Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2013/14

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iskreno bih voleo da Liverpul osvoji titulu. Sva tri vodeca tima su imala oscilacije u igri tokom sezone, ali je Liverpul imao najmanje ozbiljnih kikseva i svakako je pokazao najlepsi fudbal, cak lepsi i od Sitijevog iz onog perioda kada su ''gradjani'' nemilosrdno rasklapali protivnicke odbrane. Mislim da bi na skali neke ''pravednosti'' Liverpul zato i bio na najvisem mestu.

    Sa druge strane, Celzi je danas odigrao neverovatan mec. Sa defanzivnog aspekta gledano, ovo verovatno i jeste vrhunac. Potpuna negacija igre protivnika, zatvaranje svih prolaza ka golu, vodjenje racuna o ubacivanjima i sutevima sa distance...sve sto je potrebno da se ne primi gol. Sada je pitanje da li je ova greska Dzerarda bila ''poklon sa neba'' za ovakvu perfekciju u odbrani, ili cista sreca. O tome mozemo raspravljati. Celzi jeste prikazao nesto vecu zelju da postigne gol nego u Madridu( sto i nije bilo tesko jer su u prestonici Spanije igrali bez ikakvih napadackih ambicija) ali opet, svima je potpuno jasno da su dosli sa zadatkom da prvo odbrane svoju mrezu. Retko ko tako igra protiv tima koji nije nemerljivo bolji, a koji na tabeli ima 5 bodova vise. To je Murinjova ruka, ruka velikog fudbalskog znalca. Mislim da oko toga nema spora.


    Inace, u poslednjoj deceniji smo svedoci da se svi vise timova, nezavisno od njihovih kvaliteta, odlucuje na ovakvu igru. Ne u ovolikoj meri, ali to je to. To je koncept koji mozda Murinjo nije stvorio, ali je dao odlucujuci doprinos njegovom nastanku. Jedan tim se povlaci, presing u istinskom obliku polako ali sigurno nestaje sa scene, ceka se greska protivnika, akcenat je na pozicioniranju a ne na sinhronizaciji. Jednostavno receno, odustaje se od lopte i cuva se prostor. Tako igraju i slabiji protiv boljih, ali i najbolji protiv najboljih. Licno, uvek biram napadacki fudbal i presing, ali ovaj novi koncept postaje kontrateza tome, i to vise niko ne dovodi u pitanje. Nekada se smatralo da je presing vrhunac fudbalske defanzive, a sada postoje i nacini, koji takodje, kao sto vidimo, donose odlicne rezultate. Govorilo se da je napadacki fudbal umetnost, ali i ova filozofija, iako mozda nije lepa za oko, ima elemente ozbiljne nauke. Imajuci sve ovo u vidu, mozemo zakljuciti da su Pep Gvardiola, kao predstavnik potpuno drugacije skole, i majstor defanzivne igre Murinjo itekako uticali na razvoj fudbalske igre, a u kojoj meri - to ce vreme pokazati.
    Last edited by Bogi; 27-04-14, 17:49.

    Comment


    • Originally posted by S-Nash View Post
      Liverpulove prve opcije sa klupe su Dzo Alen i Viktor Mozes kojeg je Mou dao Brendanu jer ga nije smatrao nikakvim rivalom. U januaru je vec dao sve od sebe i uzeo mu Salaha ispred nosa. Rotacija 0. Flanagan, Henderson, Alen, Lukas, Skrtel i slicni su limitirani likovi iz kojih Brendan izvlaci 200%. Nama je sada jedan od nosilaca igre Sterling koji je slucajno tu jer se Staridz u oktobru povredio a bukvalno dan pred povredu je skoro sigurna bila pozajmica u Brajton. Lako ti je sad to da pricas, pre pocetka sezone ne vidim da si ti ili bilo ko drugi rekao da ce Liverpul biti u bilo kakvoj trci, govorilo se o malim sansama za TOP4. Jedino su neka 2-3 ostrascena navijaca rekla da se ide po titulu ali bez ijednog argumenta. Sad sve sami strucnjaci i generali posle bitke uzese da laprdaju.
      S-Nash, izvrti malo forum, pa ces videti da sam jos tamo posle onog poraza od ManCity-ja rekao da
      ukoliko vam se kockice poklope mozete na kraju izbiti na prvo mesto, jer ce dosta timova koji su "igri"
      biti optereceno drugim obavezama. Fresko je tad isto govorio o kratkoj rotaciji.

