Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Па и предао му меч.... треба бити рационалан и мислити мало главом.. овако су скупо платили школу... сумњам да ће то поново урадити... Типса је тамо догурао под срећним околностима да му је Бердих био повређен и у следећем колу дошао Ферер уморан јер је имао нон стоп мечеве у пет сетова, тако да не би он никада својим квалитетом дошао до Новака у четврт финале... ок, волим што је дотле догурао, нека заврши каријеру са оваквим пласманом, залагао се, чекао и дочекао.... мислим да ће од данас само да пада и да ће се зауставити негде између 40 до 50...
    sigpic

    Comment


    • Ziko, sta pricas ti?
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ti si meni Ziko jako interesantan lik.. ili si preteran optimista, recimo kačiš animacije u kojima Novak pobeđuje i pre samog početka meča, mada priznajem da to nisam videla neko vreme... ili si preteran pesimista i svuda vdiš neke negativne znake i crnilo...
        Sve će to biti u redu, samo da su oni zdravi, a na greškama se čovek uči. Nažalost uglavnom svojim.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by Zika View Post
          Па и предао му меч.... треба бити рационалан и мислити мало главом.. овако су скупо платили школу... сумњам да ће то поново урадити... Типса је тамо догурао под срећним околностима да му је Бердих био повређен и у следећем колу дошао Ферер уморан јер је имао нон стоп мечеве у пет сетова, тако да не би он никада својим квалитетом дошао до Новака у четврт финале... ок, волим што је дотле догурао, нека заврши каријеру са оваквим пласманом, залагао се, чекао и дочекао.... мислим да ће од данас само да пада и да ће се зауставити негде између 40 до 50...
          Znaci Janko je 2011-te, zabio 40 pobeda, igrao 2 finala 250 serije, par 1/2 finala iste kategorije, 1/2 mastersa i 1/4 GS, a sezona jos traje...
          sve slucajno ?? i zalis mu i predvidjas pad na 50-to mesto.....pretera ga brate zestoko.....a ocekivao si da se Tips ne bori za 1/2 Gs-nesto o cemu verovatno sanja ceo zivot....najjace bi bilo da se sprdao i radio traning sa Noletom u 1/4 gs na Artur Es stadionu.

          Comment


          • Srbija-Argentina

            Arena je do sad bila neosvojiva tvrdjava pa je bilo dostarazloga za optimizam,iako se znalo da protiv Argentinaca u punom sastavu nece ine moze biti lako.Roviti Djokovic se prikljucio reprezentaciji tek u cetvrtak ito je bio najveci problem,znalo se da nece na teren u petak i sve je bilo naViktoru i Janku koji su trebali da jos jednom naprave veliki rezultat.
            Susret su otvorili Troicki i Nalbandian.Podloga nije bilatoliko brza,ali se islo na nizak odskok koji je trebao da pravi problemArgentincima.Viktor nije imao nikakvih sansi protiv argentinskog majstora,cestose branio,pokusavao defanzivom i spinovima,ali to je samo olaksalo posaoDavid-u koji je jos jednom pokazao kakav je igrac i koliko mu znaci da igra zasvoju zemlju.Covjek je spreman sve da zrtvuje samo da bi predstavljao Argentinuu DC-u.Izuzetan osjecaj na mrezi,lakoca igre,ravni i cisti udarci i pokazao jeda ranking cesto ne govori istinu,neke stvari se ne uce,sa tim se covjekjednostavno rodi.Viktor vise od jednog seta nije mogao i na Janku je bio tezakposao da donese izjednacenje.Prosle godine mu je to uspjelo protivBerdych-a,ali Del Potro nije Berdych.
            Zaista su odigrali dobar prvi set,nesto je sporije Del Potro usao u mec i Janko je imao sansu da dodje do brejka na startu,nije je iskoristio i vise nije bilo sanse da se ugrozi Argentinac na servisu.Del Potro je sve bolje servirao kako je mec odmicao i bio je izuzetno siguran sa osnovne linije,Janko se drzao do 5:5 ali je posustao na kraju seta.Cim je taj prvi set otisao kod Argentinca Janko vise mogao da ga prati,preveliki respekt ili pak manjak samopouzdanja,a naravno i kvalitetniji igrac preko mreze su doprinijeli tome i Del Potro je dosao do pobjede u tri seta i donio velikih 2:0 Argentincima posle prvog dana.Izuzetan FH,stabilan BH i odlican servis su rijesili drugi mec,a pomogao je i Janko sa neiznudjenim greskama.
            Posto su Chela i Monaco uigrana kombinacija bilo je ocekivano da ce u subotu izaci na teren,ali je pitanje bilo ko ce praviti drustvo Zimonjicu,Troicki ili Tipsarevic.Ipak se Obradovic odlucio za Viktora i nije pogrijesio,Viktor je bio i najbolji igrac meca,mucio se dosta sa FH-om uprvom setu,ali je uzeo velike poene i nijednom njegov servis gem nije bio ugrozen.Prvi set je odlucen u TB-u i tada je maltene odlucen i mec,iako su Argentinci imali brejk prednosti na pocetku drugog seta i vodili 4:1,ali su Zimonjic i Troicki vezali 5 gemova i stavili tacku na taj duel.Treci set jebila formalnost,2:1 za Argentinu posle dva dana i mnogi su vjerovali da je potpuni preokret moguc.
            U nedelju je na teren izasao i Novak Djokovic.Iako ga muce ledja insistirao je da igra protiv Del Potro-a i realno on je bio jedina sansa za izjednacenje posto Viktor nije Juan-ov nivo i na ovakvoj podlozi ne bi mogao da ga ozbiljnije ugrozi.Novak je jako usao u mec,dosta dobro servirao,Del Potro isto,ali je Novak od petog gema opet poceo da se hvata za ledja i isteze,prokomentarisao cak i “pa da li je moguce” vjerovatno misleci na ledja isto osjeca posledice vec u prvom setu.Servis sve slabiji,sve vise mucenja,ali je uspijevao itekako da parira sa osnovne i da dodje do TB-a.Na Del Potrov servis nije bilo prilika jer je Argentinac izuzetno servirao,a sve krace lopte kaznjavao FH-om.U TB-u velika borba,ipak je prvi set uzeo Del Potro i to je prakticno bio kraj,vidjelo se da Novak ne moze izdrzati jos tri ili eventualno cetiri seta.Na startu drugog seta je Novak pritisnuo servis Argentinca ali se ovaj izvukao odlicnim servisima,da bi Juan onda napravio brejk i na 2:0 i 40:15 je Novak krenuo na jednu tesku loptu,izgubio balans i pao.To je bio kraj,bolan vrisak je odjeknuo Arenom i predaja je bila neminovnost.3:1 za Argentince koji su zasluzeno dosli do pobjede.U poslednjem mecu bez rezultatskog znacaja na teren su izasli Tipsarevic i Monaco.Janko je lagano dosao do prvog seta,a onda je Monaco predao takodje zbog ledja.
            3:2 na kraju,Argentinci ce se boriti za salataru,velika zelja postoji kod Nalbandian-a i Del Potro-a da dodju do ovog trofeja i obraduju naciju,ali bice uzasno tesko u finalu,sanse su im minimalne.

