Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix (Shanghai International Circuit)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Kina jos jednom odusevila kao i svake godine uvek uzbudljiva trka i zajedno sa Kanadom ove dve staze uvek imaju najuzbudljivije trke.
    1.Alonso i Massa - Sve cestitke Alonsu i njegovim navijacima,od pocetka do kraja je vozio fenomenalno i svaka mu cast,celu trku je vozio brzo i cisto (i m not pushing ) , Massa je razocarao,ocekivao sam vise od njega,prvi stint je bio odlican ali nakon toga je nestao i na kraju ne tako lose sesto mesto

    2.Vettel i Webber - Vettel,dobra trka za njega , nakon prvog stinta stalno je bio u vrhu , na kraju mu je falilo 100 metara da bude treci a ovako ipak solidan cetvrti i sto je najbitnije za njega zadrzao je prvo mesto u generalnom plasmanu , Webber , sta je taj covek mislio kad je preticao onaj TR , uzasan dan za njega , taman se nasao ispred Vettela i napravi tako glupu gresku i onda mu jos ekipa u boksu zabrlja auto i onda jos promasi Vettela a bas se potrudio da ga skine tockom , na kraju jedno veliko guscije jaje za Webbera tj. nula

    3.Raikkonen i Grosjean - Raikkonen los start za njega kao i za vecinu onih koji su startovali sa te prljavije strane , medjutim on je tu poziciju kasnije vratio i zavrsio drugi , celu trku se borio sa Hamiltonom s tim da je negde na polovini vozio malo ostecen bolid iako ga to nije usporilo , imao je i onaj pomalo cudan incident sa Peresom ali to je bio cist trkacki incident po meni , Grosjean - neprimetan deveti

    4.Hamilton i Rosberg - Hamilton je na kraju dobro i zavrsio,verovao sam pre poceka da moze da dobije ovu trku ali nista od toga , na kraju zamalo da padne iza Vettela ali ja sam zadovoljan drugi podijum zaredom,celu trku on i Kimi zajedno,definitivno mercedes ima jos posla jer mnogo taj auto jede gume i mislim da ovaj pireli najvise skodi Hamiltonu zbog njegovog stila voznje ali gume su iste za sve tako da eto,bitno je da sakuplja bodove , Rosberg jako los start i on je kao i Kimi startovao sa prljavije strane i izgubio dosta na pocetku , mnogo losa trka za njega , na kraju je nije ni zavrsio , tako da jos jedna nezavrsena trka za Rosberga

    Button i Peres - Mclaren pocinje polako da se vraca i smanjuje zaostatak za vodecima,Button danas solidan izvukao je maksimum peto mesto sto je solidan napredak za meklaren ali imaju oni jos dosta posla , Peres danas skoro pa neprimetan , osim onog incidenta sa Raikkonenom za koji sam vec rekao da je cist trkacki incident , na kraju tek 11 i opet nadomak bodova ali to nije dovoljno

    Ostali - bravo i za Ricciarda , Di Restu i Hulkenberga koji su uspeli da uzmu bodove,mozda i najzapazeniji bio je Hulkenberg koji je posle odlaska vozaca koji su startovali na zutim gumama bio vodeci i koji je drzao Vettela iza sebe i mozda bi ga jos drzao iza sebe i posle da je ekipa u boksu bolje odradila posao kao sto nije , lepi bodovi za TR a i Di Restani je doneo nove bodove za FI i cestitke i za Maldonada na prvoj zavrsenoj trci , toliko od mene sto se tice ove trke

    Bahrein - za nedelju dana Bahrein , ovde ocekujem jak Lotus i RB jer to je staza koja njima odgovara mada ce verovatno biti i iznenadjenja a nakon toga nove tri nedelje pauze do Katalunje
    Last edited by Mikinen; 14-04-13, 10:41.
    If the police cant stop you you must be on the dust

    Comment


    • #32
      Kao i uvek, Kina ekstra trka, svaka cast Alonsu, nisam ocekivao ovako dominantnu pobedu, a pritom je imao i u rezervi jos brzine... Bas opasno deluje, a kad Ferrari dobro pocne sezonu uglavnom dobro i zavrsi...
      Kimi sjajna voznja sa polomljenim nosom, Hamilton me malo razocarao, ali na kraju sam zadovoljan trecim mestom, moglo je lako da bude i cetvrto... Definitivno mecka najvise jede gume, to se znalo i ranije, a Hamiltonov stil jos vise stete nanosi, u svakom stintu njemu prvom odu gume... Mora se na tome poraditi...
      Vettel se na kraju lepo izvukao, Button takodje, Massa je bio dobar na pocetku, ali mnogo je pao vec posle prvog pit stopa, ostao dva kruga duze od Alonsa i eto, bio osudjen za borbu za srednje pozicije do kraja...

