Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    A odakle druze nama i Hrvatima trava

    Inace, finala Davis Cupa na travi su (u Open eri) igrana 1968., 1977., 1983., 1986., 2001. i 2003. a zanimljivo je da je Australija uvek bila domacin, dakle samo su oni birali travu u finalima
    pa ne znam neka vestacka ili na stadionu nekom da ih docekamo hvala na informacijama direktore
    Cuj prvi maj

    Comment


    • U svakom slucaju su napravili dobar potez, sam Tomic je to zasluzio nakon cuda koje im je priredio na Vimbldonu i unapred se radujem njegovom mecu protiv Rodzera, to je stvarno jedino sto ce ovog vikenda zanimati
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • pa da,plus i lejton osvojio vimbldon,moze da bude zanimljivo...samo ne znam koliko je zahvalno rodzera docekivati na travi,on je na travi kao golub u veneciji mada verovatno ciljaju na 2 boda u singlu,pa se onda nadaju dublu ili eventualno nekom kiksu rodzera
        Cuj prvi maj

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          Znam samo da je loptica ista kao na Vimbldonu, nista drugo
          I to je nešto. Hvala. Naravno, za očekivat je da nijesu stavljali brže loptice jer bi to pomoglo Federeru.

          Kad spomenuste odabir podloge između Sjedinjenih Država i Španije, 2002. su Amerikanci odabrali travu i tu je u drugom meču Alex Corretja porazio Petea Samprasa 3:2 preokrenuvši sa 0:2. To će se ispostaviti kao posljednja njegova sezona, ali svakako da je bilo teško očekivati da ga Corretja dobije na travi. Ipak, Roddick i parovi su izvukli stvar za Amerikance.
          http://www.daviscup.com/en/results/t...ieId=100002883
          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

          Comment


          • Mislim da za dubl nemaju bas nikakve sanse, prije ce Federer kiksnuti nego dubl... ;)

            Comment


            • Originally posted by amnesiac View Post
              I to je nešto. Hvala. Naravno, za očekivat je da nijesu stavljali brže loptice jer bi to pomoglo Federeru.

              Kad spomenuste odabir podloge između Sjedinjenih Država i Španije, 2002. su Amerikanci odabrali travu i tu je u drugom meču Alex Corretja porazio Petea Samprasa 3:2 preokrenuvši sa 0:2. To će se ispostaviti kao posljednja njegova sezona, ali svakako da je bilo teško očekivati da ga Corretja dobije na travi. Ipak, Roddick i parovi su izvukli stvar za Amerikance.
              http://www.daviscup.com/en/results/t...ieId=100002883

              Sjećam se tog meča kao kroz maglu, i samo kroz to da je ispustio 2-0. Sjećam se još jednog njihovog meča, gdje Sampras povraćao po terenu i opet dobio, mislim da je to bio USO. Te mečeve gdje su autsajderi pravili probleme najboljima, uvijek najbolje pamtim Tako sam naravno upamtio i neki od mečeva Sampras- Ferreira, nevjerovatno kako mu taj čovjek nije ležao, odo ja u off

              Comment


              • Originally posted by amnesiac View Post
                I to je nešto. Hvala. Naravno, za očekivat je da nijesu stavljali brže loptice jer bi to pomoglo Federeru.

                Kad spomenuste odabir podloge između Sjedinjenih Država i Španije, 2002. su Amerikanci odabrali travu i tu je u drugom meču Alex Corretja porazio Petea Samprasa 3:2 preokrenuvši sa 0:2. To će se ispostaviti kao posljednja njegova sezona, ali svakako da je bilo teško očekivati da ga Corretja dobije na travi. Ipak, Roddick i parovi su izvukli stvar za Amerikance.
                http://www.daviscup.com/en/results/t...ieId=100002883
                To je zaista bilo cudo, iako je Rodik govorio da je trava sporija od one u Engleskoj. Koreca je dobio tek cetvrti mec u karijeri na travi a Sampras je u tom mecu igrao za stoti. Takodje, to mu je bio tek drugi poraz na travi u mecu koji je otisao u peti set
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by majabl View Post
                  Mislim da za dubl nemaju bas nikakve sanse, prije ce Federer kiksnuti nego dubl... ;)
                  sjajno igraju dubl ali u dublu je uvek moguc kiks,pogotovo u dejvis kupu ispali su i brajani sada od karlovica i ne znam koga po mom misljenju mnogo su cesci kiksevi u dublu nego u singlu mada svakako su veliki favoriti svajcarci u dublu
                  Cuj prvi maj

