Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izvini jagodice, što te strpah u koš gde ne pripadaš, znam da si nekome pljeskala...
    Mene su gledali kao svetsko čudo, da ne kažem izdajnika, ali nema veze uživala sam do juče, bar u majstorijama dvojice ARG prvog dana, zatim našeg dubla, a onda...
    Ma da se ne ponavljam sve je već rečeno, napisano i dokumentovano.. Nego ja čekam Ivanove slike da uporedim čije su lepše...
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by altlosta View Post
      Ja sam videla neko dete od 5,6god sa argentinskom zastavom mahao u mom sektoru, a ako se dobro sećam ti si rekao da si taj sektor, nisi valjda to ti?

      Edit: @ivan piper
      aj kuku presmijah se nisam ja imao nicija obiljezja ;)
      Zar ti ja licim na nekog ko ima 5-6 god?
      Last edited by Drunken Whaler; 19-09-11, 19:29.
      Everything you want is on the other side of fear.

      Comment


      • SDC15659.jpgSDC15653.jpgSDC15647.jpgSDC15630.jpgSDC15586.jpgSDC15573.jpgSDC15591.jpg
        Eto par slika,mozda ubacim i neki video
        Everything you want is on the other side of fear.

        Comment


        • Super su slike svima.

          Ali niko ne slika kao Milicica.
          Jedan je Obradovic Zarko!

          Comment


          • Moje nisu super, pošto sam slikala mobilnim evo da vidite par mojih "umetničkih remekdela"

            DSC_0152.jpgDSC_0164.jpg

            Originally posted by ivan piper View Post
            aj kuku presmijah se nisam ja imao nicija obiljezja ;)
            Zar ti ja licim na nekog ko ima 5-6 god?
            Ti si vidim bio levo, ja desno. Moja greška

            Comment


            • Originally posted by altlosta View Post
              Moje nisu super, pošto sam slikala mobilnim evo da vidite par mojih "umetničkih remekdela"

              [ATTACH=CONFIG]2878[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2879[/ATTACH]



              Ti si vidim bio levo, ja desno. Moja greška
              I ove su vrijedne.
              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

              Comment


              • Kao i uvijek paralelno sa polufinalnim duelima igraju se i dueli za popunu Svjetske grupe.
                Po nasem vremenu jos u subotu ujutro se pocela dva duela.

                Australija - Svicarska 2-3
                Svicarci nakon sto su rijesili Portugal sa maximalnih 5-0 u proslom kolu, isli su na megdan Australijancima, Svicarska koja je igrala u punom sastavu, naravno sa Federerom i Wawrinkom. Posljednji put su igrali u Svicarskoj kada je Federer protiv Hewitta imao 2-0 u setovima i servis za mec.
                11 godina kasnije, opet su tu Federer i Lleyton. Lleyton sa mnogo problema, propustio je i Us Open, a Federer izmoren od nastupa na Us Openu i Wawrinka sa povredom noge. Ocekivali smo fenomenalne duele, to smo i dobili.
                Prvo je Tomic dobio Wawrinku u tri seta i donio vodstvo Aussijima. Nakon njega na teren su izasli Federer i Hewitt, Hewitt je uzeo prvi set sa 7-5, drugi Federer prelomio u tie breaku, nakon toga posao do kraja mu je bio laksi i Svicarci su izjednacili na 1-1. Vec tada se primjecivao umor kod Federera i Stanovi problemi sa povredom. Dubl je ovdje mogao mnogo toga odluciti, na kraju se ispostavilo da to nije tako. Znao je Rafter da njegov dubl nema nikakve sanse bez Hewitta, igrao je Hewitt i u dublu i zajedno sa Guccioneom dobio zlatni dubl sa OI u Pekingu. Nakon dubla, neizvjestan je bio nastup Wawrinke posljednji dan.
                Federer je izasao na teren sa ciljem da uzme drugi bod i donese jos jednu sansu Svicarcima. Tomic je pokusao dobiti velikog Rogera, uzeo jedan set, imao je priliku i za drugi, ali ne ide to tako lako na travi protiv velikog Svicarca.
                Tako smo dobili najbolji moguci zavrsetak duela, peti mec, Wawrinka protiv Hewitta.
                S obzirom na Wawrinkine igre u proslosti na ovoj podlozi i Hewittovu proslost igranja na travi, Australijanci su bili favoriti za prolaz dalje. Ali Stan nije mislio tako, izasao je sa ciljem da odigra onako kako zna i umije, a kada igra svoju igru, opasan je po svakoga. Hewitt je na krilima publike uzeo prvi set, Stan je izjednacio, a onda smo gledali jedan fantastican set koji je trajao preko sat vremena, a Hewitt je poveo 2-1 u tie breaku.
                Nakon toga Wawrinka u inat igra jos bolje, izjednacuje na 2-2, u petom setu Stan je bio svjeziji, Hewitt je imao problema sa desnom nogom, Stan je napravio prvi break, servirao fantasticno. Kod 3-5, nada se ukazala Australijancima, kada je mec prekinut zbog mraka i odlozen za sljedeci dan. Svicarci su na gem bili od povratka u Svjetsku grupu.
                Sljedeci dan, Wawrinka nije pokleknuo i za samo 4 minute je zavrsio duel i donio veliko slavlje Svicarcima. Vidjelo se da Hewitt ne moze, imao je problema, pokusavao je sve brzo rijesiti winnerima, prva dva puta je proslo, ali od 30-0, izgubio je sljedeca 4 poena i ovaj fantasticni duel dobio je svoj zavrsetak.
                Svicarci su u Svjetskoj grupi opet i biti ce jedni od favorita za naslov, ako budu igrali u punom sastavu(Wawrinka, Federer).

