Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    1.
    To je ono sto je Novak morao da kaze, ne pod prislilom nego jer je logicno. To je bio tezak start ali ne pretezak, jer on je jasno bolji od Federera. Isto tako pobijedio ga je u Bersiju prije dva dana, na podlozi koaj vise odgovara Federeru nego sinocna.

    Mentalni umor se uvijek preslikava kao fizicki. U manjoj mjeri vazi i obrat. Novak je u prvom redu bio mentalno umoran. Izjava da se radilo o fizickom umoru je izgovor pred samim sobom. Jednom kad je smogao mentane snage, fizicki umor nije bio problem. Fizicki to nije bio zahtjevan mec..
    NI, respektujem te maksimalno ali ovog puta cu verovati vise svojim ocima i Novaku. Naime u 3. setu je Novak bio toliko umoran da se nije ni radovao posle uspesno osvojenih poena kako ne bi bespotrebno rasipao snagu. Tek na samom kraju je sebi dao oduska onim smekerskim osmehom. On je ovaj mec upravo dobio glavom tj. svojom mentalnom snagom i u tom segmentu on je trenutno najjaci igrac na turu. Sampouzdanje mu je trenutno toliko jako da je sposoban da svojim duhom nadvlada fizicku krizu.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      NI, respektujem te maksimalno ali ovog puta cu verovati vise svojim ocima i Novaku. Naime u 3. setu je Novak bio toliko umoran da se nije ni radovao posle uspesno osvojenih poena kako ne bi bespotrebno rasipao snagu. Tek na samom kraju je sebi dao oduska onim smekerskim osmehom. On je ovaj mec upravo dobio glavom tj. svojom mentalnom snagom i u tom segmentu on je trenutno najjaci igrac na turu. Sampouzdanje mu je trenutno toliko jako da je sposoban da svojim duhom nadvlada fizicku krizu.
      U potpunosti se slažem sa ovim, meni je Novak u jednom trenutku izgledao toliko loše da sam se plašila da neće moći fizički da ostane jak do kraja. Mentalne snage i samopouzdanja njemu ne nedostaje!
      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

      Comment


      • skeptik,

        Postoji opasnost da od male razlike u misljenju napravimo veliku.

        Novak mora biti umoran, i fizicki i psihicki. Ne moze biti drukcije. Ti na temelju onoga sto si vidio, poduprijet Novakovom izjavom, dajes akcent na fizicki umor.

        Ja pak dajem akcent na mentalni umor. Postoji jedna izreka u tenisu da je umor mentalno stanje. (Ne zaboravi da su to sportisti u fantasticnoj fizickoj kondiciji.) U trecem setu kad je Novak bio umorniji nego u drugom, sve je islo kao po loju. Novak je servirao dobro i mogao da ostane koncetrisan u svakom poenu koji je bio kritican. Ta cinjenica meni vise govori o vrsti njegovog umora nego govor tijela i izjava poslije meca.

        Jos jedna stvar. DP i Novak znaju da izgledaju da umiru izmedju poena a svejedno igraju sjajno svaki. Vise nego jednom sam nasjeo na taj Novakov govor tijela.
        Last edited by NI; 06-11-13, 08:42.