      Bice zanimljivo videti da li ce se nesto preduzeti povodom zutih zastava, prilicno sam siguran da je Vettel prestigao nekoga na pocetku trke pod zutim zastavama na zadnjem sektoru, bas sam primetio posle tog prestizanja i izlaska iz lakat krivine da redari masu zelenim zastavama koje oznacavaju prestanak zutih, dakle do tog dela su bile zute, tako da bi on mozda mogao da popije neku kaznu... Ovi ostali su preticali u trenutku kad je Webber bio parkiran u zadnjem sektoru, mozda prema njima budu malo blaze sudije...
      sigpic

      Comment


      • #33
        Odlicna trka Alonsa i sasvim zasluzena pobeda. fenomenalno je odvezao i cestitam alonsovcima Kimi je isto dobro odvezao sa ostecenim prednjim krilom i posle losijeg starta. Hamilton bi mogao i bolje samo da smanje toliku potrosnju guma u Mercedesu. Vettel zamalo prestigao Luisa na kraju da nije pogresio pri kocenju u 11. krivini... da su imali bolju taktiku, pre svega mislim na kvalifikacije, ko zna, mozda bi i stigli do pobede. Button u njegovom stilu polako i stedi gume i na kraju zavrsio 5. Massa je imao dobar pocetak trke ali posle prve zamene guma je jednostavno nestao. Ricciardo fenomenalno sedmo mesto na kraju i odlican rezultat za TR... Steta za Hulkenberga, dobro se drzao pola trke. Webber ocajan i kao sto rece Nebojsa 2 puta je gadjao Vettela i oba puta ga promasio Odlicna trka a sledece nedelje i Formula i MotoGP

        Comment


        • #34
          Idioti dana su Webber i Perez
          If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

          Comment


          • #35
            Ne znam sto dosta vas skace na Pereza, covek je branio poziciju, doduse u slabijem bolidu pa je to izgledalo ovako, pre kontakta Kimi je zakacio travu i izgubio kontrolu, potpuno trkacki incident. Ako neko ocekuje od Serhija da mirno propusta svakoga, dobrano se zeznuo.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #36
              U Peresovom slučaju je bilo ono "all the time you must leave the space". Na Sky-u su to lepo analizirali. Na istom mestu je Masa ostavio mesta Fetelu, ali ga je ovaj obišao sa unutrašnje trane, dok je Kimi sa Serhiom probao sa spoljašnje. Slična situacija kao Fetel-Alonso u Monci.

              Gutieres je trenutno najgori vozač na gridu. Novajlija, pritisak zbog sponzora, sve to razumem, ali momak na svakoj sesiji koju sam ispratio ove sezone izleti sa staze nekoliko puta. Tek su tri trke, ali do sada od njega jedno veliko ništa. Deluje da mu ovde nije mesto.
              Last edited by 3 sekunde u reketu; 14-04-13, 11:35.

              Comment


              • #37
                Od petka se videlo da Ferrari ima jak tempo, potvrdjeno vrlo brutalno na FP2, sa Massom koji je bio najbrzi ukupno i najbrzi tempo na simulaciji trke. Njegov potez dana je bio prestizanje Hamiltona sa Alonsom i posle toga ga nigde nije bilo. Da li covek misli da mu Ferrari namerno daje losije strategije ili sta, ali totalni raspad kao u Australiji posel prvog stinta... Mada, nije bio preterano upecatljiv ni u nastavku trke u Maleziji, tako da... Dupli boks za Ferrari posle prvog stinta bi bio bolje resenje, ali neverovatno je to pomisliti na trci na kojoj nije bilo ni k od kise... Pirelli, svaka cast, odlican posao...

