Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A 2013/2014 - (diskutovanje i komentarisanje utakmica uzivo)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Freshman91 View Post
    Nema, Juve ima veci.
    Ali tu je i fora, sto Roma dok ne da gol, igra direktnije, a posle dave loptu, a vidi kako su na pocetku igrali.
    Pogledaj iz kakvih situacija je sve Gervais bio koristan, sve su to vecinu puta bili kontra napadi, utrcavanja u prostor, itd.

    A i do lige je to, nemas puno ekipa u Italiji koje i mogu igrati na posed, nemaju kvalitet.
    Juve bre tek 4. u posedu, i Fiorentina i Milan su bolji na tom planu.
    Pa naravno da će brz igrač više doprinositi kada ima prostor ispred sebe, logično, ali ništa meni ne opravdava Žervinja iz prošle godine, očaj koji se odslikava u onom promašaju u nekom od onih Kupova.
    To o kvalitetu isto ne stoji, pa u ligi se sastaju ti klubovi međusobno, ne sastaje se Torino sa Realom pa da Torino ne može da ima posed, dok npr. u meču Torino-Bolonja svakako da može da posed da bude na strani Torina i tsl. Tako i Parma itd.

    Jedino gde se slažemo jeste da Žervinju odgovara sporiji tempo lige, dosta treneri igru baziraju na taktici i onda Italijani disciplinovani 100% rade da to ispoštuju na terenu, postavi neki Kaljari zonu protiv Juvea i nema odustajanja, ako tonemo tonemo svi i to tako izgleda letargično da ti se čini da Juve zapravo ima posed 80-20, a u stvari je 60-40.

    Comment


    • A ja sam ovde pogresno gledao na nekoj tabeli, sad vidim da je Juve ipak cetvrti. Ali nisu neke razlike medju cetiri tima.
      Pa o kvalitetu pricamo kada Roma igra sa tim klubovima, a ne oni svi medjusobno. Potpuno je normalno da Roma ima veci posed protiv ostalih, tu i nabija statistiku.
      Gledali smo ih na pocetku sezone, mnogo brze su igrali i upravo tada je Gervais bio najjaci.
      Cim su poceli da dave malo, dosao je kvalitet Gervinha do izrazaja.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Originally posted by Freshman91 View Post
        A ja sam ovde pogresno gledao na nekoj tabeli, sad vidim da je Juve ipak cetvrti. Ali nisu neke razlike medju cetiri tima.
        Pa o kvalitetu pricamo kada Roma igra sa tim klubovima, a ne oni svi medjusobno. Potpuno je normalno da Roma ima veci posed protiv ostalih, tu i nabija statistiku.
        Gledali smo ih na pocetku sezone, mnogo brze su igrali i upravo tada je Gervais bio najjaci.
        Cim su poceli da dave malo, dosao je kvalitet Gervinha do izrazaja.
        Pa normalno je da drugoplasirani tim lige ima bolji posed lopte od ekipa ispod tog tima na tabeli, neće sigurno Sasuolo da ima najbolji posed, i tsl. Uklopio se Garsija u ruho Italije, to je nešto što Benitezu npr. nikako ne uspeva ili on sam ne želi da mu uspe, video čovek kako stvari funkcionišu. Jednostavno on dođe do gola i ona uzme loptu i izdrkava se sa istom ne da je protivniku i tako pokušava da sačuva prednost.

        Konte npr. od ove godine ulazi sigurno u mečeve drži loptu, napada i to ne svim silama, nego polako samouvereno, zna da ide do prednosti u toku meča i kako meč odmiče a prednosti nema sve više zapinje, a kad povede onda se stavlja zona 5-3-1-1 otprilike i retko ko to u Italiji može da probije, odlična odbrana, pokretljiv vezni red kome i jedan od špiceva pomaže na izmenu.

        U princpu to su slični načini, s tim što možda Roma kreće od prvog minuta svim silama jer poseduje manje sampouzdanja da će da gola kako vreme curi i onda kada do gola dođe sigurica.

        No Žervinjo, najbolji njegov meč ove godine je protiv Verone u gositma, a tu se baš i nije igralo na kontru, čovek lepo navoza 3 igrača šutne i da gol, udari pečat, rešeno. Ali opet da ne dođe do zabune naravno da mu najviše odgovara kada više prostora ima ispred jer je obično brži od čuvara.