        Comment


        • Nema govora da je onaj pad bio prouzrokovan fizičkim problemima... pa imao je 40:0. Pri tom rezultatu samo mala koncentracija je potrebna i prvi servis, koji ga ruku na srce do trećeg seta nije jedino služio kao valja... a obe stvari ga napustile u tom momentu, čak i ako je uspeo odmah da vrati brejk, sledeći opet gubi ali sa nulom uz 3 auta.
          Naravno da je umoran od tenisa, sezona duga, prezasićenost, stalna putovanja, ali sinoć mi je izgledao mnogo spremniji nego u onom delu prolećno-letnje sezone, kada smo mu često prebacivali da nije fizički dovoljno spreman.
          Meč apsolutno nije bio fizički zahtevan, bar ne do sredine drugog seta, kada ga je nepotrebno produžio. A bilo je i nekoliko majstorskih Federerovih poteza, koje su sigurno uticale na samopouzdanje i krajnji ishod tog seta. Najbolji primer je ona volej igra na mreži pri rezultatu 2:2 u TB.
          Uostalom, kao što je i rekao Boškoviću odmah posle meča... izgubio je smirenost u trenutku kada je trebalo da privede kraju. A kako je došao dan ranije i jednom trenirao na ovoj podlozi, bilo je to sasvim zadovoljavajuće, a i Novak se slaže.
          Zašto gubi tu smirenost i fokus, to su ključna pitanja i problemi ove godine.
          Last edited by miloolja; 06-11-13, 08:55.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Kako kome izgledalo, ali meni je sinoć bilo zanimljivo.
            U krajnjoj statistici meča svi segmenti su na Novakovoj strani, pa čak i broj vinera kao i bolja realizacija na mreži.
            U prvom setu taktička igra Novaka sa više spina i top spina. Dobra defanziva uz preterano agresivnog Federera /realno, trenutno i jedino moguća taktika/ uz sačuvan sopstveni servis i efikasno korišćenje jedne od dve set prilike, skoro rutinski donose Novaku prvi set. Napadao je Federer iz svih mogućih i nemogućih pozicija, pogađao manje, promašivao više. U nekim trenutcima me podsećao na Janovica iz nedavnog duela sa Nadalom. Napadao je često van rezona, prejako i neodmereno. Po prvi put mi je u istrčavanjima sa đus na parnu stranu i fh iz trka izgledao čak i trapavo. Noge su sporije, nema više obletanja poput leptira niti ubadanja poput ose.
            Drugi set za zaborav. Padali su brejkovi kao na WTA mečevima, grešilo se i čak utrkivalo ko će više, ko će gore. Loptice su iz Novakovog reketa izletale nošene nevidljivom silom koja mu je i telo obuzimala, dajući ponekad karikaturalnu notu pokretima. Tb je prelomljen u 5-om poenu i set ode /ne/zasluženo Federeru.
            Treći set apsolutno dominantno Novak kako započinje tako i završava. Lično sam stekao utisak da je i Federer odigrao taj set bolje od prethodnih. Izdržavao je duže u razmenama, čistije udarao i bio konstantniji. Razleteli Novak, sada znatno agresivniji sa jačim i ravnijim udarcima oduzimao je svaku nadu i dobijao sve bitnije poene. Servisom koji je tada skoro pa savršen, Novak stavlja tačku i smanjuje muđusobni skor sa ogromnim izgledima za pozitivu u budućnosti.
            Last edited by pecaros; 06-11-13, 09:12.
            sigpic

            Comment


            • Ja ne mogu da opisem koliko ste smesni sa ovim H2H, sa igracem koji je 6 (i slovima SEST) godina stariji.
              Fed ima negativan H2H i sa Marejem, da li to znaci da je Marej bolji? hau jes nou
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Ja ne mogu da opisem koliko ste smesni sa ovim H2H, sa igracem koji je 6 (i slovima SEST) godina stariji.
                Fed ima negativan H2H i sa Marejem, da li to znaci da je Marej bolji? hau jes nou
                Kao aktivan član shminkine grupe valja to potencirati jer me može izbaciti i čak početi članarinu naplaćivati
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ja ne mogu da opisem koliko ste smesni sa ovim H2H, sa igracem koji je 6 (i slovima SEST) godina stariji.
                  Fed ima negativan H2H i sa Marejem, da li to znaci da je Marej bolji? hau jes nou
                  E tu sam te cekao. Nemoj biti pokvarena. Sama si dala odgovor - covek je 6 godina stariji. Sta cemo sa mecevima iz 2006,7,8 kada je Djokovic bio klinac a Federer u najvecem mogucem prajmu svih prajmova?
                  I Davydenko ima pozitivan skor sa Nadalom pa hvala bogu nije bolji teniser.

                  Nemoj ovo sebi da radis, ovo su bas ziceri
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Originally posted by prskaj View Post
                    E tu sam te cekao. Nemoj biti pokvarena. Sama si dala odgovor - covek je 6 godina stariji. Sta cemo sa mecevima iz 2006,7,8 kada je Djokovic bio klinac a Federer u najvecem mogucem prajmu svih prajmova?
                    I Davydenko ima pozitivan skor sa Nadalom pa hvala bogu nije bolji teniser.