                  Comment


                  • Originally posted by asprilja View Post
                    sjajno igraju dubl ali u dublu je uvek moguc kiks,pogotovo u dejvis kupu ispali su i brajani sada od karlovica i ne znam koga po mom misljenju mnogo su cesci kiksevi u dublu nego u singlu mada svakako su veliki favoriti svajcarci u dublu
                    Ove godine su trojica igraca podelili 11 velikih titula... u dublu bije ko koga stigne
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Vjerujte da sam tek sad otkrio ovaj Davis Cup sajt. Svašta tu ima. Pokušavao sam da se sjetim mog prvog odgledanog Davis Cup duela. Ne mogu vjerovati da je to bilo 1985. Jugoslavija - Australija. Mislio sam da je koju godinu kasnije. Kako vrijeme brzo leti http://www.daviscup.com/en/results/t...tieId=10000759. Meč je održan u Splitu a prenos je radio, ko bi drugi, do Mićo Dušanović.
                      Zapamtio sam ga po jednoj stvari. U reprezentaciji Jugoslavije je pored Bobe Živojinovića i Gorana Prpića bio jedan momak duge plave kose: Marko Ostoja. Umjesto njega 1986. se pojavio takođe momak duge plave kose: Bruno Orešar. Za Ostoju više nikad nijesam čuo. Skoro sam pretraživao što mogu naći i našao sam jedan članak kad je on napustio Davis Cup reprezentaciju jer je pretpostavljao da se neće naći u užem izboru http://www.slobodnadalmacija.hr/Nedj...6/Default.aspx. Evo nekadašnjih saigrača iz reprezentacije (Živojinović i Ostoja) puno godina kasnije.

                      Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                      Comment


                      • Moj prvi odgledani DC duel je bio Jugoslavija-Švedska (bilo je nekih prije ali ne u kompletu), i nezaboravan meč Prpić-Edberg. Nevjerovatno kako ga je Prpa isprobijao na mreži, baš je bilo razbijanje, bila je to škola passing-a Orešara se dobro sjećam, Ostoje ne, prvi put čujem za njega Ima li šta zanimljivo o njemu, ili treba sačekati CW, ako on ništa ne nađe, onda je nemoguće

                        Comment


                        • U toj istoj rundi 1985. Paragvaj je ugostio Francusku u jednom potpuno ludom mecu.. http://www.daviscup.com/en/results/t...tieId=10003528

                          Od mogucih 25 setova igrali su 23 i domacini su na kraju slavili sa 3-2, da smo pobedili Australiju igrali bi sa njima. Publika je bila bukvalno divlja pa je na kraju uletela na teren i neki od Francuza su dobili po nosu.. dobri stari dani

                          Originally posted by notorious View Post
                          Moj prvi odgledani DC duel je bio Jugoslavija-Švedska (bilo je nekih prije ali ne u kompletu), i nezaboravan meč Prpić-Edberg. Nevjerovatno kako ga je Prpa isprobijao na mreži, baš je bilo razbijanje, bila je to škola passing-a Orešara se dobro sjećam, Ostoje ne, prvi put čujem za njega Ima li šta zanimljivo o njemu, ili treba sačekati CW, ako on ništa ne nađe, onda je nemoguće
                          Nemam u memoriji bilo sta interesantno o njemu, osim recimo da je do te jedne jedine titule u Briselu 1981. dosao posle samo 14 odigranih ATP turnira (toliko je trebalo i Mareju do prvenca) ali je na tome i ostao

                          Imao je priliku da igra i gubi od najboljih igraca tokom 80-ih
                          Last edited by ClayWarrior; 15-09-11, 01:32.
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by notorious View Post
                            Moj prvi odgledani DC duel je bio Jugoslavija-Švedska (bilo je nekih prije ali ne u kompletu), i nezaboravan meč Prpić-Edberg. Nevjerovatno kako ga je Prpa isprobijao na mreži, baš je bilo razbijanje, bila je to škola passing-a Orešara se dobro sjećam, Ostoje ne, prvi put čujem za njega Ima li šta zanimljivo o njemu, ili treba sačekati CW, ako on ništa ne nađe, onda je nemoguće
                            Ja ne znam. Skoro sam pročitao da je Ostoja Splićanin. Ovo su njegovi rezultati na GS turnirima
                            http://www.atpworldtour.com/Tennis/P...&y=0&m=s&e=gs#
                            Dakle, skromno. Mislim da je meč koji sam naveo moj prvi odgledani meč uopšte. Imao sam devet godina i tad sam učio pravila. Uvijek mi je bilo čudno ono 15, 30, 40, izjednačenje, prednost itd. Zašto 15 pa 30 pa onda 40? I onda ti to poveži majčin sine sa 9 godina . Ostoju sam samo zapamtio po dugoj plavoj kosi. A iduće godine gledam ja Davis Cup i očekujem da će Mićo reći za jednoga duge plave kose "Marko Ostoja", kad on veli "Bruno Orešar". Bilo mi je čudno jer nije baš da sam navikao da gledam puno sportista koji izgledaju alla Patrik Sjöberg, a mi imali čak dvojicu tenisera .
                            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                            Comment


                            • Svaka čast na saznanju za čovjeka sa 2 imena Igrao je u doba kad sam tražio čovjeka da izađe iz TV-a. Taman kad sam pomislio da nisam toliko ostario, ti spomeneš Sjoberg-a, i automatski se sjetim nekih njegovih borbi sa Sotomayor-om

                              Comment


                              • RT @UbiTennis: Djokovic will not play vs Argentina in Davis Cup. I was told by Milan Amanovic, phisical trainer of Novak at JFK airport
                                ako je ovo tacno, bice izuzetno tesko
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X