Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rim 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by peca View Post
    To ne da nisu igraci blizu njegovog nivoa, nego su jako blizu vrhunskog nivoa. Delpo je pokazivao strasan potencijal i pre i posle povrede, Dimitrov je buducnost tenisa, a o Berdihu ne treba pricati.

    Sve njih bi Djokovic od 100 puta dobio u verovatno 90 % slucajeva. Ali i 10% mora da se desi
    Berdych i Del Potro su svjetski krem, ali oni nisu Novakov nivo, kao ni Rogerov, Nadalov i Andyev, a zadnjih godina ni Davidov. Tu je Haas najkvalitetniji igracki, najtalentovaniji i ima najbolji match - up sa Novakom. Match - up je vrlo vazan. Onaj nekadasnji Del Potro je bio druga prica, ali njega odavno nema. Radi se o krizi, iako paradoksalno on igra bolje i cistije udara loptu nego prosle godine u ovo doba kad je ako pricamo o trofejima imao manje uspjesnu sezonu. Medjutim prosle godine pored svih problema u igri, a pogotovo mentalnih blokada nije sebi dozvoljavao ovakve poraze. I ove godine ima ociglednih problema sa fizickom spremom, samo mi nije zasto kad je na AOu bio daleko najspremniji igrac na touru.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by zdravkelja View Post
      Konacno se operacija isplatila
      Bilo je i vreme

      Comment


      • Sad Rodzer mora da ispadne pre finala
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Originally posted by AleksaVP View Post
          Ko jos gleda race listu
          gledat ce se na kraju godine ;)

          O Novakovoj krizi se moze pricati tek nakon RGa

          Tamo ga ne mogu dobiti Grisa, Haas, Berdo, kao ni Delpo...nema sanse;)
          Last edited by shminka; 17-05-13, 16:21.

          Comment


          • Berdih je bio bolji,jer Nole nije bio pravi. To smo i konstatovali da Nole gubi kad nije svoj,uostalom rekao je da mu je prioritet R.G. Idemo dalje.
            * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

            Comment


            • Da David ima cojones mozda bi Roger i dosao do toliko zeljene titule. Protiv Nadala ih nema, nevjerovatno je kakve sanse propusta, a u narednom servis gemu se potpuno raspadne.
              sigpic

              Comment


              • Ipak bih izabrao ovu sezonu do RGa nego proslu u bilo koje doba dana i noci. 3 titule, AO, Dubai i MC, skinuo Nadala u MCu, oborio rekord, ima 1:0 protiv Nadala ove sezone, prosle je bilo 0:2 u ovom trenutku uz 2 titule(AO i Miami)
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Navras View Post
                  A sta se desilo od tog momenta i koliko je vezanih gemova izgubio i je li nesto pokusao da promeni kada su kola krenula nizbrdo? Ako nije ozbiljna kriza kada se mec izgubi na ovakav nacin ja ne znam sta jeste. A sto se tice igre, pa sta je on IW-a dobro odigrao, ako izuzmemo ona tri mece u MC-u naravno? Sve je losiji i losiji i ne vidim da se bilo sta menja po tom pitanju. Previse je igraca koji mogu da ga dobiju i ulazak u zavrsnicu turnira vise nije zagarantovan. To su sve stvari koje zabrinjavaju.
                  Gledao sam samo treci set. Kada odgledam cijeli mec napisacu analizu. Za sada mogu reci da u trecem setu Djokovic nije bio u stanhju da igra ono sto je potrebno da bi dobio Berdiha - duboke lopte u razmjenama, izbjegavnje traljavih servis gemova i strpljivost na Berdihov servis.

                  Da formulisem precizno ono sto ti zoves krizom.

                  Novak ima odlican skor u odlucujucem setu. Drugi najbolji u istoriji, odmah iza Borga. Dobio 71.6% odlucujucih setova. Ove godine ima 57.1%. Razlog? Za mene je samo jedan. Motivacija. Od Dubaia on je samo na jednom turniru (MC) plus u DC mecu sa Amerikancima bio stvarno motivisan. I bio je pravi.

                  Na RG ce sigurno biti motivisan, ali svi ovi porazi imaju dvije negativne posljedice. Prvo, stvaraju losu naviku da se olako miri sa porazom. Drugo, protivnici gube strah od Novaka.

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Ipak bih izabrao ovu sezonu do RGa nego proslu u bilo koje doba dana i noci. 3 titule, AO, Dubai i MC, skinuo Nadala u MCu, oborio rekord, ima 1:0 protiv Nadala ove sezone, prosle je bilo 0:2 u ovom trenutku uz 2 titule(AO i Miami)
                    Pre RG prosle sezone je bilo 2-1 za Rafa, na AO je Novak dobio Nadala. Znamo svi da Novakov cilj je RG, ali ovakve poraze ne deluju pozitivno na njega, nije bas dobro za njegova psiha kad zna da ove sezone ima poraze od Delpo, Berdych, Has i Dimitrov. Lani je samo od Nadala i Isnera izgubio do RG, naravno ako izuzmemo duel za Tipsarevicom na plavoj sljaci u Madridu.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Ipak bih izabrao ovu sezonu do RGa nego proslu u bilo koje doba dana i noci. 3 titule, AO, Dubai i MC, skinuo Nadala u MCu, oborio rekord, ima 1:0 protiv Nadala ove sezone, prosle je bilo 0:2 u ovom trenutku uz 2 titule(AO i Miami)
                      1:2, pobeda na AO.

                      Comment


                      • Koje je ovo mucenje gledati.

                        Comment


                        • U pravu ste, potpuno sam smetnuo sa uma AO. Moja greska
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            Tamo ga ne mogu dobiti Grisa, Haas, Berdo, kao ni Delpo...nema sanse;)
                            Bude li ovako fizicki pripremljen naravno da mogu.

                            Nista novo u spanskom derbiju, kao po traci.
                            sigpic

                            Comment


                            • Muka mi je gledati ovakav match up...stvarno jeste...covjek igra podjednako dobro, a ne osvaja gemove

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Muka mi je gledati ovakav match up...stvarno jeste...covjek igra podjednako dobro, a ne osvaja gemove
                                Ne znam kako ce ovo da zavrsi, mozda se Ferer raspadne, ali za sada igra jako dobro.

                                Comment

                                Working...
                                X