                Japan - Indija 4-1
                Indijci koji su bili gosti Srbije u prvom kolu ovogodisnjeg Davis Cupa putovali su Japan. Japan u sastavu Nishikorri, Soeda, Sugita, Ito. Indijci sa Bopannom, Dev Varmanom, Bhupatiem i Paesom, za kojeg se znalo da nece igrati.
                Prvi dan je Japan dosao do kapitalne prednosti, iznenadjujuce Sugita je dobio Dev Varmana sa laganih 3-0. Znali su Japanci da ce pobjedom Nishikorria protiv limitarnog Bopanne doci na korak od prolaska. Nishikori je prepustio samo 7 gemova i donio i drugi bod Japancima.
                Indijci su bili favoriti u dublu, iako nije igrao Paes, Bopanna je dobar igrac u dublu i zajedno sa velikim Bhupatiem donio je prvi bod Indijcima i neku nadu pred treci dan.
                Nishikori je dobio lagano Vardhana, nepoznatog Indijca i tad se znalo da su Japanci novi stanovnici Svjetske grupe, kasnije je Bopanna predao mec Soedi i Japanci su slavili pobjedu od 4-1.

                JAR - Hrvatska 1-4
                Hrvati su buili blagi favoriti, jer Juznoafrikanci ipak imaju samo jednog dobrog igraca. Kevin Anderson je i opravdao ulogu favorita prvog dana, dobio Dodiga, i JAR je poveo sa 1-0.
                Cilic je pocistio van Der Merwea u dva seta, ostavio ga bez ijednog gema, Juznoafrikanac predaje mec, iako mislim da nije tu bas bilo povrede.
                Domacini su u proslosti imali solidan dubl, Anderson/De Voest, ali je na iznenadjenje na teren izasao dubl Klaasen/De Voest koji ni protiv prosjecnog Hrvatskog dubla nije imao sanse.
                Anderson je ocigledno imao problema, jer i posljednji dan nije izasao na teren, umjesto njega je igrao De Voest, koji nije imao nikakve sanse i Cilic je obezjedio povratak u drustvo najboljih.
                U posljednjem mecu Mektic je dobio Klaasena i tako potvrdio ubjedljivu pobjedu.

                Rumunija - Ceska 0-5
                Ceska je u potpunosti opravdala ulogu favorita, i polufinalista iz 2009 godine je bez problema dobio ovaj duel.
                Iako su Rumuni izabrali sljaku, bez Hanescua nisu mogli puno.
                Prvo je Radek pocistio Ungura, nakon toga Berdych Crivoia i vec je bilo 2-0 za Cehe.
                Polagali su Rumuni nade u Tecaua, odlicnog dubl igraca i Copila da mogu ostaviti domace u igri. Euforicno su usli u mec, napravili rano break i uzeli prvi set. Vise od toga nisu mogli, jer Ceski dubl je jedan od boljih u Davis Cupu i veoma rijetko gube meceve, do kraja su uz samo 5 izgubljenih gemova uzeli tri seta i osigurali pobjedu.
                Posljednji dan, rezervni igraci Rosol i Hajek su igrali za goste i bez seta pobjedili Copila odnosno Crivoia. Ceska pobjedila uz samo jedan izgubljeni set.