      I sad po tebi ispada da nemate nikakav tim, a to je ipak daleko od realnosti.
      It is not the violence that sets a man apart.
      It's the distance he's prepared to go.

      Comment


      • Originally posted by apacrow View Post
        S-Nash, izvrti malo forum, pa ces videti da sam jos tamo posle onog poraza od ManCity-ja rekao da
        ukoliko vam se kockice poklope mozete na kraju izbiti na prvo mesto, jer ce dosta timova koji su "igri"
        biti optereceno drugim obavezama. Fresko je tad isto govorio o kratkoj rotaciji.

        I sad po tebi ispada da nemate nikakav tim, a to je ipak daleko od realnosti.
        Imamo tim koji je BR izmislio u toku sezone, ja da se pitam od ovoga trenutno bi zadrzao Simona, Glena, Mamadua, Henda, Dzerarda, Kutinja, Sterlinga, Suareza i Staridza. To je 9 igraca koji imaju mesta i u nekim drugim ozbiljnim ekipama. Ovo ostalo je ubij boze limitirano. Ako si isto tako citao, znas i sam da sam milion puta rekao da se nadam da ce Lukas, Alen, Skrtel i ekipica na leto da zapale sto dalje od kluba. O Aspasu, Albertu i slicnima tek ne bih diskutovao. Nas igracki kadar je realno 5. najjaci u ligi ali imas 2. najboljeg trenera u ligi pa je moguce nesto napraviti.

        Ja pricam o pocetku sezone ko je sta rekao, u decembru kad se pogledao raspored 2. dela sezone je i moglo da se nada ovome. Ovo sto je BR napravio je vanserijski rezultat ali opet nije smeo da prokocka +3 na 3 kola do kraja i izgubi titulu na dohvat ruke.
        sigpic

        Comment


        • City uzima titulu jbg, dobise CP, Everton u zadnje vreme takodje pao formom, tu ima da grizu kao ludi Yaya i drustvo, posle toga 2 rutinske tekme.
          Liverpool drugi, Celzi treci, kraj price. Ne verujem da moze nesto drugo da se desi. Jedino da nama padne moral sad pa da kiksamo i protiv Crystala.

          Ostaje neka nada i teoretske sanse da se ceka da Everton nesto uradi, ali tesko. Realno gledajuci, sezona je za nas bila uspjesna, ali nikada ovo necu prezaliti. A bod nam je bio dovoljan, mogli smo da se zabijemo u 16 i cekamo kraj. Surova je ovo igra !

          Comment


          • Ja mislim da cemo i mi i City kiksati do kraja. Isto tako mislim da se previse Murinjo dize u nebesa, jeste postavio sjajnu taktiku ali su mu se neke stvari poklopile danas. Reci da se posprdao sa Liverpulom je malo glupo. Jos nista nije gotovo.

            Comment


            • Šprda se Jose sa svima cijelu sezonu, al trofeja vidjeti neće...doktor

              Comment


              • Originally posted by Zika View Post
                испод сукње!
                Karma?!?!



                Last edited by Sir Giggsy; 28-04-14, 11:43.

                Comment


                • Јел се на крају, ако клубови имају исти број бодова, гледа гол разлика или међусовни дуели?

                  Comment


                  • Gol razlika.
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment




                    • Zasto uopce i pokusavati??
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by Bogi View Post
                        Iskreno bih voleo da Liverpul osvoji titulu. Sva tri vodeca tima su imala oscilacije u igri tokom sezone, ali je Liverpul imao najmanje ozbiljnih kikseva i svakako je pokazao najlepsi fudbal, cak lepsi i od Sitijevog iz onog perioda kada su ''gradjani'' nemilosrdno rasklapali protivnicke odbrane. Mislim da bi na skali neke ''pravednosti'' Liverpul zato i bio na najvisem mestu.