        Comment


        • Ma dobro, statistika ti je cudo, pa i Liverpool igra ove sezone mnogo brze, direktnije, pa imaju posed 55% u proseku. Ali npr najjaca utakmica protiv Arsenala, tu su imali 41% posed.
          A Roma obicno kada sam ih ja gledao ulaze u mec jace, sa direktnijim pristupom, i onda kada se napravi prednost, e onda krece da se davi sa posedom i tu se statistika nabija.
          Gervinho je u toj brzoj tranziciji najjaci, njemu to realno prija najvise.
          U Arsenalu nisi mogao u poslednje vreme, do ove sezone, sada da vidis brzi fudbal, uglavnom je to ono okolisanje oko 16, odigrati neki dupli pas i tako probiti odbranu. Tu Gervinho nema neki uticaj.
          Desi se jedna tekma, kao ta protiv Verone, koju ja nisam gledao.

          Mada, mozda najvise ima uticaj to sto radi pod trenerom koji ga je i "stvorio" u Lilleu.
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • Za Arsenal je najveća laž od "raspada" one šampionske generacije da igraju dopadljiv fudbal, a danas pogotovo. Mnogo oni dave igru, umrtve i samo pas, pas, pas....da nema jako dobrih likova ovde na forumu koji su simpatizeri Arsenala, cenim da bi ih lako "zamrzao" nešto tipa što sam uradio sa Ttnhemom najlošijim fudbalom planete posle Hamburga.

            Comment


            • Originally posted by Brajkula View Post
              Za Arsenal je najveća laž od "raspada" one šampionske generacije da igraju dopadljiv fudbal, a danas pogotovo. Mnogo oni dave igru, umrtve i samo pas, pas, pas....da nema jako dobrih likova ovde na forumu koji su simpatizeri Arsenala, cenim da bi ih lako "zamrzao" nešto tipa što sam uradio sa Ttnhemom najlošijim fudbalom planete posle Hamburga.
              Citam, i vidim Faustinove reci, skroz.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Originally posted by Freshman91 View Post
                Citam, i vidim Faustinove reci, skroz.
                Istina je da se slažemo po tom pitanju, pitanju nastavnika itd.

                Comment


                • Originally posted by Brajkula View Post
                  Za Arsenal je najveća laž od "raspada" one šampionske generacije da igraju dopadljiv fudbal, a danas pogotovo. Mnogo oni dave igru, umrtve i samo pas, pas, pas....da nema jako dobrih likova ovde na forumu koji su simpatizeri Arsenala, cenim da bi ih lako "zamrzao" nešto tipa što sam uradio sa Ttnhemom najlošijim fudbalom planete posle Hamburga.
                  Brat moj

                  E i ne diraj Arsenal i Wengericu, nemoj da se ljutim
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Da dodje Tores kao sto sam ga prizivao jos pre godinu i po dana pa mi se svi smejali...osetio sam ja da ce klasa da dodje na pravo mesto <3 Joj samo da dodje pa da vidim naslove ,,Tores ponovo El Ninjo'' ,,Fernando tornado'' ,,Spanski strelac pravo u italijansku metu'' itd itd.
                    sigpic

                    http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                    Comment


                    • Za Daleta:

                      Comment


                      • Nemoguce sta covjek radi , znaci nemoguce ..

                        Predominantan je , bukvalno ..

                        Jedina je tuga sto nece igrati na SP , bas je lose da repka u kojoj igraju Benatia , Belhanda i Taarabt ne igra SP , ali jebi ga , ispastat ce momci dok normalnog selektora ne dovedu ..
                        https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                        Comment



                        • Otac igrice, Simone. HB

                          Comment


                          • Sta odbrani Agazzi...
                            Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                            Comment


                            • Unisti ih Verona u drugom poluvremenu. Jedini problem je sto se Agazzi razbranio i ne zna da primi gol.

                              Edit: Ipak Toni resava. Koliko coveku treba malo prostora, neverovatno.
                              Last edited by b64Milos; 05-04-14, 18:25.
                              Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                              Comment


                              • Bravo Mauro tatice realizacija na nivou ajde neznalici dobijte ovu mrtvu Bolonju.
                                sigpic

                                http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                                Comment

                                Working...
                                X