Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stenek je 44 a Berdih 7 VS Lajović 117 i Nole 2 ,dubl ne znam kad nam je i doneo pobedu ja se ne sećam uvek nam je singl donosio pobedu..

    Comment


    • Originally posted by ivkebgd View Post
      Reprezentacija = Novak ili ti Sam protiv svih,mi nemamo nikoga osim njega
      Lajovic je pobjedjvao dobre igrace kao sto su Chardy, Sela, Tursunov, Klizan, Haase, Starace, Darcis, Donskoy,...,tako da ne vidim nijedan razlog zasto se ne bi mogao nositi sa Stepanekom. Dobro se krece, ima odlican jednorucni bekend, u zivotnoj je formi i uz domaci teren i podrsku publike definitivno ima sansu u tom duelu. Ako je tinejdzer Nick Kyrgios otresao Stepaneka sa 3:0 i to na sljaci Roland Garrosa, ne dozvolivsi mu ni brejk, onda i Lajovic, na domacem terenu, itekako moze uciniti nesto slicno.

      S obzirom da Djokovic "garantuje" 2:0 vec u startu, Ceska ce biti pod daleko vecim pritiskom, jer prakticno moraju biti perfektni tokom ova 3 dana, u mecevima gdje su "favoriti", tako da ja vjerujem da bi dubl Zimonjic/Bozoljac mogao iskoristiti taj pritisak i napraviti "brejk". Cak i ako Srbija izgubi u dublu, sanse ce i dalje biti solidne, dok Ceska porazom u dublu gotovo da i nema sansu.

      Stepanek je veoma tanak na psiholoskom planu, tako da bi on trebao biti meta navijaca, zvizduka, itd...,narocito nakon proslogodisnjeg incidenta sa Tipsarevicem. Navijaci bi ga definitivno mogli uzdrmati ovdje.

      Ukoliko se Lajovic psiholoski dobro pripremi za nedelju, onda mislim da bi mogao odigrati vrhunski, dok za sutrasnji mec protiv Berdycha nisam siguran koliko moze, ali i Berdych cesto zna kiksirati protiv slabije rangiranih protivnika...Samo ove sezone je gubio od Bautiste Aguta, de Bakkera, Pospisila...

      Comment


      • Originally posted by ivkebgd View Post
        Stenek je 44 a Berdih 7 VS Lajović 117 i Nole 2 ,dubl ne znam kad nam je i doneo pobedu ja se ne sećam uvek nam je singl donosio pobedu..

        Dubl je doneo pobedu protiv USA ccc kako se toga ne secas

        Comment


        • Originally posted by straxx90
          pa dubl je doneo pobedu protiv amerikanaca
          Da...Ni meni nije bas najjasnije zasto se smatra da Berdych/Stepanek imaju zagarantovan bod u tom duelu. Istina je da su prosle godine savladali Bozoljca i Zimonjica sa 3:0, ali to je bilo u Ceskoj, a igralo se na sljaci. Okolnosti dosta drugacije ovaj put. Domaci teren, podloga koja vise odgovara i Zimonjicu i narocito Bozoljcu koji su takodje sve bolji kao dubl, sto se i pokazalo ove godine. Ako su savladali bracu Bryan, onda nema razloga da se ne vjeruje u moguci uspjeh i u ovom mecu. Zimonjic je imao dosta vremena da se spremi, Bozoljac ce servisima standardno "gruvati" preko 220 km/h, a i publika ce sigurno pomoci, tako da je ovdje sve otvoreno.

          Comment


          • A i sama atmosfera oko Davis Cup meceva je dosta drugacija, pa se samo u poslednjih nekoliko godina desavalo da mnogi (dosta slabije rangirani) igraci "eksplodiraju" nakon ovakvih duela. Prije 6-7 godina je Dudi Sela bio hit Davis Cupa, kada je prakticno sam gurao Israel i kada je napravio senzaciju pobjedom nad Fernandom Gonzalezom(te godine bio u Top 5). Pa i Kukushkin je napravio ime nakon Davis Cupa, kada je tukao Wawrinku, a onda ubrzo i senzacionalno osvojio ATP turnir u St.Petersburgu. Ne treba zaboraviti ni pobjede Fucsovica(koji nije ni u prvih 200) protiv Gulbisa prosle godine...i jos gomila drugih primjera...