                        Sa druge strane, Celzi je danas odigrao neverovatan mec. Sa defanzivnog aspekta gledano, ovo verovatno i jeste vrhunac. Potpuna negacija igre protivnika, zatvaranje svih prolaza ka golu, vodjenje racuna o ubacivanjima i sutevima sa distance...sve sto je potrebno da se ne primi gol. Sada je pitanje da li je ova greska Dzerarda bila ''poklon sa neba'' za ovakvu perfekciju u odbrani, ili cista sreca. O tome mozemo raspravljati. Celzi jeste prikazao nesto vecu zelju da postigne gol nego u Madridu( sto i nije bilo tesko jer su u prestonici Spanije igrali bez ikakvih napadackih ambicija) ali opet, svima je potpuno jasno da su dosli sa zadatkom da prvo odbrane svoju mrezu. Retko ko tako igra protiv tima koji nije nemerljivo bolji, a koji na tabeli ima 5 bodova vise. To je Murinjova ruka, ruka velikog fudbalskog znalca. Mislim da oko toga nema spora.


                        Inace, u poslednjoj deceniji smo svedoci da se svi vise timova, nezavisno od njihovih kvaliteta, odlucuje na ovakvu igru. Ne u ovolikoj meri, ali to je to. To je koncept koji mozda Murinjo nije stvorio, ali je dao odlucujuci doprinos njegovom nastanku. Jedan tim se povlaci, presing u istinskom obliku polako ali sigurno nestaje sa scene, ceka se greska protivnika, akcenat je na pozicioniranju a ne na sinhronizaciji. Jednostavno receno, odustaje se od lopte i cuva se prostor. Tako igraju i slabiji protiv boljih, ali i najbolji protiv najboljih. Licno, uvek biram napadacki fudbal i presing, ali ovaj novi koncept postaje kontrateza tome, i to vise niko ne dovodi u pitanje. Nekada se smatralo da je presing vrhunac fudbalske defanzive, a sada postoje i nacini, koji takodje, kao sto vidimo, donose odlicne rezultate. Govorilo se da je napadacki fudbal umetnost, ali i ova filozofija, iako mozda nije lepa za oko, ima elemente ozbiljne nauke. Imajuci sve ovo u vidu, mozemo zakljuciti da su Pep Gvardiola, kao predstavnik potpuno drugacije skole, i majstor defanzivne igre Murinjo itekako uticali na razvoj fudbalske igre, a u kojoj meri - to ce vreme pokazati.
                        Svi su nekade pljuvali Italijane zbog taktike, zbog defanzive. Ali sada svi praktikuju ono sto su oni stvorili, i naravno unapredjuju na veci nivo. Pokrivanje zone je uvek bio temelj u svakoj ekipi Italijanskoj, nikada presing. Sporiji tempo i kao sto si i ti naglasio cekanje greske protivnika. Steta sto su Italijani propasi finansijski, inace bi se toga nagledali. Fergi ceo zivot sa jednim sistemom razbijao sve timove po PL-u jer su skoro svi igrali jedno te isto. U PL taktika je bila 0 dok nije dosao Mou i uveo barem neke novine. Sad sve menja i sad hvala Bogu moze se videti nesto vise takticara, tj trenera koji su u stanju uigrati barem 2 formacije.

                        Rogers se danas opekao za sva jbna vremena, ovo mora da mu bude lekcija. Jer znalo se kakav Mou ima pristup u derbijima, on ne pokusava nikoga nadigrati, vec igra strasnu defanzivu i ceka svoju sansu. Rodgers ce imati jos okrsaja sa Mourinhom, mogao bi nekada iskoristiti Jose-ovu taktiku protiv njega. Trebao mu je remi i trebao je igrati defanzivno. Ali sta je tu je, lako je sada biti general posle bitke.

                        Comment


                        • Proto, sta je sa Wengerom, najvecim revolucionarom u historiji engleskog fudbala?