                    Nemoj ovo sebi da radis, ovo su bas ziceri
                    Dzabe me cekas na zicer
                    ja sam rekla da je smesno gledati h2h sa igracem koji je 6 godina stariji, dakle smesno je gledati i kad je bio negativan, smesno ce biti i kad bude bio poizitivan, zato sto su oni mozda imali 2 godine kad ovaj nije bio toliko mator i ovaj nije bio klinac.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Ja ne mogu da opisem koliko ste smesni sa ovim H2H, sa igracem koji je 6 (i slovima SEST) godina stariji.
                      Fed ima negativan H2H i sa Marejem, da li to znaci da je Marej bolji? hau jes nou
                      Bojana,

                      Naravno da pozitivni H2H ne cini Novaka boljim od Federera. Svejedno igracki ego cini H2H vaznim za manje vise sve igrace.

                      Danas je Federer 6 godina stariji od Novaka i nije potuno fer da se danasnji mecevi racunaju. Ali jednom je Novak bio 6 godina mladji od Federera (razumijes igru rijeci) pa nije fer ni ti mecevi da se racunaju. Dok je Novak bio mladji 6 godina, Federer je akumulirao 5:1. Fer je da sada, kad je Federer stariji 6 godina, Novak akumulira 5:1. To ce uciniti H2H 18:16 za Novaka. I svi (novakovci) zadovoljni.
                      Last edited by NI; 06-11-13, 10:07.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Bojana,

                        Naravno da pozitivni H2H ne cini Novaka bolji od Federera. Svejedno igracki ego cini H2H vaznim za manje vise sve igrace.

                        Danas je Federer 6 godina stariji od Novaka i to nije potuno fer da se danasnji mecevi racunaju. Ali jednom je Novak bio 6 godina mladji od Federera (razumijes igru rijeci) nije fer ni ti mecevi da se racunaju. Dok je Novak bio mladji 6 godina, Federer je akumulirao 5:1. Fer je da sada, ked je Federer stariji 6 godina, Novak akumulira 5:1. To ce uciniti H2H 18:16 za Novaka. I svi svi (novakovci) zadovoljni.
                        NI car si majke mi., razumem te sta si hteo da kazes (kao i svi ovde verujem) i naravno slazem se sa tobom, ali si se malko lose izrazio
                        Naime Federer ce uvek (dok su obojica zivi) biti stariji 6 godina od Novaka i obrnuto (Novak ce biti 6 godina mladji)
                        Last edited by Sandugp; 06-11-13, 09:29.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • NI, imas moj post iznad, smesno je u bilo kom trenutku, zato sto je prevelika razlika izmedju njih.
                          H2H moze da se gleda kad je razlika izmedju igraca, 1,2 pa mozda i 3 godine, sve preko toga nema svrhe.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Dzabe me cekas na zicer
                            ja sam rekla da je smesno gledati h2h sa igracem koji je 6 godina stariji, dakle smesno je gledati i kad je bio negativan, smesno ce biti i kad bude bio poizitivan, zato sto su oni mozda imali 2 godine kad ovaj nije bio toliko mator i ovaj nije bio klinac.
                            Pa ne bih se bas slozio - 31 mec je dovoljno veliki uzorak da se mogu izvuci neka poredjenja. Pa nisu se oni poklopili u godinu dana da su i jeda i drugi u formi a ovo ostalo kao sve beda. Imaju bruka meceva koji su i jedan i drugi odigrali na vrhuncu.
                            Zato i ne bih voleo da Role ostane do Ria jer ce ovo sve izgubiti smisao i postati smesno. Nek opegla jos sledecu sezonu i to je to.
                            Zamisli kako bi glupo izgledalo Federer - Nadal 11: 30 ili Federer - Djokovic 18: 25 i jos Murray. Pa ljudi ce se ozbiljno zapitati, cekaj jel ovaj kao najbolji ikada?
                            Nek lepo Nole smekerski predje u prednost 17:16 i ja zadovoljan
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              NI car si majke mi., razumem te sta si hteo da kazes (kao i svi ovde verujem) i naravno slazem se sa tobom, ali si se malko lose izrazio
                              Naime Federer ce uvek (dok su obojica zivi) biti stariji 6 godina od Novaka i obrnuto (Novak ce biti 6 godina mladji)
                              Sandugp,

                              Mozda sam se lose izrazio ali sam se htio nasaliti.

                              Znas ono uvjerenje, da mladji muskarci vole starije zene a stariji muskarci mladje zene? A zapravo su to iste zene. Postoji najbolje doba.

                              Tako i u tenisu. Postoji najbolje doba. Ako imas manje godina od njega oda si mladji a ako imas vise onda si stariji.

                              Comment


                              • Ma razumem te u potpunosti, cak je i sala bila uspesna jer sam se slatko nasmejao dok sam citao post ....
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X