            Comment


            • Ako peti meč bude odlučivao biće to preveliko breme za Lajovića.
              Nadam se da će u subotu biti puna Arena, a Ziki i Ika biti na visini zadatka.
              Originally posted by gokara
              Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

              Comment


              • Prodajem kartu za prvi dan davis cupa za 3000,ako ima zainteresovanih nek mi se jave..

                Comment


                • дубл одлучује, свидело се то вама или не. Лајовић нема ни промил шансе против штепанека, о бердиху и да не говорим.

                  Comment


                  • Predaja unapred nije opcija koja je Novaka i Zikija karijerno vodila ka uspesima. Preliće se njihova energija i pozitiva na mlađariju u ostvarenju kolektivne želje i ponovnog osvajanja DC-a. Nedaće u sportu kao i u životu su počesto samo dodatni impuls na putu do trofeja.
                    Verujmo u pobedu i naše momke.
                    Ajmo Srbija
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Ovo je skandal nevidjenih razmera! Karte za donji nivo nisu ni bile u prodaji ne znam na koje sve nacine nisam pokusala da ih nabavim i sada su se "odjednom" pojavile kod tapkarosa koji ih prodaju za 250eura a komunalna policija stoji na par metara od njih i samo posmatra! Po ko zna koji put osecam se kao ovca u ovoj divljackoj drzavi!! sramota sramota sramota
                      Zao mi je da je to tako.

                      Novak je prilicno hrabro i javno stao u odbranu Troickog a ovoga puta vjerovatno nece nista reci.
                      Last edited by NI; 15-11-13, 10:20.

                      Comment


                      • Steva Tignor pobegao iz Centra za odvikavanje od prognoziranja i izmaleriso Čehe.
                        http://www.tennis.com/pro-game/2013/...eakdown/49783/
                        Već osećam miris pobede
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Zao mi je da je to tako.

                          Novak je prilicno hrabro i javno stao u odbranu Troickog a ovoga puta vjerovatno nece nista reci.
                          Vrlo dobra primedba NI. . .

                          Comment


                          • Povredom Janaka i suspenzijom Viktora, sanse Srbije su drasticno pale. Jos uvijek kladionice daju Srbiji 52%. S pravom.

                            Dubl moze pobijediti. Nisu favoriti, ali imaju barem 30% sansi. Pa pobijedili su Brajane u Americi.

                            Lajovic je velika nepoznata. Ne znam nista o njemu kao igracu. 117 mjesto daje ideju koliko je jak. Najvaznije pitanje je kako ce on da reaguje na atmosferu i publiku, nadam se da ce je biti. To niko ne zna. Ni on sam. Vidio sam slucajeve gdje se igrac raspadne u takvim situacijama i iskustvo ostane trauma koja obilezi citavu karijeru. Vidio sam i slucajeve gdje igrac nadmasi sebe i odigra mec zivota.

                            Stepanek je jako, jako tezak protivnik za njega. To je stari lisac koji ima strasan repertoar i zna da iskoristi slabosti mladjeg igraca. Berdih je prejak ali zna da bude nervozan. Ne vjerujem da Lajovic moze odigrati dva strasna meca u tri dana. Teski poraz od Berdiha ili iscrpljujuci mec sa Berdihom bi ucinili da zadnji mec zavrsi prije nego pocne.
                            Last edited by NI; 15-11-13, 11:14.

                            Comment


                            • Karata je bilo prvi dan u prodaji
                              Poučen ranijim iskustvom pažljivo sam pratio najave početka prodaje karata i došao do karata bez problema. Karte su kupljene za 10-ak minuta čekanja uz mogućnost odabira više sektora.
                              Nije mi namera odbrana distributera karata ali je činjenično ogromno interesovanje umnogome prevazilazilo kapacitet Arene.
                              Prodaja je obavljana na više punktova i ne znam situaciju na ostalim, ali na navedenom je bilo tako.
                              Da manipulacija sa kartama ima nesumnjivo je tačno, a ko stoji iza toga nije poznato.
                              Tapkaroški zanat opstaje uvek i svuda.
                              Last edited by pecaros; 15-11-13, 10:44.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Druzio se sa Dzumhurom sve vrijeme

                                Super je momak, bilo bi lijepo da donese bod...igra najljepsi tenis od svih ucesnika finala
                                Dosta podseca na Vavrinku. Mozda mu je malcise slabiji BH cc
                                * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                                Comment

                                Working...
                                X