            Spanija-Francuska

            U areni za koridu u Cordoba-i Spanci su docekali Francuze zeleci osvetu za proslogodisnji poraz u ¼ finalu.Francuzi su tada izabrali najbrzu mogucu podlogu,Spanci ovoga puta sporu sljaku i bili su apsolutni favoriti.Francuzi bez Monfils-a,Spanci u punom sastavu,Nadal je dosao iako je u ponedeljak igrao finale USO-a i sigurno mu je odmor bio prijeko potreban,ali je bio tu.Jos jednom je ponovio da raspored mora da se mijenja i da ne moze ovako,ali tesko da ce se tu nesto promijeniti,nadam se da ce teniseri bar nesto uraditi,ali kao sto rekoh tesko ce to ici.Steta sto jedino pravo reprezentativno takmicenje ispasta zbog gustog rasporeda jer DC ima veliku drazi ovakve podloge vise ne mozemo da vidimo na ATP turnirima i Slamovima.
            Duel su otvorili Nadal i Gasquet.Bila je to igra macke i misa,Nadal je jos jednom objasnio zasto je najveci sljakas u istoriji i prepustio je Gasquet-u svega 4 gema.
            Nije bolje ni Simon prosao u drugom mecu protiv Ferrer-a,David je bolje rangiranom Francuzu prepustio 6 gemova i posle prvog dana Spanija je vodila 2:0,u velikom stilu su dosli do tog rezultata.
            U subotu su na teren izasle ocekivane kombinacije,kod Spanaca Lopez i Verdasco,kod Francuza Llodra i Tsonga.Ocekivala se velika borba i da ce mozda Spanci zavrsiti posao vec posle drugog dana,ali nije bilo tako.Svega 3 gema su uzeli Spanci u tom mecu,jednoistavno nisu znali sta ih je snaslo i Francuzi su smanjili na 2:1
            Medjutim znali su i Francuzi da ih to nece spasiti poraza i da oni nemaju sta da traze u nedelju.Nadal-u nijedan francuski igrac na sljaci nista ne moze.
            Tsonga je izasao na megdan Nadal-u,matador se igrao u koridi.Uzivala je publika gledajuci heroja nacije kako unistava Jo-a i nade Francuza.Posle dva seta Nadal je imao dvije neiznudjene,jasno je onda kako je igrao i koji je to nivo.Jo jednostavno nije imao rjesenja i prosto je pociscen sa terena.Na kraju je bio i vise nego zadovoljan sa 6 gemova,ali ne bi ni toliko uzeo da je Nadal grizao cijelo vrijeme.3:1 za Spance,osvetili su se Francuzima,opet su u finalu.
            U mecu bez rezultatskog znacaja Verdasco je pocistio Gasquet-a za konacnih 4:1.

