Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Prix of The Americas MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Staza je odlicno koncipirana, samo nije fluentna kao recimo Phillip Island... Sto bi se reklo - krivine se ne tangiraju.

    Yamaha gubi par km/h na pravcu, sto nije zanemarljivo kad je pravac dugacak preko kilometar. Generalno, staza je u skoro celom svom delu, sem S krivina sasvim u kontrastu sa Yamahinim potrebama. Zaostatak ipak ne bi trebao da je toliki, mislim da je za ocekivati da se smanji sutra na ne vise od 1s. Sto se Rossi Manijaka tice, trebamo biti zadovoljni sto je stigao Lorenza na kraju drugog terninga. Time isto treba da smo nezadovoljni, jer postoji mogucnost da se Yamaha blizi granici svojih mogucnosti. Nadam se da ce to samo ostati moja losa pretpostavka... Honda, ocekivano, ubija ovde. Najbolje brzine na pravcima, elektronika izvodi magiju na izlazu iz sporih krivina, mali ludak koji uziva svake milisekunde na stazi - rezultat je vidljiv. Ducati sve po starom - relativno dobar dok su gume dobre. Barbera, momak koji je rekao da CRT masine imaju sansu za pobedu ovde, zauzima ponosito 24. mesto, bolji je samo od wild-card CRT masina proizvodjaca iz Amerike...

    U Moto2 Redding se probudio, solidan napredak je vidjen ovde, najmanji od svih klasa, ali je i dalje prilican - 2.6s izmedju FP1 i FP2... Razni momci koji su obicno dosta nize koriste sansu kad se isplati biti hrabar i lud, ali ocekujem da se to do sutra pred Q sve iskristalise i ova dvojica ponovo nastave gde su stali. Takaaki nesto ufitiljio, neka ga malo za sad. Terol i dalje dobar, Zarco konacno nesto pokazuje, Corsi bi mogao do podijuma, mislim da je najrealnije nejga ocekivati. Za sad...

    Moto3 - Vinales. Nije sto mi je miljenik tu, ali momak ubija konkurenciju. Taman su nekih 10 minuta pred kraj usledili jako dobri krugovi i spustilo se vreme za vise od sekunde u 2 minuta, on nabacio jos pola sekunde nakon svih njih. Niko mu do kraja nije prisao, a imali su jos 5-6 minuta. Salom i Rins da skacu do neba sto su tu gde su, Folger sad zaostaje dosta. Fenati je mozda blizu vrhunca koji Honda moze da dostigne. Njima ce biti lakse u trci, kad se zguzvaju gubi se zaostatak salbijeg motora, a staza je za F1, fina, siroka, moze njih 6-7 da se poredja u jedan red...

    Originally posted by denia_el View Post
    jel to u motogp-ju vozi brat judzina lavertija?
    Da, stariji brat. Nije puno, 5 godina... Dobar posao radi PBM, to je njihova sasija, bolji od nekih FTR-ova, a FTR saradjuje sa Yamahom na proizvodnji rama za one agregate koji ce ici na lizing sledece godine.

    Comment


    • #17
      Originally posted by Ben Spies 11 View Post
      realno, zasto? marquez je bas ono sto treba sampionatu i pravi je majstor i ima ogroman talenat i ima 20 god... on tek treba da ostvari velike rezultate i iskreno se nadam da ce u tome i uspeti...

      staza je apsolutno fenomenalna i prelepa. samo je promasen smer kretanja u uvodnom postu
      Iako pitanje nije upuceno meni, probacu da odgovorim jer se slazem sa Mladenovicem ovo je naravno samo moj slucaj, moji razlozi

