Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa ja sam iznenadjen sto Feli nije dobio priliku na ovakvom terenu. Sa nivoom protiv Murraya sa USOa svakako bi pucao na pobjedu danas. Ali Radek igra maestarlno mora se to reci, izuzetan je od finisa prvog seta.
    sigpic

    Comment


    • A nije htio kvariti dobitni dubl

      A najpametnije bi im bilo i da su u dublu samog Ferrera stavili...dobio bi ih on sam

      Comment


      • i Lopez i Granoljers bi bili bolji izbor, Almagro nije za ovakve meceve
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ukoliko postoji opcija za izbegavanje krupnih planova Lepog Radeta-posteno placam za istu.
          sigpic

          Comment


          • Fladan navija za Stepaneka zbog F1.
            Cesi definitivno imaju vise srece nego pameti. Protiv Srbije bez Djokovica, protiv Argentine bez Delpa posljednji dan, protiv Spanaca bez Nadala i evo salatare reprezentaciji za koju su sve vrijeme igrala dva igraca. Mislim da je pravo vrijeme za Svajcarce sljedece godine. Kad mogu Berdih i Stepanek, mogli bi i Federer i Vavrinka.

            Comment


            • Originally posted by shminka View Post
              Jel se to kolega sa Koseva javlja
              Jašta, evo gledam na Led ekranu. Da nisam zadnjih nekoliko dana boravio u Zenici, zaboravio bih kako izgleda gledati tenis na tv-u. Oni imaju 3 SK-a, mi pačenici sa HS-a nijedan.

              Evo pravi Nico brejk, ovo nije dobro.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • 1.
                Almagro ovo jos nije izgubio. Ja se nadam da hoce ali nikad se ne zna.

                2.
                Glavni problem Almagra je Stepanek. Isti problem bi imali Lopez i Granojers.

                Comment


                • Nisam od tebe ocekivao da si derbi navijac
                  Suti, i ja na vikendici imam 5 SKova...dernek pravi

                  Ajde Nico igraj, ocemo 5 setova za kraj sezone

                  Comment


                  • Marcel se odlicno snalazi u ovakvim uslovima ali on nije covjek za najvece meceve, za ovako vazne bitke. Feli ima servis, igru na mrezi i mogao bi svakako Radeka da namuci, ako bi bio raspolozen i da ga pobijedi. Marcel se na servis toliko ne bi mogao osloniti, kad Radek ovako probija Almagra kako bi tek Granollersa?
                    Almagro moze i dalje ovo da izvuce, ako umor odigra ulogu onda je on jasan favorit.

                    Dobro gledajte pet setova ali se tenis prebaca na SK3 kad pocne F1 nadam se
                    sigpic

                    Comment


                    • F1 ce da prebace na SK3, ovde ide tenis
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Shminka,

                        Etiketira ti mene momački. Bar sam kraj sezone ispratio kako treba, sredinom januara ponovo idemo ispočetka, pa ko preživi neka priča.

                        Hajde Rade, preokreči ovo.
                        Last edited by Prle!; 18-11-12, 18:10.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Vamoooos Nicooo

                          Comment


                          • Preokreeet.
                            E da mi je neko nekad rekao da cu navijati za Almagra...

                            Comment


                            • O kakvom preokretu pricate, da Alamgro pobijedi u mecu u kojem glava odlucuje? Uozbiljite se
                              sigpic

                              Comment


                              • Duze mu traju baterije...
                                A mislim da bi Duracel napravio dobar potez kad bi sponzorisao Ferera i Almagra. Ma, sve Spance.

                                Comment

                                Working...
                                X