                Alonsu je ovo bila, rekao bih, jako, jako lagana pobeda. Mozda i najlaksa od kad je u Ferrariju... Solidan start, mada nije jedan od boljih u zadnje 2 godine, pametna voznja iza Lewisa ta prva 3 kruga, bezbedan prolaz pre prvu krivinu. Nekoliko puta je to radio u toku trke, sve to izgleda jako impresivno i znaci samo jedno - samopouzdanje i verovanje u bolid. Pat Fry, hvala ti za F138! Posle prvog stinta vozio je jednako dobro, nije se gubilo previse vremena iza drugih, dobro naucena lekcija iz Australije. Sladak osecaj ostavlja u ustima i to sto je sa stopom vise 2 puta preticao Vettela... Vrlo sladak.

                Kimi, odlicna trka za njega. Kao sto sam napisao jutros, tempo na simulaciji trke nije delovao nesto specijalno, ali se Kimi fino iskupio za mrlju u Maleziji. Ostecenje od Pereza nije bilo strasno, samo da pojasnim to malo... End-plate-ovi na krajevima krila sluze da se ne bi stvarali vrtlozi, medjutim prednja krila sve vise prerastaju u kombinaciju difuzora i krila, tako da je gubitak end-platea manje znacajan. Na kraju, nije bio ni potpuni gubitak tog dela, samo delimicni, a dodaci koji jesu otisli su tu vise zbog sredjivanja protoka preko guma. Medjutim, ovo je trka, to je jedna guma, tako da, kao sto i sam Kimi kaze - to nije gubitak od pola sekunde, pitanje je da li je i citava desetinka. A ono parce na nosu, manja je steta ostaviti ga onakvog, nego lepiti duck-tape preko toga, posto bi protok preko nosa bio znacajno kompromitovan. Even so, na neke druge vozace bi psiholoski uicaj bio mnogo veci, Kimi je sampionski ignorisao sve to i odvezao odlicnu trku.

                Lewis je uzeo pol, vrlo impresivno, mora se dodati. Dobar start i posle 4 kruga - stop. Ocaj, zaista ocaj. Jos je gore za Mercedes to sto je Kimi u zadnjem stintu odvezao 21 krug, Lewis 17 i realno bi to bilo samo 15 krugova da je bilo u sredini trke, zadnja 2 kruga su mu bili kriminalni... Fina trka i za njega, nekoliko jako dobrih preticanja, dobra odbrana od Vettela na kraju.

                Vettel krenuo 9, zavrsio 4, sto se mene tice nista cudno. Radio je na trkackom tempu celog vikenda, prvi su krenuli sa voznjama sa punim rezerovarom vec na pola FP1, malo su vremena posvetili kvalifikacijskim uslovima. Strategiju su promenili u sred trke, mislim da su se tu kompromitovali, ali kad pogledam predzadnji stint i koliko je vremena gubio u zadnja 2 kruga tad, moguce je da nisu previse izgubili time sto su cuvali gume u drugom stintu.

                Button je cele trke bio u defanzivi, misija je bila sacuvati gume po svaku cenu i u tome je uspeo... Delimicno. Ocigledno da je to daleko od Lotusa, ali ipak se cini da je u boljoj situaciji nego Alonso prosle godine u ovom delu sampionata sto se tice tempa koji bolid ima. Medjutim, 35s zaostatka za njega danas, 37s za Alonsa prosle godine, a razlika je u 4 mesta. Williams, Webber i Rosberg - ukratko. Daleko je jos MP4-28... Perez, nasuprot njemu, se celog vikenda mucio sa balansom bolida, jako los vikend za njega. Incident sa Kimijem je njegova krivica, pravilo nalaze da se ostavi prostora za jos jedan bolid sa svake strane ako se vozac brani. Meni je zaista delovao preambiciozno Kimijev pokusaj, ali to ne menja pravila i mislim da ce dobiti 20s kazne. Sto mu, nazalost, verovatno nece dodatno pokvariti raspolozenje, deluje mi da je vec sasvim na dnu...

                Ricciardo nevidljiv danas, ali odrzao se na svojoj fenomenalnoj 7-oj startnoj pozicji. Respect, nista manje. Dobar skok za STR7 u ove 3 nedelje. Di Resta nakon bliskog susreta sa Sutilom je prosao jako dobro, drzi se Force Indija za sad. Steta za Sutila, mogao je on jos bolje od Paula... Grosjean ponovo ispod prosecan, sticem utisak da je njegov posao u timu da vozi zto sto donosi Totalove pare. Sav fokus Lotusa mi deluje iskljucivo na Kimiju, sa punim opravdanjem, da se razumemo...