      - zato sto apsolutno ne podnosim niti jednog spanskog sportistu osim Fernanda Alonsa (cudna situacija, obozavam sve Nemacke sportiste osim Vettela koga ne podnosim) ne znam zasto i nemam argumente, jednostavno je tako
      - kada analiziram svoju netrpeljivost prema MGP vozacima brzo dodjem do resenja, i vrlo je jednostavno... Prosto, iritiraju me konkurenti Valentina Rossija, simple as that. Naravno nije to mrznja niti bilo sta slicno, ne zelim nikome nista ruzno, naprotiv, ali jednostavno me iritiraju svi oni koji mu stoje na putu do pobeda, titula... To sam zakljucio po tome sto me recimo uzasno iritirao Hejden u sezoni 06 da bi mi posle postao simpatican vozac, Pedrosa koji je uvek tu negde ali uvek nedorecen i bezopasan me nikada nije nervirao... Stoner oduvek, lorenco i markez cije ime cak ne pisem velikim slovom iritiraju me jos od slabijih kategorija...
      Dosao sam do zakljucka da ustvari vise volim Doktora nego ovaj sport i zato me nerviraju svi koji ga ugrozavaju a kad dodje taj dan kada on vise ne bude u karavanu, nece me verovatno niko iritirati jer necu ni pratiti toliko strastveno... mozda bi i nastavio, da je tu 58 ali...

      izvinjavam se zbog off topica, evo blizi se kraj FP3, nista novo, Honde suvereno na 1 i 2
      VALENTINO ROSSI #46

      Comment


      • #18
        prvo se razbije,a onda odveze ispod 2:05 aaaaaaaa
        a jeste videli usporen snimak "mark markez - prva krivina"?postoji savrsenstvo..postoji
        don't be scared homie
        sigpic

        Comment


        • #19
          opa dani prvi. yamaha i dalje zaostaje dosta za repsolkama... spies prosao u Q2

          Comment


          • #20
            na sajtu je dat redosled po treninzima,gde stoji to kombinovano vreme?
            don't be scared homie
            sigpic

            Comment


            • #21
              Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
              Pedrosa koji je uvek tu negde ali uvek nedorecen i bezopasan me nikada nije nervirao...
              zato mene dani (iz istih tih razloga) nervira najvise od svih !!uvek je tu,ali nikada nista ne uradi,SMETA
              don't be scared homie
              sigpic

              Comment


              • #22
                Pogledaj samo vremena FP3, svi su poboljsali svoja vremena od juce, to je u sustini kombinovan paket...

                Comment


                • #23
                  Da, ovoga sam se malo bojao... Ovo je tacno uticaj boljeg tima, u ovom slucaju 2 bolja tima. Alex i Luis su odvezli odlicno, sve to stoji, ali sta se od juce promenilo? Prenos u menjacu, kod obojice... Ocekivano, iskusniji su timovi, uhodani mehanicari, znaju kad treba da se koji prenos promeni, poveca, smanji... Nista ne treba oduzeti ovoj dvojici, odlicni su bili, Rins je od jutros najvise vremena proveo na stazi, metodicno skidajuci desetinku po desetinku svakog kruga. Salom je pred kraj treninga napravio skok, sampionski tim je oko njega, sad se vidi sva prednost te situacije. Odlicna trka ce biti, u to nemam nikakve sumnje...

                  Comment


                  • #24
                    Bravo Marc, sutra po pobedu i laskavu titulu najmladjeg pobedniak u najjacoj klasi ikad... Fast Freddi, you're in a problem... Ne mogu da se ne setim budalastina koje sam citao i ovde i na mnogim drugim mestima o varanju njegovog tima u Moto2, kako ima jaci motor, kako je nemoguce da je tako dobar. Da, tako je dobar. I mnogo vise od toga...

                    Ovo je vrlo jasno Hondina staza, nema se sta vise prokomentarisati... Stani, skreni, izjurisaj napolje. Posle prvog sketora nema dugih, lepih, brzih krivina za Yamahu. Cekamo Jerez, tamo ce biti mnogo bolje.

                    Comment


                    • #25
                      repsol honda u svoj svojoj lepoti
                      don't be scared homie
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Mogu samo da kazem da sam prilicno razocaran. Ne svidja mi se ono sto sam do sada video. Staza je ocajna, jednostavno nije za moto trke. Jos jedan u nizu Tilkeovih promasaja, davno je bilo (1999) kada je napravio dobru stazu. Kakvu trku mozemo da ocekujemo? Pa kao i one u Katru, Aragonu, Silverstonu, Indianapolisu-DOSADNE. Ponekad se pitam u kom smeru ide ovaj sport? Da li ovom sportu stavrno trebaju reflektori, oval, brda i doline?