            Na kraju sezone gledacemo okrsaj izmedju Spanije i Argentine.Posto su Spanci domacini i naravno izabrace sljaku Argentinci prakticno i nemaju sanse,ali je u sportu sve moguce,cak iako se sanse mjere promilima.Uzivacemo u dobrom tenisu,to je bar jasno,majstori poput Nadal-a,Del Potro-a,Ferrer-a i Nalbandian-a ce nam to pruziti.
            Last edited by Vladan; 19-09-11, 14:12. Reason: poludio forum i spojio masu rijeci :d
            sigpic

            Comment


            • Meni je svakako ovo najvažnije ... Kad smo već izgubili, onda neka je to od Argentine !! ;)

              http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...59514080_n.jpg
              http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...72423528_n.jpg
              http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...26040555_n.jpg
              http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...33735529_n.jpg

              Comment


              • Bravo Stan Nastavak meca je trajao 4 minuta.
                Gubili su nakon drugog dana sa 2-1 i imali su male sanse za ulazak u DC,ali su ipak dobili oba meca u nedjelju i ponedeljak.Stan je odigrao odlicno kada je malo ko to ocekivao i uz Rogerove veoma dobre partije,pobijedili su u gostima Australiju.Dobar rezultat za Svajcarce.Sada su u DC i uz dobar zrijeb mislim da mogu daleko,bar do 1/2 finala,ali pod uslovom da Roger i Stan budu uvijek dio tima ;)
                Hopp Suisse

                Comment


                • @Zika
                  Tenis je individualni sport i nikome se ništa ne poklanja. Neko ti je drug, a neko rival. Na treninzima se tokom godina odriga na stotine mečeva protiv klubskih drugara. Nekada to preraste u rivalstvo...
                  Batali praznu priču sem ukoliko tako rado trošiš svoje vreme.

                  Da Tipsa nije onako grizao smejao bi mu se ceo teniski svet. Ispao bi kukavica, da ne kažem nešto drugo.


                  @...
                  Sada kada analiziram sve još više sam ubeđen da Tipsarević nije trebao igrati protiv JMDP već prvi meč. Tipsarević ima dobre i čiste darce. Predstavljao je ozbiljnog protivnika JMDP što mu je dodatno pomoglo da se razigra i još malo podigne samopouzdanje pre susreta sa Novakom.
                  Last edited by Leonardo; 19-09-11, 16:02.

                  Comment


                  • I tako, pobijedi Argentina,a ja osta' ziv
                    Olja me srecom nije pronasla tako da nije mogla da upotrijebi ,,ubojito sredstvo" ili sta vec
                    Interesantno je da sam jedino ja aplaudirao argentincima nakon nekog dobrog poena (sto se tice sektora u kojem sam ja bio),tako da su me gledali kao stranca Ali kasnije su sjeli neki Argentinci pored mene,upoznali smo se i zajedno navijali (u mom slucaju,za Delpa). Nekoliko puta sam se razdrao:,,Vamooos Delpo",i to kada je bila tisina,tako da ste me morali cuti
                    Sad cu ubaciti neke slike
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Što lažeš da si samo ti aplaudirao Delpu i Davidu... I jagodica i ja smo, a kako tišine nije bilo nisi ni mogao da se čuješ...
                      Imam ja snimak i slike ARG navijača... naćiću te... i stići će te zakasnela strela...
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Što lažeš da si samo ti aplaudirao Delpu i Davidu... I jagodica i ja smo
                        Imam ja snimak i slike ARG navijača... naćiću te...
                        Ma ja kazem samo za moj sektor,jedino sam ja aplaudirao dok nisu dosli argentinci,tj jedan argentinac i neke zene
                        Everything you want is on the other side of fear.

                        Comment


                        • Ja sam sedeo pored Argentinaca, materijalni dokazi su postavljeni ...

                          Comment


                          • ja sam aplaudirala Nalbiju i osećala veliko uzbuđenje što posmatram takvu tenisku veličinu..
                            ali Delpu nisam,kako ću protiv sebe..ne volim njegovu igru,pa to ti je!!
                            Originally posted by gokara
                            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                            Comment


                            • Ja sam videla neko dete od 5,6god sa argentinskom zastavom mahao u mom sektoru, a ako se dobro sećam ti si rekao da si taj sektor, nisi valjda to ti?

                              Edit: @ivan piper
                              Last edited by altlosta; 19-09-11, 19:22.

                              Comment

                              Working...
                              X