te nudile sve to ono što te dvije ere nisu.

      Ja inače pravim razliku između servera i igrača sa vrhunskim servisom. Prvi su obično jablani i servis im čini 90% igre, da ne pominjem visinu kao glavni razlog tome, dok je potonjim servis samo dodatak čitavom paketu. Federer i McEnroe su takvi tipovi, što objašnjava sklonost tvojih prijatelja prema njima dvojici, a ne prema Ivi, Goranu ili Izneru.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Posto necu biti tu sutra za vrijeme meca, posto cu ga gledati u kaficu, imam samo jednu sliku za sutrasnji mec

        Comment


        • Niko da napiše da Ivana Jorović igra finale

          Comment


          • Pa zato što niko nema pojma.

            Znam da je ispala u singlu noćas od Kineskinje u 1/4finalu.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Pa zato što niko nema pojma.

              Znam da je ispala u singlu noćas od Kineskinje u 1/4finalu.
              Ja sam znao da igra polufinale dubla, juče napisao u temi. A sad slučajno odoh na sajt i videh da je u finalu.

              Šteta što nije uspela i Nina Stojanović da prođe u finale, nažalost izgubila sa svojom partnerkom u dva tesna seta 7:6, 7:5 Ivana i njena partnerka dobile svoj meč u super-tajbrejku.

              Comment


              • Ne razumijem jednu stvar.Toliko ljudi se zali na brzinu podloge,nedostaje im serve and volley a niko od njih ne navija za Llodru i Mahuta?
                Ja kad gledam tenis zelim da vidim borbu,izmjene,spektakularne poene...
                Ali za neke je idealan tenis izgleda "Federer first service percentage 70%,Nadal first serve returns in 20%".Ako nesto slucajno predje Rodjo to poravna forhendom i to je to

                Comment


                • Lako je prebacivati 2 sata i cekati ko ce prvi da padne, teze je vratiti servis i odbraniti se od silnih napada. Veci je izazov igrati na brzoj podlozi i prilagoditi se istoj, nego pimplat 2 dana lopticu po sredini terena i na kraju razmijeniti 3 kratke dijagonale i zapucat lopticu u mrezu ili 20 m u aut.

                  To je isto kao da ne mozes da pokupis trebu koja ti se svidja, pa onda odes pokupis trebu koja je onako laka za osvojiti, ali nije to to. Nema izazova, dosadno je i monotono..
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Nije jarane tako.Na brzom terenu ti je dovoljan jedan dobar udarac da izadjes na mrezu a takav udarac znaju da izvedu i Petschner,Lopez... Na sporijoj podlozi moras da izvedes nekoliko dobrih udaraca da bi ga osvojio a to navedeni levati ne znaju.

                    Comment


                    • Originally posted by Damir View Post
                      Nije jarane tako.Na brzom terenu ti je dovoljan jedan dobar udarac da izadjes na mrezu a takav udarac znaju da izvedu i Petschner,Lopez... Na sporijoj podlozi moras da izvedes nekoliko dobrih udaraca da bi ga osvojio a to navedeni levati ne znaju.
                      Da, da. Lako je u kontinuitetu lupati velike forhende i dobivati meceve, a da pritome te protivnik ne pocne citati i lupati ti jos jace passinge kroz usi..
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Rafa majstorcina,prilagodi se brzoj podlozi (sto je tesko) i uze Rodji Wim a Rodjo nikad ne napravi tu prilagodbu vec je morao cekat da mu Robin pomogne

                        Comment


                        • Nemoj mi brze podloge i dvorane,odmah pred ocima imam Siemerinka kako stoji metar iza osnovne ledjima okrenut protivniku,baca lopticu,servira i trci na mrezu

                          Comment


                          • Originally posted by Damir View Post
                            Rafa majstorcina,prilagodi se brzoj podlozi (sto je tesko) i uze Rodji Wim a Rodjo nikad ne napravi tu prilagodbu vec je morao cekat da mu Robin pomogne
                            Glupost armagedonskih razmjera.

                            Da se podloga nije usporila, te da je prekinut mec kada je trebalo 2008, ne bi Nadal vidio tu titulu na Wimbyu, ali nema veze ostatak historije ne bi bio isti da se to nije desilo, stoga Federer poslije te 2008. uzeo jos 5 slamova..
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Kad smo vec kod SBBKBB zamisli sta bi bilo da imamo 3 spora i 1 brzi GS (sad je obrnuto).Nadal bi imao 25gs titula a Fed 10.

                              Comment


                              • Originally posted by Damir View Post
                                Kad smo vec kod SBBKBB zamisli sta bi bilo da imamo 3 spora i 1 brzi GS (sad je obrnuto).Nadal bi imao 25gs titula a Fed 10.
                                Dobra ti ta matematika, ne znam samo kako prebrojis kusur od hljeba?
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X