                Hulkenberg je vodio trku nekoliko krugova, drzao Vettela iza sebe, sasvim solidan posao od njega. Ne, to sto je tim izabrao da vozi na zutim gumama u 3. stintu mu nije dodatno naskodilo, te zute se trose potpuno isto bilo da se koriste na pocetku trke, bilo na kraju... Da, toliko su dobre. Strategija tima je bila ona bezbednija, obzirom na start na Medium gumama, jer pitanje je koliko ce im trajati na kraju trke i da li ce se naci u neobranom grozdju ako isplaniraju da ih voze 3 kruga duze nego sto one mogu da izvuku.

                Vergne nije ni truncicu kriv za incident sa Webberom. Prosto, Mark je uleteo i pokusao da ga isece, racunao na dobro staro pomeranje Toro Rossa pred RB bolidom... Moguce je da to od sad vazi samo za Vettela. Imao je srece da nije zaradio veca ostecenja zbog toga i uspeo je da zavrsi trku.

                Williams, sta reci... Tuga, zaista je tuga. Uopste nema nekog vidljivog razloga zasto je FW35 toliko los, mislim da je inzenjerima to podjednaka misterija kao i gledaocima koji se zadubljuju u tehnolosku stranu F1... Maldonado zavrsio prvu trku ove sezone, ali iza novajlije Bottasa...

                Bianchi prvi od poslednje 4-orke, mislim da nije imao vise od 10-15s iza Pastora, sto je odlicno.

                Sto se tice ovih vozaca kojima preti kazna zbog koriscenja DRS-a za vreme zutih zastava - njihova je krivica. Sistem za kontrolu trke, koji izmedju ostalog blokira DRS u zutim sektorima, opet ne radi i vozacima je ponovoljeno ono sto je receno i u Maleziji i u Australiji - bez DRS-a kad su zute zastave. Tako da - ako ih kazne, a verujem da su svi od njih napravili prekrsaje, cim ih istrazuju - kaznice ih sa pravom. Verujem da ce zbog Vettela, koji je medju njima, ta kazna biti samo usmena opomena danas.

                Za kraj, nastavljam sa mojim konstruktorskim sampionatom, dodati su i poeni iz Malezije...

                Trka 3/19:

                1) Ferrari - 53
                1) Lotus - 53 (trenutno imaju isti broj poena, ali Massa ima bolje rezultate od Grosjeana, a i od Kimija u Mleziji)
                3) Red Bull - 52
                4) Mercedes - 35
                5) McLaren - 14
                6) Force India - 10
                7) Toro Rosso - 7
                8) Sauber - 5

                Potvrdjuje se ono sto je ocigledno, Ferrari i Lotus imaju najbolje bolide, Red Bull uz mnogo muka (i gafova na prosloj trci za ova 2 tima) tik iza njih. O zvanicnim sampionatima ne bih previse, prerano je, ali Ferrari je na 5p od Red Bulla, Lotus na 13 od njih, Vettel vodi za 3 od Kimija, koji je na 6 od Alonsa. I dalje su ista 3 coveka glavni protagonisti...

                Comment


                • #38
                  Webber i Guiterez dobili kazne za sledecu trku,Webber ce na sledecoj trci startovati tri pozicije slabije u odnosu na poziciju koju bude ostavrio a Guiterez pet mesta,inace Webber kaze da je mislio da g Vergne pusta posto je otisao malo sire,bezveze
                  Last edited by Mikinen; 14-04-13, 11:45.
                  If the police cant stop you you must be on the dust

                  Comment


                  • #39
                    Realno, Webber je trebao i vise da dobije, kao Esteban, ali Vergne je zavrsio trku, tako da je to ublazilo kaznu...

                    Comment


                    • #40
                      Sve u svemu,dobra Kina...

                      Alonso perfektan,kao i Ferrari sto se tice njegove strane garaze.Nema tu mnogo sta reci...Massa uzasno slabasan nakon prvog pit stopa,morao je u najmanju ruku da pobedi Buttona i Vettela danas.Mislim da bi bilo drugacije da su uveli i Alonsa i Massu po krug ranije,Masa je psiholoski pao nakon gubitka tim krugom vise koji je ostao,manje bi izgubio da su odradili oba vozaca odjednom kao Mercedes bez obzira sto bi Massa malo cekao jer je bio blizi Alonsu nego Rosberg Hamiltonu..I Hamilton je malo nadoknadio za Alonsom jer je usao ranije,ali nista znacajno.