                Rusija - Brazil 3-2
                Rusi ocekivano izabrali dvoranu, Youzhni, Tursunov i Andreev su trebali biti dovoljni za pobjedu, na kraju je to ispalo mnogo teze od ocekivanog. Youzhni je rutinski dobio Mella prvi dan i donio prvi bod, nakon toga Andreev i Belucci su igrali mec, a Andreev je izneadjujuce lako izgubio sa 0-3 i bili smo na pocetku. Brazilci su mnogo nada polagali u svoj dubl, Soares/Mello, a Rusi s druge strane imaju slabe kombinacije i nisu previse ocekivali od ovoga duela.
                U mec se uslo nervozno, Rusi su spasili 5 break lopti u prvom gemu, nakon toga i Brazilci tri. Breakom na 4-4, Brazil je poveo 1-0, u drugom setu na 5-5 Brazil pravi break i bili su blizu vodstva od 2-0.
                Fantasticno je igrao u tim trenutcima Mello, koji je prakticno sam razbijao Ruse. Treci set je bila samo formalnost, sa dva breka i 6-2, Brazil je poveo 2-1. Youzhni je morao dobiti svoj mec da bi ostavio Ruse u igri, to je i ucinio, ali u pravom maratonu, u pet setova, a gubio je sa 0-1 i 1-2, a na kraju je sa 14-12 u petom setu izjednacio na 2-2.
                Nakon meca u petk, bilo je jasno da Andreev nije u stanju odigrati dobar mec, na teren je izasao Tursunov, koji je prema meni trebao igrati i prvi dan.
                Na kraju dosta lako je Tursunov dobio Mella i donio veliku pobjedu Rusima. Treba istaci veoma slabu posjetu u dvorani i Borisa Sopkina, koji je kao i uvijek pratio Mischu.

                Izrael - Kanada 2-3
                Ko bi rekao da ce vacek Pospisil biti junak Kanade nakon ovog duela, Kanadjani su usli u duel sa najboljim sastavom, Raonic je bio tu, kao i Nestor za dubl. U Izraelu je uvijek paklena atmosfera, a Izraelci nade polazu u Selu i svoj odlicni dubl Erlich/Ram, ispostavit ce se da su njhove najbolje karike zakazale prvi i drugi dan.
                Tribine na pocetku meca izmedju Sele i Pospisila su bile poluparne, valjda zbog velike vrucine, kako je mec odmicao, i bivao sve kvalitetniji i neizvjesniji, tribine su bile punije.
                Pospisil je prvi dosao do breaka, otisao na 3-0. Sela vraca break pri kraju seta, imao je i break lopte na 4-4 i 5-5. Set odlazi u tie break, gdje bez problema Pospisil uzima.
                Drugi set je poceo breakom Sele, identican scenario se ponovio, samo u obrnutim ulogama. Na 6-5 Sela je imao set loptu na Pospisilov servis, nije uspio i jos jedan set je otisao u tie break, gdje Sel ovaj put uzima.
                Sela je na mahove izgledao svjeze i motivirano, a na mahove totalno je bio u knock downu. Pospisil sa dva breaka uzima treci set, tako zapocinje u cetvrti, gdje je imao break prednosti. Dudi uz pomoc u tom trenutku vec punih tribina, vraca break, set odlazi u tie break i Dudi izjednacava na 2-2.
                Peti set, Sela svjeziji, Pospisilov prvi mec u pet setova, Sela ide na 2-0. Od tog trenutka Pospili pronalazi snagu, uzima pet gemova zaredom sto je bila i kljucna serija. Nakon vise od 4 sata, Kanada je vodila 1-0.
                Nakon njih na teren je izasao Raonic, od kojeg se ocekivalo da ce dobiti Weintrauba. Dobio je prvi set sa 7-5, drugi izgubio istim rezultatom, a do kraja ni na jedan nacin nije mogao ugrozizi malo poznatog Izraelca. 1-1.
                Treci dan smo imali 3 odlicna dubl igraca na terenu, Erlich i Ram s jedne strane i Nestor s druge uz podrsku Pospisila.
                Izraelci uzimaju prvi set, u drugom su imali 3 vezane break lopte, ne iskoristavaju, Kanadjani izjednacuju na 1-1, u trecem setu Kanada pravi break i sigurnim servisom dolazi do 2-1. U cetvrtom setu Kanada opet prva pravi break i servira za mec. U tom trenutku najduzi gem u mecu, Izraelci spasavaju tri mec lopte, dok s druge strane Kanadjani spasavaju cak 6 break lopti u gemu. U tim trenutcima briljirao je Pospisil, sa svojim fantasticnim servisima i volejima.
                Posljednji dan na teren protiv Sele je izasao Polansky umjesto Raoinca, i lagano izgubio. Duel je otisao u peti mec. Na scenu stupa opet fenomenalni Pospili i sa 3-0 u setovima donosi Svjetsku grupu Kanadjanima.