                          Ja s punim pravom mogu reci da je sada engleska liga najjaca na svijetu zbog Wengera. On kada je dosao, revolucija u trening metodama, u prehrani te i suplementima u prehrani. Prvi su igraci Arsenala poceli koristiti kreatin, sto je cudno, jer je dozvoljena supstanca, a niko ga nije koristio. Onaj sistem fudbala je sada cisti blueprint igre Liverpoola, Evertona, Man Citya i Arsenala. Kratki pasovi, visoki presing, visoka zadnja linija i rijetke duge lopte. Do njegovog dolaska se igralo uglavnom dugim loptama.

                          Wenger, majstor koji je pruzio konkurenciju Fergiu, napravio nepobjedive i bukvalno natjerao Romana Abramovica da ulozi milijardu u Chelsea, a Abramovic je natjerao Arape da se zapitaju, da li je stvarno isplatljivo imati dio kolaca jednog od najvecih biznisa u svijetu..

                          Wenger, vizionar i kreator ove utopije za nas gledaoce!
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Wenger je u svoje vreme imao igracine, znaci svetske top klase. Napadacki fudbal se igrao, a pritom su imali toliko strasne kontre tj skoro pa perfektan protok lopte. Imao je neverovatan potencijal u ekipi i to je umeo da eksploatise, ali van toga tj igranje na rezultata, zatvaranje protivnika, je nekako za njega strani pojam. Zato je u LS stalno ostadao kratkih rukava, daleko je mogao vise u ovom takmicenju, ali takticki nije dorastao mnogima. Napadacki fudbal se igra od pamti veka, nije ga Wenger izmislio. Dok su Italijani prvi koji su igrali/forsirali defanzivu. Sve se da unaprediti, tako je i Wenger sto se tice ostrva usavrsio napadacku igru i podigao je na veci nivo.

                            Comment


                            • Ciljano je dovodio igrace da ispuni puni potencijal svojih formacija, sada ponovo dolazi to vrijeme gdje ce imati priliku i sansu da se nadjacava u prijelaznom roku. Takticki, zatvaranje je nepoznanica za njega. Jedini put u zivotu, kada sam vidio da se Arsenal zatvorio kako treba jeste na Highbury-u 2006. protiv Reala, gdje je zavrsilo 0-0 i Carlos pretrcao citav teren da zaustavi loptu na svojoj gol crti u 90. minuti nakon suta Henrya iz sopstvenog sesnaesterca.

                              Takticku magiju je pokazao i u finalu LP te godine, ali je imao jednog duduka na golu i jednog coravog sudiju pa ga je to kostalo titule prvaka Evrope tu, a 11 protiv 11 bi vrlo vjerovatno osvojio, cak sta vise, da je sudija svirao ofsajd Eto-u nakon pasa Larssona, koji je bio veoma cudan za primjetiti, ali ipak ofsajd Arsenal i Wenger bi imali jednu od najvelicnastvenijih pobjeda u historiji finala LP.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Proto u potpunosti se slazem sa tvojim postom i podsecanjem na italijanski nacin. Samo bih istakao da je ovaj trend, iako mozda vuce neka obelezja iz italijanskog nacina, otisao jos dalje, jos radikalnije. Cesto odsustvuje zelja da se uopste ugrozi protivnicki gol, makar i putem kontri.

                                Italijani su i pored naglaska na defanzivi napr. na SP 1982. imali najboljeg strelca, i postigli sasvim pristojan broj golova, dali preko 2 gola i zapadnim Nemcima i Brazilcima(onoj neverovatnoj generaciji Telea Santane). I oni su prihvatali tudje tekovine, pa su cesto ultradefanzivne metode menjali, kao sto je sluaj sa pojavom zona miste. Pa su pobedjivali, i gubili, izvlacili zakljucke, napredovali.

                                Oni su umetnici u tome i oko toga nema spora. Mislim da je ovo danas ipak drugacije, kao sto rekoh radikalnije i verovatno zbog toga u odredjenom delu fudbalske javnosti izaziva ozbiljne kritike, a kod nekih malo ostrascenijih i ektremno negativne reakcije.
                                Last edited by Bogi; 27-04-14, 23:13.

                                Comment

                                Working...
                                X