                      Red Bullovi sumnjivi danas...Nisam siguran koliko je Vettel dobio(i da li je ista dobio) tom izmenom strategije,gledajuci tok trke Vettel bi u najgorem slucaju bio cetvrti jer je Baton na petom mestu bio na 25 sekundi od mini karavana Vettela,Kimija I Hamiltona.Svakako je imao bolji tempo od Mclarena i verovatno je mogao da se trka na istoj strategiji kao vodeci za podijum.Mada mu je i ovako falillo samo dve desetinke...Ali ipak je falilo.

                      Webbera usrao tim jos juce,a danas se sam usrao.Nije on glup da napravi onakvu gresku tek tako,ocigledno je racunao na "dogovor" sa sestrinskim timom da se skloni.Na trenutak je i delovalo da ce Toro Rosso spolja levo,ali je otisao unutra i to sa punim pravom,Webber je morao sa vise rezerve da udje tamo.

                      Kimi ponovo konsistentan i slabo primetan,ocigledno prednje krilo nije bilo prevelik problem.Aerodinamika je svakako patila,ali mislim da i sa celim krilom Lotus nije mogao do Ferrarija tako da i nije bilo bitno...Makar ispade Kimi junacina Perez je verovatno trebao pametnije,otisao unutra da brani pa se vratio spolja. Grosjeana nisam ni video...

                      Svaka cast za Ricciarda.

                      Idemo u Bahrein

                      Comment


                      • #41


                        Petak FP2...

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Nije ni cudo sto istrazuju 10 vozaca za preticanje i koriscenje DRS- pod zastavama kad im stjuard sa zelenom zastavom ovako izgleda...
                          Last edited by Vibe; 14-04-13, 12:11.

                          Comment


                          • #43
                            Ne mora da znaci da je to stjuard sa zastavom
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by NebojsaNS View Post
                              Ne znam sto dosta vas skace na Pereza, covek je branio poziciju, doduse u slabijem bolidu pa je to izgledalo ovako, pre kontakta Kimi je zakacio travu i izgubio kontrolu, potpuno trkacki incident. Ako neko ocekuje od Serhija da mirno propusta svakoga, dobrano se zeznuo.
                              Monca 2012... dovoljno rečeno.Kimi je bio pored Pereza, ovaj je skrenuo u njega.Nije Kimi sam od sebe pogrešio pa otišao na travu, već je morao da ide vsn staze i da spašava.Ovo je i još gore od Monce jer je ovde bilo štete.

                              Da sam na PCu sad bih pisao više.

                              Vanja, nisi u pravu. Zašto timovi troše hiljade dolara na sitne rupice i čitava krilca. Nije bio to samo endplate već i nastavak na mainplate. Kimi je rekao da je imao manje prijanjanja u drugom sektoru gde su većina leve krivine, znači opterećenje desne oštećene strane. Nemamo telemetriju i nismo u F1, ali kad kažeš da je manje od desetinke ti ga stvarno pretera.

                              Neka neko postavi sliku oštećenog krila E21 pa neka svako proceni kako mu odgovara.
                              Razlika je bila 11-ak sekundi.Krilo je bilo oštećeno 41 krug (od petnaestog).To znači da bi oko 0,25 s nadohnadilo razliku. Onda bi seborili gde Alonso nebi štedeo a i Kimi bi imao bolje gume da forsira.
                              Last edited by MarkedOne8; 14-04-13, 12:35.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Vibe View Post
                                Nije ni cudo sto istrazuju 10 vozaca za preticanje i koriscenje DRS- pod zastavama kad im stjuard sa zelenom zastavom ovako izgleda...
                                Kao sto rekoh, petak FP2... I zastave se masu iz kontrolnih punktova...

                                Originally posted by MarkedOne8 View Post
                                Monca 2012... dovoljno rečeno.Kimi je bio pored Pereza, ovaj je skrenuo u njega.Nije Kimi sam od sebe pogrešio pa otišao na travu, već je morao da ide vsn staze i da spašava.Ovo je i još gore od Monce jer je ovde bilo štete.
                                Njihova broba je bila vrlo korektna, ako su sankcionisali Vettela, da je bilo prestupa sankcionisali bi i Pereza...
                                Last edited by Vanja #66; 14-04-13, 12:15.

                                Comment

                                Working...
                                X