                Belgija - Austrija 1-4
                Izgledalo je da ce ovo biti puno neizvjesniji duel, nego sto je na kraju ispalo. Belgijanci su izabrali brzu podlogu u dvorani. Prvi mec su igrali Malisse i Haider Maurer, koji je igrao i jedino finale u karijeri u ovakvim uslovima.
                Dosta lako je Haider Maurer donio prvi bod Austrijancima, Malisse nije mogao protiv silovitih servisa.
                Drugi mec je donio odlican duel izmedju Darcisa i Melzera, iako je Melzer bio favorit izgubio je sa 3-1 i bili smo na pocetku. Darcis je iskoristio dobru formu u kojoj se nalazi, brze uslove i svoj napadacki tenis.
                Dubl je vjerovatno i odlucio ovaj mec, Austrijanci su izasli bez Melzera, sa dublom Marach/Peya, a Belgijanci sa iskusnim Rochusom i Darcisom. Pvi set su uzeli Belgijanci, drugi Austrija sa jednim breakom. Nakon toga stvari za Austraijance su odlicno isle i u trecem i cetvrtom setu, sa po breakom na 4-4 u oba seta, donijeli drugi bod.
                Treci dan umjesto indisponiranog Malissea, izasao je Rochus, koji je ostao bez ikakvih sansi protiv Melzera i najbolji Austrijski igrac donosi treci odlucujuci bod.
                U posljednjem mecu, Peya je dobio Bemelmansa i zakljucio duel.

                Cile - Italija 1-4
                Vjerovatno najnezanimljiviji mec, gdje su Italijani razbili Cielance. Iako su se dueli igrali na tvrdoj podlozi, Cilenaci nisu imali ni miligram sanse, Gonzo je pri kraju karijere, koljena su skroz otkazala, jos su se dueli igrali na hardu. Starace je donio prvi bod, Gonzo je potom predao i vec je bilo 0-2. Italijanski dubl je mnogo bolji i to su pokazali, laganih 3-0 za prolaz dalje.
                Posljednjeg dana jos dvije pobjede, Massu je ovaj put predao, cast Cileanaca je spasio Capdeville pobjedom protiv Bolellia.
                Last edited by retro; 19-09-11, 21:29.
                Genius, outrageous, the best ever! RF!

                Comment


                • Sve su analize super, samo su Česi polufinalisti iz prošle, a finalisti iz 2009., ako me sećanje služi ..

                  Comment


                  • Da, da sad sam se sjetio, final 2009. i razbijanje od strane Nadala i co.
                    Genius, outrageous, the best ever! RF!

                    Comment


                    • Inace "uzeo" sam autogram od Pascala Marie i Enrica Moline. Stvarno su likovi. A sto se tice tenisera,bilo mi muka da se guram sa onom djecom za autogram
                      Everything you want is on the other side of fear.

                      Comment


                      • Originally posted by retro View Post
                        Da, da sad sam se sjetio, final 2009. i razbijanje od strane Nadala i co.
                        A prošle godine u polufinalu od nas.

                        Ivane, od koga si uzeo autograme?
                        Da li očekuješ svakog trenutka TIME! ...pogotovu od Paskala...
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • šta ovo ispriča Delpo?
                          jedino sam razumela Numero uno i momento..
                          zaista,ako neko zna bi li mogao da nam prepriča..
                          Originally posted by gokara
                          Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            A prošle godine u polufinalu od nas.

                            Ivane, od koga si uzeo autograme?
                            Da li očekuješ svakog trenutka TIME! ...pogotovu od Paskala...
                            Daaaaaa,znaci pojma nemas koliko sam skakao kada Pascal uzvikne ,,TIME" .Znaci oni prozori su zamalo popucali.
                            Ali ozbiljno,koliko sam samo puta skocio,isprepada me covjek. Svi su strecali
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment

                            Working...
                            X