Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rim 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Gledao sam samo treci set. Kada odgledam cijeli mec napisacu analizu. Za sada mogu reci da u trecem setu Djokovic nije bio u stanhju da igra ono sto je potrebno da bi dobio Berdiha - duboke lopte u razmjenama, izbjegavnje traljavih servis gemova i strpljivost na Berdihov servis.

    Da formulisem precizno ono sto ti zoves krizom.

    Novak ima odlican skor u odlucujucem setu. Drugi najbolji u istoriji, odmah iza Borga. Dobio 71.6% odlucujucih setova. Ove godine ima 57.1%. Razlog? Za mene je samo jedan. Motivacija. Od Dubaia on je samo na jednom turniru (MC) plus u DC mecu sa Amerikancima bio stvarno motivisan. I bio je pravi.

    Na RG ce sigurno biti motivisan, ali svi ovi porazi imaju dvije negativne posljedice. Prvo, stvaraju losu naviku da se olako miri sa porazom. Drugo, protivnici gube strah od Novaka.
    U trecem setu je bio glineni golub, stao je tri metra iza osnovne i nabacivao Tomasu loptice. Prvi set i drugi do 5:2 je igrao onako kako treba i kako inace i dobija Berdiha: dubokim udarcima izbacuje ga iz komforne zone, sigurno na svoj servis, strpljivo i fokusirano, bas onako kako si opisao.

    I prosle godine se on mucio da zatvori set/mec i imao je oscilacije, sto je donekle i normalno jer je nemoguce drzati isti nivo tokom celog meca, ali je ipak iznalazio nacin da prebrodi krizu i okrene situaciju na svoju stranu. Zasto sada to ne uspeva? Ne bih rekao da je problem samo motivacija, problem je i fizicka sprema koja u kombinaciji sa manjkom samopouzdanja cini da nema sigurnost u udarce sto sve zajedno smanjuje veru u mogucnost preokreta situacije na terenu kada stvari krenu lose. U paketu posmatrano i kada se uporedi sa proslom godinom, on je igracki 20-30 posto slabiji sto je vise nego dovoljno da ga dobijaju i igraci van top 4. Osim toga, kad se jednom okrnji aura onda i drugi igraci izlaze na teren sa verom da mogu da dobiju sto mu dodatno otezava stvari i bice mu sve teze, narocito ako nastavi ovako da mrcvari. Del Potro, Dimitrov, Berdih... ni u jednom od tih meceva on nije uspeo da okrene stvari na terenu niti da prelomi, i to mora da zabrinjava.

    Ja ne vidim da on moze do titule na RG-u iz prostog razloga sto je premalo vremena da se stvari isprave, pa cak i da se odmah detektuju, a znajuci njega verovatno ce ih samo gurnuti pod tepih. Da je samo do motivacije lako bi, ali bojim se da su stvari mnogo ozbiljnije.
    Last edited by Navras 16950; 17-05-13, 16:53.
    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Ne znam kako ce ovo da zavrsi, mozda se Ferer raspadne, ali za sada igra jako dobro.
      Djaba, moglo je biti 5-3 i za njega...ali nikad nije...sve kljucne poene Rafa osvoji

      A sto se tice Novaka, moze se samo pricati o fizickoj krizi...vidjeli smo u MCu da je u stanju igrati strasan tenis kad je skoncentrisan i kad se krece kako treba
      U problemu je jedino ako je stvarno u fizickoj krizi...a to ne mozemo znati
      Last edited by shminka; 17-05-13, 16:54.

      Comment


      • Šta se desilo!!!!!!!
        Pa otišla sam kada je servirao za meč ili šta već, bilo je 5:2, 5:3... ja sam ostala bez reči.
        Pa zar ovo da doživim sada u 2013.
        Totalno ludilo u mojoj glavi.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Da su Federer i Nadala dobijali samo kada su motivisani ne bi bili ni u pola igraci kakvi su sada

          Comment


          • I ovo vraca covjek koji ima problem sa koljenima i dalje? Smijesno.
            sigpic

            Comment


            • mene svaki mišić boli. Non stop sam prebacivala čas Noleta čas na Jelenu i nema snage da dišem. Najviše me od svega brine što je Nole počeo i psihički da popušta. Retko kad spasi brejk loptu i zar je moguće da je bio labilan kad je servirao za pobedu. Pa sve i to nekako ali da je izgubio svoj servis pri rezultatu 5:5 i svoj drugi servis u trećem setu, to mi je nesshvatljivo. O Jeci tek da ne pričam, Rumunka je zaslužila da pobedi.

              Comment


              • Kad ga d.kontrole zaobilaze. KAKVO KOLENO KAKVI BAKRAČI.

                Comment


                • Ako David ovo ispusti onda treba da batali tenis

                  Comment


                  • Originally posted by FC Nadal View Post
                    Da su Federer i Nadala dobijali samo kada su motivisani ne bi bili ni u pola igraci kakvi su sada
                    FC Nadal,

                    Mijesas kruske i jabuke tj Federera i Nadala.

                    Federer je igrac koji dobija sa malim utroskom energije. Kad je bio na vrhu onda je puno dobijao sa malim utroskom energije. Zato je motivacija dugo trajala.

                    Nadal je igrac koji krvavo radi za svoje pobjede i njegova motivacija je fantastican.

                    Novak je po zahtijevanom radu blici Rafi ali nema njegovu motivaciju. Ko ima?

                    Comment


                    • Opet Djokovic izgubio Imao covek 62 52 , ko je gledao neka mi kaze kako je to uspio i to od Berdiha. Jos Ferer i Janovic da dobiju pa da imamo ludnicu , ali 62 52
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • Stvarno je nevjerovatno koliko je Nadal uzeo titula sa ovom prilicno za njega prosjecnom igrom. Najvise se ga se protivnici boje i to je fakat.
                        sigpic

                        Comment


                        • Rafa ovo pusta , pusti ga do 4-0 pa testira mozel' okrenuti , svakako ga Ferer na sljaci ne moze dobiti sve i da ima 4-0 u trecem
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Miko nadam se da ni ti ne vjerujes u to sto pises.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ovo je bio sarkazam ali nije daleko od istine da ce okrenuti ovaj set
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Mikine izjave su bile mali dio puzle koji je Ferreru bio potreban da dobije Rafu na sljaci...konacno sam shvatio da je to to

                                Comment

                                Working...
                                X