                        Mark je neverovatan. Kao sto je i Vanja napisao, kada se setim onih prica o varanju, ne bih dalje komentarisao. Jedino bih voleo da svoju prvu pobedu ostvari na nekoj od legendarnoh staza, kojih je svake godine sve manje u kalendaru, koliko vec na sledecoj trci u Herezu.

                        Comment


                        • #27
                          Staza prosto nije tecna, manje je bitno sto je prevashodno za F1... Mislim da ce biti dosta mesta za preticanje i mislim da ce jedini krivac za eventualno dosadnu trku za pobedu biti Marc. Ili ce da odjuri ili ce da padne. Iza moze biti svega.

                          Sledece godien ce biti dosta bolja situacija, em ce biti vise gume na stazi, em ce je svi vec znati.

                          Redding uzeo prvi pol u karijeri, brutalan krug na kraju. Takaaki zamalo, ali odlicno sve ovo ide za njega, jedva cekam prvu pobedu. Polyccio malo podbacio, ali bice on nazad u trci.

                          Comment


                          • #28
                            moto gp ne moze da bude dosadan posto se neko vratio i sada ce biti pravi sou to ste svi zaboravili xaxaxaxaxaxa go vale go go go

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                              Iako pitanje nije upuceno meni, probacu da odgovorim jer se slazem sa Mladenovicem ovo je naravno samo moj slucaj, moji razlozi

                              - zato sto apsolutno ne podnosim niti jednog spanskog sportistu osim Fernanda Alonsa (cudna situacija, obozavam sve Nemacke sportiste osim Vettela koga ne podnosim) ne znam zasto i nemam argumente, jednostavno je tako
                              - kada analiziram svoju netrpeljivost prema MGP vozacima brzo dodjem do resenja, i vrlo je jednostavno... Prosto, iritiraju me konkurenti Valentina Rossija, simple as that. Naravno nije to mrznja niti bilo sta slicno, ne zelim nikome nista ruzno, naprotiv, ali jednostavno me iritiraju svi oni koji mu stoje na putu do pobeda, titula... To sam zakljucio po tome sto me recimo uzasno iritirao Hejden u sezoni 06 da bi mi posle postao simpatican vozac, Pedrosa koji je uvek tu negde ali uvek nedorecen i bezopasan me nikada nije nervirao... Stoner oduvek, lorenco i markez cije ime cak ne pisem velikim slovom iritiraju me jos od slabijih kategorija...
                              Dosao sam do zakljucka da ustvari vise volim Doktora nego ovaj sport i zato me nerviraju svi koji ga ugrozavaju a kad dodje taj dan kada on vise ne bude u karavanu, nece me verovatno niko iritirati jer necu ni pratiti toliko strastveno... mozda bi i nastavio, da je tu 58 ali...

                              izvinjavam se zbog off topica, evo blizi se kraj FP3, nista novo, Honde suvereno na 1 i 2
                              al ga covek sroci ko da sam ja pisao samo se ne slazemo bas u potpunosti oko f1 ali ona ovde nije tema!!!!!
                              Last edited by meca; 20-04-13, 23:40. Reason: greska

                              Comment


                              • #30
                                niko ne spori da je on dobar vozac ali opet vozi najbolji motor u najboljoj klasi a ista je tako bilo i prosle godine imao je ubedljivo najbolji motor to se videlo na svakom pravcu koliko god ga stignu odnosno prestignu espargaro i iannone on to nadoknadi na pravcu!!! malo je bilo smesno !!!
                                Originally posted by Vanja #66 View Post
                                Bravo Marc, sutra po pobedu i laskavu titulu najmladjeg pobedniak u najjacoj klasi ikad... Fast Freddi, you're in a problem... Ne mogu da se ne setim budalastina koje sam citao i ovde i na mnogim drugim mestima o varanju njegovog tima u Moto2, kako ima jaci motor, kako je nemoguce da je tako dobar. Da, tako je dobar. I mnogo vise od toga...

                                Ovo je vrlo jasno Hondina staza, nema se sta vise prokomentarisati... Stani, skreni, izjurisaj napolje. Posle prvog sketora nema dugih, lepih, brzih krivina za Yamahu. Cekamo Jerez, tamo ce biti mnogo bolje.

                                Comment

                                Working...
                                X